Skocz do zawartości

Sport


montana

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, steve napisał:

 

Mały tip - google.pl - zarobki Carlos Tevez 2017 lub zarobki graczy w lidze chińskiej - enter.

W lidze chińskiej można było wystawiać 3 obcokrajowców w składzie. O ile kilka gwiazd zarabiali chore pieniądze, to 95 procent zawodników zarabialo na poziomie 5 ligi Angielskiej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, steve napisał:

przecież w lidze chińskiej w nożną swego czasu były większe pieniądze niż w takiej La Liga, czyli wtedy chińska> hiszpańska, tak?

To był punkt wyjścia rozmowy - większe pieniądze nie pensje graczy. Co do pensji może i macie rację, ale z tą 5 liga angielska to na pewno nie jest prawda, chińscy gracze nie godziliby się na takie pensje.

Artykuł z 2016:

https://www.google.com/amp/s/sport.se.pl/pozostale/chinski-guangzhou-evergrande-najbogatszym-klubem-swiata-real-madryt-zdetronizowany-wideo-aa-f6AL-pc2a-AE6M.html%3fformat=amp

Jak podała jedna z największych chińskich agencji informacyjnych Xinhua, wartość rynkowa Guangzhou wynosi 21,8 mld juanów. Przeliczając na bardziej przyziemną walutę, jest to kwota w wysokości 3,35 miliarda dolarów. To oznacza, że na szczycie listy najbogatszych piłkarskich klubów świata mamy nowego, egzotycznego lidera. Koronę stracił Real Madryt. Spadł na drugą pozycję (3,26 miliarda dolarów).

 

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, steve napisał:

To był punkt wyjścia rozmowy - większe pieniądze nie pensje graczy. Co do pensji może i macie rację, ale z tą 5 liga angielska to na pewno nie jest prawda, chińscy gracze nie godziliby się na takie pensje.

Artykuł z 2016:

https://www.google.com/amp/s/sport.se.pl/pozostale/chinski-guangzhou-evergrande-najbogatszym-klubem-swiata-real-madryt-zdetronizowany-wideo-aa-f6AL-pc2a-AE6M.html%3fformat=amp

Jak podała jedna z największych chińskich agencji informacyjnych Xinhua, wartość rynkowa Guangzhou wynosi 21,8 mld juanów. Przeliczając na bardziej przyziemną walutę, jest to kwota w wysokości 3,35 miliarda dolarów. To oznacza, że na szczycie listy najbogatszych piłkarskich klubów świata mamy nowego, egzotycznego lidera. Koronę stracił Real Madryt. Spadł na drugą pozycję (3,26 miliarda dolarów).

 

According to Forbes report from 2016, the team was valued at US$282 million, the most out of all Chinese football teams, with a reported operating loss of over US$200 million in 2015.[7]
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, fluber napisał:

W lidze chińskiej można było wystawiać 3 obcokrajowców w składzie. O ile kilka gwiazd zarabiali chore pieniądze, to 95 procent zawodników zarabialo na poziomie 5 ligi Angielskiej. 

Na pewno nie na poziomie 5 ligi angielskiej pokażcie zresztą te średnie zarobki w 2016 w La Liga i chińskiej.

https://sqaf.club/how-much-do-national-league-players-earn/

The average salary for a footballer in the National League is between £1,000-£1,500 with several players in the fifth tier of English football earning a weekly wage of £3,000 plus

serio te gwiazdy zarabiały po 300-500 tys (Tevez 730 tys) euro per week, a ich chińscy koledzy mieliby zarabiać po 1.5 - 3 tys euro? Zresztą 1000-1500£ to jest average czyli są tam gracze co zarabiaja 200-500£ per week w tej 5 angielskiej

5 liga angielska to jest liga półprofesjonalna btw.

23 minuty temu, RappaR napisał:

According to Forbes report from 2016, the team was valued at US$282 million, the most out of all Chinese football teams, with a reported operating loss of over US$200 million in 2015.[7]
 

 

No to ja nie wiem skąd ta ponad 10 krotna różnica w obu artykułach. Może team value to nie to samo co wartość rynkowa? Chyba, że czegoś nie zrozumialem tu

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.09.2022 o 14:02, ely3 napisał:

Nie mamy najbogatszej ligi . Ale Polskie najlepsze kluby są w topce światowej. Zaksa nie zrobiła wyniku ponad stan. Nasza czołówka Jastrzębie- Zaksa  jest w ścisłej czołówce TOP5 ( po tym jak odpadły rosyjskie) . Nasze kluby są wśród faworytów LM. Skra ma potencjał doskoczyć do najlepszych. Gorzej jest z klubami środka bo te w lidze rosyjskiej czy włoskiej nadal były bogate i mocne a u nas to óżnie

To nie jest wyznacznik mocy ligi tylko co najwyzej jak mocna jest sama Zaksa

Zaksa w poprzednim sezonie zrobiła wynik ponad stan po tym jak została rozkupiona. Stracili Toniuttiego, Zatorskiego i Kochanowskiego. Ci którzy mocno siedzą w siatkówce typowali ich poniżej Jastrzębia Rzeszowa czy nawet Skry. Ale oni znowu odpalili. Każdego ze straconych graczy udało się godnie zastąpić (a w mojej ocenie Zatorski już nie jest w takiej formie jak był w Zaksie). Natomiast pozyskanie Hubera to majstersztyk bo gość ma potencjał na najlepszego środkowego świata (no kontuzja dużo powie ile stracił). Teraz wygląda podobnie bo znów nie są wymieniani wśród faworytów do mistrza a jak są to tylko na zasadzie warto ich liczyć bo w końcu bronią tytułu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
W dniu 12.09.2022 o 11:29, steve napisał:

We Francji na pewno bardziej liczy się nożna, kosz, rugby i ręczna plus jeszcze kilka mogło by się znaleźć, we Włoszech na pewno kult nożnej, na pewno kosz, być może nawet rugby czy piłka wodna

 

 

 

ogólnie post był ciekawy, ale trochę Cię poniosło, więc nie wiem czy jest sens się na serio odnosić : )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtf have I just seen?!:

 

 

(to jest mecz na mistrzostwach świata, nie żartuję)

szerszy kontext tutaj, to ciekawe bo w kolejnym secie prowadziły 24-19 i też go przegrały (????????)

 

https://www.sport.pl/siatkowka/7,64948,28962007,myslaly-ze-wygraly-seta-skakaly-z-radosci-gdy-dzialy-sie.html#e=RelRecImg3

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Amazon zapłącił 8 miliardów za prawa do transmitowania meczów futbolu amerykańskiego dla uczelni zreszonych w BIG10. Ja wiem ,że Michigan Ohio State czy Nebraska to fajne zespoły ale ani te stany nie są jakieś bogate i kurcze to wciąz jest ponad miliard rocznie dla 14 uczelni . Teraz pewnie podkupią Oregon z Waszyngotnem z PAc-12 . Zwłaszcza ,że taka Nebraska miałaby blisko. Wtedy Utah plus Arizony polecą do Big 12 i znowu będzie święta wojna UTAH-BYU zwłaszcze,że ci drudzy od 3 lat przeżywają odrodzenie programu. I PAc-12 zostanie rozwiąane bo UCLA z ORgeon State to sobie będa mogły w warcaby pograć. W sumie to dziwne  ,że Kalifornia nie jest w stanie wygenerować takich pieniędzy dla futbolu jakie generuje Michigan z Ohio.

Niemniej 8 miliardów dla 14 uczelni to nadal brzmi jak abstrakcja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Jakiś ekspert od siatkówki się spodziewał, że Polki dojdą do ćwierćfinału MŚ w tym roku? 

W lidze narodów w tym roku skończyły na 13 miejscu, a jeszcze z tego co mi wiadomo to w osłabionym składzie występują na MŚ. 

Ten włoski trener chyba dobrą robotę robi, bo dość fajnie się to ogląda. Szkoda tylko, że dzisiaj nie skończyły 3-1. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Me Myself and I napisał:

Ćwierćfinał a 13 miejsce to jedna wygrana/przegrana różnicy więc chyba nie taka znowu sensacja 

Ja tu o sensacji w żadnym wypadku nie piszę. Ale jednak myślę, że bardziej spodziewane było skończenie udziału w turnieju na drugiej fazie grupowej, stąd moje pytanie do osób, które bardziej regularnie śledzą. A tu było o krok od już pewnego, co najmniej top6 miejsca na koniec turnieju. Tak skończymy pewnie na 8, bo jednak Serbki są raczej zdecydowanie za mocne, a Amerykanki, co pokazały dziewczyny kilka dni temu, byłyby do pyknięcia :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.10.2022 o 00:02, Braveheart22 napisał:

Ja tu o sensacji w żadnym wypadku nie piszę. Ale jednak myślę, że bardziej spodziewane było skończenie udziału w turnieju na drugiej fazie grupowej, stąd moje pytanie do osób, które bardziej regularnie śledzą. A tu było o krok od już pewnego, co najmniej top6 miejsca na koniec turnieju. Tak skończymy pewnie na 8, bo jednak Serbki są raczej zdecydowanie za mocne, a Amerykanki, co pokazały dziewczyny kilka dni temu, byłyby do pyknięcia :)

Jak pokazał  wczorajszy mecz to i Serbki były do pyknięcia tym bardziej szkoda. Sam awans do 8 to spory sukces, może coś podobnego do awansu koszykarzy do 4 w Eurobaskecie. Realnie patrząc to pewnie jesteśmy koło 10 miejsca na świecie(poziom Niemiec, Tajlandi, Dominikany, Holandii, Belgii) natomiast wszyscy pozostali ćwierćfinaliści to myślę, że trochę wyższy poziom niż my( a już na pewno finałowa 4 ) i samo to, że okazaliśmy się lepsi od zespołów z naszego poziomu to sukces.. Do zapamiętania na pewno wygrana z USA i wczorajsza batalia z Serbią (chociaż trzeba brać pod uwagę grę u siebie ), bo w tej drużynie jest spory potencjał, raczej nie dojdą do poziomu mężczyzn, ale powinny takie ćwierćfinały czy półfinały osiągać regularnie.

To jest młoda drużyna, na początku swojej budowy i z szansami na przejście na wyższy poziom w przyszłości. Tylko teraz ważne, żeby to utrzymać i żeby nie było w przyszłości odpuszczania kadry przez ważne zawodniczki (jak Wołosz u Nawrockiego, czy teraz Smarzek)  bez ważnego powodu.

Trener też pokazuje, że  jest niezłym fachowcem bo i tutaj odniósł sukces, a i gra Korei po jego odejściu mocno się posypała.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.