Skocz do zawartości

Wyścigi, wyścigi, wyścigi - czyli najciekawsza końcówka RS w historii?


january

Rekomendowane odpowiedzi

Kings są tak głupi, że jeszcze NYK ich przeskoczą w odwróconej tabeli. Ten zespół nie potrafi tankować, rozwijać graczy, budować zespołu na PO. Istny dramat...

Nie oni jedni

Knicks

Magic

Suns

 

Tam nie ma żadnej wizji - Suns co roku wybiera graczy bez rzutu , Magic właściwie to sami nie wiedzą co chcą ale generalnie oddali Harrisa, Oladipo , Sabonisa czy wcześniej Sarica do 76ers

 

Choć akurat Sacramento ostatnio wygląda najsensowniej z nich wszystkich. I jeśli jakaś ekipa może zaliczyć skok w górę z tych dołujących to chyba najprędzej oni , Bulls i Memphis o ile będą zdrowi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Magic właściwie to sami nie wiedzą co chcą ale generalnie oddali Harrisa, Oladipo , Sabonisa czy wcześniej Sarica do 76ers

 

Magic oddali pick w drafcie, żeby dostać Paytona. To 76ers podjęli decyzję, żeby Magic wybrali im Sarića.

 

 

 

 

Choć akurat Sacramento ostatnio wygląda najsensowniej z nich wszystkich. I jeśli jakaś ekipa może zaliczyć skok w górę z tych dołujących to chyba najprędzej oni , 

Nie mają swojego picku w drafcie, więc na pewno jakiś skok w górę wykonają. Pewnie komuś rzucą duże pieniądze na FA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suns będą mieli trzy picki w top16, jak trafiają do top3 draftu to będą mieli bardzo komfortową sytuację.

Dwa i cztery  lata temu też 3 wybory w pierwszej rundzie i jakoś średnio im to poszło

 

Phoenix niech najpierw udowodni że potrafią dobrze wybierać w drafcie bo jak wezmę ostatnio 5 lat to chyba jeden Booker im wyszedł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wybierają jeszcze jakoś dramatycznie. Booker z #13 to steal, a Warren powinien być w przyszłości niezłym energizerem z ławki na skrzydle, mimo braku trójki punkty zdobywać umie. Jackson to dopiero debiutant, który od drugiej części sezonu wyglada już lepiej i po tych wszystkich opiniach przed draftem na pewno nie skreślałbym go tak szybko.

 

Nie zdziwi mnie tez jeśli ostatecznie Bender będzie przydatnym członkiem rotacji. Starterem raczej nie, ale przydatnym rolesem może już być. Trochę mało jak ma #4, ale zawsze to więcej niż taki Okafor. W sumie chyba tylko Chriss i Len (ten sezon ma niezły niby) to wtopy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie oni jedni

Knicks

Magic

Suns

 

Tam nie ma żadnej wizji - Suns co roku wybiera graczy bez rzutu , Magic właściwie to sami nie wiedzą co chcą ale generalnie oddali Harrisa, Oladipo , Sabonisa czy wcześniej Sarica do 76ers

 

Choć akurat Sacramento ostatnio wygląda najsensowniej z nich wszystkich. I jeśli jakaś ekipa może zaliczyć skok w górę z tych dołujących to chyba najprędzej oni , Bulls i Memphis o ile będą zdrowi

Wiesz, porownywac kogos do Magic czy Knicks i sie cieszyc, ze ktos jeszcze pierdzieli temat, to slabe pocieszenie. Wiem ze ten sezon jest cholernie ciezki, jezeli chodzi o tank, ale po co graja Zachiem to nie wiem. Taki gosc podnosi poziom tej ekipy o 20% i to boli, bo za jakis czas odejdzie, a te 2 miejsca w loterii nizej moga bolec majac w pamieci brak picku za rok. Sacramento srednio robi przebudowe, ale zobaczymy co wymysla po sezonie 2018/19.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, porownywac kogos do Magic czy Knicks i sie cieszyc, ze ktos jeszcze pierdzieli temat, to slabe pocieszenie. Wiem ze ten sezon jest cholernie ciezki, jezeli chodzi o tank, ale po co graja Zachiem to nie wiem. Taki gosc podnosi poziom tej ekipy o 20% i to boli, bo za jakis czas odejdzie, a te 2 miejsca w loterii nizej moga bolec majac w pamieci brak picku za rok. Sacramento srednio robi przebudowe, ale zobaczymy co wymysla po sezonie 2018/19.

 

Ale Sac to nie drużyna. To stan umysłu. Dokładnie to co napisałeś. Zach powinien sobie odpocząć do końca sezonu a oni się bić o jak najwyższy pick. W przyszłym sezonie gościa widzę w GSW albo HOU za min dla veta i pewnie tak się stanie.

 

Divac rok temu powiedział że daje sobie dwa lata aby wprowadzić SacTown do PO. Rok już minął. W przyszłym roku też nie ma na to najmniejszych szans.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiesz, porownywac kogos do Magic czy Knicks i sie cieszyc, ze ktos jeszcze pierdzieli temat, to slabe pocieszenie. Wiem ze ten sezon jest cholernie ciezki, jezeli chodzi o tank, ale po co graja Zachiem to nie wiem. Taki gosc podnosi poziom tej ekipy o 20% i to boli, bo za jakis czas odejdzie, a te 2 miejsca w loterii nizej moga bolec majac w pamieci brak picku za rok. Sacramento srednio robi przebudowe, ale zobaczymy co wymysla po sezonie 2018/19.

No ja wiem że Kings sa dziwni

 

Dla mnie doskonałym przykładem było to co zrobili z Tolliverem. JEgo umowa na ten rok robiła sie gwarantowana w czerwcu w jego urodziny więc Kings najpierw mu na oficjalnym profilu złożyli zyczenia wszystkiego najlepszego a minutę później poinformowali że go zwalniają. Pijarowo głupszej decyzji podjąć nie mogli

 

No ale Kings mimo wszystko mają trochę tego talentu . Latem znowu trochę wolnej gotówki mieć będą a kto wie może Shumpert będzie mieć ich dość ,że ucieknie nawet jeśli nie dostanie takiej kasy na wolnym rynku. Coś jak Gay który odszedł i od Spurs w 2 l;ata nie dostanie takiej kasy z jakiej zrezygnował

 

A z innej beczki SI zapytało scoutów co sądzą o Trae Youngu. I raczej jest to dość kiepska opinia. Gościu może nie pójść w TOP10.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie doskonałym przykładem było to co zrobili z Tolliverem. JEgo umowa na ten rok robiła sie gwarantowana w czerwcu w jego urodziny więc Kings najpierw mu na oficjalnym profilu złożyli zyczenia wszystkiego najlepszego a minutę później poinformowali że go zwalniają. Pijarowo głupszej decyzji podjąć nie mogli

 

A jakbyś to rozegrał, najpierw zwolnił, a potem złożył życzenia?

 

Zwolnił i nie złożył życzeń.

 

Trzeba pamiętać, że kontrakty NBA mają pewno "wartość" i mógłby posłużyć jako zapychacz do jakieś wymiany czy coś.

 

Kings to taki chłopiec do bicia co nie zrobią to źle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakbyś to rozegrał, najpierw zwolnił, a potem złożył życzenia?

 

Zwolnił i nie złożył życzeń.

 

Trzeba pamiętać, że kontrakty NBA mają pewno "wartość" i mógłby posłużyć jako zapychacz do jakieś wymiany czy coś.

 

Kings to taki chłopiec do bicia co nie zrobią to źle.

Ja np bym go zwolnił po sezonie w maju. Bo w sumie czekanie do dnia urodzin by zwolnic jest conajmniej dziwne skoro mogli go zwolnić dowolnie w kwietniu czy maju

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dżizas. Czytam o tym Tollivierze i jego zwolnieniu w urodziny już nasty raz. Ktoś nie doinformował nerda, który się zajmuje social mediami o rozstaniu z zawodnikiem, ten wykonał swoją pracę - dał coś ludziom do klikania, czyli życzenia dla członka zespołu - a ktoś inny pociągną za spust i go odpalił ze składu, bo nie ma obowiązku znać wszystkich danych personalnych ludzi, którzy są dla niego nazwiskiem w Excelu. Niezręczne zgranie w czasie.

 

Można to traktować jako ciekawostkę, a nie nagminny dowód niekompetencji (jaka by nie była) organizacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, Suns mają naprawdę solidną sytuację jak wylosują top4 pick draftu, pick Miami, pick Milwaukee, pick Miami 2021 (to może być złoto), pytanie brzmi czy będą na tyle mądrzy, że nie wejdą w dłuższe kontrakty. Za rok będą dalej w bottom3 na Zachodzie, więc dojdzie kolejny ~top6 pick, bo te nowe zasady loterii wcale nie zmieniają tak wiele, tzn. zmieniają jeżeli chodzi o top3.

 

Bardzo komfortowa sytuacja dla kogoś kto robi przebudowę przez draft.

 

Czy to wykorzystają, nie wiem, ale to na pewno duża lepsza sytuacja niż Kings. Czysto hipotetycznie, jak dostaliby Aytona, to mogą rzucić Warrena + pick Miami za Kembę (jeżeli będą chcieli go przedłużyć, to i tak zbyt duża cena za CY Kemby), i grać Walker-Booker-Jackson-Porter-Ayton.

 

Po prostu mają dużo assetów, a w tym roku top5 draftu jest po prostu mocniejsze niż w tamtym.

 

Mocno przesadzasz.

 

Fajnie, że Kings są trochę lepsi, ale jak wypadną poza top5 to będzie dla nich dramat, skończą IMHO (tzn. zespół poza top5) z  Bambą/Youngiem/Bridgesem. Tak sobie biorąc pod uwagę, że to będzie Twój najlepszy prospekt. To się tyczy całego tanku, chyba tylko Bulls będą tak naprawdę zadowoleni z takiego Mikala. Dlatego te nowe zasady loterii nie będą miały takiego znaczenia, tank wyglądałby tak samo w tym roku.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pickiem Lakers :tongue: ?

Hm, Porter to dla mnie najbardziej niedoceniany prospekt draftu, Sixers mogą mieć ~20. pick a on jest gdzieś na tym miejscu w mockach - dlatego bardzo bym go chciał, z pickiem Lakers trzeba brać jednak kogoś na obwód.

 

Ale tacy Suns będą mieli z tego co wygląda 15-16 pick, a że dwunastka w loterii jest pewna to Porter będzie raczej dostępny, super fit dla nich.

 

Dla mnie Porter to zdecydowanie lotto pick choć ryzykowny. 18 latek który trafia osobiste na 78%, dwie trójki per 40 na 38%, jest ŚWIETNY jeżeli chodzi o passing, dobrze zbiera i nie będzie dziurą w obronie? Lotto pick - w sensie prospekt warty poświęcenia takiego picku, bo raczej nie pójdzie tak wysoko, jeżeli w ogóle będzie w drafacie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Drużyny tankujące pominę. To patologia z którą Silver coś powinien zrobić.

 

Zachód

 

Miło dla oka się ogląda Lakers pierwszy raz od pamiętnego NIEtankowania tej drużyny w 2013r. Dziś zapewne wpier$#l od Lakers dostaną moi Heat. Ale i tak oglądnę. 

Sacramento nie tankują. Oni jak co roku są sobą. 

Cubanowi dostało się po kieszeni za szczerość, ale oni w marcu są 3-3. Najlepiej zamknąć ryja i zgrywać głupa jak Suns, czy Grizzlies. Suns z Bookerem i Joshem Jacksonem jest za słabe i jeszcze musi przyhinkeować ze 2-3 sezony, żeby się wzmocnić

 

Niespodziewanie 10 teamów walczy o playoffs.

tzn. 8, bo Warriors i Rockets to inny poziom.

Solidnie wygląda seed 3 dla Portland. Przy problemach z kontuzjami Łorjorsów, Houston ma spore szanse na rozstawienie z 1.

Co nam daje:

1. Houston

2. Golden St.

3. Portland

Obstawianie, kto poza tą trójką awansuje i na którym miejscu, to już loteria. Na ten moment najsłabiej wydają się wyglądać szanse Clippers i Nuggets, choć Spurs, jak nie wróci Leonard, mogą mieć problem.  Pels nie mogą sobie pozwalać na takie porażki, jak ze Spurs ostatnio.

Minnesota, Utah i Oklahoma wydają się pewniakami do playoffs, choć ciężko powiedzieć, z których miejsc. 

 

Wschód

 

Tu ósemkę playoffową już znamy od dłuższego czasu. Hornets i Pistons maja jeszcze teoretyczne szanse, ale to nawet ich fani pogodzili się zapewne z loterią draftową. W przypadku Brooklynu liczyłem jednak na te 30 łinuff, a oni są zwyczajnie słabi. W Knicks myślałem, że Mike będzie się jednak lepiej spisywał, Orzeł dostaje palpitacji serca, ale Mike ma jeszcze 13 meczy, żeby zawalczyć o jakiś dłuższy kontrakt. Knicks, liczę na Was!. Przebudowa Bulls idzie lepiej i szybciej, niż się spodziewałem - myślałem, że będa na poziomie Hawks, z grupą przypadkowych gości muszących na siłę tworzyć drużynę, a oni mają grupę naprawdę ciekawych młodych graczy + wysoki pick, jak się spodziewali. Zastanawiam się też, czy Orlando Magic tankują, czy są na poziomie intelektualnie ameby, czyli Sacramento Kings?

 

I playoffs na Wschodzie.

Z konferencji LeBrona Jamesa zrobiła nam się ciekawa grupa. Co prawda nadal uważam, że LeBron Cavaliers będą w Finale, ale juz tylko na 93%. 

Każdej z pozostałych 7 ekip daję dokładnie na to 1%. 

 

Co wiemy o rozstawieniu:

1. Toronto

2. celtyckie niedobitki spod Camulodunum

3 .lub 4 Cavs

3. lub 4 76ers

5. Wizards

6. Indiana (mają trudny kalendarz)

7/8. Miami i Milwaukee.

 

Dość istotne jest rozstawienie Cavs. Najtrudniejszą drabinkę mogą mieć teoretycznie z miejsca 4. 

Miami w takiej sytuacji na 7 miejscu to byłoby idealne rozwiązanie. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.