Skocz do zawartości

Bitcoin itp


ai3

Rekomendowane odpowiedzi

Czy ktos z was probowal kupic BTC na Coinbase ? Nie moge skorzystac z promocji

Btc spada na leb a za chwile wchodzi kilka appek, lightning payment oparte na crypto- wyplywaja koreanskie/chinskie pieniadze - widac totalny brak zrozumienia rynku i to ze wiekszosc przyszla trejdowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Bitcoin ponizej 7k, a gielda amerykanska stracila piec procent. Mam nadzieje ze to nie poczatek kolejnego wielkiego kryzysu.

https://businessinsider.com.pl/gielda/wiadomosci/spadki-na-polskiej-gieldzie-potezna-wyprzedaz-akcji/k379lrc

 

Może tak być z resztą już od dłuższego czasu niosą się wieści, że najdłuższa w historii obecna hossa już niedługo powinna zaliczyć kryzys, najpóźniej w 2019/2020.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Giełda japońska jeszcze gorzej... Myślisz, że to chwilowe, czy to już początek trendu?

 

Na wielu szkoleniach na jakich byłem z racji wykonywanego zawodu zawsze powtarzali, niezależnie od firmy że giełda wyprzedza o dwa lata gospodarkę.

 

I w sumie ma to jakiś sens patrząc na to co się działo np z WIG i WIG20 półtora roku temu a jaki był stan wskaźników gospodarczych. Nie było gospodarczo uzasadnione na tamten moment, gdzie jeszcze WIG20 macał się z Sobieskim co chwila w 2016 ( nie wódką, 1683 pkt ) a później nagle odbił do góry. 

 

Co do bieżących spadków na bitconie dla mnie to zawsze była spekuła, a na samym końcu weszła przysłowiowa "ulica". Ja rozumiem szukać okazji inwestycyjnych i nawet ktoś kiedyś przyszedł do mnie z propozycja ale zadałem jedno kluczowe pytanie: zabezpieczenie i w czym jest pokrycie? Padło masę odpowiedzi ale żadna sensowna. Dla mnie odpowiedź była jedna: tulipany holenderskie. Zaznajomieni z tematem wiedzą o co chodzi.

 

Żeby nie było fali hejtu - gratuluję tym co zarobili na tym. Gratuluję również odwagi. Ale to mi przypomina akcje Petrolinvestu czy Centrozapu parę lat temu. Żadnych przesłanek, nic a szło do góry jak szalone nie raz.

 

Co do tego co się dzieje teraz na giełdach moim skromnym zdaniem, laika, wszak śledzącego to od lat trzynastu wygląda mi to na zwykłą realizację zysku po tzw. window dressing. Korekta taka jest zdrowa i wręcz normalna. Czy to zmiana trendu? Tego nie wie nikt. Tydzień to za mała próbka badawcza. Wszak spadki np na S&P 500 są imponujące ale niewiele mniejsze były też w sierpniu 2015 czy początek roku 2016.

 

Poza tym dawno nie było mocnej korekty. Przyda się. Nie może wiecznie rosnąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co myślę o Sorosie, ale jego teoria refleksywności jest spot on. W ostatnim czasie kilka analiz się pojawiło, że kryzys się zbliża... no i się zbliżył :smile:

 

Ale myślę, że teraz będzie coś w stylu dotcomu a nie tego z 2007/2008.

 

Wiesz, jak to jest w ekonomii. Zacznij opowiadać, że bank X bankrutuje, to zbankrutuje:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie co myślę o Sorosie, ale jego teoria refleksywności jest spot on. W ostatnim czasie kilka analiz się pojawiło, że kryzys się zbliża... no i się zbliżył :smile:

 

Ale myślę, że teraz będzie coś w stylu dotcomu a nie tego z 2007/2008.

 

Jedna jaskółka wiosny nie czyni.

Jedna korekta kryzysu również nie czyni.

 

Makroekonomiczne wskaźniki mówią coś innego, choć by jeden z ważniejszych czyli PMI w USA więc nie wiem po czym wnioskujesz że kryzys się zbliża.

 

Dodam że jak jest powyżej 50 to jest cacy.

 

united-states-business-confidence.png?s=

 

Wiesz, jak to jest w ekonomii. Zacznij opowiadać, że bank X bankrutuje, to zbankrutuje:)

 

To akurat racja :grin:. Choć mówili że mój były pracodawca Citi zbankrutuje a on sobie nadal tam istnieje ;). Wprawdzie przy "lekkiej" pomocy arabów but still :tongue:.

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki jest sens siania defetyzmu i cieszenia sie z tego ze cos spada na wartosci ? smutne zycie trzeba miec 

 

powiem tak Bitcoin , crypto itp itd to ma byc odpowiedz na inwigilacje rzadow, deep state'u , bankow i masonow ktorzy dymaja nas z kazdego grosza, wiedza o nas wszystko i kazda informacje wykorzystuja przeciwko nam i nia manipuluja - w tym kierunku idzie swiat i do tego dzisiejsza technologia smartfonow wszechobecnego netu pozwala im i nam dotrzec 

 

idea jest tak ze BTC, ETH i reszta maja byc przeciwwaga i wyprowadzeniem sie z tego wszechswiata do innej rzeczywistosci - teoretycznie jest to zrobione tak by nie dalo sie rzadom tego uregulowac i unieprawomocnic - bo tego nie ma i jest to zdecentralizowane 

 

jak dla mnie jest to taki test - fortuny ani nie zarobilem ani nie stracilem jak narazie - ale nie czuje sie zawiedziony spadkiem kursu bo dam rade i stac mnie na chlebek czy inne paleo ale jak narazie wszystkie te regulacje powoduja ze bitcoin i crypto troche sie daje regulowac i wchodzic w mainstream na wszystkich jego zasadach co raczej nie bylo w planach i mialo byc totalna rebelia przeciwko opresji i szpiegowaniu 

 

nie wiem co jest FUDem co jest rzeczywistoscia ale ludzie sami w sobie sie tego przestraszyli i jak narazie nie ma masy ani srodkow w systemie - pomimo iz jest to iles miliardow - to jednak zwatpienie i strach jest na tyle duzy ze organizm nie jest w stanie samodzielnie zyc 

 

najpierw sie z ciebie smieja potem z toba walcza ...( tu jestesmy) 

 

biorac pod uwage przekaz mainstreamu i to co sie dzieje po drugiej stronie czyli kazdy fortune500 idzie w blockchain i ludzie przyjmuja oplaty btc ; plus niesamowity rozwoj aplikacji platniczy - Lightning/ Dapps itp itd i to co zarz wyplynie z tych wszystkich pieniedzy ktore zostaly wpompowane w koparki/startupy powiedzialbym ze od dawna ( 6 miesiecy ) nie bylo tak dobrego momentu na kupno cryptowalut 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.