Skocz do zawartości

[04/05] FBL #3 : Gadu - Gadu


Stromile

Rekomendowane odpowiedzi

Sezon już za progiem, czas więc zacząć przygotowania do najważniejszego wydarzenia, czyli draftu.

 

Jak już wiecie z FAQ'u draft to jedyny moment podczas naszych rozgrywek kiedy to wypadałoby, żeby wszyscy z Was byli obecni jednocześnie. Udany draft to, szczególnie przy wysokim poziomie zaawansowania ligi, połowa sukcesu.

 

W tym roku, podobnie jak rok temu, draft przeprowadzimy posługując się apletem oferowanym przez Yahoo. Jest on bardzo prosty w obsłudze i znacznie ułatwia cały ten proces. Na nim będą widoczne wszystkie potrzebne Wam informacje (jacy zawodnicy już zostali wybrani, jacy są jeszcze dostępni, kto teraz wybiera, kto kogo wybrał, a jest nawet miejsce na chat'owanie).

 

O kolejności wyboru w drafcie zadecyduje losowanie wegenerowane przez aplet na kilkanaście minut przed samym draftem.

 

Teraz pozostaje nam ustalenie terminu draftu.

 

Proponuję niedzielę 24 października, godz 19:00.

 

Czekam na Wasze opinie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli zaś idzie o rady jakie mogę Wam dać:

 

1. Przygotujcie się do draftu

2. Przygotujcie się do draftu

3. Przygotujcie się do draftu

 

Zróbcie sobie przed draftem swój ranking zawodników w oparciu o punktację jaka obowiązuje w naszej lidze (jest dokładnie opisana w FAQ'u). Bardzo pomocny jest tutaj poczciwy Excel.

 

Dzięki niej nie pogubicie się podczas draftu. Każdy uczestnik ma 90 sek na dokonanie wyboru, po tym czasie aplet wybiera za niego wg własnego rankingu, opartego na zupełnie innej punktacji.

Czasu podczas draftu jest więc mało, a gdy się jest pod stresem gdy zawodnik, na którego się czailiście całą kolejkę został Wam sprzątnięty sprzed nosa - wydaje się, że czasu jest jeszcze mniej.

 

Dlaczego zrobienie listy wg punktacji obwiązującej na e-NBA jest ważne - bo wielu zawodników branych "na czuja" może mieć sprawiać bardzo mylne wrażenie. Punktacja u nas jest trochę zblizona to TENDEX'a, a więc liczy się tu absolutnie wszystko - punkty, zbiórki, asysty, ale też i bloki, straty oraz przechwyty (są one bardzo wysoko punktowane).

Przykład facet ma zdobywa średnio 18pkt/6zb/5as, ale ma też średnio 4 straty, prawie w ogóle nie ma bloków i przechwytów i już jego wartość spada bardzo znacząco.

 

PS1. Przestujcie swojego kompa T U T A J (link "Test Your System") żeby tuż przed draftem się nie okazało, że nie pójdzie u Was aplet :)

 

Jeśli oblejecie ten test - sprawdźcie czy macie włączoną Javę u siebie (dla użytkowników Explorera: Narzędzia -> Opcje Internetowe -> Zaawansowane -> Microsoft VM i zaznaczcie "Włączony kompilator Java JIT"). Powinno pomóc.

 

PS2. Mówiłem już żebyście się dobrze przygotowali do draftu... ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz moze liste graczy ze srednimi z zeszlego sezonu?

 

A co do draftu to na razie mi pasuje ale trudno powiedziec co bedzie za miesiac..

Niestety nie mam całej listy - poniżej ścisła elita zeszłego sezonu:

 

Centers:

Tim Duncan (FC) 119,1

Ben Wallace (FC) 100,3

Shaquille O'Neal 107,1

Dirk Nowitzki (FC) 96,5

Brad Miller 91,2

 

Power Fowards:

Kevin Garnett (F) 139,5

Elton Brand 101,2

Jermaine O'Neal (FC) 95,5

Andrei Kirilenko (F) 96,8

 

Small Fowards:

Shawn Marion 99,2

LeBron James(GF,PG) 88,6

Lamar Odom (F) 85,6

Peja Stojaković 84,3

Donyell Marshall (F) 83,1

 

Shooting Guards:

Tracy McGrady 103,8

Kobe Bryant 92,7

Allen Iverson 92

Paul Pierce (GF) 88

 

Point Guards:

Baron Davis 97,5

Jason Kidd 97

Stephon Marbury 90,6

 

{jeśli jakiś zawodnik ma przy opisie jakieś dodatkowe oznaczenia, to może grać na tych dodatkowych pozycjach poza standardowymi, do których jest przypisany | więcej informacji o pozycjach w FAQ'u}

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

antek_15 napisał:

To jutro ma gdzie byc dokładnie, jakis link mógłbyś podać bo nie do konca to czaje ... oki

 

 

A mógłbyś zprecyzować o co Ci chodzi, bo nie czaję zupełnie co chcesz, żebym Ci podał...

No to ci wytłumacze, załóżmy ze tu juz jest ten 24 październik, i wtedy właśnie mamy draft, i gdzie mam wtedy wejść tzn, na jakiej stronie bedzie ten draft, tzn gdzie bedziemy wybierac graczy ... :?:

Jezeli dalej nie wiesz o co mi chodzi to to jest mój numer gg- 1960226

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

załóżmy ze tu juz jest ten 24 październik, i wtedy właśnie mamy draft, i gdzie mam wtedy wejść tzn, na jakiej stronie bedzie ten draft, tzn gdzie bedziemy wybierac graczy ... :?:

Jezeli dalej nie wiesz o co mi chodzi to to jest mój numer gg- 1960226

Wszystko bedzie opisane krok po kroku tutaj na Forum. Na razie tylko ustalamy termin, zebym wiedzial jaki termin zarezerwowac na serwerze Yahoo do naszego draftu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, test przeszedlem z sukcesem.

 

Teraz termin. Niedziela, ok. Pazdziernik, tez na oko, na dzis, wyglada, ze bedzie ok. Tylko godzina. Bede musial jesc pozniej odgrzewany obiad :? Ale coz, trudno. Z terminow innych draftow widze, ze to jednak troche trwa i ma swoja wage, wiec najwyzej sie poswiece. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szak to Ty tez bierzesz w tym udizal ,bo jakos nie widze Cie na liscie uczestnikow ?

 

Jezeli chodzi o date i godzine to mi pasuje, jak na rzaie nie mam planow na ten dzien i mam nadzieje, ze nic mi nie wypadnie.

 

To jutro ma gdzie byc dokładnie,

 

Antek_15 hehe ,widze ,ze nie tylko ja nie spojrzalem na date ,tylko na dzien ,i co byles czy nie ? niech zyje zakret :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szak to Ty tez bierzesz w tym udizal

A co, strach cie oblecial? Czujesz jak to zwyciestwo wyplywa przez palce? :lol:

 

bo jakos nie widze Cie na liscie uczestnikow ?

A teraz powaznie. Zdecydowalem sie dopiero dzisiaj, stad w ktoryms z powyzszych postow nie zostalo to jeszcze zaktualizowane. Ale w innym temacie, gdzie tez jest spis uczestnikow, juz jestem wpisany. Postanowilem w koncu sprobowac, wiec jestem totalnym debiutantem.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero teraz to zauwazylem, ale czemu ta liga ma 11 osob a nie zwyczajowo 10? ..

To "zwyczajowo" to nie jest żaden przymus ze strony serwera Yahoo czy coś w tym stylu. Każda liczba 9-12 jest dobra. Zapewnia ona właściwą ilość uczestników, żeby było się z kim wymieniać itp, a z drugiej strony nie musimy używać w swoich składach zawodników pokroju Primoz Brezec itp. (grałem kiedyś w lidze 16 osobowej i powiem Wam, że to żadna przyjemność).

Więc nie będę odmawiał nowym 1-2 osobom, tylko dlatego, że jest już 10 osób. Gdyby tych osób było w sumie >12, no to wtedy już trzeba było się zastanowić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Liga FBL #3 została założona, zapraszam więc do rejestracji.

 

Co trzeba zrobić?

 

  • Założyć konto na witrynie Yahoo! (to jest oczywisćie konto bezpłatne). Tu macie link'a.[/*:m:2sinxse9]
  • Przyłączyć się do naszej ligi FBL #3[list:2sinxse9]
  • wejść na stronę główną Fantasy Basketball serwera Yahoo!: http://basketball.fantasysports.yahoo.com/nba[/*:m:2sinxse9]
  • wybrać "Sign Up Now'[/*:m:2sinxse9]
  • wybrać "Join Existing Custom or Public League"[/*:m:2sinxse9]
  • wybrać "Join a Custom League"[/*:m:2sinxse9]
Wówczas wyskoczą Wam dwa pola do uzupełnienia: League ID i Password. Obydwa te dane zostały wysłane PM'ami do Was przeze mnie. Jeśli ktoś nie dostał niech się upomina.[/*:m:2sinxse9][/list:o:2sinxse9]
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Została założona Liga Testowa, specjalnie po to, aby ci, ktorzy jeszcze nie widzieli apleta na oczy zapoznali się z nim i zobaczyli jak to wygląda w praniu. Draft odbędzie się w najbliższy wtorek, 5 X, o godz. 20:00

 

Dane do tej ligi:

League ID: 1765

Hasło: test

 

Możecie skorzystać z tego samego konta co macie na ligę właściwą (można na jednym koncie wziąć udział w 4 ligach na raz - "Get Another Team")

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.