Skocz do zawartości

Sezon 2018/19 w Orlando - nowe rozdanie


tomaszan

Rekomendowane odpowiedzi

Tutaj jest wlasnie pies pogrzeban.

Orlando ma dobre wybory w drafcie, ale pozniej cos zlego sie z tymi zawodnikami dzieje. Nie wiem czy to wina trenerow czy menegnentu. Ale ich zawodnicy w wiekszosci odpalają w innych klubach.

Moze brakuje im kogos z dobra reka do mlodych graczy??

Nie dziwie sie Indianie ze poluja na nich, Magic maja farta do draftowania pozycji 4/5 Shaq, Howard, Vuco, Bamba, Gordon, Issac.

Full wypas.

Edytowane przez allen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Knicks dają Mario 8,6 mln, kontrakt na rok. Wygląda na to, że to chyba tyle w tym temacie,

 

Zastanawiam się, czy naprawdę Isaac jest przewidywany na trójkę. Bo na chwilę obecną nie wygląda na materiał na tę pozycję. Podejrzewam, że wyrównamy każdą ofertę za Gordona, więc pozycje 4 i 5 są obsadzone. Nie wydaje mi się, aby Isaac miał być jedynie zmiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niezależnie od tego, czy przyjmuje, czy odrzuca, to świadczy o tym, że chyba znajdzie się team, który da mu sporo więcej niż Orlando, które nie może co do niego zaszaleć, nawet trochę. Z drugiej jednak strony, Hezonja to jednak taki kot w worku, bo niby coś pokazał w kilkunastu meczach, ale jest nierówny i w sumie nie wiadomo na co go stać. Jeżeli ktoś da mu więcej niż Magic przez kilka lat, to albo się właduje i będzie miał za jakieś 7-8 mln/sezon gościa do podawania ręczników, albo za niewysoką w sumie cenę (jak na obecne "standardy") rozwijającego się grajka. Jeśli zostałby w Magic za tyle, ile mu mogą dać w Orlando, to w sumie dla Magic byłby to wyśmienity deal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i jednak Mario nas olał. W sumie to trochę miał i rację....

 

Kontrakt Gordona przy dzisiejszych kwotach jest całkiem niezły. Czteroletni max dla niego wynosił chyba coś ponad 114 mln, a więc 30 baniek jest (w 4 lata), a więc byłoby właśnie na kontrakt Hezonji. Teraz pytanie, czy Gordona stać na jakościowy skok???

Jakoś mi też po głowie chodzi Thomas, bo z nim nasza sytuacja wyglądałaby całkiem inaczej. W Walkera nie wierzę, tym bardziej, że Hornets chcą opchnąć w pakiecie Batuma, chyba że wzięliby Biza :rapture: . Pewnie wielu wymian nie ma co się spodziewać, jednak raczej tym składem nie zaczniemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak w kontraktach by nie wyszło. Vuk ma na nadchodzący sezon 12,75 mln (ostatni rok), zaś Batum 24 mln (+ 2 kolejne lata), a Walker 12 mln (ostatni rok). Tu nawet z Vuk + Biz za Walker + Batum by się nie zbilansowało, nawet w pobliżu :peaceful: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba jednak w kontraktach by nie wyszło. Vuk ma na nadchodzący sezon 12,75 mln (ostatni rok), zaś Batum 24 mln (+ 2 kolejne lata), a Walker 12 mln (ostatni rok). Tu nawet z Vuk + Biz za Walker + Batum by się nie zbilansowało, nawet w pobliżu :peaceful: .

 

W samych kontraktach nie, ale Orlando jest delikatnie poniżej salary cap, co jeśli się nie mylę - umożliwia im przyjęcie takiego trade'u. Ale tu by trzeba było dopytać ekspertów od nowego CBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wysokość umowy z Gordonem jest fair dla obu stron. Na obecną chwilę oczywiście nie jest tyle wart i to wciąż wypłata za potencjał, ale może za 2 lata zacznie się to zwracać. W każdym bądź razie jeszcze przed nim dużo pracy.

 

Teraz czekam na SL, żeby mnie Isaac zaskoczył mięchem na ramie i umiejętnościami SFa. Jak będą postępy to może coś będzie ze sparowania JI z AG na skrzydle.

 

Pozostaje kwestia PG. Mam wrażenie, że to co jest dostępne na rynku nie rozwiązuje nam problemu długoterminowo. Smart czy Exum zostaną i tak wyrównani za MLE. Thomas na rok nic nam nie daje poza prawdopodobnym kwasem w szatni. Zresztą taki pokurcz u Weltmana i Hammonda? Już jednego mają w postaci Augustina więc nie wierzę w drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje kwestia PG. Mam wrażenie, że to co jest dostępne na rynku nie rozwiązuje nam problemu długoterminowo. Smart czy Exum zostaną i tak wyrównani za MLE. Thomas na rok nic nam nie daje poza prawdopodobnym kwasem w szatni. Zresztą taki pokurcz u Weltmana i Hammonda? Już jednego mają w postaci Augustina więc nie wierzę w drugiego.

 

Ok, tyle że najlepszą opcją byłoby zatankowanie jeszcze raz i wyciągnięcie z kolejnego draftu jakiegoś kozaka na jedynkę. Pytanie jednak, czy w Orlando będą chcieli tankować kolejny sezon, przynajmniej na razie, bo oczywiście nie mówimy o sytuacji, gdyby w środku sezonu był bilans12-30. Thomas umiejętności ma, a co do kwasu, to cholera wie, nie siedzimy w szatniach klubów. Z nim na pewno wartość drużyny by wzrosła i to poważnie. Chciałbym takiego CP3, ale to tylko mrzonki. Taki Thomas byłby chyba jednak niezłym pomysłem. Czy długoterminowym, nie wiem, ale jest oczywistym, że ktoś z wysokich musi polecieć i na jedynkę należy kogoś ściągnąć. Chyba że z miejsca zakładamy, że tankujemy jeszcze rok (brak transferu będzie na to wskazywał). No ale to w chwili obecnej też raczej między bajki trzeba włożyć. A Thomas wcale nie musi być mega drogi z uwagi na to, że sporo teamów zapchało sobie salary. Może więc warto...

W ogóle ściągnięcie np. Kemby i Thomasa stawiałoby Magic w gronie faworytów Wschodu. No ale to tylko mrzonki. Pewnie byłoby to jakoś możliwe, ale to takie sobie gadanie :rapture: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szukanie teoretycznych wzmocnień tylko na rok jest słabe na tym etapie przebudowy. Po co robić takie skróty? Już raz to przerabialiśmy.

 

Zresztą Thomas gra pod siebie i nie broni więc dla rozwoju młodych taki ktoś jest wręcz niewskazany.

 

Dla mnie lepszą opcją byłoby wychowanie sobie rezerwowego PG na przyszłość. Jeśli nie znajdziemy startera w tym offseason, to niech gra DJ i zastępuje go ktoś młody gniewny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakies same scruby zostaly na fa na pozycje pg (nie liczac thomasa, exuma i smarta) Jak mamy przeczekac rok to spojrzalbym na jameera nelsona jako backup i mentor type player. Jezeli chce wkrotce konczyc kariere to gdzie mu bedzie lepiej jak nie u mas

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pokaż mi tylko pg, którego niby mielibyśmy sobie wychować? Ja takiego nie widzę. Na tej pozycji mamy bryndzę. Jeżeli szukamy top PG, to w ogóle tego nie widzę, bo nikt taki do nas nie przyjdzie, a poza tym tacy są pod kontraktami. Dlatego widzi mi się Thomas. Powstaje oczywiście pytanie, czy nie jest zbyt samolubny i na jak długo, ale to inna kwestia, którą musieliby rozwiązać menagos. Nie wiem, bo i tak źle, i tak nie do końca dobrze. Ja tylko twierdzę, że gdyby Magic ściągnęli i Thomasa i Walkera, z miejsca staliby się poważnymi kandydatami nie tylko do PO. Oczywiście zakładając postęp Isaac'a, Gordona i Bamby. Pewnie byłoby to możliwe, kwestia jeno ceny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.