Skocz do zawartości

Szał zmian i wymian offseason 2018


Alonzo

Rekomendowane odpowiedzi

Pewnie uświadomił sobie że wraz ze starzeniem się CP3 będzie mniej lobów dostawał, a co za tym idzie-spadnie jego efektywność więc i kasa była by mniejsza.

 

Lub drugie. Nie chce iść drogą Noela.

Już to pisałem, z Hardenem bez Paula, Capela notuje dużo lepsze statystyki niż z Paulem bez Hardena i z Paulem i Hardenem, więc z jego perspektywy przyjście Paula mu osłabiło statsy. 

 

Co ocw nie wynika z faktu, że Paul jest jakimś cancerem, po prostu Rockets grają wtedy inną ofensywę niż z samym Hardenem.

 

A Capela za rok dostałby coś w stylu 100/4 spokojnie, ale raz, że od słabszego sportowo zespołu, a dwa, te ~10 milionów różnicy mogą nie być warte ryzyka. No i dostanie jeszcze jeden duży kontrakt jak dobrze wszystko pójdzie, do tego czasu powinien nazbierać sporo nagród.

Z Hardenem bez Paula: 20.6pts per36, 69.5%TS, z Paulem bez Hardena - 14.5pts per36, 60.5%TS, z Paulem i Hardenem - 17.3pts per36, 62.1%TS.

 

Więc co najwyżej można powiedzieć, że Capela jest produktem Hardena, ale tak naprawdę koleś jest rewelacyjnym roll manem z każdym dobrym PG. Tyle, że jego wartość to nie jest eFG%, a obrona, więc to i tak jest drugorzędne. Ale gdyby nie CP3, to robiłby lepsze statsy. Co nie miałoby przełożenia na atak Rockets, bo koleś jest tylko finisherem, blabla, ale fakt pozostaje faktem - CP3 nabijający statsy Jaśkowi Kapeli to mit.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panie Morey, znów Pan to zrobił.

 

 

 

The incentives on Clint Capela's contract, per a league source: $1 million for reaching the Western Conference finals, $500,000 for finishing with a 30% defensive rebounding rate, and $500,000 for shooting at least 65% from the free throw line. Those are for each of the 5 seasons
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Już to pisałem, z Hardenem bez Paula, Capela notuje dużo lepsze statystyki niż z Paulem bez Hardena i z Paulem i Hardenem, więc z jego perspektywy przyjście Paula mu osłabiło statsy.

 

Co ocw nie wynika z faktu, że Paul jest jakimś cancerem, po prostu Rockets grają wtedy inną ofensywę niż z samym Hardenem.

 

A Capela za rok dostałby coś w stylu 100/4 spokojnie, ale raz, że od słabszego sportowo zespołu, a dwa, te ~10 milionów różnicy mogą nie być warte ryzyka. No i dostanie jeszcze jeden duży kontrakt jak dobrze wszystko pójdzie, do tego czasu powinien nazbierać sporo nagród.

 

Z Hardenem bez Paula: 20.6pts per36, 69.5%TS, z Paulem bez Hardena - 14.5pts per36, 60.5%TS, z Paulem i Hardenem - 17.3pts per36, 62.1%TS.

 

Więc co najwyżej można powiedzieć, że Capela jest produktem Hardena, ale tak naprawdę koleś jest rewelacyjnym roll manem z każdym dobrym PG. Tyle, że jego wartość to nie jest eFG%, a obrona, więc to i tak jest drugorzędne. Ale gdyby nie CP3, to robiłby lepsze statsy. Co nie miałoby przełożenia na atak Rockets, bo koleś jest tylko finisherem, blabla, ale fakt pozostaje faktem - CP3 nabijający statsy Jaśkowi Kapeli to mit.

Ciekawe. Szczerze przyznam, że nie zdawałem sobie sprawy z takich cyferek.

 

To tym bardziej mega kontrakt dla Houston bo jak im CP3 wypadnie to on tylko będzie grał lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Durant w obronie zagrał doskonały sezon.
Słabo zagrał, może nie tak jak LJ, ale jeden ze słabszych w jego karierze. Nawet nie chodzi o adv stats które to potwierdzają), ale zwykły eye test pokazuje, że mu się po prostu nie chciało. No i na nim ofensywa wisiała podobnie jak na LJu.

 

Panie Morey, znów Pan to zrobił.
Win-win. Lubię Capele że umiejętność switchowania w obronie i energię. Jako rim protector też zly nie jest, ale w wielu innych ekipach mógłby skończyć jak Noel, więc zabezpieczył się kontraktem w stylu Biyombo i git.Ciekawy jestem tylko jak będzie wyglądała jego (i HOU w obronie) gra kiedy obok będzie Melo zamiast Moute czy Arizy... Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no Capela jeśli rozegralby sezon porównywalny do ostatniego na pewno znalazł by lepsza ofertę. Zapewne nie w tak mocnej drużynie ale no hajsik by się zgadzał, jednak to pokazuje że zawodnik zapewne dobrze się czuje w Rockets, plus wyniki sportowe są dla niego ważne. Plus jak skończy mu się kontakt będzie miał 29 lat więc pewnie jeśli będą go kontuzje omijaly zalapie się jeszcze na jeden długi intratny 3-4 letni kontakt.

Dodatkowo jeśli te zapisy się potwierdza to będzie to świetna motywacja dla zawodnika żeby cały czas poprawiać swoją grę zamiast spocząć na laurach.

Z perspektywy Hoston genialny kontakt, jestem pod dużym wrażeniem jak udało się rozwiać ta sytuacje.

Przez najbliższe 3 lata nawet jeśli Paul w Rs będzie połamany, spokojnie Hoston z Hardenem i Capela będą robili przyzwoity wynik w Rs i zapewniali wysoki poziom drużynie. Tym bardziej szkoda ze Ariza i Mbah a Moute odeszli bo z rokiem więcej doświadczenia, zagrania mogliby zagrozić Golden nawet bardziej niż w tym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Capela podpisał za półdarmo i jeszcze tak długi kontrakt? Bardzo dziwna sprawa, Rockets mają więcej szczęścia niż rozumu. Dziwne, że np. Lakers po niego nie uderzyli kiedy jeszcze mieli hajs, perfect fit do LeBrona + oni zdaje się chcieli PG za 140/4? Z ich dwóch za ten sam hajs wolałbym Capelę, a co dopiero za ~10 baniek rocznie mniej.

 

Z drugiej strony dotąd zarobił tylko 6 baniek w 4 lata i gdyby wziął QO musiałby poczekać jeszcze rok na bikk payday, a może już nie mógł wytrzymać w oczekiwaniu aż kupi sobie dom na wzgórzu, pięć samochodów i trzyczęściowy garnitur z platyny? Też byłbym zniecierpliwiony tbh.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers czekają na Kawhiego/Klaya/jakiegoś innego allstara za rok.

 

Capela to też nie jest byle kto jakby nie było.

 

Jak dla mnie to mają za bardzo podejście "ten sezon to i tak c***, będziemy coś działać za rok" - jeśli LeBronowi zostały powiedzmy 3 lata gry na lebronowym poziomie, to 1/3 tego czasu wyrzucają lekką ręką w błoto.

 

Przy odrobinie gimnastyki mogliby zmieścić jeszcze jednego topowego grajka mając Capelę w składzie.

 

Dunno, just sayin' bo kolo podpisał za drobne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, jakby dali Clintowi jakieś 90/4, to nawet zrzucając Denga zostałoby im jakieś 22-23 miliony w przyszłym roku. Więc ich rozumiem, tyle, że ich pozostałe ruchy poza LeBronem - XDD, tu zgoda. 

 

Bardziej dziwi mnie, że tacy Mavs woleli dać Jordanowi 23/1 zamiast rzucić Clintowi te 100/4, Doncic-Smith-Capela i poza tym czyste salary jak zejdą z tych kontraktów Barnesa czy Matthewsa wyglądałoby bardzo nieźle. 

 

Chyba niedoceniany jest Capela, trochę śmieszne biorąc pod uwagę, że jeszcze trzy lata temu Jordan miał status allstara i robił All-NBA First Team. ;] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers, sądząc po tym co robią, mają zielone światło od LeBrona, który chyba ich nie naciska. Tym bardziej mnie to przekonuje, że odpuścił z leksza i nie ma już parcia tylko na tytuły, może chce spróbować bardziej spokojnego podejścia i dla odmiany pozwolić, bo ktoś jego pociągnął do finału? ;)

 

Za to sami Lakers pozbierali takich ludzi (czyli nazwiska, które kiedyś coś znaczyły, potrafiły wystrzelić), bo chyba liczą, że ten sezon mimo wszystko będzie dobry - tak na zasadzie "w tym szaleństwie jest metoda". Czyli zebrali szalony roster i teraz będą wyczekiwać, czy metoda sama się wyłoni... 

 

Ale coś długo już trwa ta budowa Lakersów i, poprawcie jeśli się mylę, pospuszczali już paru ludzi, z których mieli mieć jakieś owoce, swoich wychowanków, a dalej tylko czekają na rolesów. Ale Lakers generalnie mają raczej historię budowania drużyn przez wolnych agentów i trejdy, a nie chów własny. Ale razi mnie, że oddali DAR-a, z którym tyle nadziei swego czasu łączyli, za Lopeza, którego teraz spuścili wolno bez próby oferty (chyba). Czyli pozbyli się DAR-a za darmo, anulowali jeden rok tankowania  :nonchalance:

Edytowane przez Szak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers, sądząc po tym co robią, mają zielone światło od LeBrona, który chyba ich nie naciska. Tym bardziej mnie to przekonuje, że odpuścił z leksza i nie ma już parcia tylko na tytuły, może chce spróbować bardziej spokojnego podejścia i dla odmiany pozwolić, bo ktoś jego pociągnął do finału? ;)

 

Nie

 

 

Za to sami Lakers pozbierali takich ludzi (czyli nazwiska, które kiedyś coś znaczyły, potrafiły wystrzelić), bo chyba liczą, że ten sezon mimo wszystko będzie dobry - tak na zasadzie "w tym szaleństwie jest metoda". Czyli zebrali szalony roster i teraz będą wyczekiwać, czy metoda sama się wyłoni... 

 

Nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lakers czekają na Kawhiego/Klaya/jakiegoś innego allstara za rok.

 

 

Mogą się tak samo za rok doczekać na Kawhiego/Klaya jak się doczekali na George'a.,Możliwe ,że  nikt o tym głośno nie mówi ,ale gracze zwyczajnie nie chcą grać z LeBronem.,Te horrory które opowiada ojciec Irvinga o zachowaniu Papy Brona w szatni może nie są całkiem zmyślone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mogą się tak samo za rok doczekać na Kawhiego/Klaya jak się doczekali na George'a.,Możliwe ,że  nikt o tym głośno nie mówi ,ale gracze zwyczajnie nie chcą grać z LeBronem.,Te horrory które opowiada ojciec Irvinga o zachowaniu Papy Brona w szatni może nie są całkiem zmyślone?

A co opowiadał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@szak

budowa lakersow nie trwa dlugo.

spuszczenie DARa od pierwszego dnia mialo na celu tylko i wylacznie pozbyc sie kontraktu mozgova, ktory blokowal ich wszystkie kolejne ruchy.

 

oplacilo sie bo przyszedl lebron, wyczyscili salary, maja duzo fajnych kontraktow, wiec niewykluczone, ze zrobia deal w trakcie sezonu.

 

kawhi, ja wciaz sie zastanawiam na ile to wymysl mediow (lakers nie podeszli nawet do rozmow o kawhaju, jak sie okazalo) a na ile bron naprawde chce z nim grac. jezeli faktycznie sa w kontakcie, to imo mamy done deal ale niewykluczone, ze kawhi wcale nie jest na celowniku lakers, a jest nim... Dame.

 

nie zdziwilbym sie, gdyby bron ten sezon potraktowal ulgowo. 8 tripow do finalow... byc moze taki jest plan, zagrac sezon na pol gwizdka, pozwolic mlodziezy sie rozwinac, w wakacje dorzucic nowych/lepszych grajkow, 2 gwiazde i jazda w 2019/20...

 

bron nie zdobyl w 1 sezonie tytulu ani w miami ani w cleveland. niewykluczone, ze przy tych warriors, nie nastawiaja sie juz tak mocno na mistrzostwo w tym sezonie... choc mi to totalnie nie pasuje ale nic mnie juz nie zdziwi po tym jak bron wyladowal w lakers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli generalnie gwarantowane jest 80/5, reszta to bonusy. W sumie promocja

 

Capela podpisał za półdarmo i jeszcze tak długi kontrakt? Bardzo dziwna sprawa, Rockets mają więcej szczęścia niż rozumu.

Bardziej dziwi mnie, że tacy Mavs woleli dać Jordanowi 23/1 zamiast rzucić Clintowi te 100/4, Doncic-Smith-Capela i poza tym czyste salary jak zejdą z tych kontraktów Barnesa czy Matthewsa wyglądałoby bardzo nieźle.

Wg mnie pomijacie kluczowy czynnik do wyjasnienia, a mianowicie "taki efekt daje czesc RESTRICTED w koncepcji RFA".

Druzyny, ktore powinny byc zainteresowane boja sie czekac pare tygodni na zlozenie oferty bo moze zostac zmatchowana i zostana z reka w nocniku gdy reszta graczy juz zniknela z rynku.

Gdyby Capela byl UFA od poczatku offseason to prawie na pewno by dostal 100+M$/4y.

Ale nie byl UFA, wiec te oszczedzone 20+ baniek jest jakby dodatkowa nagroda dla Rockets za wydraftowanie go.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.