Skocz do zawartości

[FBX] FBX#1 - Sezon 2018/19


Roger

Rekomendowane odpowiedzi

Ladnie zawyzam ta srednia swoim Kawhim i Gobertem ;-)

oj tak ;]

 

Zwroc uwage, ze to oznacza iz z grubsza raz rocznie trafia sie perla, wiec...

perły to chyba przesada, szczególnie w porównaniu z Gejem, który tak w tym sezonie, jak i przez większość kariery robi ponad 40fp. a nie jest to jakiś staruszek, który mocno poleci w dół, więc jeszcze co najmniej parę lat powinien dawać więcej niż jakikolwiek pick z bottom 5 draftu 2019.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pozostaje też wybór w drafcie, ale to jak tabelka Loraka pokazuje trzeba mieć szczęścia trochę, a przede wszystkim cierpliwości by coś wyciągnąć - w moim przypadku pewnie gdzieś koło 5-6 miejsca?

Szczęście to jedno co będzie potrzebne w tegorocznym drafcie. Natomiast najważniejszym co się przyda to cierpliwość, gdzie wielu osobom może tego zabraknąć. Ostatnie dwa drafty trochę rozpieściły i wszyscy myślą, że będzie można wyrwać same perełki co od pierwszego sezonu zaczną kręcić +30. A prawda jest taka, że tegoroczny draft sprowadzi wszystkich na ziemię bo nie będzie taki mocny jak chociażby w dwóch ostatnich latach. Oznacza to, że nie uświadczymy aż tyle dobrych cyferek w pierwszym sezonie.

Rok 2018: DeAndre Ayton 53.00, Luka Doncic 53.10, Jaren Jackson Jr. 36.20, Wendell Carter Jr. 36.30, Trae Young 42.10, Marvin Bagley III 34.30

Rok 2017: Lonzo Ball 49.65, Dennis Smith Jr. 37.60, Jayson Tatum 36.55, Donovan Mitchell 44.40, Lauri Markkanen 40.10, John Collins 36.65, Kyle Kuzma 38.55

 

Oczywiście nie oznacza to, że do wyboru będzie tylko Zion, który jest gwarancją solidnych cyferek. Wiele będzie zależało też kto gdzie trafi i ile minut dostanie. Niemniej na niektórych zawodników będzie trzeba poczekać kilka sezonów, aż zaczną kręcić solidne punkty. A to oznacza, że jak trafią do ekip walczących o mistrzostwo, albo do niecierpliwego GMa, to prędzej czy później wywalicie ich na FA :smile:.

 

Co do Twojego picku Mar, to będzie to będzie max 6. Na wyższy się nie nastawiaj ;) No chyba, że bulek ma w planach spaść poniżej 5ego wyboru ;)

 

perły to chyba przesada, szczególnie w porównaniu z Gejem, który tak w tym sezonie, jak i przez większość kariery robi ponad 40fp. a nie jest to jakiś staruszek, który mocno poleci w dół, więc jeszcze co najmniej parę lat powinien dawać więcej niż jakikolwiek pick z bottom 5 draftu 2019.

W trakcie wymiany Twój pick był 13ty.

 

A Gobert to nie ladowal na FA w miedzyczasie?

Poleciał na FA w trakcie sezonu za Trevora Bookera.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeDDo, patrząc na to, że moi rookasi mają jakąś dziwną zwyżkę formy (SGA, Bagley), co trochę martwi, a trochę nie, to wszystko jest możliwe ;)

 

Generalnie to ze wszystkich moich wyborów ostatnich 2 lat tylko jeden jest dramatyczny - Sexton, co biorąc pod wzgląd, iż z Hutchisona coś jednak może być (przed sezonem widziałem w nim Batuma i chyba się nie pomyliłem, szkoda kontuzji, która go trochę zahamowała) to i tak bilans wychodzi na plus...

 

W historii te moje wybory również nie były złe, brakowało jednak cierpliwości (pamiętny trejd Drumm->Jebaka)

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

GeDDo, patrząc na to, że moi rookasi mają jakąś dziwną zwyżkę formy (SGA, Bagley), co trochę martwi, a trochę nie, to wszystko jest możliwe ;)

Jak coś to mogę pomóc i wziąć np. Bagleya oferując w zamian innego młodego kontuzjowanego Meltona czy Valentine i Twój problem będzie mniejszy :smile:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PICK 1Y 2Y 3Y

1 45,32 50,77 55,14

2 33,50 33,83 37,33

3 27,62 37,82 36,50

4 26,69 28,86 28,07

5 32,75 34,93 36,57

6 22,46 30,82 31,67

7 27,27 37,12 38,62

8 26,87 26,31 24,08

9 25,07 32,17 34,78

Jeszcze jedna uwaga - jest u nas klatwa #4 i #8? ;-)

 

perły to chyba przesada, szczególnie w porównaniu z Gejem, który tak w tym sezonie, jak i przez większość kariery robi ponad 40fp. a nie jest to jakiś staruszek, który mocno poleci w dół, więc jeszcze co najmniej parę lat powinien dawać więcej niż jakikolwiek pick z bottom 5 draftu 2019.

Po 1 sie nie zgadzam odnosnie wartosci Gaya:

to moze byc jego ostatni sezon powyzej 40stki i co rowniez istotne jego pensja bedzie powyzej tej wartosci.

Po 2, w analizie skupiles sie na najblizszych latach po picku, wiec nie bylo informacji ile te dobre wybory produkowaly. Jesli srednio jest 1/7 szans na udany draft z #16-20, ale takowy gra np 5-7 lat na solidnym poziomie to zmienia perspektywe oplacalnosci.

 

A Gobert to nie ladowal na FA w miedzyczasie?

Wyladowal bo w rookie sezonie dostal 9 mpg, a nie 15-18 na ktore liczylem i odwiecznie brakuje mi slotow D-Leagowych na kiszenie.

Ale przedwczesne wywalenie nie zmienia to ani autora picku ani poprawnosci jego zidentyfikowania jako prospekta.

IMO duuuzo lepiej wydraftowac i wywalic kogos dobrego niz w ogole go olac zarowno w drafcie jak i na FAsach.

Oczywiscie najlepiej go pobrac za darmo tuz przed eksplozja, ale to najpierw musi przejsc sito draftu/kiszenia.

Edytowane przez wiLQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

J

 

IMO duuuzo lepiej wydraftowac i wywalic kogos dobrego niz w ogole go olac zarowno w drafcie jak i na FA

Co jest w tym duuuzo lepszego? Bo ja wtedy nie wzialem Goberta z FA z tego samego powodu - martwy slot ma negatywna wartosc, a gracze z konca draftu zazwyczaj sa martwymi slotami nawet 2-3 sezony zanim cos zaczna grac (o ile w ogole).

 

Dopiero teraz, jak ligowa produkcja dogonila nasz, przez lata zbyt wysoki, salary cap, te picki nabraly jakiejs tam wartosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he suffered the rupture after slipping and falling in his home.

 

Aż dziwne, że nie miałem go w składzie, bo w mojej karierze zaliczyłem już kontuzje podobnego gatunku:

 

- Boozer złamanie ręki po wyjebaniu się o torbę leżącą na podłodze

- CP3 kolano o kamerę, kiedy gonił podanie w buraki od Davida Westa

- David Lee infekcja łokcia po tym jak utkwił mu w ręce kawałek zęba Wilsona Chandlera

- Derrick Rose pocięcie ręki nożem, którym kroił jabłka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobias jest u antka, a Simmons u Krzemo? Lubie to Clippers ;-)

Jeszcze tylko musze trzymac kciuki za dobry ruch ze strony Grizzlies...

 

IMO duuuzo lepiej wydraftowac i wywalic kogos dobrego niz w ogole go olac zarowno w drafcie jak i na FAsach.

Co jest w tym duuuzo lepszego? Bo ja wtedy nie wzialem Goberta z FA z tego samego powodu - martwy slot ma negatywna wartosc, a gracze z konca draftu zazwyczaj sa martwymi slotami nawet 2-3 sezony zanim cos zaczna grac (o ile w ogole).

Moment zidentyfikowania dobrego prospekta.

Choc mam wrazenie, ze mnie nie zrozumiales bo skoro go rozwazales z FAsow to sie nie kwalifikujesz do tej 2 grupy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moment zidentyfikowania dobrego prospekta.

Choc mam wrazenie, ze mnie nie zrozumiales bo skoro go rozwazales z FAsow to sie nie kwalifikujesz do tej 2 grupy.

 

Dunno, jak dla mnie to możesz zidentyfikować po kilku dobrych prospektów w każdym sezonie, ale jak nie masz na nich slotów albo nie możesz czekać 2 lata, to z perspektywy twojego zespołu w FBX żadna różnica. Nawet gorzej, bo będziesz się później wkurwiać.

 

 

Tobias jest u antka, a Simmons u Krzemo? Lubie to Clippers ;-)

Jeszcze tylko musze trzymac kciuki za dobry ruch ze strony Grizzlies...

 

Z drugiej strony TT już się skończył, Faried kończy się za chwilę, a Harden też nie może tak jechać przez jeszcze 2 miesiące, jeśli Rockets marzy się coś podziałać w PO ;]

Edytowane przez Chytruz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.