Skocz do zawartości

beGM - Bilans finansowy ekip.


january

Rekomendowane odpowiedzi

52 minuty temu, january napisał:

Nie jest to pierwsza seria, którą przegrałem, ale pierwsza tu która całkowicie podważa moje wyobrażenie idei beGM, więc po prostu muszę sobie bardzo spokojnie to wszystko z dystansu przemyśleć. Skoro ktoś zapytał o finanse to odpisałem, że to już nie do mnie z tym, bo się nie będę tym zajmował.

No cóż,  to przeżyłeś to w końcu rozczarowanie jak ja chociażby w play-in Pacers vs Hornets gdzie byłem zbyt pewny swojej wygranej i nie mogłem się przez to późniejpogodzić z werdyktem, może w końcu spokojniejesz przynajmniej, bo to co wyprawiałeś przed serią było po prostu słabe według mnie. 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam takie swoje osobiste wrażenie, że gdyby seria skończyła się tylko na tych trzech pierwszych dłuższych postach, to bym ją przegrał i to wyraźnie, zupełnie nie rozumiałem po co Jasiu dalej dowalałeś do pieca, zapętlając się cały czas w tej samej retoryce, która jeśli miała by zadziałać, to by zadziałała bez powtarzania tego w kółko, nie chcę tu absolutnie robić z tego zarzutu, ale trochę chyba niepotrzebne to było, bo popsuło flow całej dyskusji, gdzie ja już na koniec poza nielicznymi wyjątkami nie potrafiłem się w niej merytorycznie odnaleźć, bo miałem wrażenie, że ciągle opowiadam o Royce'ie albo Brunsonie ;] mnie to już serio męczyło i na koniec dałem temu wyraz, bo też czułem, że jest mnie po prostu w tej serii o wiele mniej i chciałem to jakoś wyjaśnić, może za ostro, ale to tak zwykle u nas bywa, że ładnie to się tylko zaczyna

nie sądzę też aby jakieś indywidualne zachowania miały jakiś większy wpływ, tylko trzech GMów nie zagłosowało, więc raczej po prostu to się rozbiło na tych co doceniają Joka lub bardziej widzieli Big3 LAL w Finale, było też trochę widać naleciałości po konfliktach z którymi jestem niesłusznie moim zdaniem kojarzony, ale tu też w moim mniemaniu rozłożyło się to po równo

mam nadzieję @january, że nie odejdziesz, bo tak jak pisałem Ronniemu - jeśli miałbym wygrać takim kosztem, to wolałbym nie wygrać i to mówie w 100% szczerze

i

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

mam nadzieję @january, że nie odejdziesz, bo tak jak pisałem Ronniemu - jeśli miałbym wygrać takim kosztem, to wolałbym nie wygrać i to mówie w 100% szczerze

i

Bez jaj, nie róbmy z głosowań takiego cyrku że głosuje na kogoś bo jak przegrać to może odejść...co my mamy 5lat?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, kuba2419 napisał:

Bez jaj, nie róbmy z głosowań takiego cyrku że głosuje na kogoś bo jak przegrać to może odejść...co my mamy 5lat?

no ja w to nie wierzę, słyszałem głosy, że pare GMów może odejść gdy Jasiek to zrobi, ale byłoby to dla mnie kompletnie niezrozumiałe, zwłaszcza, że widoczna jest pewna odwilż i zdecydowany wzrost zainteresowania, co mnie bardzo cieszy, bo czuję, że się do tego jakoś tam przyczyniłem, zmazując choć trochę plamę z lat minionych

4 minuty temu, january napisał:

Nawet jak widzicie się specjalnie nie wkurzam, tylko trochę mi markotnie - bo taka argumentacja i wynik wycięła mi jakby podstawy mojego zapału do beGM

miałeś Jasiu po prostu epickiego pecha z tą formą Big3, przecież wystarczyłoby, żeby Butler nie skręcił kostki i pewnie byś to wygrał na luzaku, nie miej pretensji do nikogo, bo to po prostu tak czasem bywa, że co byś w swoim mniemaniu nie zrobił to i tak nie pyknie, pamiętam, że już raz zniknąłeś na pół roku po czym wróciłeś i też powiedziałeś, że się nie udzielasz i nic nie będziesz ogarniał, a regulamin to sobie róbcie sami ;] wtedy Ciebie wspierałem i będę robił to nadal, tak samo jak po czasie pewnie dalej będziemy sobie dogryzać, bo ta gra próżni nie znosi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, january napisał:

Nie wiem po co mnie prowokujesz, wskazując że nie przegrałem tej serii ze względów koszykarskich, nie jest to przecież tajemnica, ale to że próbujesz to podkreślać by próbować mi dojechać to właśnie też powód, że muszę sobie to wszystko spokojnie przemyśleć.

 Hmm? Ja nic takiego nie wskazuje. Nie bądź bezczelny. Wskazuje raczej, że było przeze mnie wskazywane gdzieś w trakcie PO, przed wasza serią, że to raczej Nuggets są team to beat w tejchwili, jeśli Jokic utrzyma formę. no i to wyśmiewałeś. jak widać się przeliczyłeś. W tym kontekście dobrze że LBS utarł Ci nosa. Nie wskazuje jednak w żadnym punkcie, że zdecydowało cokolwiek poZa sportowego, wiec proszę mi takich rzeczy nie insynuować. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, january napisał:

0-6 w głosach od spółdzielni :))

a i jeszcze to, te 0-6 fajnie wygląda tylko wtedy jeśli nie zobaczymy ile było głosów przeciw mnie wśród tych, którym ta cała spółdzielnia zaszła za skórę, głosy, którymi byłem zaskoczony in plus, widząc wcześniej trendy w głosowaniu, mogłem policzyć na dwóch, góra trzech palcach

ja nawet nie wiedziałem, że jest aż 6ciiu luda w tej spółdzielni, to naprawdę trochę mi uwłacza, jakby podważając trud i zaangażowanie, które w tą serię włożyłem, a na końcu, większość z tych ludków to moi bardzo dobrzy znajomi, niektórzy nawet u mnie pomieszkiwali, mamy naprawdę wieloletnie relacje i wolałbym jednak myśleć, że głosowali przede wszystkim szczerze, potem może dlatego by mnie wesprzeć, w żadne układy nie wchodzę, klepie tylko wymiany z mojego punktu korzystne, a kto je proponuje, to mnie to nie interesuje, liczy się dla mnie tylko dobro Nuggets

 

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Generalnie to nie wierzę w co czytam. 

Seria była na noże, mega wyrównana, pewnie najlepsza w historii beGM, ktoś musiał wygrać, ktoś przegrać. O ile się nie mylę, to wszystkie głosy na Lakers były 4:3, co mówi samo za siebie. A tu czytam o spiskowej teorii dziejów. 

Dajmy się pocieszyć LBS jako fanowi Jokicia i Nuggets, bo po prostu na to zasłużył. To jest jego chwila, nie wiadomo czy się powtórzy. Odkąd przestał żonglować tymi Porzingisami i LaVinami, tylko zaczął normalną budowę zespołu, należą mu się brawa za wynajdywanie graczy, którzy grają znacznie lepiej niż zarabiają i dobrze uzupełniają core. Pamiętajmy, że piłka jest tylko jedna i wciąż najwięcej zależy od najlepszego gracza. To jest czas Jokicia, jasiu do świętych nie należy, więc jakoś mnie jego smutek nie rusza. Gdyby przegrał LBS, a niewiele brakowało, to też miałby argumenty, że niesłusznie (co tylko pokazuje, że tak naprawdę tych argumentów nie ma, po prostu na kogoś trzeba było się zdecydować i każdy mógł się poczuć poszkodowany). 

Niemniej jednak oddajmy Jokiciowi co jokiciowskie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, LeweBiodroSmoka napisał:

a i jeszcze to, te 0-6 fajnie wygląda tylko wtedy jeśli nie zobaczymy ile było głosów przeciw mnie wśród tych, którym ta cała spółdzielnia zaszła za skórę, głosy, którymi byłem zaskoczony in plus, widząc wcześniej trendy w głosowaniu, mogłem policzyć na dwóch, góra trzech palcach

to juz jest nas 6 w spółdzielni? xd nawet nie spodziewałem się, ze z tyloma userami utrzymuje tutaj kontakt! 
Zaraz to policzę na 4 góra 5 palcach czy mi wyjdzie 6

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z drugiej strony miałem wrażenie, że @fluber pisząc czasem krótkie komentarze skłaniał się bardziej ku Nuggets, co mnie bardzo miło zaskoczyło, bo naprawdę w pewnym momencie miałem wrażenie, że to pojedynek LAL vs wesoła szajka Qcina :D

zdradzisz @fluber jak Ty byś zagłosował?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, LeweBiodroSmoka napisał:

z drugiej strony miałem wrażenie, że @fluber pisząc czasem krótkie komentarze skłaniał się bardziej ku Nuggets, co mnie bardzo miło zaskoczyło, bo naprawdę w pewnym momencie miałem wrażenie, że to pojedynek LAL vs wesoła szajka Qcina :D

zdradzisz @fluber jak Ty byś zagłosował?

Moim zdaniem Lakers byli troszkę lepsi, ale nie wiem czy na tyle, żeby wyrwać przewagę parkietu. Szczerze nie wiem jaki bym oddał ostatecznie głos.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

The new CBA has essentially been designed to prevent teams (namely big markets) from just spending out the ass to buy championships.

This will mostly affect teams like the Warriors, Clippers, Suns, Celtics, and Lakers who have committed like $100M+ to two or three players. Previously, owners could just choose to pay the luxury tax. With the new CBA, teams will be more restricted on how to add and keep talent on their teams...not only by paying the luxury tax but facing other penalties. 

Here is a breakdown of the new CBA: Teams that are $17.5 million over the luxury tax threshold (called the "second apron") have restrictions.
 

  • These teams can’t sign players to the mid-level exception. This clause would have prevented the 2022 signings of Danilo Gallinari (Celtics), Donte DiVincenzo (Warriors), Joe Ingles (Bucks) and John Wall (Clippers).
  • These teams can’t take in more salary in a trade than they are sending out. Previously, they could take back 125% of their outgoing salaries.
  • These teams can’t trade first-round picks seven years out anymore (all teams below the second apron can).
  • These teams can’t trade cash in a deal (this will prevent them from being able to “buy” second-round picks on draft night).
  • These teams can’t sign buyout players during the season. This would have prevented the 2023 buyout signings of Russell Westbrook (Clippers), Goran Dragic (Bucks), Terrence Ross (Suns) and Justin Holiday (Mavericks).

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.