Skocz do zawartości

Sport


montana

Rekomendowane odpowiedzi

No w drużynówce wygląda, że Norwegia > Niemcy > Polska, ale tak realnie to przepaści nie ma na tyle dużej między tą 3 aby przy jakimś nieco gorszym skoku kogoś to się nie odwróciło do góry nogami

Na dużej to wygląda tak:

Polska 1041,7 

Niemcy 1065,3

Norwegia 1087,3

 

Na normalnej nie porównuję, bo Kubacki nie awansował do 2 serii, ale najgorszy z Niemców był 10, a Norwegowie mieli 3 skoczków w szóstce, więc porównanie wypadłoby pewnie jeszcze gorzej. Różnice wydają się być jednak spore.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na dużej to wygląda tak:

Polska 1041,7

Niemcy 1065,3

Norwegia 1087,3

 

Na normalnej nie porównuję, bo Kubacki nie awansował do 2 serii, ale najgorszy z Niemców był 10, a Norwegowie mieli 3 skoczków w szóstce, więc porównanie wypadłoby pewnie jeszcze gorzej. Różnice wydają się być jednak spore.

27973282_1551598211627446_67056173931412

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy wygrywają w 1/2 z Kanadą. Co jak co ale potrafią wykorzystać wszelkie sprzyjające okoliczności jak brak zawodników NHL o osiągają nadprogramowe sukcesy. Kto wie czy nie mają złota już teraz bo się okaże za kilka lat, że ktoś z Rosji był na dooingu. Tak jak przyłapany rosyjski curler z brązem :-P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemcy wygrywają w 1/2 z Kanadą. Co jak co ale potrafią wykorzystać wszelkie sprzyjające okoliczności jak brak zawodników NHL o osiągają nadprogramowe sukcesy. Kto wie czy nie mają złota już teraz bo się okaże za kilka lat, że ktoś z Rosji był na dooingu. Tak jak przyłapany rosyjski curler z brązem :-P

Trzeba Niemcom przyznać, że świetnie wykorzystali sytuację i awansowali do finału, ale tam ich szanse oceniam nisko, bo Rosjanie po wpadce w pierwszym meczu resztę rywali ogrywają bez większych problemów. Natomiast co do dopingu to raz, że medal po latach, nie ma już takiej wartości, a dwa to nie wiem czy nawet jak znajdą doping u 1 czy 2 Rosjan to czy będą anulowali wyniki całej drużyny, bo chyba w piłce nożnej czegoś takiego nie robili jeszcze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony cieszy mnie porazka Kanady,szkoda ze z Niemcami, a nie z kims innym. Niech sobie nie mysla ze sa tacy doskonali i 5 garnitur wygra im wedlug mnie najwazniejsza impreze. Bo o ile w koszykowce, pilce noznej czy siatkowce co 4 lata sa MS, to w hokeju coroczne MS to taki tier 2 albo 3. Decyzja NHL oslabila oczywiscie inne ekipy ale porazka Kanady akurat z Niemcami, a nie Finami ktorzy sa w topie i byloby to u nich do przelkniecia, dobrze im zrobi.

Edytowane przez Stratosfear
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony cieszy mnie porazka Kanady,szkoda ze z Niemcami, a nie z kims innym. Niech sobie nie mysla ze sa tacy doskonali i 5 garnitur wygra im wedlug mnie najwazniejsza impreze. Bo o ile w koszykowce, pilce noznej czy siatkowce co 4 lata sa MS, to w hokeju coroczne MS to taki tier 2 albo 3. Decyzja NHL oslabila oczywiscie inne ekipy ale porazka Kanady akurat z Niemcami, a nie Finami ktorzy sa w topie i byloby to u nich do przelkniecia, dobrze im zrobi.

Ale to nie była decyzja Kanady czy USA o niewysłaniu graczy NHL tylko władz tej ligi. Kraje zapewne chciały wysłać jak najlepszych graczy, ale liga zabroniła i tyle. Trenerzy musieli kompletować graczy dużo słabszych, bo akurat z tych krajów to najlepsi grają w NHL. Inne kraje odczuły to mniej, a już Rosjanie to bardzo mało, bo wielu dobrych graczy gra u nich w KHL.

Zresztą dla mnie większą niespodzianką była wygrana Niemców ze Szwecją niż dzisiejsza wygrana z Kanadą. Wiadomo Niemcy to sporo niższy poziom, ale jednak tam grali najlepsi gracze dostępni, a nie zbieranina odpadów z NHL.

 

Podobnie np gdyby USA wysłało na Igrzyska w koszykówce graczy z d-league to ich porażka z powiedzmy Serbią czy Hiszpanią nie byłaby dla mnie sensacją.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie miałem o tym pisać. Jak oceniacie zachowanie? Moim zdaniem trochę c***ówka z jego strony, egoizm. 

 

Jasne, będzie świetnie, jak mu się uda, ale może być lekki smród. Szkoda, że nie próbują razem z Bieleckim, zawsze jakieś wsparcie. 

Ostatnio zacząłem czytać "Sztukę wolności" Bernadette McDonald o Kurtyce i takie rzeczy w czołówce alpinistów są całkowicie normalne. Pewnie dlatego tylu najlepszych himalaistów umiera. 

 

Jak mu się uda to super, ale jak mu się nie uda, to akcja ratunkowa może zakończyć całą wyprawę. Jak chcesz robić w górach co chcesz to jeździj jak Mackiewicz, a jak się ładujesz na taką wielką wyprawę, to słuchaj ludzi, którzy tym kierują i którzy to wszystko finansują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech sobie nie mysla ze sa tacy doskonali i 5 garnitur wygra im wedlug mnie najwazniejsza impreze.

 

Za reprezentację odpowiada Hockey Canada, organizacja nie mająca nic wspónego z władzami National Hockey League, które nie wyraziły zgody na występ żadnego gracza związanego kontraktem z zespołem NHL ani nawet z zespołami z lig satelickich: AHL i ECHL.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Sztafeta 4x400 złoto i rekord świata, najlepsze jest to, że drudzy Amerykanie też pobili rekord świata.

 

Masakra, nikt się nie spodziewał że naszych stać na taki bieg

To brzmi az nieprawdopodobnie. Do tego jakis polski 20 latek zostal ms w omnium. Stoch wygral, kszczot wygral, pare medali w birmingham sie uskladalo. Plus ta biatlonowa juniorka trzeci medal na ms juniorow. Dobry weekend dla polskiego sportu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Potężny sukces! Taki bonusowy. Amerykanie byli faworytami jak zawsze. Krzewina zdominował 4 zmianę, to jak technicznie biegł od startu do mety - szacun. Zero uszczerbku w technice biegu. Trynidad i Tobago czy USA trzęśli się cali, ręce pływały, ledwo dobiegli. Norwood nieuprzejmie ratował się spychaniem Krzewiny aby ratować swój bieg.Krzewina biegł by dalej gdyby nie meta :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z jednej strony cieszy mnie porazka Kanady,szkoda ze z Niemcami, a nie z kims innym. Niech sobie nie mysla ze sa tacy doskonali i 5 garnitur wygra im wedlug mnie najwazniejsza impreze. Bo o ile w koszykowce, pilce noznej czy siatkowce co 4 lata sa MS, to w hokeju coroczne MS to taki tier 2 albo 3. Decyzja NHL oslabila oczywiscie inne ekipy ale porazka Kanady akurat z Niemcami, a nie Finami ktorzy sa w topie i byloby to u nich do przelkniecia, dobrze im zrobi.

jaki 5 garnitur :P

w NHL gra coś 400 paru Kanadyjczyków, Niemców 7

 

przecież w USA i w Kanadzie musieli przedstawiać kibicom swoich zawodników którzy na IO jadą wiec na pewno się przejmą porazką no-name'ów 

zwłaszcza że PO jest

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki 5 garnitur :tongue:

w NHL gra coś 400 paru Kanadyjczyków, Niemców 7

 

przecież w USA i w Kanadzie musieli przedstawiać kibicom swoich zawodników którzy na IO jadą wiec na pewno się przejmą porazką no-name'ów 

zwłaszcza że PO jest

 

niech będzie n-ty garnitur. A to czy  n=5 czy 6 to nie jest tak ważne  :playful:

 

Bogut dobrze mi wytłumaczył z czego wynikła taka, a nie inna repra Kanady. W sumie w ich rosterze większość zawodników miało kilkadziesiąt/kilkaset meczów w NHL. Więc czy to są aż tacy no-name'y? 

 

Ja napisałem ze swojej europejskiej perspektywy, nie wiem jak postrzegają Kanadyjczycy hokej reprezentacyjny? Czy ważniejsze od najważniejszej międzynarodowej imprezy hokejowej jest NHL i jarają się kwietniowymi PO w lutym. Jakby nie patrzeć hokej to nr 1 w Kanadzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.