Skocz do zawartości

beGM - Play-offs 2017/2018 [komentarze ogólne]


MJ1

Rekomendowane odpowiedzi

Nba i bbref mają różne wzory, stąd różnice. Najpierw korzystałem z bbref, bo tam są średnie już policzone. Na nba z kolei są dane za kwarty, tylko średnią musisz już se policzyć. W każdym razie nie o dokładne cyferki, a o zależność nam chodzi, a tu źródło nie ma znaczenia.

 

A nie zgadza się to z Twoimi obliczeniami, bo wygląda mi na to, że pace wziąłeś za poprzedni sezon, a ppg z obecnego ;] przynajmniej ta tabelka, którą zalinkowałeś to jest obecny sezon.

Zalinkowalem strone ale dane bralem z 16/17 wiec to nie w tym lezy problem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.theadvocate.com/new_orleans/sports/pelicans/article_fa3dcad4-3527-11e8-8e62-5bea24cbae83.html

 

Obrona z Holidayem szósta w lidze, bez Niego gorsza nawet od Suns.

 

Opowiedz mi jeszcze raz o tym swoim Rubio, a potem zapytaj co ely sądzi o trzecim trymestrze Townsa. Ma równie ciekawe statystyki?

 

Ogólnie polecam cały tekst

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

To ja jeszcze PER 100 possession dla trzeciego trymestru dodam takiego pana:

 

Dante Exum 30,2pkt/ 6,0trb/ 9,4ast/1,9st 58% FG, 40% 3PTM Net Rating +17

 

Naprawdę nie szarżowałbym z tym porównywaniem statystyk PER 100 posiadań.

 

Ja bym nie szarżował z porównywaniem statystyk kogoś, kto zagrał ledwo ponad 2 godziny w sezonie do statystyk graczy, którzy są starterami i grają cały. Tak by to powinno raczej brzmieć. Skoro Rubio i Holiday grają w podobnym wymiarze czasowym to zawsze warto na to spojrzeć, zwłaszcza jeśli jest spora różnica w sposobie gry ekip. Wtedy podawanie takich suchych statystyk jest również niekoniecznie miarodajne. Podobnie jak sam FG%. Warto popatrzeć na więcej, niż na mniej ;)

 

Tak tylko wtrącam, bo ton Twoich wypowiedzi jest taki, jakby między Jrue a Rubio była jakaś kolosalna różnica. Gdzie jeden to łak, a drugi superstar. Dopiero niedawno przeczytałem, że Jrue masz gdzieś za Currym, Hardenem, Paulem, Lillardem, kimś tam, a zaraz za nim jest Rubio. Rozumiem trochę, że to odpowiedź na bardzo prostolinijny pogląd Qcina, że Rubio jest gdzieś tam na poziomie najlepszych, ale mimo wszystko. Tak samo ten komentarz, że jako największy optymista co do NOP mógłbyś ich ocenić w porywach na +3 W. To też mnie zaskoczyło, bo jeszcze raz, z wypowiedzi brzmisz, jakbyś widział ich z 25 wygranymi, a Sote z 10. To pewnie też bardziej efekt Qcina niż samej Minnesoty. 

 

Bardziej do dyskusji, raczej jako mała uwaga. Absolutne nie zarzucałbym, a ktoś to zrobił w pewnym momencie, że Mitchell jest głównym odpowiedzialnym za punktowanie w Jazz. W Minnesocie jest od tego Towns i jest w tym o wiele lepszy i efektywniejszy więc to nie problem, a raczej zaleta, bo o ile Rubio zdarzają się mecze 30 pkt +, tak regularnie się do tego nie nadaje. 

 

Najbardziej natomiast chciałbym zwrócić uwagę na bezcelowość pisania przez głównych zainteresowanych tekstów w stylu "moja nieobecność w PO to będzie żart" "wchodzę do playoff bankowo". Otóż nie. Jak to już dawno Wam powiedział January, jedna z drużyn tam nie wejdzie i w żadnym przypadku nie będzie to żart, ani nieporozumienie, a po prostu konkurencja. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej natomiast chciałbym zwrócić uwagę na bezcelowość pisania przez głównych zainteresowanych tekstów w stylu "moja nieobecność w PO to będzie żart" "wchodzę do playoff bankowo". Otóż nie. Jak to już dawno Wam powiedział January, jedna z drużyn tam nie wejdzie i w żadnym przypadku nie będzie to żart, ani nieporozumienie, a po prostu konkurencja. 

 

Nic takiego nie pisałem, a nawet wspominałem parokrotnie, że zapewne kluczowa będzie końcówka w ocenie, bo różnica jest minimalna, ale gdzieś tam w razie porażki będę cedził przez zęby, że zostałem trochę oszukany w pierwszym trymestrze, gdzie zawyżono nie tylko Wolves, ale też Clippers :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Tak tylko wtrącam, bo ton Twoich wypowiedzi jest taki, jakby między Jrue a Rubio była jakaś kolosalna różnica. Gdzie jeden to łak, a drugi superstar. Dopiero niedawno przeczytałem, że Jrue masz gdzieś za Currym, Hardenem, Paulem, Lillardem, kimś tam, a zaraz za nim jest Rubio. Rozumiem trochę, że to odpowiedź na bardzo prostolinijny pogląd Qcina, że Rubio jest gdzieś tam na poziomie najlepszych, ale mimo wszystko. Tak samo ten komentarz, że jako największy optymista co do NOP mógłbyś ich ocenić w porywach na +3 W. To też mnie zaskoczyło, bo jeszcze raz, z wypowiedzi brzmisz, jakbyś widział ich z 25 wygranymi, a Sote z 10. To pewnie też bardziej efekt Qcina niż samej Minnesoty. 

 

No właśnie zauważyłem tutaj mnóstwo overreacting i jak napiszę, że Rubio nie jest TOP 5 PG, jest słabszy od Holidaya i daję większe szanse na play-offs Pelicans, to nagle Qcin, a znim kolejni GM-owie odczytują to jako: Rubio jest fatalny, a Minnesota ma zespół na 15 wygranych mniej niż Pelicans. Przecież ja nic takiego nie napisałem, polemizuję z tezą, a nie rzucam się ze skrajności w skrajność:)

Oczywiście zdajecie sobie sprawe, ze Rubio od 1 lutego ma net ranking w top10 ligi??

 

Podobnie, jak Ingles, Mitchell i Gobert...  Od 1 lutego w TOP 10 net rating są właściwie tylko gracze Jazz i Sixers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tu przeczytałem, że ostatnio to Ingles ma więcej asyst od Rubio

 

każdy kto wyskakuje z takim argumentem niech sobie z 15 razy obejrzy akcje z 5:11

 

 

Rubio jest głownym kreatorem ekipy z top3 bilansen w III trymestrze, nie wiem jak można negować fakt, że to w bardzo dużej mierze jego zasługa i zarówno on jak i Jrue są po prostu na podobnym poziomie impactu i na pewno nie jest tak, że któryś jest znacznie lepsiejszy

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nie umiesz czytać statystyk, źle je interpretujesz. To oczywiste jest, że jak Jazz grają kosmiczny trymestr to wszyscy mają bardzo wysokie netrtg. Poczytaj może zależności, pochodne danych.

 

Doczekamy się wreszcie komentarzu o Townsie?

 

On ma minusowy net rating. Jakie wnioski z tego wyciągasz?

Pelicans ktorzy wg Was maja top3 wysokiego i top3 obwodowego ligi ostatnie 4 mecze przegrali i sa na granicy PO, ludzie obudzcie sie, nie ma zadnej roznicy jakosciowej miedzy moja Minnesota a Pelikanami Cambyego, zadnej.

 

Towns gra swietnie

 

Aha, a czemu przypominasz tylko ostatnie 4 mecze Pels, a nie cały trymestr?

 

Przypominam Wolves ma bilans 8-9, a ty mówisz że są na tym samym poziomie.

 

Widzę dla Townsa są inne standardy, jeśli idzie o net rating.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gdzieś tu przeczytałem, że ostatnio to Ingles ma więcej asyst od Rubio

 

każdy kto wyskakuje z takim argumentem niech sobie z 15 razy obejrzy akcje z 5:11

 

 

Rubio jest głownym kreatorem ekipy z top3 bilansen w III trymestrze, nie wiem jak można negować fakt, że to w bardzo dużej mierze jego zasługa i zarówno on jak i Jrue są po prostu na podobnym poziomie impactu i na pewno nie jest tak, że któryś jest znacznie lepsiejszy

Z tej akcji to wynika jedynie fakt, że każdy tam jest kreatorem i nic dziwnego, że z Exumem w miejsce Rubio wcale Ortg nie spada, a nawet rośnie.

 

Holiday w tym sezonie jest lepszy w plus minus w Pelicans od Davisa, gościu jest strasznie niedoceniany. Rubio do niego niedaleko, ale to zdecydowanie nie ten poziom. Zresztą popatrz, kogo mają Davis i Holiday do pomocy w rl nba, a jaką koszykówkę grają Mitchell, Gobert i Ingles. Trudno mi porównywać impakt dwóch graczy, kiedy jeden z nich ma trzech lepszych od siebie graczy i przynajmniej trzech bardzo solidnych zawodników w rotacji, a drugi nie.

 

I wiem, że tutaj rozmawiamy o trzecim trymestrze, ale moim zdaniem Rubio nie wszedł nagle w trzecim trymestrze o poziom wyżej, tylko powrót Goberta pchnął całą drużynę do góry. Nie mogę się zgodzić, że na podobnym poziomie jest Jrue Holiday, który ma najlepszy plus minus w Pelicans ( dane za cały sezon) i ma on/off +11,6 ( za cały sezon) z zawodnikiem, który ten on/off w tym sezonie ma ujemny ( -0,9) i nie wiem, jakie są dane dla trzeciego trymestru, ale Exum wypada w Net Rating lepiej od Rubio, a grał tylko w 3 trymestrze i jest jego zmiennikiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jakie są dane dla trzeciego trymestru, ale Exum wypada w Net Rating lepiej od Rubio, a grał tylko w 3 trymestrze i jest jego zmiennikiem.

 

Nie pomagasz. Już Ci Tomek wyjaśnił, że to żaden argument. Kompletnie inna skala porównawcza. Takie argumenty zostawmy Qcinowi, trzeba sensownie punktować jego bezsilność, kiepskie przygotowanie do dyskusji, słabość argumentów, które na razie są dla Niego obusiecznym mieczem :)

 

Oczywiście za całokształt należy Ci się duże piwo, bo wykonałeś kawał dobrej roboty na rzecz dobrego imienia Pels :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie, z tego filmiku wynika fakt, że w Jazz każdy jest dobrym kreatorem, ale wszystko zaczyna i kończy się na Rubio

 

podawanie statystyk za cały sezon jaki ma sens? rozmawiamy o konkretnych ramach czasowych

 

Holiday jest świetny, ale jednak Davis to jest pierdolone one men army i ciężko to porównać, bo jazz mają kokektyw + świetnego trenera, Pels nie mają nic prócz Holidaya i kosmite, ale jednak kosmite

 

Holiday zyskuje na roli, stąd staty kręci nad wyraz dobre, tak samo jak Rubio, który nie musi się wcielać w ważna ofensywną opcje tylko ma robić to co potrafi najlepiej i jest w tym po prostu miszczem

 

jeśli miałbym brać kogoś na wojnę w PO brałbym Rubio, ale jak mówię - nie widzę tutaj żadnej wielkiej przewagi jednego nad drugim

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jestem ciekaw Camby jaki pozytywny net rank mialby Davis gdyby wypadl mu Holiday z gry

 

W sezonie 13/14 jak Holiday opuścił około 50 spotkań, czyli większą część sezonu miał net rating +5,7, oczywiście zdecydowanie najlepszy w Pelicans. Podejrzewam, że w ciągu tych 4 lat na tyle poprawił swoją grę, że ten wynik byłby jeszcze lepszy.

jeśli miałbym brać kogoś na wojnę w PO brałbym Rubio, ale jak mówię - nie widzę tutaj żadnej wielkiej przewagi jednego nad drugim

Nie wiem, czy branie na wojnę w PO kogoś, kto nigdy nie zagrał w nich ani minuty jest dobrym pomysłem:) Ja też nie widzę wielkiej przewagi, ale jakąś tam widzę na korzyść Holidaya:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

patrząc na dotychczasowe występy Jrue w PO nie robiłbym z tego argumentu, ale jak tam chcesz, jednak ten minusowy WS/48 w jedynej serii w barwach NOP jakoś mnie na kolana nie ściąga ;]

 

wierze w Rubio, gość jest już weteranem i na pewno się na PO nie spali, tak myślę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fluber

 

patrząc na dotychczasowe występy Jrue w PO nie robiłbym z tego argumentu, ale jak tam chcesz, jednak ten minusowy WS/48 w jedynej serii w barwach NOP jakoś mnie na kolana nie ściąga ;]

 

wierze w Rubio, gość jest już weteranem i na pewno się na PO nie spali, tak myślę

 

Z drugiej strony nie brałbym pod jakąkolwiek uwagę sweepa z Warriors. To też nie fair ;d

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 no chyba, ze zaraz uslysze ze Jeff Teague gra zajebisty sezon

 

Gracz A:

13,2 PPG 4,6RPG 5,4APG 41,4% FG 35,1% 3PM on/off -0,9 bilans drużyny 45-33

Gracz B:

13,8PPG 3,0RPG 7,0APG 44,3%FG 37,3% 3PM on/off+0,9 bilans drużyny 44-34

 

Zdecydowanie nie gra:)

@fluber

 

patrząc na dotychczasowe występy Jrue w PO nie robiłbym z tego argumentu, ale jak tam chcesz, jednak ten minusowy WS/48 w jedynej serii w barwach NOP jakoś mnie na kolana nie ściąga ;]

 

wierze w Rubio, gość jest już weteranem i na pewno się na PO nie spali, tak myślę

 

No nie róbmy sobie jaj, Jrue miał kontuzję od połowy stycznia do połowy kwietnia i ściągali go na sygnale na te play-offs w których w 4 meczach zagrał łącznie 50 minut i naprawdę lepiej by było, gdyby się do końca wtedy wyleczył, bo ktoś później wyciąga takie rzeczy. W 76ers pokazywał, że w play-offs nie pęka.

 

No i Rubio przy Holidayu to nie jest żadnym weteranem:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.