Skocz do zawartości

tough calls corner czyli wątek pamięci R.Wallace'a & J.Crawforda


rw30

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Harden zagrał świetny mecz, ale k*rwa, co to ma być? Co za bezczelny flooper...

https://clutchpoints.com/rockets-video-james-harden-falls-to-the-floor-after-spurs-demar-derozan-brushes-his-beard/

 

 

 

faul czy nie faul ? może ktoś kto śledzi twittera sędziów NBA ma jakąś wypowiedź typu 'oficjalne stanowisko'? 

Harden zagrał świetny mecz, ale k*rwa, co to ma być? Co za bezczelny flooper...

https://clutchpoints.com/rockets-video-james-harden-falls-to-the-floor-after-spurs-demar-derozan-brushes-his-beard/

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o to czy DeRozan faktycznie go uderzył czy nie, lecz: zakłądając, że go uderzył, czy to dobry gwizdek czy nie?

Z jednej strony jebnął go łokciem w ryj. Z drugiej strony to był w 100% naturalny ruch podnoszenia piłki, i zapytam tak jak na powtórce Pop zapytuje sędziego: "to co do ch**a, ma ze złączonymi łokciami tę piłkę podnośić czy jak???" 

 

Ciężka sprawa, choć kto 2 czy 3 dni temu widział jak Linowi zagwizdano faul w ataku na Schroderze:

 

(tu miał być link do filmiku z youtube, ale go nijak nie znajduję)

 

... to przynajmniej się nie zdziwił że ten faul odwgizdano DeRozanowi :smile:

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trochę się nie zrozumieliśmy. Nie chodzi mi o to czy DeRozan faktycznie go uderzył czy nie, lecz: zakłądając, że go uderzył, czy to dobry gwizdek czy nie?

Z jednej strony jebnął go łokciem w ryj. Z drugiej strony to był w 100% naturalny ruch podnoszenia piłki, i zapytam tak jak na powtórce Pop zapytuje sędziego: "to co do ch**a, ma ze złączonymi łokciami tę piłkę podnośić czy jak???" 

 

 

dobre pytanie. Embiid często wymusza faule uderzając w zbytnio wyciągnięte ręce obrońców, więc tu analogicznie powinien być F Hardena, który "naruszył strefę" DeRozana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie, dokładnie to samo myślałem jak pisałem poprzedniego posta - że, zwłaszcza gdyby rzut deRozana nie wpadł, to on mógłby mieć pretensje że go Harden faulował :)

a może jednak głowa HArdena była w prawidłwoej pozycji obronnej? :P

 

Gdyby to nie był Harden to nikt by się tą akcją nie przejął.

 

 

nie chodzi mi o to czy Harden czy nie Harden, chodzi mi tylko żeby rozwikłać co tu powinno być zagwizdane. Akurat oglądałem ten mecz zanim przeczytałem ten post DaFlou na forum i sam się zastanawiałem jak to powinno być 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Mi to wygląda na aktorstwo w najgorszym wydaniu, a takim graczom nie wypada, bo to nie jest już cwaniactwo. Harden poradziłby sobie i bez floopowania. Nie rozumiem tego, przecież to wygląda żałośnie. Do "uderzenia" jest tu daleko, przecież DDR zbierał się do rzutu i chcąc nie chcąc musnął Hardena w brodę, a ten pada jak przy nokaucie. Brawo sędziowie, DeRozan został okradziony z punktów. :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aha to jakby Harden miał 3 metrowa brodę to też każdy kontakt z nia miałby być faulem? Bo taka jest logika dapunka. Nic tylko zakładać brody i afro i flopowac - metrowe afro i 2 metrowa broda i pomalowane zablokowane. Ogólnie to obrzydliwy flop (czyli coś na porządku dziennym w lidze) bo reakcja przesadzona totalnie (ała włosy mnie bolą lol) i na moje to tu byl faul w obronie, DeRozan wyszedł normalnie do rzutu i zahaczenie o brodę to nie powinien być żaden faul, bo to Harden sprokurowal kontakt bo wysunął tą głowę i tą długa brodę w ostatniej chwili do przodu (czego nawet nie musiał robić bo ta broda nienaturalnie wystaje) , że nie dało się o nią nie zahaczyć, a gdyby sytuacja była odwrotna (DeRozan kryjący Hardena) to jestem przekonany że byłby faul w obronie. Tak jak mówi rw30 co on miał ze zlaczonymi łokciami oddawać rzut? Harden podszedł i się nadzial broda - play on albo faul w D. Tymbardziej że zmiany przepisów dążą raczej do tego żeby chronić graczy ofensywnych a już wogole jak obrońca podchodzi pod rzucajacego czy się przesuwa w stronę gracza z piłką i tworzy jakiś dziwny kontakt.

Edytowane przez steve
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 11 miesięcy temu...

widzieliście jak BLopezowi w meczu Bucks - LAL odgwizdano faul gdy leżał na ziemi, ADavis po rzucie spadł po prostu na niego? z jednej strony rozumiem, chronienie shooterów etc, z drugiej strony to po prostu jak powiedział JVG - nigdy w życiu jeszcze czegoś takiego nie widziałem i lekko byłem skonfudowany.... no i też Brook przeciez pod niego nie podszedł, leżał sobie spokojnie, nie musiał Davis nad nim skakać. Innymi słowy czy pozycja leżąca jest legalno pozycjo obronno? :P 

Przy okazji inne pytanie - pare razy w tym roku widziałem sytuację że gość has 2 (FTs) to make 1  - czy to nowy przepis jakiś? Nigdy wcześniej (w poprzednich sezonach) nie widziałem czegoś takiego.

Pewnie znalazłbym na google'u, ale wiecie, chciałem podbić swój wątek, może jakieś lajeczki wleco :P 

 

***** edit 15min poźniej:

i tako współprace to ja rozumiem 

 

image.thumb.png.cfc4108ed8af2f23aaf77a80903c55fa.png

Edytowane przez rw30
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@rw30

Myślę ,że to kwestia jest tego ,że niektóre ekipy mają przywileje bo tam mimo wszystko to nie było faulu Brooka

Z drugiej strony w meczu z Bostonem Conley dostał dwa razy ofensa za to ,że jak był w powietrzu to rywal z pomocy podsunął się pod niego i Mike wylądował na nim co zgodnie z videobookiem NBA powinien być faul obrońcy

https://stats.nba.com/events/?flag=1&CFID=&CFPARAMS=&PlayerID=201144&TeamID=1610612762&GameID=0021900933&ContextMeasure=TOV&Season=2019-20&SeasonType=Regular Season&RangeType=0&StartPeriod=1&EndPeriod=10&StartRange=0&EndRange=28800&section=game&sct=plot

To pierwsza sytuacja

A to druga

https://stats.nba.com/events/?flag=1&CFID=&CFPARAMS=&PlayerID=201144&TeamID=1610612762&GameID=0021900933&ContextMeasure=TOV&Season=2019-20&SeasonType=Regular Season&RangeType=0&StartPeriod=1&EndPeriod=10&StartRange=0&EndRange=28800&section=game&sct=plot

Dla mnie w obu przypadkach powinno być 2+1 zwłaszcza sytuacja z Semi jest ewidentna bo niby co miał zrobić Mike skoro już  był w powietrzu a ten się pod niego podsunął

 

43 minuty temu, rw30 napisał:

Innymi słowy czy pozycja leżąca jest legalno pozycjo obronno

Jeśli nie wykonał żadnego ruchu to jest legalna. Gdyby wykonał minimaln yruch który by zaburzył ruch atakującego to nie jest legalna

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ten mecz Lakers Bucks obejrzałem mocno podejrzliwy jeżeli chodzi o prace pasiaków bo dwa razy była sekwencja która mnie wkurzała zawsze. Te same akcje innych drużyn inaczej interpretowane. W sumie 4 gwizdki wytworzyły 4 zyski dla lakers gdzie myśle ze lekko można było gwizdać 50/50. Tylko potem poszły dwa gwizdki z czapy dla Bucks i cały misterny plan w piz...du

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, rw30 napisał:

Zrobił ruch ręką . Na żwyo tego nie widziałem -na powtórce juz tak. to faul

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Na niekorzyść gracza obrony zadziałały trzy występujące równocześnie okoliczności. 
 

Pau:

- był w restricted area

- stał bokiem w sumie czyli i tak nie miał pozycji obronnej 

- akcja rozliczana jest od poczatku dwutaktu w tym przypadku od wybicia gracza ataku i tu Gasol poleciał spod kosza w stronę BG. 
 

widoczny ruch łokciem BG został niejako puszczony przez to ze gracz obrony w tym samym czasie trzykrotnie złamał zasady 

nikt tu oczywiście nigdy nie liczy 3 do 1 i faul tylko sporo gorzej traktuje się gracza który w tym kołku siedzi. A tu zamiast choć zalążków prawidłowej obrony Pau był spóźniony złe ustawiony i nie wyskoczył wertykalnie tylko do przodu i to bokiem. 
coś trzeba gwizdnąć. Wybrano mniejsze zło. Faul pau. 

Oczywiste jest ze nie można bezkarnie okładać gracza który jest w kołku. Ale pozycja Pau była daleka od poprawnej. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ignazz napisał:

Na niekorzyść gracza obrony zadziałały trzy występujące równocześnie okoliczności. 
 

Pau:

- był w restricted area

- stał bokiem w sumie czyli i tak nie miał pozycji obronnej 

- akcja rozliczana jest od poczatku dwutaktu w tym przypadku od wybicia gracza ataku i tu Gasol poleciał spod kosza w stronę BG. 
 

widoczny ruch łokciem BG został niejako puszczony przez to ze gracz obrony w tym samym czasie trzykrotnie złamał zasady 

nikt tu oczywiście nigdy nie liczy 3 do 1 i faul tylko sporo gorzej traktuje się gracza który w tym kołku siedzi. A tu zamiast choć zalążków prawidłowej obrony Pau był spóźniony złe ustawiony i nie wyskoczył wertykalnie tylko do przodu i to bokiem. 
coś trzeba gwizdnąć. Wybrano mniejsze zło. Faul pau. 

Ja mam lepsze wyjaśnienie - bo zajebał fajną pakę a w NBA to się sprzedaje i show must go on :) Gasol sfaulował go twarzą w łokieć xd

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.