Skocz do zawartości

Sezon 2017/18 Liga II East


wiLQ

Rekomendowane odpowiedzi

Dziwny trejd. Ofc pisanie, że wartość KCP i Bena jest taka sama to trochę przegięcie (wartość to nie tylko produkcja, ale też potencjał itp), ale i tak chyba za duża różnica jest (już KCP + Tyreke to spoooro za Bena a tu jeszcze dochodzi MIllsap, który jakąś tam nadzieję daje na 15-20 fajnych meczów).

Jasne jest, że Mikowal chce/musi ryzykować - ale to już podchodzi pod desperację :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

Jasne jest, że Mikowal chce/musi ryzykować - ale to już podchodzi pod desperację :D

Dokładnie to samo pomyślałem, ale raczej sobie nie poprawi sytuacji oddając 2,5 większe value... Kurde ale jak nikt nie chce dać za Duranta - Giannisa/Currego/KATa itd. to przecież nie oddajesz go za bezcen byle tylko sprzedać :)

BTW. Pisałem o value wg ninja, Evans to prawie x2 wartość...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli nie da sie znalezc kupca to zostawanie z tym co sie ma (a jest sie w dupie) tez niczego nie daje/zmienia na lepsze...nazywajcie to sobie jak chcecie desperacja, glupota, oszustwem, psuciem rozgrywki ale ja naprawde chcialem i chce zrobic ta wymiane...oczywiscie ze wolalbym nizsza cene i od takich zaczynalem ale AirMJ przystal dopiero na taka a ja juz mam dosc bezowocnych negicjacji z wiekszoscia GMow ktorzy sami nie chca nic zmieniac...kazdy mial okazje zrobic ze mna deal i jak widzicie chyba wiekszosc z Was wyszlaby na tym mega korzystnie jednak kazdemu cos nie pasuje...rozumiem to i szanuje ale czy w rakim razie dobrze jest blokowac taka mozliwosc innym?

Ja w tym sezonie od poczatku postanowilem nie vetowac wymian...wy zrobicie jak uwazacie...i w ten sposob wlasnie szykuje sie pierwsze w tym sezonie oficjalne veto wymiany...oczywiscie wiekszosc vetujacych to bezposredni rywale AirMJ w tabeli i druzyny walczace o utrzymanie...moze zamiast liczyc na szczescie ze moze uda sie utrzymac dokonujac zmian tylko na FA/waivers, warto dokonac jakiejs wymiany i ponegocjowac, oferujac jakies rozsadne waszym zdaniem ceny...chyba ze macie podejscie "i chcialbym i boje sie"...to tylko gra i zabawa i chociaz (jak wiecie i widzicie) jestem w nia mega zaangazowany to nie traktuje jej jak sprawe zycia lub smierci...

Dla mnie ta wymiana jest OK. Oczywiscie ze wolalbym nizsza cene ale nie uwazam zeby ta wymiana wypaczyla gre i wywrocila tabele do gory nigami.

Ja od poczatku sezonu jestem przeciwnikiem vetowania. Wiekszosc z Was nie biorze pod uwage rzeczy niewymierzalnych i nieobliczalnych w postaci upsideu, ryzyka kontuzji, szacowania wartosci po transferze zawodnika i szans na taki transfer, oraz samej taktyki danego GMa bawiac sie w obronce ucisnionych (w tym przypadku jak rozumiem - mnie ).

No coz...w tym temacie nie mam chyba juz nic wiecej do powiedzenia. Nie wkurzam sie, nie obrazam i nie foc***e jesli nie dojdzie do wymiany. Postaram sie walczyc dalej jak widac nie tylko z kontuzjami i biernoscia ze strony czesci z Was ale rowniez z vetem ;)

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do postu na forum ligi - ja nie vetuję jak coś, niby trejd przekracza 'moją' granicę, ale choćby po wcześniejszych interakcjach z Tobą widzę, że to desperacja a nie oszustwo.

 

Mimo, że moim zdaniem bez takich histerycznych ruchów masz większe szanse na utrzymanie (przecież masz sporo niedogranych meczów - a oddajesz 3 za 1.. + ostatnie parę punktów zyskałeś) to nie widzę powodu aby zabraniać desperacji w tej zabawie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwłaszcza, że IMO to nie jest tak jednoznacznie nierówny trejd.

Biorąc pod uwagę punt FT Simmons to top 20 ligi. Najlepszy, z paczki którą oddaje Mikowal, Tyreke jest w tej chwili chyba na szczycie listy sell-high biorąc pod uwagę ile w ostatnich 2 latach rozegrał gier i sytuację Memphis. Pope też jest bardziej sell-high biorąc pod uwagę jak grał do tej pory, a Millsap jeszcze trochę sie poleczy.

Ryzyko jest też po stronie Simmonsa, ale jak widać niektórzy są w stanie je przyjąć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O no prosze... :) jestem mile zaskoczony taka opinia :) zwlaszcza ze strony Gerarda, z ktorym (zwlaszcza na poczatku sezonu) mocno sie roznilismy oceniajac wartosc niektorych zawodnikow (i musze przyznac ze w wiekszosci przypadkow Gerard mial racje)...

Oczywiscie ze kazda ze stron ponosi w tej wymianie pewne ryzyko...dosc ogolnie ale trafnie to ryzyko opisales Gerard. Ciekawi mnie tylko na czym polega Twoim zdaniem ryzyko zwiazane z pozyskaniem Simmonsa (wiem ze takie jest ale ciekaw jestem na czym Twoim zdaniem polega...zdrowie?nierowna gra?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U takich młodziaków jak Simmons zawsze największym problemem jest utrzymanie poziomu przez cały sezon, co zresztą widać u BS w ostatnim miesiącu. Poza tym jest w perspektywie powrót Fultza, więc o ile sprzedajesz na górce to IMO kupujesz też na górce.
BS od prawie 2 m-cy ma spadek formy (a raczej liga zaczęła go bronić) i ja tu wzrostów nie widzę, raczej wartość będzie delikatnie maleć - chyba że pójdą w tank i będzie grał mnóstwo garbage time.

 

Co do puntu FT to wychodzi x2 różnica nawet nie licząc Sapa... za ost 2 m-ce. No i pamiętajmy że ta wartość to tylko dla Michała, MJ nie puntuje więc jego zysk ciągle jest tym kluczowym kryterium do veta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O Fultza sie nie martwie (chociaz bralem ten czynnik pod uwage) bo ostatnio byl news ze najprawdopodobniej go jednak w ogole w tym sezonie nie zobaczymy. Zas co do spadku formy i utrzymania poziomu to to jest wlasnie element niewymierzalny i nieobliczalny oraz nie do przewidzenia bo to wrozenie z fusow. Tak jak to co sie stalo z Beverleyem po mojej wymianie za THJ. Faktycznie w ostatnim miesiacu Ben zaliczyl spadek formy ( choc statsy wciaz sa dobre) ale jest takie cos jak "rookie wall" ktory pojawia sie u kazdego debiutanta na pewnym etapie sezonu. U jednego wczesniej u drugiego pozniej. Ja jestem optymista i licze na to ze teraz Ben znow zacznie krecic cyferki jak na poczatku sezonu. Jak nie teraz to moze po ASW w trakcie ktorego sobie odpocznie. Na dodatek jak kruchy Embiid bedzie pauzowal albo nie daj boze sie polamie to cyferki Bena jeszcze bardziej podskocza. I jak to wymierzyc/ocenic/przewidziec? Nie da sie. Ja ryzykuje z nadzeja na najlepsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Simmons nie odpocznie w trakcie ASW, w all-star game nie zagra pewnie, ale w meczu młodziaków to na pewno.

 

Embiid się nie połamie, nie ma takiej możliwości ;)

 

A trejd mi jest nawet na chłodno, bez związania emocjonalnego z ligą, to ciężko określić. Simmons jest specyficznym zawodnikiem i pewno ze względu na swoje ograniczenia (brak trójek, marne FT%) nie będzie nigdy pewnie wysoko w value. Mikowal pewnie chce bronić tych 7 pkt w trójkach, bo wyżej już raczej bez Evansa i KCP nie podskoczy. W blokach może przyatakować, bo strata w totalach nieduża przy ok. 20 slotach mniej niż rywale. Ale raczej to wszystko, bo steale robili na niezłym poziomie i Evans i KCP. Sapa celowo nie liczę, bo zdaję sobie sprawę, że Mikowal nie chciał na niego czekać. Mam jedynie wrażenie, iż został sprzedany za nic, bowiem i bez niego Evans i KCP są na pewno warci Bena.

 

A co do twardych negocjatorów to z takimi lepiej trejdów nie robić, bo AIR chyba wyczuł, że chcesz koniecznie sprzedać Evansa, po czym to wykorzystał.

 

A z Benem, to trochę Danny ma rację. Na początku sezonu nikt go nie znał, więc hasał. Teraz już trenerzy są bardziej na niego wyczuleni i znają jego słabe i mocne strony.

Edytowane przez bulek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cala rzecz w tym ze tak jak do konca niewiadomo jak bedzie dalej gral Simmons (ale mozna zalozyc ze rownie dobrze jak dotad) tak samo niewiadomo co bedzie dalej z KCP i Evansem...o KCP sam Dannygd pisal mi ze niewiadomo co bedzie z nim dalej bo rotacja w Lakers dziwna a on ma tylko roczny kontrakt i moga sie go pozbyc w jakims transferze i wtedy moze stracic na wartosci...na Rotoworld tez wspomnieli ze pozniej nawet w Lakers moze grac mniej bo beda chcieli dac pograc mlodym (np Hart). Z Evansem tez niewiadomo co bedzie dalej. Jak go nie wytransferuja z Grizzlies to bedzie dalej krecil zajebiste cyferki chyba ze sie polamie a takie ryzyko u niego jest wciaz wysokie biorac pod uwage jego historie zdrowia. Jesli zas go wytransferuja to jeszcze zalezy gdzie ale jesli do jakiegos kontendera-jak mowia plotki-to wtedy straci sporo na wartosci.

Jesli chodzi o Millsapa to chociaz wolalem go zatrzymac zeby mnie na koniec sezonu jeszcze wspomogl to jednak teraz i tak nie mialem z niego pozytku i chociaz faktycznie wyszlo jakbym go oddal za darmo to jednak chyba wlasnie dzieki jemu doszlo do tej wymiany. Ciezko bylo cokolwiek za niego dostac bo wszyscy marudzili ze stary, polamany i nie gra tak jak kiedys a do tego wroci dopiero na koniec litego najwczesniej i po powrocie beda go oszczedzali a zostanie do rozegrania tylko 15-20 meczy.

"Nic sie nie zmieni jesli nic nie zmienisz" ta zasada mi przyswieca wiec wolalem dokonac tej zmiaany z nadzieja ze cos mi to da niz zostac z tym co mam woedzac ze niewiele mi to przyniesie korzysci. Zeby zyskac trzeba tez cos stracic i choc troche szkoda ze musialem stracic tak wiele to jednak mam nadzieje ze bedzie ok...a przynajmniej moze choc troche lepiej niz jest...

Pozyskujac Simmonsa poprawiam FG w ktorym moge zyskac kilka pkt roto zwlaszcza ze pozbwde sie szkodnika pod tym wzgledem w postaci KCP. Co prawda Ellington dalej bedzie mi ta kategirie psul a i Wall, THJ, Chriss czy Fox tez tej kategorii nie poprawiaja ale jest szansa na progres w tek kategorii. Oprocz tego zyskuje bloki w ktorych moge jeszcze powalczyc ale jesli sprawdzi sie rowniez czarny scenariusz co do przyszlosci KCP i Evansa to zyskam rowniez steale,zbiorki i asysty.

Najbardziej to mi chyba trojek szkoda gdzie teraz sporo strace a mialem szanse tez zyskac kilka punktow roto ale moze i ta dziure da sie jakos zalatac.

mam tez troche meczy do nadrobienia ale od czego sa FAsy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobrze pamietam ze 5 glosow wystarczy do veta? Jesli tak no to wymiana zostala wlasnie zavetowana :( rozumiem ze wszyscy vetujacy zadowoleni...ciesze sie niezmiernie ;) i biore sie do pracy...moze uda sie doskonalic oferte a moze wsrod wszystkich vetujacych znajdzie sie tez ktos chetny do wymiany?jak widac moja oferta jest atrakcyjna ;)

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do puntu FT to wychodzi x2 różnica nawet nie licząc Sapa... za ost 2 m-ce. No i pamiętajmy że ta wartość to tylko dla Michała, MJ nie puntuje więc jego zysk ciągle jest tym kluczowym kryterium do veta.

 

Jeśli nie liczysz Sapa to na pewno nie wyjdzie dwukrotna różnica. Biorąc jednego gracza za dwóch musisz doliczyć value gracza z FA, w tym przypadku biorąc pod kątem tankowania FT. Ja np., puntując FT, na pewno nie poszedłbym w tej chwili na trejd Simmons za Tyreke/KCP. Za duże ryzyko związane z Evansem.

Millsap robił różnicę w tym trejdzie, ale też trzeba wziąć pod uwagę tylko połowę jego produkcji, bo jeszcze będzie trochę odpoczywał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie spodziewałem się, że nasza wymiana wzbudzi takie kontrowersje.

Zawsze gracz który rozmienia gwiazdę na drobne oczekuje wyższej wartości bo przecież jest możliwość pobrania kogoś sensownego z FA.

Dwa dni zastanawiałem się czy przyjąć ofertę Mikowala, trochę już gram w fantasy i przy super promocjach tak długo nie myślę.

Tyreke i KCP mają kiepskie prognozy Sap nie wiadomo kiedy wróci..... szczerze może to lepiej dla mnie, że daliście veto :)

Dziękuję za uwagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziwnie to sie wszystko toczy...wlasnie zyskalem kolejne 2pkt roto...ale jednoczesnie mozliwe ze stracilem na jakis czas kolejnego grajka w postaci KCP ktory wlasnie zaczal coraz lepiej grac i ktorego mialem oddac w wymianie...

szkoda ze ciagle ktos mi wypada ze skladu bo ciezko wtedy ocenic czy moj sklad bo sporej przebudowie podaza faktycznie w dobrym kierunku czy nie...gdyby jeszcze wrocil do gry Chriss i to w takiej samej formie w jakiej sie polamal to wiedzialbym wiecej...

 

Mimo to wciaz do oddania mam Evansa,Millsapa i KCP...naprawde nikt nie jest zainteresowany?

Jak wymiana z ich udzialem byla vetowana to wychodzilo na to ze razem we trzech sa warci wiecej niz gracz z top 60-70...zatem zastanawiajace jest to ze nikt nie sklada za nich zadnej oferty...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.