Skocz do zawartości

Los Angeles Lakers 2018/19


january

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, ptak napisał:

Ma ktoś informacje co dawał Ainge?

Powinieneś mieć lepsze rozeznanie :) - gdzieś po twitterze latały informacje, że Pels zdecydowali się na dealowanie z Lakers, bo Tatum nigdy nie był na stole.

Dave86, Russell byłby fajny, bo mógłby zapewnić większą aniżeli Kemba czy Butler ciągłość - Lebron schodzący ze sceny za te kilka lat oznaczałby automatycznie także wejście w prime DLO i wciąż schyłkowy okres teoretycznie najlepszych lat Davisa. Problemem jest jednak historia - młodzi gracze, a szczególnie byli zawodnicy Lakers oddani przez nich by generować cap space, raczej nie będą się palić do ponownego kontraktu w LA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wstępie kwestia salary. Lakers będą mieli na 3 maxa jak trade zostanie ogłoszony 30 dni po podpisaniu umowy z wyborem nr 4. Taka technika kreatywnego księgowania. Jak tego nie uzgodnili z NOP`am, to są skończonymi debilami.

Doszły precyzyjniejsze dane dotyczące tych wyborów oddanych w wymianie. Sporo. Kosztowne mogą być zwłaszcza te zamiany za 5-6 lat.  Tak, Davis jeszcze stosunkowo młody, ale draft to zawsze uzupełnienia po taniości. A nie wierzę, że LAL utrzymają się 6 lat w top 5 ligi. Zobaczymy.

Kto jako trzeci? Tak jak już pisałem ja i wielu innych - Kemba wydaje się optymalny. Drogi, ale spokojnie na 3 opcję. Inne możliwości - nie chciałbym Irvinga. Jakiś FA drugiej kategorii?  Coś by się wybrało. Pytanie, czy nie zaryzykować i ściągnąć 2-3 zadaniowców zamiast 3 maxa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ely3 @Eld koledzy, zanim zaczniecie kolejny raz kogoś od nieudolnych przedstawiać to skupcie się na tym, że deal idzie 6-go, a Davis na 99% nie weźmie trade kickera i trąbią o tym w każdych uwielbianych przez Was mediach...

A tak na marginesie - nigdy nie pretendowałem tu do bycia znawca CBA, więc nie obrażam się na "korekty", więc nie wiem ely po co te emocje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dante napisał:

Przecież Lakers maja tyle masy chociażby z tej umowy TV że gdzieś maja luxury tax

Właśnie o tym piszę. Koszulki, reklamy, swiatowe tourney po chinach jak wygrają. Więc pisanie ze nie znajdą miejsca na wzmocnienia mając zawalony cap space i ze to ma im teraz utrudnić życie trochę takie dziwne.

już poszli ostro oddając wszystko co mieli to pewnie na tym się nie skończy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tez z nawca cba nie jestem ale przy odpowiednich krokach beda mieli kase na sredniego maxa, wiec jestem spokojny o miejsce na 3 grajka. kto nim bedzie to juz zupelnie inna historia ale nic juz mnie nie zdziwi. podobnie bylo przy kompletowaniu big3 w bostonie, 1 krok pozwalal zrobic nastepny.

najlogiczniej byloby sciagnac malego rozgrywajka ale jak przyjdzie ktokolwiek inny, nie bede plakal. butler to tez hell of a player i mowi sie, ze zarowno on jak i lakers maja mutual interest.

@julekstep natomiast tez dobrze pisze, ze byc moze lepiej zostawic to duo i postawic na 2 rolesow za te pieniadze. to wcale nie jest glupia opcja a i troche nazwisk fajnych do wyciagniecia. dziur w rosterze tez calkiem sporo wiec... kto wie.

szkoda mlodziezy ale w dniu podpisania brona bylo wiadomo, ze ich dni sa policzone. fajnie bedzie obserwowac pelicans, ktorzy skompletowali 4 grajkow lakers, wiec w sumie to tacy lakers bis, bede im kibicowal. plus zion.... za 2-3 lata to moze byc ekipa z mistrzowskimi aspiracjami, jesli mlodzi rozwina sie tak, jak chcialbym by sie rozwineli. trafiaja w lepsze.lzejsze otoczenie, wiec moze to wypali.

rok temu lakers byli posmiewiskiem ligi. dzis wciaz w sumie sa(:D) ale maja chyba najmocniejszy duet w lidze w postaci brona i AD. terqaz trzeba to obudowac. damon jones costam twittowal, zebysmy szykowali sie na prawdziwa bombe w poniedzialek, ze to dopiero poczatek, wiec.... moze cos jest na rzeczy:)

problem w tym, ze przy obudowie big3 w heat czy celtics, tam nie tylko ostalo sie wiecej mlodziezy ale bylo  tez chyba wiecej kasy do wydania:p tutaj jest cholernie ograniczone pole manewru, wiec trzeba liczyc na to, ze kogos skusi perspektywa grania za smieszne pieniadze w otoczeniu takich grajkow. mysle, ze dojdzie tez ktos w trakcie sezonu z waivers, wiec moze nie bedzie az takiego dramatu, choc patrze na to co sie ostalo w skladzie i jestem troche zalamany...

ale najwazniejsze, ze 2 krok zrobiony i mozna isc dalej.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, january napisał:

Przeraża trochę takie big3 zdrowotnie (35y LJ, historia kontuzji Irvinga i AD). 

Można gdzieś postawić pieniądze na to, że Lakers nie wejdą do PO? 

E: I wcale nie twierdzę, że nie wejdą ale kurs może być kuszący.

Edytowane przez jack
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, dannygd napisał:

@ely3 @Eld koledzy, zanim zaczniecie kolejny raz kogoś od nieudolnych przedstawiać to skupcie się na tym, że deal idzie 6-go, a Davis na 99% nie weźmie trade kickera i trąbią o tym w każdych uwielbianych przez Was mediach...

A tak na marginesie - nigdy nie pretendowałem tu do bycia znawca CBA, więc nie obrażam się na "korekty", więc nie wiem ely po co te emocje.

OK, ja rozumiem ale jak zobaczyłem wczoraj wieczorem Twoją wypiskę, że mają podpisać kogoś na maxa a później z birdów Bullocka, KCP ze zniżką a prócz tego Ed Davis, Mirotić, Ellington to trochę wiesz.

Oczywiście, że jak zrobią to w określonej kolejności to będzie miejsce na maksa pod warunkiem odpuszczenia trade kickera przez Davisa z czym raczej problemu pewnie będzie. Wtedy im pozostaje podpisywanie wpierw graczy z wyjątków ( MLE ma być ok 10M ) i ludzi przychodzących za minimum.

Jak to widzę? Myślę że McGee nadal jest wstanie grać z min dla veta. KCP mógł mieć obiecane tak: "słuchaj, przez dwa lata dostaniesz duże dolce ale jak przyjdzie co do czego masz wziąć minimum". Bullock już zapowiadał, że chętnie wróci do Detroit. Możliwe też, że Kuzma jeszcze poleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lorak napisał:

po tylu latach czekania lakers w końcu mają młodego zawodnika, którym naprawdę można się jarać.

Oby tylko ten starszy zawodnik, któremu płacą najwięcej udowodnił, że było warto i były z tego jakieś tytuły. 

Tak swoją drogą tyle farta mieć pod względem będącego przed prime/in prime star power jak Lebron to coś pięknego i to w trzech różnych zespołach Wade/Bosh, Irwing/love i teraz Davis/moja babcia. Miejmy tylko nadzieję, że w Lakers da radę zrobić z tego mistrzostwo jak dla tamtych organizacji. 

Co do samej wymiany cóż Lakers nie mieli wyjścia, zwłaszcza jak Warriors się posypali, ale trochę chyba sami że sobą się licytowali i ja bym upiera się przy zastąpieniu Kuzma jednego z dwójki BI/Lonzo. Nie ma co z drugiej strony narzekać Lakers dodali młodego super stara, do starego, którego już mają ze spora szansa na jeszcze jedna gwiazdę przed sezonem gdzie główny faworyt ma poważne problemy z kontuzjami. 

Ja bym teraz poszedł jednak nie w kierunku jakiegoś Irvinga/Kemby, ale raczej Brogdona tak by kasy na uzupełnienie składu zostało. 

Edytowane przez Van
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Van napisał:

Oby tylko ten starszy zawodnik, któremu płacą najwięcej udowodnił, że było warto i były z tego jakieś tytuły.

On juz to udowodnil. Chociazby tym, ze sprowadzil AD.

Dodatkowo mysle ze przez caly okres konktraktu bedzie tier1 graczem ligi.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Eld napisał:

Bullock już zapowiadał, że chętnie wróci do Detroit.

Chyba w lutym. 

Cholera, o tym Kembie pisałem już w trakcie sezonu, za co byłem lekko jechany, ale chcę kolesia jeszcze bardziej po tej wymianie. Byłby złoty strzał, a i jemu w końcu przydałoby się zagrać z prawdziwym liderem. Mógłby być konkretny run w PO.

Widzę też spokojnie McGee pozostającego za minimum, KCP może za jakiś wyjątek, a jak nie on, to będą chętni. 

Dawać lipiec! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Van napisał:

Tak swoją drogą tyle farta mieć pod względem będącego przed prime/in prime star power jak Lebron to coś pięknego i to w trzech różnych zespołach Wade/Bosh, Irwing/love i teraz Davis/moja babcia

przecież ten "fart" to ciężka praca LeGma. nawet w cavs, bo o ile z Irvingiem nie miał nic wspólnego, to Love już idzie na jego konto.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek zablokował(a) ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.