Jump to content
montana

Sport

Recommended Posts

Kipchoge jednak to zrobił. Pierwszy raz w historii człowiek przebiegł maraton poniżej 2 godzin!

Edited by fluber
  • Like 1

Niby świetne osiągnięcie, ale jeśli przyjrzeć się bliżej warunkom w jakich ten wynik został osiągnięty, to trochę traci na znaczeniu ten "rekord", który chyba nawet nie zostanie zapisany jako rekord świata w maratonie.

3 minuty temu, Hancock napisał:

Niby świetne osiągnięcie, ale jeśli przyjrzeć się bliżej warunkom w jakich ten wynik został osiągnięty, to trochę traci na znaczeniu ten "rekord", który chyba nawet nie zostanie zapisany jako rekord świata w maratonie.

Nie zostanie, ale kto by sie tym przejmowal. 

Jesli chodzi o warunki to chyba nie bylo tam niczego co do tej pory na maratonach nie bylo standardem? Tylko ze na znacznie wieksza skale. Tu bylo bardziej legalnie niz na monzy kiedy sie nie udalo

W maratonie standardem jest grupa zmieniających się "pomagierów" holujących faworyta do mety? Albo samochód jadący przed grupą liderów wyświetlający linie wyznaczającą tempo potrzebne do osiągnięcia danego rezultatu? Pomijając kwestie podawania napojów, bo na standardowych zawodach biegacz sam musi je wziąć  ze stolika przy trasie chyba. Maratonów nie oglądam i nie biegam, ale te warunki chyba troszeczkę odbiegają od pojęcia standardowego maratonu. A to całkowicie odziera ten rezultat z romantyczności rywalizacji sportowej nawet jeśli na poziomie profesjonalnym pozostało jej niewiele.

W każdym razie na zejście z czasem poniżej 2h na "standardowym" maratonie pewnie jeszcze trochę poczekamy.

W dniu 12.10.2019 o 15:21, fluber napisał:

Kipchoge jednak to zrobił. Pierwszy raz w historii człowiek przebiegł maraton poniżej 2 godzin!

Sztuczne za bardzo. W maratonach zawsze trasę się robi aby był dobry wynik ale to jest przegiecie. Nie o taka rywalizację nam chodzi.

ja myślałem, że on to w jakimś maratonie co jest normalnie rozgrywany taki wynik ukręcił. takie coś to żenada jest.

bieg jak bieg wyrezyserowany wiadomo, wazne ze wytrzymał.

ale przeciez w normlanych maratonach schodza juz regularnie ponizej 2.03.00 a rekord swiata to 2.01.40 wiec kwestai 3-4 lat pewnie zejda ponizej 2h w jakims berlinie czy nowym yorku. 

ćpają wszyscy ;]

Ktoś tu pisał ,że Irlandia ma szanse pokonać Nową Zelandie

Ech dawno nie widziałem tak żenująco słabej ekipy na tym poziomie Pucharu Świata.Choć to ostatnie przyłożenie stracili w sposób kuriozalny to nie zmienia faktu ,że im dziś jest bliżej do poziomu takich Włoch niż drużyny walczącej o medale. Ja nie wiem jakim cudem oni Szkotów tak wysoko pokonali. Słabiutko. Za to Angole zaskoczyli mnie rano. Myślałem ,że Kangury ich jedna rozbiją a tu proszę . Nadal nikt im nie przyłożył w pierwszej połowie

Widać że odwołanie spotkań robi różnicę. Gdy grali 15 na 15 to Francja była wyraźnie lepsza od Walii.

W dniu 19.10.2019 o 13:09, ely3 napisał:

Ktoś tu pisał ,że Irlandia ma szanse pokonać Nową Zelandie

Ech dawno nie widziałem tak żenująco słabej ekipy na tym poziomie Pucharu Świata.Choć to ostatnie przyłożenie stracili w sposób kuriozalny to nie zmienia faktu ,że im dziś jest bliżej do poziomu takich Włoch niż drużyny walczącej o medale. Ja nie wiem jakim cudem oni Szkotów tak wysoko pokonali. Słabiutko. Za to Angole zaskoczyli mnie rano. Myślałem ,że Kangury ich jedna rozbiją a tu proszę . Nadal nikt im nie przyłożył w pierwszej połowie

Ja pisałem, ze Irlandia z 2018 może powalczyć, ale niestety szczytowali krótko i intensywnie.

Drugiego akapitu nie chce mi się komentowac, bo ewidentnie masz jakiś personalny problem z Irlandią. I w sumie dla Ciebie chyba lepiej, ze w Polsce rugby to sport niszowy. Równie słabe w tym roku na tym poziomie były Walia, Francja i Australia. Francja z 2015 była jakieś 5 poziomów niżej. A i ćwierćfinały potwierdziły, ze w finale spotkają się RPA i Nowa Zelandia, które są co najmniej poziom wyżej od reszty...

Nie powiedziałbym, że ely ma "problem personalny" z Irlandią. Jak na zespół, który przed PŚ był na pierwszym miejscu rankingu to trochę słabo zagrali w tym turnieju. 

Nowa Zelandia nawet buty ma całe czarne, żadnych kolorowych wynalazków, nawet logo producenta nie zauważyłem.

Bez niespodzianek w półfinałach...

1. Trochę mi szkoda młodych Francuzów, świetni weszli w mecz ale potem czerwona kartka na początku drugiej połowy i decydująca głupia strata piłki po młynie w 75 minucie i faworyzowana Walia idzie dalej. Walijczycy dziwnie ospale (czyżby przez krótszy odpoczynek i jeden mecz więcej?), dopiero po tej kartce mocniej ruszyli no i się udało rzutem na taśmę.

2. RPA grało bardzo dojrzale, świetnie w obronie (szczególnie w pierwszej połowie), nie dali Japończykom poczuć, że mają szansę przejąć ten mecz a w drugiej połowie ich dobili. Japonia i tak na wielki plus w tym PŚ a w ostatnim dziesięcioleciu ogromny postęp.

3. NZ kontra Irlandia bez historii. Wielka przewaga NZ od początku do końca meczu. To nie był turniej Irlandczyków.

4. Anglia raczej pewnie pokonała Australię, świetny młyn i bezbłędny Owen Farrell. Australia trochę bez błysku, myślałem, że będzie ciekawie gdy wyszli na prowadzenie na początku drugiej połowy ale Anglicy na spokojnie im ponownie odskoczyli i dobili w końcówce.

Półfinały

1. All Blacks - Anglia, przedwczesny finał wg mnie. Nowa Zelandia na dobrą sprawę nie była jeszcze nawet zagrożona w meczu w tym PŚ, wszystko idzie im łatwo i przyjemnie. Ciekawe czy są aż tak dobrzy czy przeciwnicy mizerni. Anglicy mają dobrą obronę jak dotychczas, nikt im chyba nie przyłożył w pierwszej połowie. W tym i wyrównanej kadrze, gdzie wchodzący rezerwowy nie obniża poziomu drużyny, upatruję ich szansy w tym meczu. Wiadomo, że faworyt to NZ, taka Brazylia rugby ale bardzo chciałbym wyrównanego do ostatnich chwil meczu.

2. RPA - Walia. Faworytem RPA ale może Walijczyków tylko lekko przytkało w ćwierćfinale i teraz rozwiną skrzydła. Walia to dobra, doświadczona drużyna, której nie załamuje prowadzenie rywali tylko grają cały czas swoje i może tą nieustępliwością przycisną RPA. Ale wątpię...bo RPA gra podobnie, nie brak im doświadczenia i dobrze dobieranej taktyki pod danego rywala. A kadrowo są zwyczajnie lepsi.

Finał wg mnie NZ - RPA ale wolałbym Anglia - RPA.

Szkoda, że następny PŚ dopiero w 2023... :)

• Like 2

Come on England👊

Kapitalny występ Anglii w obronie.

Edited by Mailman

Nie wiem czy jest temat o boksie, ale szkoda Glowackiego

Ale czego oczekujesz od alkoholika z wykształceniem podstawowym? Dla mnie bardziej żenująca jest postawa Stanowskiego (jak dla mnie również dzbana) jak Małysz i Stoch wygrywali plebiscyt to nikt bólu dupy nie miał. A sport równie niszowy. Podobało mi się porównanie frekwencji i oglądalności piłki i żużla.

Ból dupy vel 2. Ja pierdziele nie ogarniam tych płaczków. Lewy bardzo dobry sezon ale wyżej miałbym jeszcze choćby Fajdka 

• Like 3

i nie zapominajmy, że w 2019 mecze w NBA rozgrywał jeszcze Marcin Gortat

!!!

Bravo Bravo Dawid pokonał wszystkich 😀