Skocz do zawartości

Chicago Bulls 2018/19 - Czas Freda


TuPalnik

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy temat czas zacząć.

 

Co się działo w tym sezonie?

 

Bulls po oddaniu JImmy Butlera zmienili kierunek na tank. Jednym to się podobało, innym nie, mi osobiście bardzo tak. Bo o ile strasznie doceniałem Jimmiego, o tyle nie widziałem w nim lidera mistrzowskiej ekipy, a do tego Butler ma sporą tendencję do narzekania. A to za mała rola (po 2gim sezonie), a to młodzi się nie przykładają, a to trener nie ma jaj. A to wymienili MNIE, lidera drużyny. Po jego komentarzach było widać zdziwienie. Teraz, po sezonie w Socie trochę narrację zmienił. Nawet stwierdził, że chętnie kiedyś do Chicago wróci. Może zobaczył, że w MInny to ci młodzi też nie są tacy super pracowici(vel Wiggins, a nawet i trochę Towns)? Nie wiem, nie mi to oceniać. W każdyma razie raczej nie w 2019, bo Bulls raczej dużej kasy mu nawet nie zaproponują, ale pod koniec kariery zapraszamy.

Za JB przyszedł ON. Finnisher z Arizony, Lauri Markkanen. Gracz o dużym potencjale w ataku, zarówno rzut, jak i ballhandling jak na wysokiego na fajnym poziomie, trochę ma mało masy, i ciężko mu się przepychać, ale to jest do nadrobienia. Dunn, kolejny z nabytków zrobił duży progras względem zeszłego roku, co bardzo cieszy. All Starem pewnie nie będzie, ale solidnym, startowym PG czemu nie. Ciężko cokolwiek powiedzieć o Zachu, poza tym, że w Lineupie z Dunnem wygląda tragicznie.

W offseason raczej spokojnie - małe ruchy. Podpisanie Felicio na za dużej umowie, zabranie z waiversów Nwaby, nowa umowa Niko, buyout  Wade'a. Nic specjalnego. No i zakończył prawdziwym KO. W sensie PRAWDZIWYM.

Sezon zaczął się żle (czyli dobrze). Seria porażek i ogon ligi. Tak miało być, wszycy się tego spodziewali. Do powrotu Niko i Portisa którzy stworzyli topowy (lol) On-Two Punch z ławki w lidze. Seria winów, jedna, potem druga i wysoki pick poszedł się kochać. Potem Niko oddano za pick NOP i Asika, do końca sezzon był niemrawy, i zakończyło się na 7 picku - znowu. Nie ma co się rozpisywać jak było - co dalej.

Mamy 7 pick, 22 pick trochę cap space. Kogo z nim wybrać? Są dwe drogi. Jedna - Atak na wyższy potencjał. Tu opcjami są tacy gracze jak Porter, Trae Young, raczej nie Bamba, choć kto wie. Szansa jest na wybranie może nawet franchise playera, ale kosztem fitu (Young) i przy wielu znakach zapytania (Porter). Inna opcja to wybór bardziej pod fit, i tu są tacy gracze jak Mikal Brides, Wendell Carter. Tu raczej szans na superstara nie ma, ale fit jest solidny i nie powinno być problemu dla nich by dostować się do systemu.

Z 22 pickiem ponoć obietnicę dostał Hutchinson. NIe ma co się tu rozpisywać, czas pokaże. Ja jeszcze lubię tu Jacoba Evansa.

Free Agency? Woj stwierdził ostatnio., że Bulls mogą być "sneaky players" we Free Agency. Czyżby walka o RFA? Rzucić kasą dla Capeli? Może J.Parkera? Są to opcje. Można też, przy wyborze Portera/Bridgesa pobawić się w roczną ale wysoką umowę dla DeAndre przykładowo. Opcji jest całkiem wiele.

Co do własnych graczy, no trzeba podpisać Zacha(liczę na ok 15-17 mln), fajnie by byłło Nwabę(maks 4-5). Moim zdaniem warto oddać gdzieś RoLo. On jest solidny, szkoda go tu. Może by 2nd by wpadł. Podobnie Justin Holiday. Straciłem też wiarę w Jeriana, w sumie mozna go nawet zwolnić, whatever.

Fajnie by było podpisać nową umowę z Portisem (btw. PER Vinny Goodwill podobno kilka drużyn już o niego pytało, i dobrze, bo zrobiłspory postęp). Nic spektakularnego się nie spodziewam.

W nowym sezonie liczę na progres, zakręcenie koło 8 miejsca w konfie. Liczę też na proges młodzierzy, to w sumie ważniejsze. I liczę na większą aktywność w FA 2019.

 

Pozdro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem jak to za bardzo ująć, by przekazać to co mi siedzi w głowie.. ale z tym Butlerem to nie tak, że on się nie nadaje na lidera, tylko zwyczajnie Bulls byliby w miejscu przez najbliże lata, a tak zrobili manewr "ucieczki do przodu". Taka przebudowa daje im dobre alibi na nadchodzący czas, w sumie jest to dalej rzut monetą, i nie koniecznie wypaść musi orzeł, bo inne ekipy takie jak Phila, Boston będą za 5 lat w swoim prime, a Chicago właściwie gdzie? Ja w ten projekt Bulls nie wierze, a na pewno nie z Zachami Lavinami, czy innymi Markanenami na czele. NO SORRY ale nie. Jeszcze jakby robili brutalny tank, i zbierali jedynki w drafcie. A tak to może być młody, i perspektywiczny zespoł przez najbliże lata, tyle,i tylko tyle.

Edytowane przez Vice-kontorezerwowe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pickiem Bulls moim zdaniem jest duża szansa na Portera, problemem mogą być tylko Magic ponieważ oni są dość nieprzewidywalni, więc mogą go sprzątnać sprzed nosa.

Jednak dawanie takiej kasy LaVinowi to moim zdaniem niezbyt dobra decyzja. Gość jest po kontuzji, jak wrócił nie wyglądał jakoś super, do tego nie wiem czy on jest w stanie nauczyć się grać chociaż przyzwoicie w defensywie.

Dunn pokazał widoczny progres w Bulls jeśli podczas tego sezonu dalej będzie się rozwijał to jeszcze może zaskoczyć nie jedna osobę która go skreslila.

Na rynku agentów powinni uderzyć moim zdaniem po Randla. Fizyczny, dobrze broni na pickach, może być się od Lauriego jeszce rzucać nauczył :)

Lavine i Parker to byłoby nieźle sito w defensywie.

Ja osobiście wierzę w ten projekt i nie zdziwie się jeśli jakieś 9 miejsce i walka o play-offy w następnym roku będzie grana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym pickiem Bulls moim zdaniem jest duża szansa na Portera, problemem mogą być tylko Magic ponieważ oni są dość nieprzewidywalni, więc mogą go sprzątnać sprzed nosa.

Jednak dawanie takiej kasy LaVinowi to moim zdaniem niezbyt dobra decyzja. Gość jest po kontuzji, jak wrócił nie wyglądał jakoś super, do tego nie wiem czy on jest w stanie nauczyć się grać chociaż przyzwoicie w defensywie.

Dunn pokazał widoczny progres w Bulls jeśli podczas tego sezonu dalej będzie się rozwijał to jeszcze może zaskoczyć nie jedna osobę która go skreslila.

Na rynku agentów powinni uderzyć moim zdaniem po Randla. Fizyczny, dobrze broni na pickach, może być się od Lauriego jeszce rzucać nauczył :)

Lavine i Parker to byłoby nieźle sito w defensywie.

Ja osobiście wierzę w ten projekt i nie zdziwie się jeśli jakieś 9 miejsce i walka o play-offy w następnym roku będzie grana.

Randle to też dobra opcja, nie pomyślałem.

 

Co do Zacha, to raczej bulls muszą go zatrzymać, pytanie ile bedzie na rynku wart.

 

Na Parkera napalonych jest wielu kibiców Bulls, ja tam nie za bardzo. Nie jest to dobry fit, to prawda. No ale biorąc pod uwage, że jest z Chicago to trzeba go brać pod uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie rozumiem co to za,podjarka kolesiami którzy w tak młodym wieku mają już tak gruba teczkę u ortopedy

Parker i lavine to hihg risk gracze. O ile Zachariasz można przedłużyc za jakąś normalna kasę tak w jabariego bym się w życiu nie pchał. Choć lubię go, kiedyś nawet marzyłem o nim w Bulls ale teraz licze że jego pochodzenie nie będzie miało znaczenia dla garpaxa

 

Już jeden połamaniec bez defensywy i z bardzo ograniczonym wpływem na ofensywę wystarczy żebym nie oglądał Bulls zbyt często

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na rynku agentów powinni uderzyć moim zdaniem po Randla.

Wielkie tak! JR + np. Hezonja w Chicago, to byłby niezły pakiet na przyszły sezon. Problem w tym, że Randal marzy o PO, więc raczej nic z tego nie będzie.

Edytowane przez BullsFaN
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Bulls rzuca hajs a Lakers będą chcieli pozyzyskac 2 gwiazdy na maksymalnym kontrakcie to i tak przejdzie za hajsem.

A wydaje mi się ze to rozwiązanie jest prawpodoobne ponieważ jeśli Porter się ostatnie do tego 7 wyboru to na pewno Bulls go wybiorą a wtedy nie ma sensu ładować się w Parkera.

Rzucanie hajsy LaVinowi jedynie wydaje mi się złym pomysłem, z jednej strony rozumiem chęć zatrzymania jednak z drugiej w przypadku gdyby jakąś drużyna złożyła mu propozycje długie kontraktu ja osobiście bym nie wyrownywał.

Wolałabym na rynku wolnych agentów uderzyć po KCP, Bradleya czy chociażby wspominego Hezonje, i zaproponowac im jakiś może 3 letnia umowę z opcją drużyny na 3 sezon.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podstawowe pytanie jest takie co Bulls zrobią z tymi 27 milionami do wydania ( zakłada że kwalifikowane oferty na LaVine i Nwabe będą)

Czy rzeczywiście uderzą po młodych - Capela? Randle? a może nawet Hood na jakiejś promocji

 

Czy zbiorą jakies atomowe odpadki od innych ekip szukających przestrzeni na maxa? W sumie już mają Asika i średni to dla nich zysk bo 22 nr draftu za 25 mln to średni biznes

 

Osobiście czuje,że Chicago właśnie uderzy po RFA bo kilku na rynku będzie trudnych do obrony

 

No chyba ,że rzeczywiście Wizards będzie chciało oddać Portera za np 7 nr draftu i jakieś wypełniacze.. Bo chodzą plotki, że Wizards chciałoby rozbić swoje Big 3 i albo Beal albo Porter jest na zbyciu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sexton z #7? Wydaje się, że już lepiej uderzyć do LAC i rozmienić 7 na 12 i 13.

Porter czy Beal odpadają z urzędu, nikt w Chicago nie będzie płacić takich kwot. Podobno jest kilka zespołów zainteresowanych Portisem, ale jak mogłaby wyglądać oferta, np. #15 Wizards + Mahinmi? Co do wolnych agentów to oprócz wymienianych wcześniej nazwisk warto dorzucić Harrella.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brać z #7 to co zostanie z big7 w drafcie :)

 

Bo Dunn, ekhm breakout sezon miał podobno.

W wieku 24 lat na niespełna 49TS% , więc jak zostanie Young, to kogo obchodzi Dunn?

 

Bo LaVine to Lavine.

Jedynie Markkanen to kawałek dobry tortu, ale do niego jakoś da się każdego z top7 dopasować, z mniejszym lub większym trudem.

 

Podobno Hutchison dostał obietnicę od Bulls (#22).

Mam podobnie.

 

Ino z tym Hutchinsonem paru pismaków Chicago stwierdziło, że to fake i dostał od kogo innego obietnicę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 7 picku byłoby moim zdaniem dużym błędem, wybór Sextona zresztą też.

Puścić Lavine w cholere, w jego miejsce jakiś wolny agent jak Kcp czy Hezonja

Na rynku zastrzeżonych uderzyć po Juliusa albo chociażby Nuricica? Portland pewnie nie będzie chciało płacić podatku od luksusu a mają w dodatku młodego Collinsa.

Przed Bulls naprawdę fajne lato i mam nadzieję że nie wpakuja się jednak w umowy dla Parkera czy LaVina.

Ja z 22 pickiem bralbym DiVicenzo lub Huertera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wymiana 7 picku byłoby moim zdaniem dużym błędem, wybór Sextona zresztą też.

Puścić Lavine w cholere, w jego miejsce jakiś wolny agent jak Kcp czy Hezonja

Na rynku zastrzeżonych uderzyć po Juliusa albo chociażby Nuricica? Portland pewnie nie będzie chciało płacić podatku od luksusu a mają w dodatku młodego Collinsa.

Przed Bulls naprawdę fajne lato i mam nadzieję że nie wpakuja się jednak w umowy dla Parkera czy LaVina.

Ja z 22 pickiem bralbym DiVicenzo lub Huertera.

Ja się też nie zdziwię jeśli by oddali ten 22 pick z jakimś Grantemczy kimś takim do Denver za Farieda i 14. Pare dziennikarzy przebąkiwało coś o tym, że Nuggets mogą chcieć oddac Kennetha z tym pickiem, a dla Bulls to dobra opcja na trade up.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chicago Bulls die hard dans pytają czy warto zaryzykować i wytransferować łacina za 2gi pick

Co wy na to?

 

Ja, jako ze od początku fanem dawania grubej kasy aclowi nie byłem bym się nawet sekundy nie zastanawiał gdyby Kings chcieli handlować pickiem (tylko po co mieliby to robić?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Chicago Bulls die hard dans pytają czy warto zaryzykować i wytransferować łacina za 2gi pick

Co wy na to?

 

Ja, jako ze od początku fanem dawania grubej kasy aclowi nie byłem bym się nawet sekundy nie zastanawiał gdyby Kings chcieli handlować pickiem (tylko po co mieliby to robić?)

W trakcie draftu taki trade jest nielegalny. Zach nie ma ważnej umowy.

 

Tak czy inaczej kings by tego niezrobili.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W trakcie draftu taki trade jest nielegalny. Zach nie ma ważnej umowy.

 

Tak czy inaczej kings by tego niezrobili.

Kings byliby głupi gdyby ten trade przeszedł.

Inne pytanie to czy warto pakować się w umowę na 5 lat za 140 baniek dla Zacha?

Śmiem wątpić. Naprawdę bardzo mocno wierzę że Bulls nie dadzą mu tego kontraktu.

Edytowane przez josephnba
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kings byliby głupi gdyby ten trade przeszedł.

Inne pytanie to czy warto pakować się w umowę na 5 lat za 140 baniek dla Zacha?

Śmiem wątpić. Naprawdę bardzo mocno wierzę że Bulls nie dadzą mu tego kontraktu.

Odpowiedź to nie warto. Ja zaproponowałbym mu max 3 lata za maks 17mln za rok (ale to i tak sporo za dużo). Jak chce więcej to niech udowodni, że ktoś mu da.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.