Skocz do zawartości

Nominacje e-nba do nagród NBA - dyskusja


dannygd

Rekomendowane odpowiedzi

Najlepszym graczem Raptors był Lowry, a ich głównym atutem była genialna ławka.

W tym RS, akurat królował DeRozan, Lowry miał sporą zapaść w drugim trymestrze i ogólnie nie był już tym floor generalem, oddał pole DeRozan, który miał świetny RS. Porównania do Kobe chyba nigdy nie były tak bliskie jak w tym roku.

 

Lillarda nigdy nie lubiłem, ale zagrał zajebisty RS. Zrobił ten trzeci seed mimo gorszego sezonu McColluma i Nurkica.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lowry grał statystycznie to samo co dwa czy trzy lata temu (rok temu miał najlepszy sezon w karierze w CY), tylko przez mniejsze minuty. DeRozan tam zawsze był od robienia pkt w RS, ale najlepszym graczem był Lowry - teraz zmieniło się tyle, że Casey inaczej poukładał atak i DeRozan zagrał dobry sezon, ale Lowry dalej był bardziej wartościowym graczem.

 

Więc już abstrahując od playoffów DeRozan w jakimkolwiek All-NBA teamie to dobra faza. :]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie wiem, dla mnie DeRozan w All-NBA team za ten sezon to no-brainer.

 

Bardziej dziwi mnie Paul George. On po prostu razi w oczy w tym towarzystwie za ten sezon. Ale widać, że zadecydowała tylko pozycja, bo już nawet Butlera przesunęli na SF, by jakoś zachować sens. W sumie mogli to samo zrobić z Al Horfordem.

 

Wśród guardów był mocny ścisk, głosy się rozkładały, dlatego Paul i Irving się nie załapali, a Jrue nie dostał nawet skromnego punktu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chris Paul już oficjalnie zagrał najbardziej niedoceniany sezon ever - 19-5-8-2 na 60%ts w 65W teamie przez 32 minuty, 58 spotkań, top3 sezonu w wielu statystykach, poza samym okresem tuż po powrocie po kontuzji niczym się nie różnił od CP3 z Clippers - a tutaj ani nie zagrał w ASG, ani nie zrobił All-NBA Teams.

​Wprawdzie sam jestem zwolennikiem, że należy brać pod uwagę opuszczone mecze w tego typu nagrodach, ale bez przesady. Najlepsze, że Paul obok Hardena, gdyby już go klasyfikować do jakiejś pozycji, to w ataku zdecydowanie grał jako SG, więc na luzie można było go gdzieś wcisnąć w miejsce jakiegoś DeRozana czy innego George'a.

 

Ten podział na pozycje też jest rigged.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie te podejście dot. ilości meczy jest z czapki, bo albo dajemy to najlepszym graczom, albo musimy spełniać jakieś wymogi. Jak Tu jest Curry, Butler (mecze) a nie ma CP3, jest DeRozan i PG13 a nie ma Jrue, to ja nie wiem jakimi kategoriami oni oceniają. Tak samo RW który zagrał słaby sezon (jak na niego) a jest w 2nd...

 

Cieszy mnie KAT bo choć TT nie gra nim jak powinien, to zasługiwał na slot PF/C

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lillard w 1st team to jakaś pomyłka. Prędzej Oladipo tam widzę. Ten płaczek jak był by w 3rd to w zupełności na co zasługuje. Poza tym dziwi mnie brak Irvinga który rozegrał 60 meczy a jest PG13 który połowe RS przespacerował...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portland 3 miejsce na Zachodzie, Lillard 73 mecze jako bez wątpienia najlepszy zawodnik zespołu, do tego:

https://twitter.com/SynergySST/status/999717369965633536

 

 

Damian Lillard led the NBA scoring, assisting, or creating 23.2 points per game out of the pick and roll, the third best rate in the last decade.

 

Może być nawet 1st Team jak dla mnie. Trochę niespodziewanie, ale może po prostu to przespałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Portland 3 miejsce na Zachodzie, Lillard 73 mecze jako bez wątpienia najlepszy zawodnik zespołu, do tego:

 

https://twitter.com/SynergySST/status/999717369965633536

 

 

Może być nawet 1st Team jak dla mnie. Trochę niespodziewanie, ale może po prostu to przespałem.

Oladipo

 

- 75 gier. 2 więcej niż Płaczek.

- Points 23.1 vs 26.7 na korzyść Damianka.

- Indiana miała być pewniakiem do loterii a o mało nie wyeleminowała LBJ. Portland za to dostało sweepa od NOP ( tak tak wiem, że głosowanie było przed PO )

- Bilans w RS drużyn - różnica 1. Wow...

- eFG% Oladipo lepsze

- asyst Lillard ( PG ) raptem 2.3 więcej niż Oladipo który w końcu jest SG!

- steals: Lillard 1.1. Oladipo 2.3.

- tróje: Płaczek o 0.1 gorzej.

- per36 Lillard to samo. Oladipo wprawdzie gorzej ale już 24.5 ppg. 2 gorzej niż wypłakany all-star.

- Lillard minusowy w obronie. Oladipo NBA all D 1st team ( nawet nie ma co adv stats wyciągać ).

 

Reasumując. Przewaga Lillarda to może i ofensywa, ale za to jaką wilgotną szparą jest w D nie powinien być wyżej niż Victor a już na pewno nie w 1st. Nikt mi nie wmówi że te 3 pkt więcej na mecz i jedno zwycięstwo drużyny więcej to taki argument że jeden ledwo w 3rd a drugi jednak wypłakał sobie slot w 1st.

 

@edit jeszcze bo się obruszyłem

 

Jak za jeden adv stats dają do all 1st team to dlaczego nigdy tam się Gortat nie znalazł za najlepszy wynik screen assists? Debilizm. Zagłosowali na niego. Ten zrobił bronz na miękko a PO, więc szukają czego kolwiek aby pokazać że jednak w czymś był dobry.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- Indiana miała być pewniakiem do loterii a o mało nie wyeleminowała LBJ. Portland za to dostało sweepa od NOP ( tak tak wiem, że głosowanie było przed PO )

 

Skoro wiesz to po co podajesz taki argument?

 

Miejmy też jakiś umiar. Dipo dostanie MIP, jest w 1st Team Def.

 

Chris Paul, który grał świetnie w obronie i w ataku nie załapał się do żadnego teamu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro wiesz to po co podajesz taki argument?

 

Miejmy też jakiś umiar. Dipo dostanie MIP, jest w 1st Team Def.

 

Chris Paul, który grał świetnie w obronie i w ataku nie załapał się do żadnego teamu.

Akapit 1. Skoro ma dwie nagrody, to trzecia w postaci NBA 1st powinna być wypadkową.

 

Akapit 2. Patrz odp. na 1.

 

Akapit 3. Potwierdzenie kuriozum. Jest PG13 i Lillard w 1st. Nie ma CP3 i KI a Oladipo MIP i all 1st D jest w 3rd. Jakimiś debilnymi wytycznymi się kierowali...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Akapit 1. Skoro ma dwie nagrody, to trzecia w postaci NBA 1st powinna być wypadkową.

 

Akapit 2. Patrz odp. na 1.

 

Akapit 3. Potwierdzenie kuriozum. Jest PG13 i Lillard w 1st. Nie ma CP3 i KI a Oladipo MIP i all 1st D jest w 3rd. Jakimiś debilnymi wytycznymi się kierowali...

 

Nie, bo każda nagroda jest oddzielna. I paradoksalnie dostając jedno zmniejsza swoją szanse na kolejne. Nie mówiąc już o tym, że Pacers generalnie byli poza radarem bo prawie nikt ich nie ogląda (mieli jakoś bardzo mało national tv games), a głosujący w zdecydowanej większości wywodzą się z TNT/ESPN/Turner. Kiedyś analizowałem sobie głosujących i cześć ludzi to są jacyś zupełnie z poza obiegu, którzy mają głosy, a nie bardzo widziałem ich prace. Gdy patrze na głosy to zwracam uwagę tylko na kilka nazwisk, bo mam do nich zaufanie, że oni naprawdę oglądają NBA.

 

Jest 6 miejsc dla guardów.

Źle do tego podchodzisz, że porównujesz tylko Dipo do Lillarda. Do tego trzeba podejść kompleksowo i porównywać do innych guardów.

Harden zagrał najlepszy sezon, Westbrook tripple double, Curry mega sezon za mało gier, Paul to samo itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokłądnie, jeden forumowicz z drugim rozkminili ostatnio co to znaczy eFG% i sodówka im do głowy uderzyła

 

pamiętam jak dawno temu przezytałem tu na forum że w NBA dużo lepiej by grali jakby wiedzieli tak jak my na forum kto na którą stronę mija, kto roluje po zasłonie a kto pick'n'pop i tak dalej, a oni olewajo statsy i przez to przegrywajo <facepalm>

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobre, ale nie jest tak, że nie ma trochę racji, amirite. Wszelkie nagrody zostały już sto razy skompromitowane przez głosujących Januszy.

 

Ten sezon ma wyjątkowo mało zastrzeżeń, a wszelkie odchyły raczej wynikają z zasad głosowania uwzgledniających pozycje.

 

Jak ja głosowałem na 2 stronie, to umieściłem na forwardzie Draymonda Greena, chociaż gra najgorszy sezon w karierze od kiedy jego nazwisko coś znaczy.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, bo każda nagroda jest oddzielna. I paradoksalnie dostając jedno zmniejsza swoją szanse na kolejne. Nie mówiąc już o tym, że Pacers generalnie byli poza radarem bo prawie nikt ich nie ogląda (mieli jakoś bardzo mało national tv games), a głosujący w zdecydowanej większości wywodzą się z TNT/ESPN/Turner. Kiedyś analizowałem sobie głosujących i cześć ludzi to są jacyś zupełnie z poza obiegu, którzy mają głosy, a nie bardzo widziałem ich prace. Gdy patrze na głosy to zwracam uwagę tylko na kilka nazwisk, bo mam do nich zaufanie, że oni naprawdę oglądają NBA.

 

Jest 6 miejsc dla guardów.

Źle do tego podchodzisz, że porównujesz tylko Dipo do Lillarda. Do tego trzeba podejść kompleksowo i porównywać do innych guardów.

Harden zagrał najlepszy sezon, Westbrook tripple double, Curry mega sezon za mało gier, Paul to samo itd.

Ok, może i masz racje. Jak na chłodno pomyślałem to rzeczywiście tych tylko 6 guardów mnie przekonuje. Ciekawe czy to kwestia czasu, czy raczej już na wieki wieków amen będzie nadal podział na pozycje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.