Skocz do zawartości

Europejska koszykówka? Opinie i porównanie do NBA


Nawr0cky96

Rekomendowane odpowiedzi

Hmm europejska koszykówka? W miarę możliwości staram się oglądać Euroligę. Wiadomo nie jest to NBA, ale biorę na to poprawkę i nie marudzę. Mam dość dobrze rozpoznane teamy, oglądam je od lat. Fajnych zawodników nie brakuje: Rodriguez, De Colo, Dunston, Granger, Seraphin, Sanders, Moerman, Shved, Pierre Jackson, Doncic, Llul, Calathes, Sloukas, Vesely, Muhammed, Spanoulis, czy też Eric Green. Wielu zawodników z przeszłością w NBA stanowi o sile swoich klubów.

 

Na parkietach NBA nie brakuje zawodników, którzy grali w Europie. Wyśmiewany Mike James z Suns niedawno bardzo fajnie radził sobie w Baskonii razem z Adamsem, który teraz jest w Chinach. Z Baskonii do NBA zawitał Teletovic. Saric nabierał szlifów w Efesie, klubie, gdzie rzut za trzy to podstawa :rugby: Na ławce Cavs siedzi Osman, który właśnie w Efesie rządził i dzielił w tamtym sezonie. Z Turcji do NBA przyszedł Bogdanovic. Tam za partnerów miał dobrze znanych z NBA - Anticia, Vesely'ego, Datome. Na rozegraniu świetnie gra Bobby Dixon, czyli Muhammed. Szkoda, że ma 34 lata już, bo to fajny, widowiskowy koszykarz. Z Rosji do Atlanty zawitał Delaney, który był jednym z najlepszych rozgrywających w Europie. Z Crveny Zvezdy do Spurs zawitał z kolei Marjanovic.

 

Tych graczy jest dużo, kto grał w Eurolidze i się wyróżniał próbował potem swoich sił w NBA. Przeskok jest bardzo duży i zawodnikom ciężko jest się odnaleźć. Kluby europejskie grają inaczej, mniej jest hero ballu, ważna jest taktyka i kolektyw (Zalgiris - bardzo fajna drużyna bez wielkich gwiazd, ale stanowi silny kolektyw właśnie). Mniej indywidualnych popisów, mniej jest small-ballu, choć i to się zmienia. Co do emocji, to są duże, jak np. ostatnio w spotkaniu CSKA - Fenerbahce, gdzie Rosjanie odrobili pokaźną stratę, lecz polegli w ostatniej sekundzie dogrywki. Koszykówka europejska stale się rozwija, staje się bardziej atrakcyjna dla kibiców, szkoda, że Polacy nie odgrywają w tym znaczącej roli..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam chodzę na mecze mojego 1-ligowego GKS-u Tychy. Przepaść.

 

Różnica jest taka, że w Europie jest mniej gwiazd, przez co każdy zawodnik ma równomierne szansę na pokazanie. W Europie też jest sporo niezłych talentów/grajków, ale jak przychodzą do NBA to trudno im się odnaleźć, i zwykle wracają do Europy, lub do Chin..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kumpel ostatnio mowi "choc na mecz", dobra, mowie, pojde bo dawno nie bylem.

Akurat FC-Barcelona grala z Maccabi, nie ogladam ACB od dawna wiec w ogole nie wiedzialem kto gra, patrze, a tam w FCB Seraphin, JC Navarro oczywiscie [przy czym to juz mocno wypalona gwiazda], a w Maccabi Norris Cole.

 

Nie wiem, jakby mecz byl bardziej zaciety to moze by sie to ogladalo jakos lepiej, ale w polowie 2nd Q bylo 20 pts przewagi dla FCB i bylo po meczu. Anyway, raczej to wszystko nudnawe i bardzo pozycyjne i w ogole bez pierdolniecia. Pewnie fajnie sie to pokazuje jakims mlodym adeptom, jest sporo quality plays, jest dobry ball movement, rezerwowi w topowych euro teamach sa prawie tak dobrzy jak S5, wiec nie ma tego co w NBA ze chcesz przewinac 2nd Q bo wiesz ze stracisz wlasnie 20 min z zycia, ale 'tego czegos' nie ma.

 

Przy czym moje zaiteresowanie koszykowka ostatni jest naprawde na rowni pochylej w kierunku w dół. Anyway, eurokosz to nie jest coś co to zmieni.

 

Wiem, to mała próbka, i w NBA tez jest fchooj kiepskich meczy i zaloznych drużyny, ale te zarzuty o eurokoszu które wymieniłem, nawet gdyby mecz był bardzo wyrównany, też by padły. Gdzieś w latach 95 - 2005 czy coś koło tego europejski basket zrobił niesamowity krok do przodu. Ale  potem jakoś się to wszystko zatrzymało w miejscu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Czarni Słupsk upadają. Dziś konferencja na temat wycofania się z ligi. Kawał historii.

 

"Po 19 latach Czarni Słupsk znikają z koszykarskiej ekstraklasy. Klub ogłosił upadłość i wycofał się z rozgrywek. Ale zrobił to w takim momencie, że pewne utrzymanie ma najsłabsza w tabeli Legia Warszawa, która do tej pory wygrała tylko jeden mecz (na 19 rozegranych)."

 

No cóż.. Przykre to..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...
  • 4 miesiące temu...
Hey,

 

I don't know if you allow English posts here or not but I'll try. 

 

I don't know if you heard reddit or not but it's a popular website used mostly by Americans, Canadians, British and Australians. Hence, there aren't many EuroLeague fans on there. 

 

But we tried to have a content and discussion platform about EuroLeague in English over there reddit.com/r/euroleague along with EuroCup. You can participate in discussion and subscribe to the subreddit to follow. Reddit accounts take only a few seconds to be opened, if you don't have a reddit account. 

 

Would like to have Polish EuroLeague fans there. English will be the only language used in the subreddit, so please subscribe and participate if you speak English, but if you understand this post then you do anyway.

 

If this post is disallowed here, please don't wait a second to remove it. Cheers. 


Hey,

 

I don't know if you allow English posts here or not but I'll try. 

 

I don't know if you heard reddit or not but it's a popular website used mostly by Americans, Canadians, British and Australians. Hence, there aren't many EuroLeague fans on there. 

 

But we tried to have a content and discussion platform about EuroCup in English over there reddit.com/r/euroleague along with EuroLeague. You can participate in discussion and subscribe to the subreddit to follow. Reddit accounts take only a few seconds to be opened, if you don't have a reddit account. 

 

Would like to have Polish EuroLeague fans there. English will be the only language used in the subreddit, so please subscribe and participate if you speak English, but if you understand this post then you do anyway.

 

If this post is disallowed here, please don't wait a second to remove it. Cheers. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam wszystkich forumowiczów . 

 

Na początku chciałbym zaznaczyć , że nie zarejestrowałem się tutaj aby hejtować . Chciałem jedynie podzielić się z Wami moja opinią.

 

Oczywiście większość tu obecnych uzna mnie za szaleńca , ale ja zdecydowanie bardziej wolę oglądać europejski basket. Nie zamierzam dyskutować z faktem , że najlepsi w tej dyscyplinie  

znajdują się za oceanem .

 

NBA strasznie mnie nudzi , przyznam szczerze , że mało który mecz uda mi się zobaczyć do końca (koszykówkę oglądam od ponad 20 lat i regularnie grywam amatorsko). Nie interesują mnie zbytnio indywidualne popisy , a gracze z ciągle włączonym hero mode koszmarnie mnie irytują. Rozumiem , że pojedynki 1vs1 to część tej gry ,  ale aby na tym opierała się gra całego zespołu ? No nie , dziękuję....  ciągła izolacja , notoryczne kroki ( nie chodzi o różnicę w przepisach ) i ciągłe wsady za wszelką cenę , zanik klasycznego haka , półdystansu .... 

Całej grze brakuje głębi , zaawansowanej taktyki i jej realizacji  .

 

Uwielbiam oglądać , jak drużyna goniąca wynik ,zaczyna gryźć parkiet w obronie z czego zaczyna się rodzić coraz więcej punktów . Każda następna udana akcja obronna nakręca ich coraz mocniej i mocniej . 

 

Nie odbierzcie tego posta jako atak na Wasze upodobania a jedynie jako odmienne zdanie w dyskusji . :peaceful:

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.