Skocz do zawartości

Playoffs 2018 - ECSF (1) Raptors vs (4) Cavaliers


BMF

  

42 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Hm?

    • Cavs w 4
      4
    • Cavs w 5
      1
    • Cavs w 6
      14
    • Cavs w 7
      6
    • Raptors w 4
      0
    • Raptors w 5
      1
    • Raptors w 6
      9
    • Raptors w 7
      7


Rekomendowane odpowiedzi

Jakoś Indiana wygrała w Ohio więc niby czemu lepsze Toronto by nie miało tego zrobić?

 

Wiadomo DeRozan wciąz gra słabo w kwietniu/maju ale reszta drużyny wyglądała coraz lepiej .  Ławka się powoli budziła w trakcie serii z Wizards a Cavs grają bardzo przewidywalną ofensywę

 

Raptors w 6

 

Le Bron w tej serii będzie pewnie broniony na zmiane przez OG, Siakama a może i Ibakę. Poetl to całkiem niezły rim protector

 

Się przekonamy ale Indiana też miała być spacerkiem dla Le Brona przed serią a wyglądało jak wyglądało

Własnie dlatego że już raz tam Cavs przegrali to tego nie powtórzą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakoś Indiana wygrała w Ohio więc niby czemu lepsze Toronto by nie miało tego zrobić?

 

A ta lepszość Raptors w czym się przejawia?

 

Wiz już w pierwszym spotkaniu zasiali ziarno zwątpienia, a w Toronto jest bardzo żyzna gleba na zwątpienie. Raptors mają bogatą historie wtop w PO.

 

Różnica między Pacers, a Toronto jest taka, że Indiana wygrała 3-1 w RS i miała jakieś podstawy by się nie bać Cavs, a Toronto? 1 zwycięstwo przed trade deadline i dwie wtopy po. Przegrali ileś tam spotkań w RS + 2 serie w PO, tak wiem było 2-2.

 

Cavs zlekceważyło Pacers w G1 i musieli się spocić by wygrać. Po G7 LeBron powiedział, że jest mało czasu więc plan jest prosty jedziemy do Toronto i próbujemy wygrać g1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

lepsi Cavs w jakims tam gazie, niz po odpoczynku - szczegolnie, ze zaczynaja serie na wyjezdzie. Indiana miala duzo walecznych klockow, zly matchup, ubiegloroczny sweep to byl fart. moim zdaniem, tak jak wczoraj w meczu C's-76's te wszystkie Iliasowy i Wlosi grajacy w koszykowke zostana wyjasnieni/sprawdzeni w drugiej rundzie. Playoffy to nie czas na pojedynek na lawki a starterzy Toronto sa rownie nierowni co byli. Jak zobacze kolejny gowniany mecz Love'a (mam nadzieje, ze jednak to nie on bedzie nominalnym C) to zaczne sie martwic. Indiana ze swoimi klockami sprowadzila go do parteru, zajelo Lue 6 gier zeby to adjust (i fakt latwo nie bylo, zwloki TT nie byly przekonujace do ostatniej gry).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to lubię LeBrona i daleko mi do obozu hejterów (choć kiedyś tak było), lecz Toronto mi się naprawdę w tym sezonie podobało #RocketsRaptors2018. 

 

Jest pełny skład z Fredem na czele, to zespół na pewno mocniejszy od Indiany i znakomity przed własną publiką, a HCA powinno zrobić różnicę w tej serii. Cavs zagrali dużo lepiej w G7 i momentami wyglądali trochę jak zespół, dużo dał Tristan, ale nie sądzę, że to się przełoży na całą serię. Do tego Toronto bardziej wypoczęte, a przeciwko Wizards potrafili w końcówkach pokazywać, że z ich psychiką jest już lepiej. Uwielbiam grę Freda oraz OG, a za te wszystkie poprzednie sezony po prostu życzyłbym duetowi DeRozan-Lowry tego Finału. Typuj 4-2 dla Raptors, bo no tak dawałem w typerach, chociaż po upływie czasu jednak bliżej mi do 7-meczowej serii i wygranej na koniec przed kanadyjską publicznością. 

 

LeBron zrobi swoje, ale jednak Raptors > Pacers, więc tu nawet sam LBJ może nie wystarczyć. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli LBJ dalej będzie robił za RW, to ta seria szybko się skończy (jak i całe PO) dla niego. Nie ma szans, żeby on grał na takiej intensywności (jakiej porzebuje ta ekipa w wariancie LJ hero mode) przez +40 min. Tak naprawdę sił mu starcza na 2, max. 3 kwarty, a mecze rozstrzygają się z reguły w 3 lub 4 kww PO. Cavs potrzebują oddechu tak jak LBJ, więc MUSZĄ grać większe minuty Hillem który znakomicie prowadził grę.. o ile był na boisku. 

LJ zapomniał jak to jest być tym facilitatorem i myśli że jest niezniszczalny. Jak widać nie jest... Piszę o tym od początku serii z IND i prawda jest taka, że gdyby sędziowie nie pomogli to już by LBJ nie było w PO. 

Warto podsumować, że w serii z IND Cavs mieli z nim na boisku ORTG 104,2 i DRTG 109,7, daje to NET -5,5. Oczywiście bez niego nie było rewelacyjnie (ORTG 113,6 i DRTG 125,9) NET -12,3 ale jak weźmiemy pod uwagę, ż ponad połowę minut bez LJ zagrała jedna koszmarna w defensywie 5 (Clarkson, Hood, Green, Nance, Love), to nie dziwi ten wynik. Cavs bez LJ a z Hillem maja NET +40, oczywiście mała próbka, ale jak to niektórzy stwierdzili - 2 runy wystarczą ;) 

 

Jeśli chodzi o Raptor, to chyba powinni skupiać się na defensywie reszty Cavs i kryć LJ indywidualnie - ale bardziej na zmęczenie. Jeśli LJ dalej bedzie chciał grać "ile ma sił" i "dajcie mi piłkę" to możemy zobaczyć sweepa ale dla TOR. Jak zaczną Cavs grac zespołowo i LJ będzie miał siłę z 4 kw, to liczę na 6-7 meczy i chciałbym aby tym razem wygrali The North! 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

"mają argumenty"
na litość boską, to są mistrzowie konferencji. Oni nie mają mieć argumentów tylko wygrywać. To są Cavs którzy ledwo przeszli 1 runde z Pacers których drugą opcją jest Bojan Bogdanovic

Jeśli ktoś liczył na "nowych raptors" to game 1 mocno rozczarowało

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tak, i nie. Jak w OP - jak support Cavs będzie grać to wygrają, jak oni/LeBron będzie grać słabo to będzie wyrównana (optycznie) seria. Dzisiaj świetnie rolesi, i o ile LeBron beznadziejny rzutowo to ile miał, 13 ast i 1 tov?

 

Problem w tym że nawet w tych playoffach to kolejna 4q gdzie Raptors grają dramatycznie, więc o ile tu może być ciekawie jeszcze to jednak trochę sprowadzenie na ziemię.

 

Sytuacja gdzie Raptors są pod ścianą o g1 to najgorsze co mogło spotkać tę serię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla Cavs to lepiej by nie było 3Q, a dla Toronto 4. Cavs zagrali to co trzeba grać na wyjeździe, kręcili się przez cały czas na 2-3 posiadania, a Raptors nie wykorzystali przewagi nad zmęczonymi Cavs, zamiast szarpnąć pace to grali dość anemicznie.

 

Statystyczni magicy wyliczyli, że zwykle po G7 LeBron gra słabsze spotkanie w następnej rundzie i w sumie tak było, kiepski shot seletion, 1/6 z FT.

 

Punkt zwrotny to Lowry bierze czas (a raczej go pali) na 2,1 sekundy na rzut a potem nie wyprowadza piłki i strata.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sądziłem, że Raptors wreszcie pokonali demony przeszłości, ale w crunchu znów zaczęła się panika. Te nieudolne dobijanie piłki w ostatniej próbie w Q4, chyba nagle wleciał stat że 15 z 17 ostatnich rzutów to pudła. LeBron wielkiego meczu w sensie punktowym nie zrobił, ale wreszcie dostał wsparcie i miał komu dogrywać. 

 

Dalej liczę na dobrą serię i na to, że Raptory to wyciągną. Chociaż w ich przypadku strata HCA to naprawdę problem, zwłaszcza przeciwko LBJ, którego mają kompleks. Co sobie myślał Lowry biorąc ten czas na jakieś 2s przed końcem posiadania to nie wiem, zwłaszcza że potem został im już tylko jeden. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ostatnio pisać, że wydaje się, że to jest ten moment, w którym po raz pierwszy w życiu gdybym miał coś postawić w serii Raptors - Cavs, to bym się grubo zastanowił i chyba bym wreszcie uwierzył w Toronto.

 

MyPółnoc wyszli na ten mecz chyba pierwszy raz w życiu z myślą, że to jest ich szansa na obalenie Króla, ale kolejne trójki Korvera i Narkotykowca Smitha sprawiły, że ich miecze zwiędły jak co roku. Swoje też dołożył w 4Q Casey pomysłami w stylu Pascal Siakam na SF oraz długim trzymaniem Wrighta i CJ Milesa i wyszła tradycyjna kanadyjska kupa. 

 

Tak czy inaczej nie skreślałbym Raptors w tej serii (chyba, że oni już sami siebie skreślili), ponieważ takiego wsparcia jak wczoraj LeBron w tej serii może już nie mieć, a mimo to Val miał na dłoni wygraną w tym meczu. Anunoby bronił Jamesa rewelacyjnie i jeśli utrzyma ten poziom defensywy, a pomagierzy LeBrona wrócą do normalnego poziomu, to widzę taką możliwość, że Raptors wyjdą z tego gówna, wywalą pampersy i obalą wreszcie Króla.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 takiego wsparcia jak wczoraj LeBron w tej serii może już nie mieć, 

Też jestem zdania że 3/13 z gry  Love,  Hill 2/7 z gry, Hood 1/5 z gry, i 2/7 z gry Clarksona mogą się w tej serii już nie powtorzyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też jestem zdania że 3/13 z gry  Love,  Hill 2/7 z gry, Hood 1/5 z gry, i 2/7 z gry Clarksona mogą się w tej serii już nie powtorzyć.

Kolega sympatyczny widzę, że przegapił poprzednie 7 meczów, gdzie wyżej wspomniani giermkowie (no, może poza Hillem) trzymali podobny poziom co wczoraj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce że Raptors to przegrali mając tyle szans na zwycięstwo - nie wiem czy to po G7 vs Nets 2014 i G7 vs 76ERS 2001 nie jest najboleśniejsza przegrana w historii klubu. LeBron & Love mieli z gry 15/43!, Cavs w regulaminowym czasie nie wyszli na prowadzenie ani razu! i oni to przegrali... no ale jak JV i Poeltl przestrzelili ze 100 layupów, Thompson zbierał na atakowanej co chwile, trio Korver-Smith-Green miało 11/19 za 3 no to umarli w butach grając pod koniec tylko pnr. Dużo tu się pisze o kiepskim Kevinie Love - zgoda, ale ja się pytam jak nazwać gre tego 40 letniego wraka o IQ biedronki który miał dwie zbiórki w 29min. Pier^%$ Ibaka. Każdy kibic Raptors który widział jak VanVleet dwa razy rzucał na zwycięstwo liczył na takie zakończenie... Oby się z tego podnieśli

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aż się wierzyć nie chce że Raptors to przegrali mając tyle szans na zwycięstwo - nie wiem czy to po G7 vs Nets 2014 i G7 vs 76ERS 2001 nie jest najboleśniejsza przegrana w historii klubu. LeBron & Love mieli z gry 15/43!, Cavs w regulaminowym czasie nie wyszli na prowadzenie ani razu! i oni to przegrali... no ale jak JV i Poeltl przestrzelili ze 100 layupów, Thompson zbierał na atakowanej co chwile, trio Korver-Smith-Green miało 11/19 za 3 no to umarli w butach grając pod koniec tylko pnr. Dużo tu się pisze o kiepskim Kevinie Love - zgoda, ale ja się pytam jak nazwać gre tego 40 letniego wraka o IQ biedronki który miał dwie zbiórki w 29min. Pier^%$ Ibaka. Każdy kibic Raptors który widział jak VanVleet dwa razy rzucał na zwycięstwo liczył na takie zakończenie... Oby się z tego podnieśli

 

nazywalem z gory vv van fletem, ze zmieknie. Teraz nazywam go Fred NotYet'em.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.