Skocz do zawartości
microlab

Playoffs 2018 - ECF (2) Celtics vs (4) Cavaliers

Rekomendowane odpowiedzi

Simmons i Mitchell liderowali swoim ekipom przez większość sezonu, a Tatum ma najdłuższe playoffy i dobrze w nich gra. Do tego jest najmłodszy z całej trójki i ma najlepszego trenera. Według mnie cała trójka jest na podobnym poziomie, a w przyszłości to różnie może być, ale bez rzutu Simmons nikim wybitnym raczej nie będzie. Wielu też stawiało po pierwszym sezonie wyżej Melo niż LeBrona i uważali, że ROTY powinien wygrać ten pierwszy. Każdy wie jak potoczyły się ich kariery. Dobrze, że jak zbliża się koniec grania tych najgłośniejszych nazwisk do ligi przychodzi trzech rookie, którzy w swoich drużynach grają jako 1-2 opcje i z sukcesami walczą w playoffach. Należy liczyć, że ominą ich kontuzje i w przyszłości czeka nas spoko rywalizacja.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

julek z Alem jak dla mnie jest jeden problem. Potrafi zniknąć i drużyna nie ma z niego pożytku. Nie weźmie piłki i nie pociągnie zespołu gdy nic nie wychodzi. Ale to cholernie inteligentny zawodnik i dlatego tak pasuje Stevensowi. Mógłby dostać jakiegoś młodego centra żeby go wyszkolił. Sądzę, że Irving zagrałby lepiej od Roziera. Ale dla mnie największym zaskoczeniem na plus jest postawa Smarta i Morrisa.

Jasne, Al nie jest jakimś turbo-kozakiem, który sam pociągnie zespół i zawsze trzyma mega poziom - ale takich graczy w lidze jest kilku.

Tylko, że zależność jest taka:

Al znika - C's przegrywają (przeważnie)

Kyrie zniknął (i to tak konkretnie) - C's nic sobie z tego nie robią

Kurde patrząc na staty z nba.com to oni w:

a) bez Kyriego(!)

B) w playoffach (!!!)

robią lepszy ortg niż w RS :smile: (grając przeciw 17 / 3 / 29 obronie - więc wychodzi mniej więcej średnia ligowa)

aha - Smart jest kozakiem w tych PO's tylko ciekawe na ile to CY-syndrome (tak ceglący guard dający taki impakt to jest w ogóle jakiś dziwoląg btw) 

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jasne, Al nie jest jakimś turbo-kozakiem, który sam pociągnie zespół i zawsze trzyma mega poziom - ale takich graczy w lidze jest kilku.

Tylko, że zależność jest taka:

Al znika - C's przegrywają (przeważnie)

Kyrie zniknął (i to tak konkretnie) - C's nic sobie z tego nie robią

Kurde patrząc na staty z nba.com to oni w:

a) bez Kyriego(!)

B) w playoffach (!!!)

robią lepszy ortg niż w RS :smile: (grając przeciw 17 / 3 / 29 obronie - więc wychodzi mniej więcej średnia ligowa)

No kilku jednak jest, a jednym z nich jest właśnie Kyrie Irving.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No kilku jednak jest, a jednym z nich jest właśnie Kyrie Irving.

ale rozumiesz, że tam były dwa założenia? :smile:

Kyrie nie zawsze trzyma mega poziom. Ba - patrząc na obie strony to on zawsze jest raczej w stanach średnich z potencjałem na ofensywne wybryki.

Ot, taki poor man's Damian Lillard.

Edytowane przez julekstep

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

ale rozumiesz, że tam były dwa założenia? :smile:

Kyrie nie zawsze trzyma mega poziom. Ba - patrząc na obie strony to on zawsze jest raczej w stanach średnich z potencjałem na ofensywne wybryki.

Ot, taki poor man's Damian Lillard.

Tylko te wybryki Irvinga dały tytuł Cavs.

Więc raczej bym odwrócił opis, kto tu jest poor man's wersją.

• Like 5

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

January ma racje, Kyrie w playoffach jest dosyć przejebany ze swoim scoringiem i raczej lepszy od Horforda.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

No raczej, nie potrzeba do tego waszych specjalnych wyliczeń by to zauważyć. A porównanie do Llilarda to już jakiś kryminał.

Edytowane przez pg13

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Złe podejście. Al nie jest lepszy od Kyrie. Mają zupełnie inne zadania. Al daje dużo zespołowi ale nie ma tego czegoś. Kyrie da sygnał do ataku, ogarnie towarzystwo.

Rozier to jeszcze nie jest poziom Irvinga, ale jako zmiennik to super sprawa.

Smart to nie jest CY. Po prostu w wakacje poćwiczył rzut, zrzucił parę kilo. A bullterrierem był zawsze. PO to próba odkupienia po sytuacji z rozciętą ręką.

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ty sie smiejesz, ze ja nie doceniam Kyriego, ja smieje z tych fanow Bostonu, ktorzy nie doceniaja tego co moze robic Rozier po obu stronach parkietu i juz tylko czekaja na Irvinga i licza ze 1+2=4

Ze Stevensem to ja nawet liczę na 1+2=5 ;)

C'mon, my tylko przypuszczamy i myślimy pozytywnie. Podobnie jak np. Ty, z tą różnicą, że Ty myślisz negatywnie.

Po prostu fajnie jest myśleć o tym jak silni mogą (nie muszą!) być Celtics ze zdrowym Irvingiem i Haywardem. Niektórzy tutaj zakładają, że np. Tatum czy Brown wylecą z s5, a oni byli w s5 w pierwszym meczu sezonu, więc teraz tym bardziej będą.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Cavs James in 7

Edytowane przez memento1984
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Cavs in 7

Lebron in 7

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kevin Durant, Dirk Nowitzki, James Harden, Russell Westbrook, Dwane Wade mają łącznie 7 40-punktowych meczów w playoffs w swoich karierach

Lebron ma 7 w 2018 roku

Zdarzyło sie kiedyś ze MVP dostał ktoś kto nie zagrał w wielkim finale? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kevin Durant, Dirk Nowitzki, James Harden, Russell Westbrook, Dwane Wade mają łącznie 7 40-punktowych meczów w playoffs w swoich karierach

Lebron ma 7 w 2018 roku

MVP FINAŁÓW?

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

MVP FINAŁÓW?

w sumie rano jest LUL

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

LeBron ma więcej 40pts games w playoffach niż Kobe i Shaq razem wzięci, rozgrywając 200 meczów mniej w playoffach. Dużo takich statystyk można znaleźć obecnie. :) 

Jordan Clarkson to chyba najgorszy zawodnik, jakiego kiedykolwiek widziałem w rotacji zespołu, który może zrobić finały.

LeBron w G7 albo Boston u siebie, tough call.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jordan Clarkson to chyba najgorszy zawodnik, jakiego kiedykolwiek widziałem w rotacji zespołu, który może zrobić finały.

104938927-GettyImages-515730060.1910x100

• Like 2

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Not even close, Clarkson robi 5ppg na 38%ts i ujemnym WS/48. ;]

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

tak z 30 razy 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Not even close, Clarkson robi 5ppg na 38%ts i ujemnym WS/48. ;]

Dokładnie. Shumpert chociaż raz na jakiś czas odpalał parę celnych trójek. Clarkson to chodzący żart. NBA wypluwało lepszych zawodników.

Btw: czy jakiś forumowy ekspert od cyferek może mi powiedzieć coś o defensywie J.R Smitha? Ja jestem laikiem i może nie widzę, że to elitarny obrońca, który swoją indolencję ofensywną rekompensuje po drugiej stronie parkietu. On gra minuty prawie jak Lebron i kolejny mecz nie rzuca kompletnie nic...

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi