Skocz do zawartości

OLX; giełdy różne


BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

ostatnio trochę wietrzę magazyny domowych gratów i sprzedaję różne rzeczy na OLX i giełdach facebookowych. Tak więc zakładam temat gdzie można wymieniac się obserwacjami i spostrzeżeniami.

 

Ja mam takie:

 

1) tych cebulakow aż tak dużo nie jest, zdarza się chamstwo, ale to pewnie maks 10% sytuacji  typu wystawiam aparat za 1600 a babka mi pisze że chce samo body kupić za 800 i elaborat ze ten moj aparat zostaie niedugo wyparty przez new gen i w ogole nie sprzedam

 

2) Raz umowiem się na odbiór osobisty i byłem sam w domu,przyjechało trzech łysych  lebków bejcą w oklularach i lancuchach - zamknąłem chatę na cztery spusty i nie odbierałem 20 telefonów od nich. A może w sumie normalni ludzie to byli, a ja jestem paranoikiem, ale jak się ubieraja jak na dyskę  do Mańców to ich problem ;)

 

3) dostaje ciąglę dzwne wiadomości -wyślij mi szczeóły oferty na mail - to jest jakis fishing nie i poźniej b edę mi spamowac skrzynkę ogłoszeniami z viagrą?

 

4) często dostaję też "wiadomosć została wykasowana". I nie wiem teraz czy luzie sa nieśmiali się rozmyślają czy moderacja przez  noc kasuje aktywność botów

 

takie tam kilka pytan bo uzywam olx od niedawna moe ktoś sie podzeili swoimi doświadczeniami ;)

Edytowane przez BothTeamsPlayedHurd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z olx-em nie mialem nigdy do czynienia,ale na allegro czasem cos kupie/sprzedam. moje doswiadczenie jest takie,ze na odbior osobisty,to ja sie umawiam na tzw miescie [zjebow,frustrtow nie brakuje]. idealne do takich deali sa galerie handlowe imo [jeno trza sie umowic precyzyjnie]; ciekawa niekonsekwencja - niby 'paranoik',a zaprasza obcych pod swoj dach ;)...ktos powiedzial kiedys - 'nawet paranoicy moga miec wrogow!' ;)...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z olx-em nie mialem nigdy do czynienia,ale na allegro czasem cos kupie/sprzedam. moje doswiadczenie jest takie,ze na odbior osobisty,to ja sie umawiam na tzw miescie [zjebow,frustrtow nie brakuje]. idealne do takich deali sa galerie handlowe imo [jeno trza sie umowic precyzyjnie]; ciekawa niekonsekwencja - niby 'paranoik',a zaprasza obcych pod swoj dach ;)...ktos powiedzial kiedys - 'nawet paranoicy moga miec wrogow!' ;)...

 

nie wiem czy paranoik ale jak  widzę trzech łebków i coś mi w nich ewidentnie nie pasuje, to wygrywa instynkt samozachowawczy - mam nauczkę i faktycznie się raczej z nieznanymi osobami już nie ustawiam na chacie po odbiór

 

za to alllegro ma chore prowizje wiec c*** im w dupę, z tego co zauważyłem najlepszych feedback jest na grupach na facebooku

 

a jak nie można odebrać osobiście to robię tak, że prosze o zaliczkę dwie dychy na paczkę i wysyłam za pobraniem. W ten sposób ja nie ryzykuje, że mi sie kontrahent rozmyśli i narazi na dodatkowe koszty, a on z kolei nie ryzykuje wpłaty kilkuset zł obcej osobie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, a do sklepu nie boisz się wyjść? tam też możesz spotkać nieznajomych. Gość zabrał pewnie ziomkow żeby ocenili zakup. Z ciekawości, co to było?

Ostatnio sprzedawałem samochód, to przyjechało po niego z 8 Ukraińców, nawet się przejechać nie chcieli, tylko wysypali hajs, zabrali auto i pojechali w pizdu. Jeszcze nie widziałem żeby ktoś tak kupował samochód.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chłopie, a do sklepu nie boisz się wyjść? tam też możesz spotkać nieznajomych. Gość zabrał pewnie ziomkow żeby ocenili zakup. Z ciekawości, co to było?

Ostatnio sprzedawałem samochód, to przyjechało po niego z 8 Ukraińców, nawet się przejechać nie chcieli, tylko wysypali hajs, zabrali auto i pojechali w pizdu. Jeszcze nie widziałem żeby ktoś tak kupował samochód.

 

nie chodzi o to, że nieznajomi, tylko nieznajomi o wyglądzie z wiejskej dyski

 

aha, jak im chciałem otworzyć furtkę to jeden rzucił tekstem "a co tu tak tym solid security pobklejane"? no wpuścilbys do chaty takich?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie chodzi o to, że nieznajomi, tylko nieznajomi o wyglądzie z wiejskej dyski

 

aha, jak im chciałem otworzyć furtkę to jeden rzucił tekstem "a co tu tak tym solid security pobklejane"? no wpuścilbys do chaty takich?

a kto powiedział, że kupującym będzie zawsze osoba należąca do kółka różańcowego? poza tym, może przejedź się kiedyś na wiejską impreze, za darmo po ryju tam nie dostaniesz, tak samo jak na mieście. 

do teraz nie ogarniam czego Ty się tam bałeś?  nikt Ci ich do chaty nie kazał wpuszczać, mogłeś wyjść do nich na podwórek 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a kto powiedział, że kupującym będzie zawsze osoba należąca do kółka różańcowego? poza tym, może przejedź się kiedyś na wiejską impreze, za darmo po ryju tam nie dostaniesz, tak samo jak na mieście. 

do teraz nie ogarniam czego Ty się tam bałeś?  nikt Ci ich do chaty nie kazał wpuszczać, mogłeś wyjść do nich na podwórek 

 

no co zrobię, że nie mam zaufania i nie bardzo chce robić deal z łysym w łańcuchu i beemce

 

poza tym jak się do kogoś jedzie odebrać zakup to raczej jakieś niepisane zasady by nakazywały jechać samemu, żeby jak najmniej naruszać prywatność  a nie qrwa "z ziomkami żeby ocenili zakup"

Nie wiem co za problem dostać wpierdol za darmo, no chyba, że mieszkasz w Konstancinie. Uważać trzeba i jak akurat tutaj solidaryzuje się w pełni z Hurdem, również mam awersje do rycerzy ortalionu i kilka nieprzyjemnych przeżyć z nimi związanych.

 

nawet nie chodziło o wpierdol tylko podejrzenie, że ziomki jeżdzą po chatach udając że chcą coś kupić a tak w istocie robią zwiad pod ewentualne włamanie

 

jakoś całokształ okoliczności i ich zachowania oraz wyglądu mi nie pasował, więc im nie otworzyłem

 

trochę mi było głupio nie odbierać tych 20 telefonów, ale w sumie co miałem powiedzieć? "przepraszam, ale rozmyśliłem sie bo panu jakos źle z ryja patrzy"  ? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a co samego OLXa to jest spoko, ale ciężko coś sprzedać po dobrej cenie, sępy tylko obserwują aukcje i czekają aż się któryś zniecierpliwi i za darmo odda, sam mam po remoncie Drzwi prawe z kluczykiem, na oko warte min ze 150 zeta, od miesiaca wiszą za 7 dych i nikt ich nie chce

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

??? ze niby gdzie tak bijo w 2017?

 

w Szczecinie na Śląskiej, Łoketka, na Niebuszewie i Gocławiu

 

po mieście chodzą brygady, które walą dziesiony na telefon i inne fanty, oczywiście szansa na to, że Cię to spotka nie jest duża, ale nie można tego wykluczyć i w pewne rejony lepiej się nie zapuszczać po zmroku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Szczecinie na Śląskiej, Łoketka, na Niebuszewie i Gocławiu

 

po mieście chodzą brygady, które walą dziesiony na telefon i inne fanty, oczywiście szansa na to, że Cię to spotka nie jest duża, ale nie można tego wykluczyć i w pewne rejony lepiej się nie zapuszczać po zmroku

Lol tez macie Goclaw? Wiadomo ze zawsze cos bedzie, ale w porownaniu do tego co bylo jakies 15 lat temu to jest sielanka (przynajmniej w wawie, jesli chodzi o typowe "rozboje")

Na treningach Bulls.

 

A tak serio to w TRN podobno od paru dni lata kilku gości w beemce co próbowali dzieciaki porwać. Tak fejsbuk chuczy, nie wiem czy prawda.

No ale to juz skrajne pato (i chwala social mediom, ze mozna takie cos szybko/latwo naglosnic) - mi chodzilo o typowe awantury/dziesiony/kradzieze - aka przestepstwa typowych sebow.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@julek

 

no chyba rzeczywiście jest lepiej, ale też z drugiej strony nie jestem w stanie tego sprawdzić, bo od kilku lat nie ciągnie mnie byle gdzie i właśnie dlatego mając sytuacje podobną do Hurda pewnie też bym się niezle wydygał

 

też żeby nie było ja nie chce generalizować, czasem się spotka chłopaków w dresach i okazują się naprawdę spoko, a że z automatu czuje się pewien dystans, no co zrobisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mi raz jakiś sęp na OLX jeszcze napisał po zakupie i odbiorze wiadomość w stylu "wie pan brakowało jednej śrubki, to samo coś tam dokręciłem ale teraz jest plastik wygięty, no nie fair z pana strony mógłby pan oddać te 100 zł" :D

 

najpierw chciałem jebnąć z krzesła, a póxniej grzecznie odpisałem, że nie wiem o co mu chodzi sprzęt jest 100% sprawny i mi żadnych śrubek nie brakowało. No a już w ogóle jakim trzeba byc daunem żeby samemu rozkręcać kupiony sprzęt i się do tego przyznawać o potem pisac wiadomość z pretensjami, że się coś zjebało?


a co samego OLXa to jest spoko, ale ciężko coś sprzedać po dobrej cenie, sępy tylko obserwują aukcje i czekają aż się któryś zniecierpliwi i za darmo odda, sam mam po remoncie Drzwi prawe z kluczykiem, na oko warte min ze 150 zeta, od miesiaca wiszą za 7 dych i nikt ich nie chce

 

ostatnio sprzedałem syntezator, który bezeskutecznie wisiał na olxie 3 miechy - na fejsie świry i maniacy analogów tak się rzucili, że poszedł w kilka godzin

 

tak więc na olx mozna wrzucić, żeby były fotki i namiary do kontaktu, ale sprzedaż chyba najszybciej na feju na jakiejś dobrze wyspecjalizowanej grupie ;)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w Szczecinie na Śląskiej, Łoketka, na Niebuszewie i Gocławiu

 

po mieście chodzą brygady, które walą dziesiony na telefon i inne fanty, oczywiście szansa na to, że Cię to spotka nie jest duża, ale nie można tego wykluczyć i w pewne rejony lepiej się nie zapuszczać po zmroku

Ostatnio kiedy słyszałem o skrojonym telefonie był rok 2006 i chodziłem do liceum. Po co ktoś teraz miałby kraść komuś telefon, skoro i tak nic z nim nie zrobi? 

A zeby dostać w pysk za darmo, to trzeba mieć dużego pecha. 

Panowie, przesadzacie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio kiedy słyszałem o skrojonym telefonie był rok 2006 i chodziłem do liceum. Po co ktoś teraz miałby kraść komuś telefon, skoro i tak nic z nim nie zrobi? 

A zeby dostać w pysk za darmo, to trzeba mieć dużego pecha. 

Panowie, przesadzacie.

 

mi ostatnio zajebali kierownicę od 20-letniego bogu ducha winnego roweru-holendra - ludzie to generalnie debile i niczego nie można wykluczyć więc lepiej być ostrożnym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no nie wykluczam, że mam lekką fobię społeczną i po tamtej sytuacji z tymi ziomkami z OLXa miałem wyrzuty, ze to może ja mam z deklem a to byli normalni ludzie o po prostu specyficznym sylu bycia i braku pewnych manier ;)  

 

ale trudno, stało się, mam nauczkę i na zakup w miarę przenośnych rzeczy się juz w chacie ustawiac nie będę bo najazdu 8 ukrainców to bym nerwowo nie wytrzymał ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.