Skocz do zawartości

Szał zmian i wymian offseason 2018


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

ta juz to widze jak PlayOff Lowry walczy z kimkolwiek w kwietniu, a tymbardziej z GSW

 

po za tym, tak szczerze Ibaka obok Valanciunasa to sredni pomysl na druzyny pokroju GSW, ktore beda rozciagac obrone totalnie - tam po prostu Ibaka na 5-tce powinien byc

i na pozycjach SF/PF grac cos na zasadzie Green jesli bedzie mial troche lepszy sezon + Kawhi

 

swoja droga to to jest liczone nie wiem w jaki sposob, bo tam w Charlotte w tym s5 za wiele sie nie zmienilo, a skok zycia jakis

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ta juz to widze jak PlayOff Lowry walczy z kimkolwiek w kwietniu, a tymbardziej z GSW

 

po za tym, tak szczerze Ibaka obok Valanciunasa to sredni pomysl na druzyny pokroju GSW, ktore beda rozciagac obrone totalnie - tam po prostu Ibaka na 5-tce powinien byc

i na pozycjach SF/PF grac cos na zasadzie Green jesli bedzie mial troche lepszy sezon + Kawhi

 

swoja droga to to jest liczone nie wiem w jaki sposob, bo tam w Charlotte w tym s5 za wiele sie nie zmienilo, a skok zycia jakis

No, Raptors są przeceniani trochę, wiadomo, będą mocni, na Wschodzie są na 2-3 miejscu (załóżmy że drugim), ale oni dostali sweepa od tegorocznych Cavs w stylu jakichś Detroit Pistons, a ludzie nagle zaczęli żyć w jakiejś iluzji, że poza DDR tam wszystko jest w porządku. Wiadomo, Kawhi to duży upgrade, bla bla, ale tylko na Wschód, a Boston i tak wygląda lepiej.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No, Raptors są przeceniani trochę, wiadomo, będą mocni, na Wschodzie są na 2-3 miejscu (załóżmy że drugim), ale oni dostali sweepa od tegorocznych Cavs w stylu jakichś Detroit Pistons, a ludzie nagle zaczęli żyć w jakiejś iluzji, że poza DDR tam wszystko jest w porządku. Wiadomo, Kawhi to duży upgrade, bla bla, ale tylko na Wschód, a Boston i tak wygląda lepiej.

 

do tego - ZDROWY KAWHI to duzy upgrade

a takiego nie widzielismy go juz ponad rok

po za zdrowiem fizycznym tez mozna sie niepokoic o to co tam sie dzieje w glowie/w otoczeniu

 

takze to wszystko to jest jedno wielkie ale

 

ze strony Masaia dosyc madry ruch, bo slusznie Raptors w tym skladzie po prostu pewnych rzeczy nie potrafili przeskoczyc i to jest ruch, ktory potencjalnie moze w tym pomoc, ale ja osobiscie widze to tak ze maja 30% szansy na bycie lepsi niz byli i 70% ze bedzie inaczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przymiarka do net rtg S5 po zmianach. Zastanawia (choć nie tak bardzo) niska pozycja HOU, bardzo wysoka CHA no i to co pisałem wcześniej - TOR może mieć prawdziwy death lineup który ma szanse powalczyc z GSW.

 

https://twitter.com/JacobEGoldstein/status/1027559949654794240?s=19b1a2fbd704aa24fbfaf4ecb73f3aa43c.jpg

wszyscy na plusie, jak zyc panie komisarzu Silverze?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kałaj będzie grał będą zdecydowanie lepszym zespołem, ale niekoniecznie musi to oznaczać najlepszy czy choćby lepszy bilans niż rok temu

 

Wciąż Celtics i Sixers to najbardziej utalentowane wschodnie drużyny i równie głębokie co Raptors

 

Jeśli Leonard chce maxa za rok musi, po prostu musi od początku sezonu grać jak najlepszy on z SAS

Jeśli nie ma w głowie tego samego gówna które miał choćby Spreewel w przeszłości to Raptors będą groźni w tym roku

 

Czy groźni na ecf?

Wg mnie nie ale to wszystko zależy od drabinki. Jeśli Sixers i Celtics spotkają się w półfinałach wówczas dla pazurków otwiera się okno

 

Tak czy inaczej ten zespół w mojej ocenie nie wygra serii ani z Sixers ani tym bardziej z Celtami

 

 

Btw

Skoro ja jestem hejterem Houston, a jestem to co można powiedzieć o twórcach tego zestawienia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli kałaj będzie grał będą zdecydowanie lepszym zespołem, ale niekoniecznie musi to oznaczać najlepszy czy choćby lepszy bilans niż rok temu

 

Wciąż Celtics i Sixers to najbardziej utalentowane wschodnie drużyny i równie głębokie co Raptors

 

Jeśli Leonard chce maxa za rok musi, po prostu musi od początku sezonu grać jak najlepszy on z SAS

Jeśli nie ma w głowie tego samego gówna które miał choćby Spreewel w przeszłości to Raptors będą groźni w tym roku

 

Czy groźni na ecf?

Wg mnie nie ale to wszystko zależy od drabinki. Jeśli Sixers i Celtics spotkają się w półfinałach wówczas dla pazurków otwiera się okno

 

Tak czy inaczej ten zespół w mojej ocenie nie wygra serii ani z Sixers ani tym bardziej z Celtami

 

 

Btw

Skoro ja jestem hejterem Houston, a jestem to co można powiedzieć o twórcach tego zestawienia? ;)

 

moze polka nie ta sama co wymienieni Celtics czy 76ers, ale jeszcze Bucks moga byc ciekawi bo po raz pierwszy w karierze Giannis ma trenera z prawdziwego zdarzenia, jak tam zdrowie najlepszej 5-tce bedzie dopisywalo to moze o nich byc glosno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors beda legit contenderem na Wschodzie, ale tam dalej za sidekicka robi Lowry, Ibaka i Valanciunas byli slabi, Green sie troche popsul od czasu tytulu, a czy Anunoby bedzie kims wiecej niz mocnym 3&D to ciezko typowac, na pewno nie za rok. No i mają fajna lawke. I jeszcze jakby Kawhi był takim przec***em, a to jest ordinary superstar, fajnie miec, ale nie pociągnie Cie w pojedynke do finałów.

 

Przede wszystkim Celtics mają lepsze star power, glebie, młodzież, trenera, byli lepsi w poprzednim sezonie - no jak będą zdrowi to jest konkurent dla Warriors, nie Raptors.

 

A te predykcje to bs, Sixers rok temu mieli +19 w RS i raczej nie beda gorsi niż rok temu. Warto podchodzić z dystansem.

 

Tak mi wychodzi jak troche dluzej myślę na poważnie o tych Raptors.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Raptors beda legit contenderem na Wschodzie, ale tam dalej za sidekicka robi Lowry, Ibaka i Valanciunas byli slabi, Green sie troche popsul od czasu tytulu, a czy Anunoby bedzie kims wiecej niz mocnym 3&D to ciezko typowac, na pewno nie za rok. No i mają fajna lawke. I jeszcze jakby Kawhi był takim przec***em, a to jest ordinary superstar, fajnie miec, ale nie pociągnie Cie w pojedynke do finałów.

Raptors przegrali 2 buzzer beaterami i meczem Lebrona na poziomie takim, że jak tak zagrał z GSW, to przegraliby gdyby nie J.R. Smith. To nie była seria w stylu z 2016, ten sweep był BARDZO pechowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Raptors są lepsi od Celtics. Kyrie jest mocno przeceniany jak wiadomo więc nie wiem na ile powrót dwóch kontuzjowanych poprawi ich grę. Skład będzie głębszy ale czy będzie więcej jakości? Może trochę, ale niewiele a to i tak głównie za sprawą Haywarda.

 

Ale na inną rzecz chciałem zwrócić uwagę. Albo mi się wydaje albo wschód W KOŃCU ma mocny i dość głęboki czub. Dobrze to wróży, szczególnie na playoffy które od kilku lat zaczynały się w ECF.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoja droga to to jest liczone nie wiem w jaki sposob, bo tam w Charlotte w tym s5 za wiele sie nie zmienilo, a skok zycia jakis

wszyscy na plusie, jak zyc panie komisarzu Silverze?

To sa szacunki tylko dla pierwszych piatek... czyli teoretycznie ten jeden z lepszych lineupow danej druzyny...

 

Btw

Skoro ja jestem hejterem Houston, a jestem to co można powiedzieć o twórcach tego zestawienia? ;)

... a jesli startuje jeden bardzo ujemny zawodnik to istotnie zaniza jej osiagniecia.

Latwe do naprawienia jak sie ma kogos dobrego na lawce...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Według mnie Raptors są lepsi od Celtics. Kyrie jest mocno przeceniany jak wiadomo więc nie wiem na ile powrót dwóch kontuzjowanych poprawi ich grę. Skład będzie głębszy ale czy będzie więcej jakości? Może trochę, ale niewiele a to i tak głównie za sprawą Haywarda.

 

Ale na inną rzecz chciałem zwrócić uwagę. Albo mi się wydaje albo wschód W KOŃCU ma mocny i dość głęboki czub. Dobrze to wróży, szczególnie na playoffy które od kilku lat zaczynały się w ECF.

 

nie zgodze sie z tym ze Kyrie jest mocno przeceniony, bo gosc wymienial cios za cios z GSW, rzucal w Finalach po 40 punktow i trafial najwazniejsze rzuty jakie mozna sobie wyobrazic

 

ja tam sie troche "martwie" (cudzyslow bo w sumie to w dupie mam Cs) o to jak bedzie wygladalo to, ze kazdy tam sobie w Bostonie juz oltarzyk Tatuma wybudowal i do niego sobie trzepie, a Jaylen tez jest mlody i ma kupe talentu + Kyrie wlasnie uciekl z Cleveland zeby nie byc w cieniu Króla, a tutaj nagle na niego cień rzuca tez młodziak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie zgodze sie z tym ze Kyrie jest mocno przeceniony, bo gosc wymienial cios za cios z GSW, rzucal w Finalach po 40 punktow i trafial najwazniejsze rzuty jakie mozna sobie wyobrazic

 

ja tam sie troche "martwie" (cudzyslow bo w sumie to w dupie mam Cs) o to jak bedzie wygladalo to, ze kazdy tam sobie w Bostonie juz oltarzyk Tatuma wybudowal i do niego sobie trzepie, a Jaylen tez jest mlody i ma kupe talentu + Kyrie wlasnie uciekl z Cleveland zeby nie byc w cieniu Króla, a tutaj nagle na niego cień rzuca tez młodziak

No Kyrie jest dobrym scorerem i ma jaja żeby kończyć. Ale prócz tego to generalnie nic specjalnego, w wielu elementach jest wręcz źle (obrona, rozegranie).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po atakowanej stronie jest wybitnym graczem. Kozioł, wykończenie pod koszem, gra jeden na jeden no i elegancka 3. Kreowanie dla kolegów takie sobie ale te około 5 asyst na mecz to całkiem niezły wynik ciężko mówić że jest źle. Pod Bradem nie był aż takim złym obrońca.

 

Problem jest raczej taki że Irving nie będzie brał raczej mniejszego hajsu, jego inteeresuje tylko maksymalna oferta, a czy Dany będzie chciał mi taki pieniądz rzucić? Zwłaszcza że dalej nie wiadomo jak z jego zdrowiem.

 

Moim zdaniem przy tej narracji że to Stevens robi robotę tam, plus uwielbienie dla Tatuma, Irving może dostawać za mało atencji której jak widać potrzebuje a jeśli mu na dodatek nie zaoferuja maksymalnego kontraktu, wtedy moim zdaniem jest duża szansa że odejdzie z Bostonu za darmo

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niby tak a jednak to trochę wróżenie z fusów, bo Kyrie jest często kontuzjowany a Haywardowi też trochę powrót do formy zajmie, Embiid rozegrał pierwszy sezon gdzie zagrał więcej niż 60 gier i w ogóle rozegrał 85 spotkań na 320 w karierze, Kawahi nie wiadomo co tam knuje.... tfu tfu tfu i nie chciałbym żeby cokolwiek komukolwiek się stało ale to też nie są jeszcze jakieś established powerhousy i mają łamliwych superstarów itp. Ale oby było dobrze, bo ja przez ostatnie 4 lata obejrzałem może łącznie 5 meczy pomiędzy dwoma drużynami ze wschodu w RS i chętnie bym to zmienił. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod Bradem nie był aż takim złym obrońca.

 

Byl fatalnym obronca - najgorszym w zespole. Po prostu Brad umie ukrywac takich kasztanow + ma odpowiednich ludzi od tego (przypominam, ze IT w jego systemie zrobil 2nd NBA team).

 

Kyrie to najbardziej przeceniony grajek w lidze (co tez widac po grze Bostonu, ktora nic nie stracila na jakosci po jego kontuzji) - i nikt nie jest nawet blisko.

 

Kemba Walker z wiekszym fartem (jak to mowia - "glupi ma szczescie" :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gra Bostonu mocno straciła na jakości po kontuzji Irvinga. A Kyrie jest przereklamowany w RS, w playoffach niewielu jest w NBA ludzi, którzy mogą być tak efektywnymi scorerami jak Irving, bo zajebisty jest jako iso scorer. Kemba Walker dawał ciała w pierwszej rundzie PO na Wschodzie, Kyrie Irving robił w dwóch finałach średnio jakieś 29ppg na Klayu Thompsonie. ;] Główna wada Irvinga (poza obroną) to fakt, że jest średnim facilitatorem w ofensywie (tzn. nie jest nim), ale Boston nie będzie tego od niego wymagał.

 

Główna różnica między Toronto, a Bostonem jest taka, że o ile Boston ma podobny potencjał w obronie - bo rok temu nawet z Irvingiem w składzie mieli świetną defensywę w RS, to mają dużo większy potencjał w ataku. Brown i Tatum byli efektywnymi PO ~19ppg scorerami w playoffach w poprzednim sezonie, a teraz będą dużo lepsi, obok jest Irving, Hayward i świetny fit w postaci Horforda. Tu jedynym znakiem zapytania jest powrót do formy Haywarda i Irvinga do formy (ale podobno Hayward wygląda dobrze), bo Celtics będą mieli być może nawet czterech allstarów (Tatum był historycznie dobry jak na 20-letniego rookie) - a obok jeszcze Brown, Smart, Rozier, Morris, niezły Theis czy Baynes.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Gra Bostonu mocno straciła na jakości po kontuzji Irvinga. A Kyrie jest przereklamowany w RS, w playoffach niewielu jest w NBA ludzi, którzy mogą być tak efektywnymi scorerami jak Irving, bo zajebisty jest jako iso scorer. Kemba Walker dawał ciała w pierwszej rundzie PO na Wschodzie, Kyrie Irving robił w dwóch finałach średnio jakieś 29ppg na Klayu Thompsonie. ;] Główna wada Irvinga (poza obroną) to fakt, że jest średnim facilitatorem w ofensywie (tzn. nie jest nim), ale Boston nie będzie tego od niego wymagał.

 

Druzyna, ktora i tak wygrywala obrona jeszcze poprawila obrone za to w ataku ze sredniakow stali sie kiepszczakami (ale w PO juz w miare ogarniali).

 

Idac Twoim tokiem myslenia to wyglada na to, ze glowna wada Kemby jest to, ze nie gral z LBJem (bo zakladam, ze to moze delikatnie wplynac na efektywnosc) i musi robic za zdecydowanego lidera (radzi sobie z tym lepiej niz KI) bedacego ciagle na celowniku obrony.

 

Po prostu przyklad na to jak mocno okolicznosci moga wplynac na kariere/odbior grajka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.