Skocz do zawartości

Karuzela transferowa 2017/18


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Ale przed sezonem ta unowa Hilla.wydawala sie przyjemna. GH był w gazie i gdyby nie.Rubio to pewnie Jazz daliby mu nawet lepsze pieniądze, więc nie wiem czemu aż tak się uczepiłeś VD.

 

Może ostatnie ruchy póki co nie sprawdzają się tak jak miały, ale same decyzje (tak GH jak i ZR nie były złymi podczas ich podejmowania).

 

Nie każdy projekt wypala od początku, ważne że Sacramento jak i VD od zeszłego roku mają już jakąś określoną wizję rozwoju:

 

ogrywanie młodzieży, krótkie umowy dla weteranów. Jeśli Kings się nie wpierdolą w jakąś umowę typu 90/4 dla przysłowiowego Denga a w tym roku wyciągną kogoś z top5 draftu (najlepiej Doncicia) to szkielet Fox, Buddy, Doncic, WCS wygląda sympatycznie do oglądania a wciąż jest kasa na topowego FA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tym sezonie też mogli, a wjebali hajs w Hilla i Zacha, którzy im byli potrzebni jak Kwame Brown.

To nie jest dobry ruch jak nie dostaną nic, bo jeszcze kogoś muszą oddać/zwolnić, ale poczekajmy na deal finalny.

 

Ja tam patrzę na ich ruchy jak na idiotów, właśnie pokazują to z Hillem, którego zatrudnienie skończy się efektem przejęcia zbędnej w ciul umowy Shumperta.

 

Hennigana już nie ma, teraz Vlade robi ,,show" jako GM.

 

Hmm. Wydaje mi się, że kontrakt Hilla był traktowany jako steal, zwłaszcza z tym milionem gwarantowanym na ostatni rok. I od początku zamysłem tego, było podpisać, a potem pchnąć z zyskiem.

 

Poczekam na kształt wymiany, kasy jest mniej niż przed rokiem, więc rosną szanse na coś lepszego na rynku wolnych agentów. Zastanawiam się tylko w kogo oni mogliby zainwestować, by było sensownie. Will Barton? Jabari Parker? Napier? Kyle Anderson? Kelly Oubre?. Mniej lub bardziej młodzi gracze wydający się godni inwestycji.

 

Hill i Randolph to były typowe inwestycje na przeczekanie i potencjalny dalszy trade, chyba nikt nie kupił bajki, że Kings ruszają na PO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w przyszłym sezonie to, a w przyszłym sezonie tamto..

 

Panowie przestańcie sobie robić jaja z tym Sacramento

 

Ich w playoffs nie było od 2006 roku. Mają tak samo ch^$#*wy skład jak wtedy, jedyna różnica to to, że ich wszyscy trzej kibice są dekadę starsi. Jak cokolwiek się tam zacznie dziać za najbliższe 20 lat, to będzie można jakiegoś dłuższego posta napisać.

 

https://www.youtube.com/watch?v=BAam7YWm43s

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież tam nie ma żadnej logiki w postępowaniu Sacto. 

Słabe wybory w drafcie

Brak umiejętności budowy drużyny nawet na 41 zwycięstw. 

Zero jakiejkolwiek konsekwencji i ciągłości w czymkolwiek.

Najdalej za 2 lata tego Foxa który mi nigdy nie wyglądał na 5 pick oddają gdzieś za jakiś protected 1-14 first round pick, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma znaczenia dla dalszego potencjalnego rozwoju i naszej dyskusji co Królowie zrobili źle przez ostatnią dekadę, że ich marazm trwa tak długo. Zresztą ciągłość jakaś była. Od dłuższego czasu próbowali wejść do PO. Z marnym skutkiem, bo Tyreke i Gay mieli wiadome problemy jako wsparcie Cousinsa, a i on sam często więcej czasu poświęcał na pajacowanie i kłótnie z trenerami niż wykorzystywanie ogromnych możliwości i talentu. Inne ruchy były często kompletnie niechybione, a wyb.ory w drafcie nawet jak okazywały się świetne to szły w diabły.

 

Ale jakie to ma znaczenie dla obecnych Kings? Oceniamy obecne realia i szanse wyjścia z długoletniego impasu. Tacy Warriors też długo byli w gównie. Jeszcze pamiętam jak swojego franchise playera Montę Ellisa wymieniali na wiecznie połamanego Boguta. Byłem jednym z bardzo niewielu, którzy bronili tego trade. Nie żeby ten trade był szalenie kluczowy dla tego co się wydarzyło potem, ale jednak kiedyś Warriors byli w takim miejscu, że taki trade mocno grzał kibiców.

 

I jak możesz wytłumacz mi co miała znaczyć wstawka z Uchem Prezesa.

Edytowane przez MarcusCamby
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wybrali w drafcie Whiteside i Thomasa w drugich rundach, pewnie coś jeszcze by się znalazło. Tych pamiętam.

 

Tak z ciekawości. Jakbyś spożytkował pieniądze Kings latem? Była szansa na jakiś realny steal? Czym byś dopchał roster, pamiętaj że to nie BeGM i musisz liczyć się też z czymś takim jak np. kibice, którzy słoną płacą za bilety. Nie możesz sobie po całości polecieć w ordynarny tank.

 

A pick rozdrobnili, bo uznali podobnie jak ja, że jego wartość rynkowa jest większa od potencjalnej sportowej, zwłaszcza że draft uchodził za bardzo głęboki. Myślę, że mieli tutaj sporo racji, a kwestią otwartą zostali jak je spożytkowali.

 

Zresztą rozmawiamy o sensowności podpisania Hilla za tamte pieniądze (Przykładowo Ely długo pompował, że G. Hill to gracz na maksa ) i tego jak można spożytkować większą ilość cap space przy ograniczonych możliwościach konkurencji.

 

Hield ma obecnie największy procent trafionych rzutów w skuteczności catch and shoot, powyżej 50%. Sam też się ładnie kreuje, bo Kings mają kiepski atak. Stein fajnie wygląda na highlightsach, długie łapy, efektowne wsady, chociaż chyba miał być jakimś rim protectorem. Bogdanovic wygląda dobrze, a Fox chociaż nie jestem jego zwolennikiem i wygląda na drugiego Paytona też jakimś tam talent zapewne posiada. Teraz dojdzie im kolejny młody, bardzo perspektywiczny gracz z samego TOPu wciąż mają dobrą pozycje na FA.

 

Oczywiście mogą to spieprzyć, ale myślę że potencjał na solidny project jest. Coś na kształt obecnych Nuggets.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie Ucha prezesa - odkąd pamiętam, czytam, że Sacto sie wzmacniają, to będzie kluczowy trade, to będzie kluczowy pick, to będzie kluczowy sezon!!!.. a później jest tak jak zawsze. Jak słyszałem, że ich celem w drafcie z 5 pickiem jest Fox, to.. nawet się z nich nie śmiałem, tylko lekko się uśmiechnąłem z zażenowaniem. Mieli jeszcze 10 pick.

a to Heat wybrali najlepiej patrząc na wybory z pickiem 5, 10 i 14. 

 

Jak już o Heat - bo właśnie przeglądałem statsy i rostery Sacto od 2006r - to chciałem podziękować Sacto za 3 kluczowych graczy Heat z aktualnego składu - Whiteside (zwolniony), Ellington (strech provision) i James Johnson.

 

Divaca ruchy nie są lepsze od Petriego, czy D'Alessandro, czy jak mu tam było.

 

Izajasza puścili za nic.

A pozbycie się Stauskasa( w drafcie tuz za nim poszedł LaVine, żeby daleko nie szukać), to już w ogóle majstersztyk. 76ers miało przy tym trade w obecnym drafcie możliwość zamiany numerów w drafcie w efekcie czego Tatum jest w Celtics, a Sacto mają upragnionego Foxa. 

 

Piszesz o ciągłości - graczem z największym stażem w Kings jest Kosta Koufos na fantastycznym dla rezerwowego centra kontrakcie.

 

Buddie Hield, który był filarem tradeu za Cousinsa nie jest nawet starterem.

 

Ja też uwielbiam Monty Pythona, ale jak Ty chcesz bronic jakiekolwiek decyzje Sacto? 

 

Dobrze, że maja pick w drafcie za rok, bo ten za 2 lata też leci do 76ers (lub Celtics).

 

Teraz jeszcze żeby przejąć dwóch graczy z Cavs, których nie potrzebują (a Fryea minutę po zatwierdzeniu tradeu zwolnią) muszą pozbyć się Labissierea i/lub Richardsona - dwóch graczy wybranych w pierwszej rundzie draftu z ważnymi kontraktami na co najmniej 2 lata. Jak nie uda im się to, to ich zwolnią (o czym wie chyba cała liga) tak jak Barnesa rok temu. 

 

Pokaż mi proszę chociaż jednego gracza Kings na którym można cokolwiek budować.

Są w takiej samej ciemnej d.. jak rok, dwa, trzy.. itd temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koufos ma najdłuższy staż, bo oddając Cousinsa zakończyli pewien etap. Etap walki o PO, zakończony fiaskiem i zmarnowania całego dziesięciolecia.

 

A puszczenie Whiteside, Thomasa, Stauskasa itd... Jakie to ma znacznie dla obecnych Kings i ich potencjalnych szans na zbudowanie czegoś nowego?

 

Mają sporych młodych graczy, jeden czołowy rozwój prospecta na potencjalnego franchise playera np. Doncic, dobry podpis z FA kogoś kto wygląda perspektywicznie i czeka na poważniejszą rolę i te Hieldy, Steiny jako 3-4 opcje mogą być bardzo wartościowe. Zresztą nawet ich sufit jest jeszcze nie w pełni określony. Tobie Alonzo trzeba to tłumaczyć? Twoi Heat są właśnie tak zbudowani. Na niczym właściwie. Kto to był 2-3 lata temu Tyler Johnson czy Josh Richardson?

 

Myślę, że podpisanie G. Hilla było jakimś tam stealem, bo się w swoim zwyczaju nie połamał i wciąż ma solidną wartość rynkową dla contendera, a ze względu na kontrakt można go dobrze wymienić. Jeśli liga daje tylko Frye i Shumperta, to znaczy że Kings mają soft tank z poczuciem, że nic nie spieprzyli, a następny rok daje większe możliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko widzisz.. Sacto od lat kończą jeden etap, rozpoczynają drugi i później trzeci itd.

 

Niech będzie, że ten rozpoczęli oddając Cousinsa - dostali Hielda, w drafcie spadli po Tatuma Foxa, od Pels dostali Collinsa wymienionego na Justina Jacksona (gotowy do gry od razu , ale już out of seasson) i Gilesa, który możliwe, że nigdy nie zagra w NBA. Najlepiej w sumie wygląda ten Frank Mason z drugiej rundy, ale on też jest aktualnie kontuzjowany.

 

Po trade Cousinsa można było pisać to samo, co Ty teraz post wyżej. Wielkie oczekiwania i w drafcie kolejna grupa przeciętniaków. 

 

Znając Sacto za 5 miesięcy wybiorą jakiegoś centra i mniej więcej za rok o tej porze Cauley Stein będzie dostępny po promocyjnej cenie ;)

 

Odnośnie TJa i Josha z Heat:

TJ akcje wrzucałem już wtedy w Lidze Letniej (łatwe do sprawdzenia na forum, trza tylko temat z lata 2014 znaleźć).

Żeby mogli wtedy podpisać Josha Richardsona trza było oddać Napiera prawie za darmo do Magic bodajże. 

Heat maja inną politykę transferową niz Sacto - kiszą tego Hammonsa w GLeague, bo nie chcą ot tak płacić mu za wiszenie w salary przez 2 lata i liczą na to, że upchną go do jakiejś transakcji. Ciekawe co zrobią z Derrickiem Jonesem, któremu kończy się na dniach two way staż w NBA. Takie problemy z pozbyciem sie kontraktu pozwalają załatwiać właśnie takie drużyny, jak Kings (tyle, że Heat nie maja już żadnych picków i wolnej kasy do oddania). Obstawiam oddanie gdzieś lub zwolnienie Okaro Whitea lub Jordana Mickeya (maja gwarantowana kasę tylko na ten sezon). A Hammons zostanie. 

 

Teraz George Hill

Kings przepłacili, żeby z nimi podpisał. podobnie Randolpha i Cartera. 

Ale rozumiem ten zamysł.

Vlade miał jakiś zamysł. 

Pomysł jak zawsze nie wypalił, ale był.

Wartość Hilla brutalnie została zweryfikowana na rynku FA 2017 (pisałem o tym nawet w temacie o Redrafcie 2008). Poważne kluby nie chciały go za poważna kasę. Hill poszedł za kasą i podpisał z Sacto.

Marketingowo mogło to dla Sacto dobrze wyglądać

na  początku.

Gdyby Hill był jakimkolwiek stealem, to Sacto by go nie oddawało za ogóry i drugorundowy pick Miami z 2020 roku.

Gdzie tu ich jakikolwiek zysk na tej transakcji? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem sam o tym wspomnieć. 

Wyszło mi jechanie po najgorszej drużynie w lidze w tym sezonie :smile:

 

4 miejsce na Wschodzie to nie szambo.

 

Szambem jest sytuacja kontraktowa Heat, a nie ich miejsce w tabeli. Zespół, który ma określoną kulturę organizacji jest w stanie osiągać dobre wyniki w RS. Ale jeśli chodzi o sytuacje w salary to szambo. Taki Tyler Johnson za 5,8 mln jest spoko, ale za 18,8 no już nie bardzo.

 

 

 

No picks incoming

 

 

długa lista wychodzących  :onthego:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirwir

Ja już to wałkowałem te niby przepłacone umowy i nie chce mi się wywarzać otwartych drzwi.

Podawałem też nazwiska Leuerów, Reggie Jacksonów, Noahów i innych Parsonsów. W Heat takich graczy nie ma.

 

Odnośnie picków - tegoroczny i ten z 2021r. Pozostałe Heat mają. 

Drugorundowe są dostępne w noc draftu za kasę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mirwir

Ja już to wałkowałem te niby przepłacone umowy i nie chce mi się wywarzać otwartych drzwi.

Podawałem też nazwiska Leuerów, Reggie Jacksonów, Noahów i innych Parsonsów. W Heat takich graczy nie ma.

 

Odnośnie picków - tegoroczny i ten z 2021r. Pozostałe Heat mają. 

Drugorundowe są dostępne w noc draftu za kasę. 

 

nie no,bez jaj. kontrakt jaxa opiewa na 16 melonow za rok,a zostal byl podpisany po sezonie,gdy ten notowal dla 'tlokow' 17.6 punkta i 9.2 asysty na mecz! zadna miara nie jest to gorsza umowa od 19 melonow za sezon dla tylera johnsona czy '15' dla jj...

 

rozkminy dot. kontraktow nba grajkow w kontekscie 'przeplacania' to jedno wielkie lol. - nie nasz cyrk,nie nasze malpy! pracownik jest tyle wart,ile pracodawca jest mu gotow zaplacic,period!...

Edytowane przez kcp78
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.