Skocz do zawartości

Z serii mądry Polak po szkodzie czyli jak to nagle wszyscy wiedzą ,że Ainge wydymał 76ers


Gość (Przemek...)

Rekomendowane odpowiedzi

ok ja rozumiem ze nie wszystko sie przewidzi, ale kwestia skillsetu chyba jest w miare znana i jasna?  jak na 2018 rok to jeden PG bez rzutu za 3 to gdzieś tak o jednego za dużo. Dwóch? to przecież jak z jakiegoś dowcipu 


Simmons to on pewnie w ogóle by chciał uchodzić za takiego 'bez rzutu za 3' - on zdaje się nie mieć żadnego rzutu : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zara przyjdzie jakiś magik co ogląda NCAA i powie, że MF rzucał 41% za 3 w koledżu :] 

 

Do tego Celtics byli napaleni na Tatuma (co przyznał sam Ainge, że gdyby 76ers nie klepnęli dealu to by go brali z 1 w drafcie) i zakręcili lody z Filadelfią, dzięki czemu mają gracza którego chcieli i pick :]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok ja rozumiem ze nie wszystko sie przewidzi, ale kwestia skillsetu chyba jest w miare znana i jasna?  jak na 2018 rok to jeden PG bez rzutu za 3 to gdzieś tak o jednego za dużo. Dwóch? to przecież jak z jakiegoś dowcipu 

Simmons to on pewnie w ogóle by chciał uchodzić za takiego 'bez rzutu za 3' - on zdaje się nie mieć żadnego rzutu : )

Kolega nie pamięta chyba, że w dniu draftu to Fultz miał najlepszy rzut z nie wiem... top10 nie licząc Markanena?

Trójka, pullup game, full package w ataku. To był #1 no doubt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie pamiętam, bo, tak jak pisałem, draftami i oglądaniem NCAA się nie interesuję

to ta kontuzja aż tak go popsuła? 

Kontuzja / głowa / kombinowanie przy rzucie - jedna z większych zagadek w historii ligi. 

Colangelo dlatego zaryzykował, że to miał byc idealny fit pod Simmosna, o którym wcale nie było jeszcze pewnosci ze bedzie takim wymiataczem na PG.

Aż muszę poczytać w wątku tamtej klasy co pisało się o Tatumie (który bądz co bądź początkowo był w naszym zasięgu), nie pamiętam co kwestionowano dokładnie w jego przypadku, a dzisiaj gość wypisz-wymaluj - brakujący element układanki w Sixers. ;]

Może tak, może nie :smile: Prawdą jest, że zespół Brada Stevensa jest budowany pod konkretny system. O ile jestem sobie wyobrazić w Celtics Embida o tyle rozgrywające w ciele skrzydłowego bez jakiegokolwiek rzutu na tle wszechstronnego ofensywnie Tatuma jest nie do zaakceptowania w układance trenera.

Spoko, myślę że Stevens jakoś by tam sobie Simmonsa wmontował w swój system z jego obroną, długością i IQ. 

Ale obstawiam, że nie kazałby mu atakować do 5-6m po czym oddawać piłki / znikać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

proponuje dac fultzowi czas, lekarze sporo namieszali, latwo jest go skreslic po takim sezonie ale nie zdziwie sie, jak za rok bedzie juz tym grajkiem, ktorym mial byc...

 

@ptak

lakers nie placza z powodu wybrania balla:) zapowiada sie swietny grajek!

 

jestem cholernie ciekaw jak oceniany bedzie ten draft za kilka lat. btw poczatkowo w grze byl josh jackson ale on chyba odmowil treningow w bostonie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy okazji draftu to było kilka "ale" co do Fultza - słaba drużyna, gdzie robił wszystko sam; niby dobra trójka, ale przeciętny z FT, w obronie przyzwoity, ale z dużym potencjałem wynikającym z warunków i starań w obronie; dobry kreator, ale bez piłki mało użyteczny. Jednak biorąc pod uwagę zalety tego grajka to te wszystkie minusy to pikuś. Każdy wchodzi do ligi z jakimiś brakami, a on miał je względnie małe. I wszystko pieprznęło tam, gdzie nic nie miało prawa się stać - technice rzutu i głowie. To pierwsze wynikało z kontuzji czy kontuzję spowodowało? Nie wiem. Pewnie niewiele osób wie. A potem jeszcze gra z tą techniką i kontuzją jeszcze bardziej namieszały mu w głowie.

 

Co do fitu z Simmonsem - po pierwsze to nikt nie zakładał, że Ben będzie tak dobry, tak szybko. Po drugie to sparowanie ich (na dłuższą metę) jest możliwe i byłoby całkiem dobre - Ben jeżeli poprawi choć trochę rzut (i w ogóle nabierze odwagi do rzucania) i post up będzie częściej wykorzystywał, a Fultz też nauczy się poruszać po zasłonach to mogą spokojnie grać obok siebie w ataku. A w obronie to naprawdę bardzo dobry fit - Simmons i Fultz mogą ze swoimi warunkami kryć po kilka pozycji na przekazaniach i to z dobrym skutkiem, a w izolacji przeciwko PG/SG/SF rywali są w stanie nie dać się minąć większości rywalom. Oczywiście - jeszcze czeka ich kupa roboty, zwłaszcza Fultza, bo do gotowych produktów to im masę brakuje, ale przed samym draftem, to Fultz pasował tam nie gorzej niż Tatum. A czemu nie gorzej? Bo był uznawany za gracza z 1-2 półki wyżej od reszty. Więc nawet trochę gorszy fit został zrekompensowany większym talentem i miejscem na rozwój zarówno samego Fultza, jak i reszty młodych.

 

Ja wiem, że teraz wszyscy zakochani w Tatumie i słusznie. Ale pytanie - czy gdyby zamienić go miejscami z Jacksonem z Phoenix to też by tak wymiatał? Ja poważnie wątpię. Może Jackson nie wszedłby na ten poziom, co Tatum, a Tatum w Phoenix byłby lepszy niż Jackson obecnie, ale kwestia ekipy i trenera ma tutaj olbrzymie znaczenie przy rozwoju. Może gdyby Fultz trafił do Bostonu, to zostałby poprowadzony inaczej i teraz też by wymiatał? Ja do tej pory nie rozumiem jak pozwolono mu zepsuć rzut i nie zwrócił mu nikt na to uwagi, a jednocześnie pozwolono mu z tym potworkiem grać... Nikt tych treningów nie oglądał? Uznali, że gość nagle zatracił całą technikę rzutu nie ma żadnego problemu i dopiero jak go wyśmiali kibice, to zauważyli problem? No po prostu nie mam pojęcia, co się tam odwaliło i kto zawalił, ale czegoś takiego to nie widziałem nigdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem plan na Fultza bylo granir

Fultz, Reddick

Simmons, Covington

Embid

Saric 6thman.

Przy rozciagajacym rozgrywanie Simmonsie i miejsce na 3tki Fultz Redick.

Kontuzja Fultza zniszczyla plan i trzeba bylo rzezbic od nowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultz miał być tym graczem, który potrafi wykreować sobie rzut off the dribble - a którego w obecnym rosterze Sixers nie ma. Ciężko w tym momencie prognozować, ale jeżeli Fultz poprawi grę bez piłki i wróci do swojego rzutu to jak najbardziej ma prawo to funkcjonować. Zachowując wszelkie proporcje, to miało wyglądać coś jak LeBron-Kyrie, obecnie to z wiadomych względów się skomplikowało, ale wciąż nie ma sensu przesądzać, że to na pewno nie wypali.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fultz miał być tym graczem, który potrafi wykreować sobie rzut off the dribble - a którego w obecnym rosterze Sixers nie ma. Ciężko w tym momencie prognozować, ale jeżeli Fultz poprawi grę bez piłki i wróci do swojego rzutu to jak najbardziej ma prawo to funkcjonować. Zachowując wszelkie proporcje, to miało wyglądać coś jak LeBron-Kyrie, obecnie to z wiadomych względów się skomplikowało, ale wciąż nie ma sensu przesądzać, że to na pewno nie wypali.

niezależnie od planu to nawet z 1 powinni brać Tatuma, pod każdym względem to byłby lepszy wybór dla sixers

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od planu to nawet z 1 powinni brać Tatuma, pod każdym względem to byłby lepszy wybór dla sixers

 

Niewielu ludzi sądziło, że Simmons może grać jako pełnoetatowy PG, raczej był ustawiany na SF/PF a'la LeBron z pełnym prawem do posiadania piłki, a nie stricte na PG jak Magic. Założę się że gdyby swój pierwszy rok po drafcie Simmons zagrał i wiedzieliby w Phili tyle samo co wiedzą dzisiaj, to braliby Tatuma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od planu to nawet z 1 powinni brać Tatuma, pod każdym względem to byłby lepszy wybór dla sixers

A co to za gadanie w ogole?

Niezależnie od planu powinni  brać Mitchella, bo widać, że ewidentnie najbardziej by im fitował ;] Mądry po drafcie to każdy jest.

 

Nie było pewności jak będzie wyglądał Simmons, że będzie aż tak udanym rozgrywajkiem, Fultz wyglądał na przekota, zresztą jeszcze w Summer League zbierał ochy i achy. Potem ewidentnie coś się rozjebało z jego rzutem, bo ze smooth and sexy jego rzut zrobił się kwadraciasty i not cool at all. Słyszałem już, że Sixers nie powinni brać Embiida, ani Sarićia - na obu czekaliśmy 2 lata, na Simmonsa rok i było warto w każdym z tych przypadków. Trzymam kciki, żeby Fultz wrócił w kolejnym sezonie z rzutem za 3. Oczywiście dzisiaj przykro patrzy się jak Mitchell, czy Tatum wymiatają w PO, a my dorzuciliśmy pick, żeby wziąć gościa, który jest przyspawany do ławki, ale kilka przebłysków po powrocie już ma. To 19 latek, nie można go skreślić po pierwszym roku - gdy w dodatku doszła jeszcze kontuzja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

niezależnie od planu to nawet z 1 powinni brać Tatuma, pod każdym względem to byłby lepszy wybór dla sixers

Jezusie ileż można. Wskaż mi kogoś, kto w dniu draftu wziąłby ci Tatuma z jedynką? Nikt nie spodziewał się, że on tak wystrzeli. Przecież on nie miał jakiejś mocnej trójki nawet na uczelni. Mid-range, iso-game, taki trochę bardziej atletyczny, ale mniej skilled Melo, nie brzmi to porywająco. Kto by się spodziewał, że nagle w Bostonie nauczy się grać zespołową koszykówkę, bez stopowania gały, zacznie kreować off the pick dla siebie lub teammates, rzucać 45% za 3, i świetnie bronić zarówno indywidualnie, jak i z pomocy? O ile się nie mylę tylko użytkownik blackmagic od początku wiedział co się święci, za co propsik, i chyba nawet chciał JT w LA. ;)

Edytowane przez microlab
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.