Skocz do zawartości

Szał zmian i wymian offseason 2018


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Rox wierzą w odbudowanie Chrissa+Knighta.

Ewentualnie w to, że Knighta jakoś przehandlują łatwiej niż Andersona.

Na chwilę obecną - bez dalszych ruchów wg mnie Rockets tu bardzo mocno przegrywają deal.

W jaki sposob? Przeciez podales 2 dobre powody jego klepniecia dla nich [i pominales trzeci czyli zejscie z pensji].
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kings wzięli w tym dealu z 13 Papagiannisa, więc i tak ten Chriss lepiej tu wygląda ;-)

 

 

Suns oddali też Bogdanovica, który jest zdecydowanie najlepszym zawodnikiem tej wymiany i sprawia, że to Kings zrobili na niej lepszy interes.

 

Pozbycie się Knighta i Chrissa dla którego i tak nie było minut jest bardzo zacne, szkoda tylko że za cenę jednego z najgorszych kontraktów w lidze. Na 2019 Suns mają 68 mln na 8 graczy (zamiast 45 dzięki genialnemu podpisaniu extension przez Bookera już w tym roku, good job Ryan!) plus gracze z tej wymiany i ewentualni rookie z 2019 czyli Anderson praktycznie wyeliminował ich z rynku FA, przynajmniej jeśli chodzi o tych co wartościowszych. Nawet ewentualny strecz niewiele pomoże.

 

Scenariusz na lato 2019 dla Suns - przed draftem oddanie do Hawks Ryana płacąc powiedzmy 7 pickiem , Ryan ogłasza na konferencji, że po dogłębnej analizie doszli do wniosku, że to najsłabszy draft w XXI wieku, a oni chcą wygenerować maksymalnie dużo przestrzeni w salary szykując się na poważne zakupy latem, w końcu tak wielu topowych FA będzie dostępnych, po czym gdy Kemba i Irving nawet nie chcą się z nim spotkać 2 lipca podpisują Jeremy Lina 80/4 ogłaszając, że to rozwiązanie bolączek na PG i tak naprawdę był to ich priorytetowy cel na rynku wolnych agentów i z sukcesem kończymy okres przebudowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo starałem się zastanowić nad tym jakie były tego powody i chyba pominąłem najważniejszy - Rox bez wyjątków mogli dać Meltonowi jedynie dwuletnią umowę.

To juz w sumie 4 powod...

 

1) Knight był najgorszy w beznadziejnych Suns, a jeszcze się całkiem połamał. Ryno jest okropnie przepłacony, fatalnie się matchupuje w ich najważniejszym pojedynku, ale to dalej klasa, albo dwie wyżej od Knighta, od którego bardziej cenię na teraz nie tylko Meltona, ale i MCW. Trochę tańszy niż Anderson, ale pod względem value nie wiem czy nie gorszy kontrakt do spuszczenia, powiedzmy podobny,

Latwiejszy do spuszczenia bo nizszy w tym sezonie.

Bardzo ciekawy aspekt tej wymiany to Woj wspomnial, ze Ryan obnizyl gwarancje na nastepny sezon.

Tego by chyba nie zrobil bez tej wymiany?

 

2) Chriss nie tylko jest fatalny (zeszły sezon to była już grubsza parodia z jego strony), ale jest bucem i ma poważne problemy z powietrzem między uszami.

To albo sie wyprostuje w nowym powazniejszym otoczeniu albo go wywala...

gosciu walczy o przetrwanie w lidze, wiec albo teraz albo Chiny.

 

Zarówno na obwodzie jak i pod koszem nie powinni się dostać do rotacji MDA (który preferuje 8-10os, o PO 6-7os nie wspominając)

Ryan i Melton rowniez nie byliby w Top8-10...

 

Oddali za to swój zajebisty steal w drafcie - naprawdę bardzo fajnego prospecta, który z marszu by im pomógł na obwodzie prawdopodobnie, bo świetnie fituje.

W jaki sposob by im pomogl przy CP3, Gordonie i Hardenie? Gralby ogony, troche wiecej przy kontuzji.

Plus warto wspomniec, ze Suns mogli sobie wydraftowac tego fajnego prospekta z #31 ;-)

 

Więc jak go wymienią powiedzmy z 1st rounderem za jakiegoś JR Smitha, to finalnie oddadzą zdecydowanie za dużo za zrzutkę Andersona, w momencie gdy za rok będą ekipy chętniej przejmujące spadające umowy.

Takie odkladanie problemu na przyszlosc dziala tylko jak o nic sie nie walczy i mozna stracic rok.

Ale oni potrzebuja ruchow na najblizszy sezon, a nie na 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Anderson to też trup [przynajmniej dla Houston i ich ewentualnych PO matchups, choć w sumie dla większości ligi podobnie], ale ma kontrakt za 20M/y a Knight ma 15M/y, więc to już jakiś plus [w sensie łatwiej handlować kontraktem 15 niż 20].

 

Więc to nie jest żaden transfer typu "power shift" ale, krok po kroku może uda się wyzbyć paru baniek i przy okazji zebrać jakiegoś rolsa na SF

Sęk w tym ,że Anderson przy tej wymianie obniżył sobie gwarantowane pieniądze na przyszły rok. I za rok ma gwarantowane dokładnie tyle co Knight

 

Nie wiedziałem ,że coś takiego jest możliwe ,że zawodnik sam z siebie obniża zarobki

 

Więc różnica to tylko 5 baniek na ten rok z czego Suns dostało Meltona , który coś gra a Houston Chrisa który jest jednym z największych bustów ostatnich 5 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ale pewnie obniżył tylko dlatego że poszedł do Suns, a w Rockets by tego nie zrobił [w suns dostanie więcej minut / więcej szans na pokazanie się i podpisanie ew. lepszego dobrego kontraktu w przyszłości.... choć to trochę naciągane bo też pewnie, o ile mu nie odbije i nie zacznie rzucać jak Klay Thompson, to nikt mu już w nba nie da więcej niż 2M/y, ale z drugiej strony dla salary Rockets czy Suns to nieważne czy to naciągane czy nie ], więc choćby po to warto to było zrobić. Tzn warto jeśli Knighta da się popchnąć dalej, jeśli nie to prawie bez różnicy, zwłaszcza że z tego co mówicie z tego drugiego ziomka który przyszedł do Rockets ludzi nie będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym Chriss'a nie skreslal jescze. Myślę że w Hoston zostanie regularnie stawiany jako Center a to w jego przypadku też może dużo pomoc.

 

Poza tym jak patrzę na 5 w jakich wychodził to ja się nie dziwię że wypada słabo. W Suns totalnie brakowało spacingu, tam czasami wychodziły piątki w których tylko jeden gracz jako tako rzucał za 3,a taki gracz jaj Chriss potrzebuje miejsca.

 

Gość atletyzm ma, bardzo późno z tego co kojarzę zaczął grać w kosza ma jescze czas by nadrobić podstawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewaluacja zawodników na tym forum jest czasem iście hipsterska. Bolek z drugiej rundy draftu grający na pozycji obrońcy na pewno dostałby minuty w Houston gdzie mają Hardena, Paula i Gordona.

 

Historia 4 w Houston jest barwna i Chriss ma szanse na wpisanie jakiegoś rozdziału (2 lata temu Anderson był super, w poprzednim sezonie PJ Tucker) oczekiwania nie są jakieś wyśrubowane. Może coś z niego będzie może nie. Przy strukturze kontraktowej jako ma Houston (tłuste kontrakty Hardena i Paula + Capela) pozyskanie kogoś na rookie kontrakcie to dobry ruch. Na pewno lepsze niż trzymanie na ławie zawodnika za 20 baniek. Nad Knightem nie ma co się rozwodzić bo w paczce z innym graczem może zostać wymieniony po 31 października. Solo może zostać wymieniony już teraz (JR Smith?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ewaluacja zawodników na tym forum jest czasem iście hipsterska. Bolek z drugiej rundy draftu grający na pozycji obrońcy na pewno dostałby minuty w Houston gdzie mają Hardena, Paula i Gordona.

 

Historia 4 w Houston jest barwna i Chriss ma szanse na wpisanie jakiegoś rozdziału (2 lata temu Anderson był super, w poprzednim sezonie PJ Tucker) oczekiwania nie są jakieś wyśrubowane. Może coś z niego będzie może nie. Przy strukturze kontraktowej jako ma Houston (tłuste kontrakty Hardena i Paula + Capela) pozyskanie kogoś na rookie kontrakcie to dobry ruch. Na pewno lepsze niż trzymanie na ławie zawodnika za 20 baniek. Nad Knightem nie ma co się rozwodzić bo w paczce z innym graczem może zostać wymieniony po 31 października. Solo może zostać wymieniony już teraz (JR Smith?)

tylko jr kontrakt to za dobry kontrakt, bo spadajacy i fajne salary matching perk na starych zasadach. Pierwsza runda plus rycerz to loss dla suns (chyba ze jakies protections?), tylko druga to loss dla cavs.

Nadal to ruch na plus dla rox, bo moga dalej "rozmieniac w dol", jakies dwie salaries 10+5 etc. Ryan to taki wazon na lawke za 20kk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Thibs chce pokazać, że nie tylko najlepsi gracze mogą sobie tworzyć superteamy, trenerzy również! Ja tam wskakuje na bandwagon, go Timberbulls... or Bullwolves... whateva...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wierzę w to

Thibs nie jest głupi

Widzi że z Noah zostało nazwisko a dengowi jeszcze w Bulls przekręcił licznik tak że ten ostatni powinien już dawno leżeć w grobie

 

Jaki sens że sportowego punktu widzenia miałby taki ruch?

Jeśli tom to zrobi z miejsca ląduje w szeregu z ajzają z knicks

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Od wczorajszego posta TuPalnika mam depresje.

Thibo daje dupy i to chyba kazdy widzi. Butler, Taj te transfery bronia sie oczywiscie, nawet Rose (gdzie mnie juz trzeslo) jakos daje rade, ale jesli cokolwiek jest na rzeczy, to TT powinien dostac dozywotni zakaz zblizania sie do Minneapolis...chyba, ze na egzekucje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bycie kibicem Wolves to ciężka rola... Jak nie zarząd to trener i GM w jednym robią kuriozalne ruchy... Jakoś nie mam wątpliwości, że Deng się dogada z TT.

 

Tymczasem Clippers ciekawy ruch, nie to żeby mnie dziwiło samo matchowanie Wallace'a bo to świetny kontrakt za tak pożytecznego gracza, ale to oznacza że mają za duży rooster o 2 graczy, a na pozycji G aż 9!!!

 

Beverly nie gwarantowany - czyżby do odstawki? Wzięli SGA który raczej ma pewne miejsce, jest Teo i Bradley, Thornwell, Robinson, Evans no i słodki Lou. Coś czuję deal wisi w powietrzu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.