Skocz do zawartości

beGM - [Playoffs 2018 East 1st Round] (3.) Cleveland Cavaliers - (6.) Milwaukee Bucks


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

 Wiem, że to się nie przekłada 1 do 1, ale różnica jest miażdżąca. slakB ma ludzi, którzy regularnie obrywają w 1 rundzie play-offs. A teraz mają wyrzucić w 1 rundzie play-offs LeBrona pierwszy raz w karierze...

A ile mieli tych okazji do przejścia? No i Joe Johnson, Lopez, Baynes, Collinson przechodzili :D

 

No i ten fragment z Giannisem i Middeltonem przez 48 minut na 3 pozycjach etc. To jest tak karkołomne myślenie, że ja pi****le. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ile mieli tych okazji do przejścia? No i Joe Johnson, Lopez, Baynes, Collinson przechodzili :D

 

No i ten fragment z Giannisem i Middeltonem przez 48 minut na 3 pozycjach etc. To jest tak karkołomne myślenie, że ja pi****le.

W 10 próbach 10 razy odpadli. Lopez i walker po 2 a antek i khris po 3 razy. Kiedy lopez przeszedł 1 runde bo coś przegapiłem?

 

Nie. To jest obrazowe pokazanie że slakb bedzie gral ludzmi nie na swojej pozycji.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


Jedyny problem jaki będzie miał SlakB to przekonanie, że JJ jest w stanie grać 20 minut z ławki na pozycjach 2-3, ale poza tym się świetnie matchupuje. 

 

I może nie wygra - bo nie ma LeBrona - ale ma szansę na sporo głosów jeżeli dobrze przeanalizuje serie Cavs-Pacers i Bucks-Celtics, nawet jeżeli składy się różnią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Jedyny problem jaki będzie miał SlakB to przekonanie, że JJ jest w stanie grać 20 minut z ławki na pozycjach 2-3, ale poza tym się świetnie matchupuje. 
 
I może nie wygra - bo nie ma LeBrona - ale ma szansę na sporo głosów jeżeli dobrze przeanalizuje serie Cavs-Pacers i Bucks-Celtics, nawet jeżeli składy się różnią.

 

 

Ja widzę inne problemy. SlakB może grać piątką Walker - Collison ( chyba, bo nie ma SG na przyzwoitym poziomie, więc musi tu wrzicć drugiego PG) - Middleton - Giannis - Lopez i to jest jego jedyny wariant tak naprawdę, może co najwyżej pomyśleć nad rezerwową rotacją, ale tam naprawde nie ma kim grać.

 

U mnie wczoraj 11-12 gracz rotacji rzucił 16 punktów i był +10 w wyjazdowym meczu 2 rundy play-offs. Mogę ułożyć 100 milionów różnych konfiguracji i dymać Bucks na 100 różnych sposobów, mogę mieć pięciu graczy po dwa metry w piątce, mogę mieć pięciu graczy rzucających za 3 ponad 40% w piątce i mogę robić wiele innych rzeczy, a SlakB ma jedną piątkę, która może na mnie wyjść i absolutnie żadne pole manewru.

 

Więc szczerze nie mam pojęcia, jak przy jednym wariancie gry Bucks i dziesiątkach wariantów gry Cavs można mówić o tym, że to Bucks się ze mną dobrze matchupują. Z którą wersją Cavs się matchupują dobrze? Przecież ja mogę dodać dziesiątki usprawnień i tylko na to czekam, tylko SlaskB nic nie pisze:)

 

No i ja mam McColluma, Wade'a, Ginobiliego, Nowitzkiego, Ellingtona i Rondo. Opieranie się na pojedynku Cavs z Pacers w ocenie tego, jak grać z moimi Cavs jest raczej mało miarodajne, nie sądzisz? Każdy z tych graczy, których wymieniłem powyżej grałby w Cavs z RL NBA po 20-30 minut z palcem w nosie i to byłoby dla Cavs z RL NBA wzmocnieniem. W Cavs z RL NBA Jeff Green dostaje dwadzieścia kilka minut na mecz. Tam Calderon dostaje ponad kwadrans na mecz. Nie zgadzam się absolutnie na porównywanie moich Cavs z tymi z RL NBA, bo to jest różnica dwóch poziomów.

 

Zresztą Bucks tutaj też są minimum o poziom wyżej od Bucks z RL NBA, więc ja już na początku napisałem, że nie ma sensu ich porównywać do tej drużyny, która zaliczyła porażkę z Celtics bez 1, 2 i 5 najlepszego gracza.

Edytowane przez fluber
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To, że masz szerszą rotację nie zmienia faktu, że jedynym poza LeBronem obrońcą który może skutecznie bronić Middletona/Giannisa jest Jeff Green (i tak nie jest żadnym super obrońcą), który w pierwszej rundzie robił jakieś 5ppg na kiepskich procentach, więc danie mu większych minut wygląda słabo. Biorąc pod uwagę, że sam LeBron w pierwszej rundzie miał 53.7%DFG - życzę powodzenia. :]

 

Middleton robił 25ppg na 71%ts z Bostonem, a Ty chcesz go bronić Korverem - LeBron połowę czasu z Indianą w obronie odpoczywał, a Ty będziesz musiał nim bronić cały czas Giannisa. Możesz przekonywać, że LBJ będzie mniej odciążony w ataku i będzie lepiej bronić, ale jak oddasz piłkę McCollumowi i Rondo to raczej SlakB nie będzie narzekać. I to abstrahując od tego jak złym fitem jest Rondo, który jest najgorszym PG jakiego można wyobrazić sobie obok LBJ.

 

Jak rzucisz do lineupu Greena, to nie możesz grać Rondo, bo masz wtedy dwóch nierzucających obwodowych + LeBrona, a sam napisałeś, że chcesz mordować Bucks trójkami. Wtedy do S5 musisz dać Manu, Ellingtona czy innego Wade'a, czyli z grubsza graczy, którzy raczej nie powinni bronić Kemby.

 

Zamiast pisać ile razy odpadli w pierwszej rundzie Bucks, skup się lepiej na tym jak taka seria realnie mogłaby wyglądać. Mając LeBrona pewnie wygrasz, ale musisz inaczej to poukładać, bo autentycznie źle się matchupujesz.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 to nie możesz grać Rondo, bo masz wtedy dwóch nierzucających obwodowych 

 

 

 

Middleton robił 25ppg na 71%ts z Bostonem

Zaraz, zaraz, przepraszam, jak możesz z jednej strony zakładać, że Middleton robi 25PPG na 71%ts, a z drugiej pisać, że rzucający 46% za 3 Rondo jest nierzucający?????????????

 

Przecież jak zakładasz, że ludzie SlaskBa grają na poziomie z play-offs to moi ludzie też grają na poziomie z play-offs!

 

No nie może być tak, że wyciągasz najlepsze staty zawodników Bucks z okresu, który Ci pasuje, a potem najgorsze staty moich zawodników z okresu, kiedy Ci pasuje i nagle się okazuje, że mam jakiś problem.

 

 

 ale jak oddasz piłkę McCollumowi i Rondo to raczej SlakB nie będzie narzekać. 

yyy, a Ty widziałeś McColluma i Rondo w play-offs?

 

Bo Middleton robiący 25PPG na 71% TS to jest gośc, który ma wyrzucić LeBrona z play-offs, a robiący 25PPG na 61% TS McCollum jest gościem, którego SlakB przywita z radością? Stosujesz podwójne standardy i bardzo mi się to nie podoba.

 

 

 Rondo, który jest najgorszym PG jakiego można wyobrazić sobie obok LBJ.

 

Znowu, zakładasz, że Rondo nie rzuca za 3, przez co jest bezużyteczny wtedy, kiedy LBJ ma piłkę. Czyli znowu ignorujesz grę moich zawodników w play-offs. 

 

 

 

Zamiast pisać ile razy odpadli w pierwszej rundzie Bucks, skup się lepiej na tym jak taka seria realnie mogłaby wyglądać. Mając LeBrona pewnie wygrasz, ale musisz inaczej to poukładać, bo autentycznie źle się matchupujesz.

 

Myślę, że za dużo się skupiasz na tym, jak ja bronię Bucks, a za mało na tym, jak Bucks bronią mnie, bo ten combo duet Middleton - Giannis pozwalał Brownowi na 20,5PPG, a grający zamiennie na PF Horford i Tatum robili razem w tej serii 33 punkty na mecz. Jaylen Brown, Al Horford i Jayson Tatum robili prawie 55 punktów na mecz głównie na Middletonie i Giannisie. Pomyśl, co zrobią z nimi McCollum i LeBron.

 

 

LeBron połowę czasu z Indianą w obronie odpoczywał, a Ty będziesz musiał nim bronić cały czas Giannisa. 

 

Przecież on u mnie nie musi się tak pałować w ataku, mam kilku graczy, którzy mogą go odciążyć w rozgrywaniu piłki i będzie mógł się bardziej przyłożyć w obronie na Giannisie.

 

 

Jak rzucisz do lineupu Greena

Fajnie, że doszliśmy już do 11 gracza mojej rotacji, bo wygląda na to, że Bucks grają po 48 minut pierwszą piątką i nie mają żadnych słabych stron:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo trafił 6 trójek w 6 meczach, z czego połowa to wczoraj gdzie Warriors mieli na niego absolutnie wywalone i zrobili typowe Rondo-treatment. :D 

 

Jak chcesz przekonywać, że Rondo jest jednak rzucającym PG i pasuje do LeBrona...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zaraz, zaraz, przepraszam, jak możesz z jednej strony zakładać, że Middleton robi 25PPG na 71%ts, a z drugiej pisać, że rzucający 46% za 3 Rondo jest nierzucający?????????????

LOL, naprawdę próbujesz komuś wmówić, że Rondo to dobry lub choćby przyzwoity shooter? Pierwsza sprawa to manipulacja z Twojej strony, bo Rondo w 1st round miał nie 46%, a 43% (całe 3 na 7 za 3). Dla porównania Middleton 25 na 41.

 

Następna sprawa to fakt, że obrona trójek Rondo wygląda tak:

 

Zrzut_ekranu_2018_05_02_21_29_46.png

Edytowane przez karpik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

LOL, naprawdę próbujesz komuś wmówić, że Rondo to dobry lub choćby przyzwoity shooter? Pierwsza sprawa to manipulacja z Twojej strony

 

Oczywiście ostatnie 3 pełne sezony to jest 36% za 3 ze strony Rondo (blisko 500 rzutów, mam nadzieję, że ta próbka jest wystarczająco duża) i jak Blazers przegapili to, że przez ostatnie 3 lata Rondo stał się przyzwoitym shooterem ( a 36% to jest poziom mniej więcej średniej ligowej) to potem się to kończy tak jak w przypadku Blazers, że Rondo rzuca im daggera zza łuku i jest po robocie. Z tego względu jak najbardziej może grać z LeBronem, bo nie można go zostawić niekrytego na obwodzie.

 

Natomiast BMF napisał o tym, że Middleton zrobił w serii z Bucks 71% TS i jest to dokładnie taki sam fluke jak 46% Rondo za 3, którego użyłem w kontrze.

 

Clue jest takie: Nie można pisać, że Middleton robi 71% TS i jednocześnie ignorować fakt, że Rondo trafia w tych play-offs 46% za 3, bo albo obie rzeczy się bierze pod uwagę, albo żadnej i wtedy Rondo robi za ostatnie 3 sezony 36% za 3, a Middleton ma TS na poziomie 57%. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ostatnie 3 pełne sezony to jest 36% za 3 ze strony Rondo (blisko 500 rzutów, mam nadzieję, że ta próbka jest wystarczająco duża) i jak Blazers przegapili to, że przez ostatnie 3 lata Rondo stał się przyzwoitym shooterem ( a 36% to jest poziom mniej więcej średniej ligowej) to potem się to kończy tak jak w przypadku Blazers, że Rondo rzuca im daggera zza łuku i jest po robocie. Z tego względu jak najbardziej może grać z LeBronem, bo nie można go zostawić niekrytego na obwodzie.. 

 

I naprawdę uważasz, że gdyby Rondo był tak cudownym strzelcem to przy takim wyłożeniu każdej D na niego oddawałby tylko 1-2 rzuty w meczu? 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I naprawdę uważasz, że gdyby Rondo był tak cudownym strzelcem to przy takim wyłożeniu każdej D na niego oddawałby tylko 1-2 rzuty w meczu? 

Nie uważam, że Rondo jest cudownym strzelcem, uważam, że Rondo jest średnim strzelcem, bo rzuca w ostatnich 3 sezonach na skuteczności zbliżonej do średniej ligowej.

 

Oddawał w tym sezonie 3,2 rzutu na mecz, a grał jedynie 26 minut w każdym meczu. PER 36 to są 4,2 próby rzutów za 3, bardzo przyzwoity wynik. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście ostatnie 3 pełne sezony to jest 36% za 3 ze strony Rondo (blisko 500 rzutów, mam nadzieję, że ta próbka jest wystarczająco duża) i jak Blazers przegapili to, że przez ostatnie 3 lata Rondo stał się przyzwoitym shooterem ( a 36% to jest poziom mniej więcej średniej ligowej) to potem się to kończy tak jak w przypadku Blazers, że Rondo rzuca im daggera zza łuku i jest po robocie. Z tego względu jak najbardziej może grać z LeBronem, bo nie można go zostawić niekrytego na obwodzie.

Lemme tell ya smth. Kiedyś grałem niemal codziennie w kosza. Na treningach oddawałem ponad 100 rzutów za 3 wide open spot up licząc se skuteczność i wychodziło mi, że jestem >40% shooterem za 3. Potem wychodziłem na mecz w amatorskiej lidze (ale takiej fajnej, z sędziami i boxscorem po meczu) i nagle w meczu trafiałem 30% zamiast tych 40%. Może jakby ktoś chciałby Rondo przeszkodzić w tymże jego zabójczym rzucie za 3, to miałby ciężej, tak to sorry, ale jakoś ciężko mi go traktować poważnie. Jakiś czas temu na yt był filmik jak Curry trafia na treningu 93 na 100 trójek. Rozumiem, że mamy go traktować jako >90% 3P shootera?

 

O ten:

 

 

Natomiast BMF napisał o tym, że Middleton zrobił w serii z Bucks 71% TS i jest to dokładnie taki sam fluke jak 46% Rondo za 3, którego użyłem w kontrze.

Middleton, aby "mieć to 71%TS potrzebował oddać 131 rzutów, Rondo rzucił se 7 razy za 3. Fakt, taki sam fluke.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lemme tell ya smth. Kiedyś grałem niemal codziennie w kosza. Na treningach oddawałem ponad 100 rzutów za 3 wide open spot up licząc se skuteczność i wychodziło mi, że jestem >40% shooterem za 3. Potem wychodziłem na mecz w amatorskiej lidze (ale takiej fajnej, z sędziami i boxscorem po meczu) i nagle w meczu trafiałem 30% zamiast tych 40%. Może jakby ktoś chciałby Rondo przeszkodzić w tymże jego zabójczym rzucie za 3, to miałby ciężej, tak to sorry, ale jakoś ciężko mi go traktować poważnie. Jakiś czas temu na yt był filmik jak Curry trafia na treningu 93 na 100 trójek. Rozumiem, że mamy go traktować jako >90% 3P shootera?

 

 

Eh... Przecież to wszystko można sprawdzić, po co pisać takie bajki?

 

Statystyki, nie opinie:

 

Stephen Curry oddał w tym sezonie 208 wide open trójek i trafił 47% z nich

 

Rajon Rondo oddał w poprzednim sezonie 76 wide open trójek i trafił 43% z nich.

 

W tym sezonie Rondo trochę spadła skuteczność (34,4% skuteczności wszystkich rzutów w całym sezonie), głównie dlatego, że zaczął próbować rzucać trójki z kozła. Co trzecia jego trójka w tym sezonie była nieasystowana, w zeszłym sezonie oddał nieasystowanych trójek...8. Postępy w rzucie z dystansu widać u Rondo konsekwentnie sezon po sezonie i widać, że bardzo nad tym pracuje.

 

 

Middleton, aby "mieć to 71%TS potrzebował oddać 131 rzutów, Rondo rzucił se 7 razy za 3. Fakt, taki sam fluke.

A te 57% TS jest z próby 2500 rzutów. Interpretację pozostawiam Tobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rondo przez ostatnie trzy sezony trafia jedną trójkę per36 mając mnóstwo przestrzeni, bo regularnie nikt go nie kryje na obwodzie.

 

Przez ostatnie trzy sezony zanotował całe 14 meczów na 212 gdzie trafił więcej niż 2 trójki.

 

Więc Rondo trafia Ci więcej niż dwie trójki w meczu średnio raz na dwie serie w playoffach.

 

I, wiesz, nikt Cię nie będzie usilnie przekonywać, że Rondo, w zespole, gdzie nie jest głównym playmakerem, który chce grę oprzeć na ''ball movement i strzelcach'', to słaby fit, bo każdy bierze w ciemno jedną trójkę na mecz Rondo gdy w każdej innej akcji mogą zostawić go wolnego na obwodzie, psując Twój spacing i ball movement.

 

Ale dla zdecydowanej większości Rondo w Cavs jest w ataku zbyteczny. 

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Eh... Przecież to wszystko można sprawdzić, po co pisać takie bajki?

To nie bajki. Tak było.

 

Statystyki, nie opinie:

 

Stephen Curry oddał w tym sezonie 208 wide open trójek i trafił 47% z nich

 

Rajon Rondo oddał w poprzednim sezonie 76 wide open trójek i trafił 43% z nich.

A jakie statystki ma Curry, gdy dostaje Rondo treatment?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Rondo przez ostatnie trzy sezony trafia jedną trójkę per36 mając mnóstwo przestrzeni, bo regularnie nikt go nie kryje na obwodzie.
 

 

Statystyki nie opinie:

W poprzednim sezonie 57% rzutów za 3 Rondo było wide open. Dla porównania Klay Thompson miał 44% rzutów wide open.

 

Także Rondo nie dość, że nie jest strzelcem, to jest idiotą, który mimo tego, że regularnie nikt go nie kryje na obwodzie to i tak połowa jego trójek nie jest wide open.

 

 

 

 
Przez ostatnie trzy sezony zanotował całe 14 meczów na 212 gdzie trafił więcej niż 2 trójki.
 
Więc Rondo trafia Ci więcej niż dwie trójki w meczu średnio raz na dwie serie w playoffach.
 

 

Jak będzie wide open to będzie rzucał 43% za 3 z wide open 3s piechotą nie chodzi.

 

Jeżeli natomiast o wyniku serii ma decydować dodawanie statystyk graczy obu zespołów, to nie ma problemu dodaj punkty Jamesa, McColluma, Wade'a, Love'a, Nowitzkiego itd. itd. i porównaj z tymi Bucks. Ja się na pewno nie obrażę na ocenianie serii w ten sposób.

 

 

 

 
I, wiesz, nikt Cię nie będzie usilnie przekonywać, że Rondo, w zespole, gdzie nie jest głównym playmakerem, który chce grę oprzeć na ''ball movement i strzelcach'', to słaby fit, bo każdy bierze w ciemno jedną trójkę na mecz Rondo gdy w każdej innej akcji mogą zostawić go wolnego na obwodzie, psując Twój spacing i ball movement.
 

 

No właśnie wykazałem analitycznie, że zostawianie Rondo wide open kończy się ponadprzeciętną skutecznością trójek. Co więcej, wykazałem, ze Rondo wcale nie jest zostawiany cały czas wide open i rzadko ma okazję w ten sposób oddawać trójki. Ty zakładasz, że Rondo stoi sam, bez obrońcy i chociaż robi 43% za 3 z wide open to nie rzuca, bo przecież w RL season trafiał tylko 1 trójkę na mecz to w mojej serii musi trafiać tyle samo niezależnie od tego, co zrobi obrona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie bajki. Tak było.

 

Ja też mogę budować bajki na jednym zdjęciu

Screen_Shot_2013-04-29_at_10.06.09_AM.pn

 

 

 

A jakie statystki ma Curry, gdy dostaje Rondo treatment?

 

Nie ma czegoś takiego, jak Rondo treatment, różnica w poprzednim sezonie między wide open Klaya, a wide open Rondo to 13 punktów procentowych. A Klay jest lepszym wide open shooterem niż Curry. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.