Skocz do zawartości

Dallas Mavericks 2018/2019


iglo13

Rekomendowane odpowiedzi

Jako że Mavs po drafcie zyskali na popularności, a także paru użytkowników zaapelowało o powstanie nowego tematu odpowiadam na zapotrzebowanie. Wielkiego elaboratu nie będzie bo po pierwsze nie mam do nich zdolności, po drugie zapieprz w robocie ostatnio taki ze nie mam siły. Ale do rzeczy 

 

Co Dallas ma

 

 

JJ Barea                3,7 mln

Harrison Barnes    24,1 mln

Wesley Matthews  18,6 mln

Dwight Powell        9,6 mln

DSJ                        3,8 mln

Luka Doncic           6,5 mln

 

Paaanie, no bieda. DSJ, Doncic to z pewnością ekscytująca przyszłość, core. Dennis powinien być efektywniejszy niż w 1 sezonie, moze doda choć troche gry defensywnej. Doncić powinien z kolei łagodnie wejść do ligi, grał juz przecież z seniorami. Powell w drugiej połowie sezonu udowodnił ze jest niezłym graczem. Ale chyba tylko z ławki, gdzie wspólnie z Bareą i takim Dirkiem powinien grać pnr. Dodatkowo jest przyzwoitym obrońca, co wśród wysokich Mavs nie jest takie częste.

 

Poza tym Harrison Barnes który jest prawdopodobnie jedną z lepszych 3 opcji w NBA. Tyle tylko ze on u nas robi za 1 opcje za 24 mln za rok gry. I tu zaczyna sie problem bo Barnes uwielbia izolacje, rzuty z półdystansu oraz za 3. W tej kwesti gra bardzo podobnie do Melo sprzed paru lat. A to nic dobrego. Na koniec mamy poczciwego Matthewsa który stara sie, ale duzo juz nie daje. W połowie sezonu posłuzy jako asset do wymiany albo po prostu Cuban go przeczeka i w kolejnym sezonie zapoluje na grube ryby z cap spacem w garści. 

 

Dodatkowo na niegwarantowanych kontraktach mamy 

 

Dirka za 5 mln, Klebera, Finneya-Smitha i Collinswortha(każdy za ok 1,3 mln). Szczerze szału nie ma, poza Nowitzkim oczywiście

 

Zostają jeszcze wolni agenci

 

Seth Curry(niezastrzeżony) który leczył sie cały sezon, a i na obwodzie robi sie tłoczno. Elitarny rzut za 3, niewiele wiecej poza tym. Nie wiem czy warto sie ładowac w kontrakt, dla mnie nie

 

Yogi Ferrell czyli mały, waleczny skurczybyk, on musi zostać. Nie jest zawsze efektywnym graczem, ale o dziwno polepsza defensywę drużyny nawet mimo swoich marnych warunków fizycznych

 

Doug McDermott. No i tu jest pytanie, bo Rick Carlisle go dobrze wkomponował w zespół, właściwie gra to samo co Parsons z czasów Dallas( i ze zdrowych czasów). Czyli duzo rzuca za 3 po zasłonach, ścina do kosza. Moze pare milionów warto wydać na takiego zadaniowca

 

Aaron Harrison, Salah Mejri- 2 zbędne ogniwa, nic nie dają drużynie poza darciem japy z ławki rezerwowych(Salah to do ciebie)

 

I na koniec wisienka na torcie czyli Nerlens Noel, człowiek hot-dog, człowiek idiota. Bo jak nazwać człowieka który odrzuca 70 mln płatne w 4 lata? W tej chwili nie wiem na co go stać, moze dostanie gdzieś 1 rok kontraktu na odbudowanie sie, na pewno nie w Dallas

 

DRAFT

 

Po pierwsze Luka Doncić, wybawca, przyszła gwiazda, najlepszy prospekt tego draftu? Mavs wygrali ten nudny draft uderzając po numer 3. Suns rozumiem ze wzięli gościa z Arizony, Sacto to barany wiec też ich rozumiem. Generalnie o Doncicu powiedziano tyle w temacie o drafcie ze nie ma chyba o czym wiecej pisać. Powiem tylko ze czekam na duet DSJ-Doncic, oraz ze młody Słoweniec raczej bedzie odpoczywac w czasie ligi letniej. 

 

Po drugie Jalen Brunson, o którym mało wiem, jest kolejnym PG, Carlisle lubi miec w składzie pełno małych, szybkich graczy wiec pewnie go jakoś wykorzysta. Facet z tego co widziałem ma przyzwoite warunki fizyczne i wjazd pod kosz

 

Po trzecie Raymond Spalding o którym nie wiem nic poza tym ze to wysoki, oraz po czwarte Kostas Antetokounmpo którego wzięli chyba tylko za nazwisko, albo zeby polowac na brata w 2021. 

 

 

To wszystko składa sie na ok 20 mln wolnej gotówki na nowych graczy, moze troszke wiecej.

 

I teraz Cuban musi zrobić tak, zeby druzyna grała już w tym sezonie. O PO będzie ciężko ale kto wie? Jak sie wszystko dobrze ułoży to daje Mavs te 40% na playoffy

Przede wszystkim potrzebny jest center bo w tej chwili na tej pozycji moga grać Powell(nie jest centrem), Dirk(śmiech w obronie) i Kleber(HEHEH). Jak widać lekko nie ma. Ale na rynku jest pare opcji

 

1. DeMarcus Cousins. Oby nie. Drogi, po kontuzji, kapryśny, dominujący piłke. Z drugiej strony najbardziej utalentowany z wymienionych. Ale stanowcze nie

2. Clint Capela. Też prawdopodobnie drogi. Potrzebuje bardzo dobrego rozgrywającego zeby sam mógł coś znaczyć w ofensywie. Ciekawe czy przy wiekszym kontrakcie bedzie chciał wyjść ze swojej roli czy wiedząc ze ma ograniczenia pozostanie zawodnikiem takim jakim jest w Houston. Jak uda sie go wyrwać bez maxa to ok, inaczej nie. Cuban w imię miłości do Rockets coś będzie próbował 

3. DeAndrzej Jordan. Kolejny który spróbuje podpisać wysoki kontrakt. Publika w Dallas go nie szanuje, wiadomo z jakich względów. Coraz starszy, nie warto sie w niego pakować

4. Julius Randle. Typowy dzik, problem jest taki ze raczej nie na centra. Dobry poprzedni sezon w LA, za rozsądną kwote mozna pomyśleć. Rozsądną znaczy poniżej 15 mln na rok. 

5. Nowa opcja, raczej tania w porównaniu do panów wyzej. Dwight Howard. Jakby udało sie go ogarnąć to staje sie poważną kandydaturą. W Charlotte sie udało, to i w Dallas dadzą rade. Dalej przydatny gracz, zapewni szczególnie zbiórkę- w tym elemencie Mavs byli najgorsi w lidze. Da też obronę. Ja bym próbował, o ile jego kontrakt zostanie wykupiony oczywiście.  

 

Do tego przydałoby sie pare graczy-zapychaczy na ławke bo Finnley-Smith czy Kleber to nie są odpowieni ludzie. Ale tutaj to już nie ma o czym pisać, opcji jest milion, no i trzeba zobaczyć ile forsy zostanie po zakontraktowaniu wysokiego

 

Mam nadzieje ze to bedzie lepszy sezon od poprzedniego

 

Let's go Mavs!

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A Jusuf Nurkic?

bardzo dziwi mnie, że nie jest wymieniany w kontekście Mavs. Zdecydowanie bym go chciał, a jego wartość zdecydowanie spadła co daje szanse na zdrowy kontrakt.

 

Ptaszki ćwierkają, że najbliżej jest o dziwo Mavs do Jordana.

 

Nie obraziłbym się też na Howarda, którego zawsze byłem fanem lub jakąś korzystną wymianę po Hassana, co pozwoliłoby sięgnąć po dobrego PF, który nie jest Randlem ;)

A Jusuf Nurkic?

bardzo dziwi mnie, że nie jest wymieniany w kontekście Mavs. Zdecydowanie bym go chciał, a jego wartość zdecydowanie spadła co daje szanse na zdrowy kontrakt.

 

Ptaszki ćwierkają, że najbliżej jest o dziwo Mavs do Jordana.

 

Nie obraziłbym się też na Howarda, którego zawsze byłem fanem lub jakąś korzystną wymianę po Hassana, co pozwoliłoby sięgnąć po dobrego PF, który nie jest Randlem ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli ja bym miał uporządkowac centrów wg preferencji to wyglądałoby to tak

 

Capela>Howard>Jordan. Reszta bez znaczenia. Nurkić to niby ciekawa opcja, zapomniałem o nim. Zdrowy kontrakt w zamian za mniejsze umiejetności. Są jeszcze opcje typu Robin Lopez który moze nie chcieć zostać w Chicago. Ale tutaj juz wchodzi jakaś wymiana 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Założyć temat i podsumować 2/3 draftu ekipy spoza po ze się nic nie wie. Kozacko.

Edit. 3/4 bo abc

Spalding? Ja wychodze z założenia ze jak faceta nigdy nie widziałem to nie bede ściemniał ze znam jego mocne i słabe strony. Mozna oczywiście wejśc na nbadraft, przeczytać ze umie blokować i nie umie grać w ataku. Ale jakie to ma znaczenie jak pewnie nie zagra nawet minuty. 

 

Abc z kolei to koleś który rzucał 5 pkt na mecz. Wybrali go za nazwisko. 

 

Jeśli chodzi o te dwójke to wyczerpałem temat, szczegolnie ze będą grac pod Carlislem który raczej nie stawia na młodych. Oczywiście jak oglądałes Ncaa mozesz uzupełnić info na ich temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jusuf Nurkić za 15mln/sezon albo i mniej to chyba najlepsza opcja bo pozwoli jeszcze coś fajnego na rynku wyłowić, syfów nie będzie robił i raczej te 70-75 meczó zagra to starczy a czy DAJ za kontrakt ponad 20 baniek to fajna opcja to bym się zastanowił powaznie czy te zbiórki są tego warte

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Porażające są niektóre ceny i propozycje. Nukric za 15? Chyba tylko na 1 rok i to pod warunkiem że nic innego nie da się wyłowić. Howarda dawać za jakieś śmieszne dolce a z $$$ czekać na przyszły rok jak Wesley spadnie i wtedy atakować.

Za rok kasy będzie miec wiele ekip i Dallas nie będzie drużyną pierwszego wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie 15 baniek/sezon to nie jest duży kontrakt ale też taki co powinien go skusić a do tego pozwoli na jakiś ruch na rynku ewentualnie za cały cap space (zakładam, że będzie go około 20mln) wziąć Favorsa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.