Skocz do zawartości

Witam wszystkich,czyli nowi userzy się przedstawiają :-]


sHimmy

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

Cześć wszystkim.

 

Mam na imię Mateusz. NBA śledzę od ponad roku, lecz tak na poważnie wciągnąłem się dopiero kilka miesięcy temu, więc świeżak ze mnie ;). Forum śledzę też od roku, czasami częściej, czasami rzadziej. Moja ulubiona drużyna to NO Pelicans. Dlaczego Pelikany? A no dlatego, że niesamowicie spodobało mi się samo miasto i tak też właśnie zostałem kibicem drużyny z Nowego Orleanu :smile:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 5 tygodni później...

Bucks to przyzwyczajenie już od 20 lat pewnie.

Ciągła wiara w kolejne talenty, kolejne rozczarowania nieudanymi transferami, kontraktami i wyborami w drafcie, coroczna rozkminka kto będzie najlepszy dla drużyny w drafcie i coroczne rozczarowanie, że wybrali kogoś innego :)

Ale przyszłość wydaje się dobra - jak zwykle :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witajcie.

 

Mam na imię Mariusz. Przygodę z oglądaniem koszykówki NBA zacząłem mniej więcej od 1994 roku. Natomiast w koszykówkę zacząłem grać już kilka lat wcześniej, od początku do końca na ulicy, nasza pierwsza konstrukcja to był pospawany pręt, bez tarczy, rzucaliśmy piłką nożną, po kilku latach mieliśmy już zestaw z hali treningowej. I tak to leciało. Gazetki, gry komputerowe, oglądanie meczów NBA, cała masa meczów na ulicy, później internet. Myślę, że okres 1996-1999 r. był dla mnie najciekawszy. Nie mogę się rozpisać na ten temat, ponieważ nie potrafiłbym skończyć.

 

Pierwszy przystanek z koszykówką zaliczyłem około 2004 roku. Powód? Lenistwo i chyba lekkie znudzenie. W tym samym czasie przestałem się interesować NBA, która denerwowała mnie coraz większym brakiem profesjonalizmu i jednocześnie imbecylizmem części zawodników, to były skutki tak zwanej "otwartości NBA", niestety mi to nie pasowało, im mniej wiem o prywatnym życiu graczy, tym lepiej, ponieważ kompletnie mnie to nie obchodzi, a wkurzało mnie wciskanie ich prywatnego życia wszędzie. Od czasu do czasu czytałem jakieś newsy, więc gdzieś tam kojarzyłem jakieś lebrony, duranty, cusinsy i resztę (chociaż nie miałem pojęcia, że w NBA gra Gortat), ale to było naprawdę w ilości jeden przypadkowy news na miesiąc, a w niektórych latach jeszcze rzadziej.

 

No i co, minęło kolejne 10 lat. W połowie 2014 roku, gdzieś przeczytałem, że w finałach walczy moja ulubiona drużyna - San Antonio Spurs, zacząłem oglądać finały, których rezultat bardzo mnie ucieszył. Postanowiłem podjąć próbę oglądania sezonu 2014-2015. Jak się okazało, oglądnąłem kilkaset meczów (głównie Wizzards, gdyż chciałem zobaczyć jak Gortat gra), nigdy wcześniej, nawet w moich "najlepszych latach", nie oglądałem tylu meczów NBA. W 2015-2016 było podobnie. W tym sezonie, również staram się oglądnąć jeden mecz dziennie, czasami dwa. Nadal kręci mnie gra SAS, a do tego podoba mi się ekipa z NYK, T-Wolves oraz Jazz. Generalnie, przyznam, że uwielbiam międzynarodowe ekipy w NBA, meczów z takimi drużynami oglądam najwięcej.

 

Ulubiona drużyna, to San Antonio Spurs, praktycznie od pierwszych meczów, jakie zobaczyłem w połowie lat 90, rewelacyjna ekipa, w każdym dziesięcioleciu. Natomiast ulubiony gracz, nie trudno zgadnąć, Grant Hill, uwielbiałem grę tego gościa, jego wszechstronność, no i crossovery oraz dynamiczne wejścia pod kosz - to chyba nawet zainspirowało mnie do takiej gry, ponieważ ja zawsze byłem raczej typem strzelca. Gdy w 2000 roku przeczytałem na telegazecie (tak, wtedy nie mieliśmy jeszcze na ulicy internetu), że przenosi się do Orlando, aby grać razem z Tracym McGrady (kolejny z moich ulubionych graczy z lat 90), nie mogłem w to uwierzyć, dla mnie to była niewiarygodnie pozytywna wiadomość. No ale cóż, kontuzje nie pozwoliły odkryć potencjału takiego duetu, a przede wszystkim zahamowały nieco samego Hilla, chociaż bardzo szanuję go za poziom gry po kontuzjach. W sumie fatalnie przyjmowałem informację o kontuzjach Granta. Podobnie jak w przypadku kolejnego z moich ulubionych graczy z lat 90 - Pennyego Hardaway.

 

Od zawsze jestem zdecydowanie bardziej obserwatorem koszykówki NBA, niż dyskutantem czy analizatorem. Kręcą mnie proste rzeczy, bez zagłębiania się w szczegóły. Więc właśnie byliście świadkami mojego najdłuższego postu na tym forum.

 

Cześć.

Edytowane przez GH33
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć. 

Imię: Piotrek 

Kibicuję: Cavs jakoś od 2013 roku głównie za sprawą Irvinga ( Nie miałem pojęcia o tym, że LBJ grał w Cle wcześniej  :)).

Oprócz Cavs - Knicks, Lakers, Spurs, Phila, OKC

Nie kibicuję:  Clippers, GSW, Grizzlies

Ulubieni gracze : Irving, MJ  :redface-new: LeBron, Erving, KAJ, T-Mac.

Edytowane przez KyrjeElejson2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...

Witam wszystkich, nazywam się Mateusz. NBA i basketem interesuję się jakoś od 2004, kiedy ktoś mi tam podrzucił demówkę NBA live 2004. Dlatego też jestem kibicem Lakers z prostego powodu - nie było opcji żeby wybrać w tej demówce jakąkolwiek inną drużynę, więc chcąc nie chcąc musiałem łoić New Jersey Shaqiem i Kobem. Rzutu i kozła uczyłem się na betonowym boisku na podwórku oglądając highlighty Derona Williamsa. Kurde, strasznie się gościem jarałem i cholernie smutno mi było jak jego kariera nagle zwolniła. Poważnej koszykówki nigdy nie powąchałem, ale szkolne drużyny to i tak była zajawka nie z tej ziemi jak po wfach ćwiczyliśmy nasz licealny "playbook". Co do dzisiejszej NBA i dzisiejszych Lakers to bardzo doceniam pracę Waltona, aczkolwiek jeśli mam być szczery nie jestem jakimś wielkim fanem obecnego składu i nie widzę nikogo kto za 3-4 lata będzie chociażby na poziomie all-star game. Mam nadzieję że Dlo za parę lat wypomni mi ten post ;)

 

Także tak no... Jeszcze raz witam wszystkich i pozdrawiam cieplutko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • matek odpiął/ęła ten temat
Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.