Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

Kary umowne i bilans trzyletni:

Który rok bierzemy jako podstawę wyliczenia zysku/straty zespołu na koniec okresu trzyletniego ( 120% SC)?

bo są dwie sprzeczne informacje w Regulaminie 10.52 vs 10.61
2017/18
2018/19 ( zapowiadany w regulaminie pisanym w 2017 że następny bierzemy regulamin 10.61)
2019/20 ( ostatni sezon rozliczenia? z Regulaminu 10.52)

Proj 109.000.000 132.000.000?

Czyli podstawa to 18/19 czy 19/20?

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Pytanie.

 

Czy dobrze kombinuję - jeśli dwie drużyny kończą z takim samym bilansem to decyduje wtedy o wyższym seedzie wynik cząstkowy ( procentowy ) z zakładki RS VOTING?

 

Częściowo dobrze :)

Tylko to co w excelu ma jakiekolwiek znaczenie dla rozstawienia. 

 

 

 

8.3 W przypadku remisu drużyn (w przybliżeniu do 2 miejsc po przecinku) sprawdzane jest trzecie miejsce. W przypadku, gdy dalej nie zostało to rozstrzygnięte o wskazanie lepszej drużyny proszony jest zaufany forumowicz spoza gry, wskazany przez radę.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytania z PW:

 

1. Gdzie i kiedy mogę podpisać two-way playera?

 

Własny two-way player powinien zostać podpisany (przekonwertowany) w oficjalnym temacie wymian.

Czas jest do końca każdego okienka - z rozdzieleniem na I, II i III.

 

Nowe umowy two-way można oferować tylko latem i podczas I okienka.

 

2. Czy mogę graczowi pozyskanemu, który jest na umowie two-way dać kontrakt, bo nie mam miejsca na kolejny kontrakt tego typu?

 

Niestety. Podobnie jak z rosterami, musisz sobie zrobić wolne miejsce, więc jeden z twoich two-way musi zostać zwolniony, by wymiana przeszła.

 

3.Co z graczami i ich wypłatami podpisanymi w czasie sezonu? Przykładowo, jeśli podpisze Caboclo, to czy w rozliczeniu za sezon skasowane mi zostanie 1,1 mln (czyli tyle, ile widać w arkuszu) czy 1/3 tego, czyli tyle ile realnie mu płacę? 

 

Temat nigdy nie został sformalizowany, a zawsze liczyliśmy pełny kontrakt. W tej kwestii się, więc podczas obecnego sezonu nic nie zmieni.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko w kwestii przypomnienia:

 

Graczy na minimum możemy oddawać za czysty pick niezależnie od poziomu sałary czy tu tez są ograniczenia.

 

Pytam w kontekście Alexa Lena z 1,78 i nie mam pojęcia czy to jest ostatni rok minimum kontraktu gdzie mogę go oddać za gole picki czy zrobić tak mogę tylko z zespołem poniżej sałary ( case suns niedawno)

Te najniższe kontrakty to zawsze kłopot

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada odejmowanie graczy z deadsalary rozłożonych na pare lat ?

 

Chodzi wiadomo o Dudleya. To bedzie odjęte w tym roku całość kontraktu z Miami czy rozłożone na 3 lata tez ? I drugie pytanie w tej kwestii, to bedzie jego realny zarobek odjęty czy to co się liczy do salary czyli 1 512 601.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie very, ale:

W każdym z tych przypadków gracz może zostać w dowolnym dostępnym okresie (przerwy między trymestrami (wszystkie 3), czas między finałami a startem FA, w przypadku dwuletnich umów także podczas FA) przekonwertowany na pełnoprawny kontrakt. Jeśli gracz nie dostanie standardowego kontraktu przed końcem umowy to rozpocznie on okres FA jako RFA.

 

Co to jest przerwa między trymestrami i kiedy się kończy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyglada odejmowanie graczy z deadsalary rozłożonych na pare lat ?

 

Chodzi wiadomo o Dudleya. To bedzie odjęte w tym roku całość kontraktu z Miami czy rozłożone na 3 lata tez ? I drugie pytanie w tej kwestii, to bedzie jego realny zarobek odjęty czy to co się liczy do salary czyli 1 512 601.

 

Będzie rozłożone na 3 lata.

Co do 2 części musisz jeszcze chwilę poczekać. 

Może nie very, ale:

W każdym z tych przypadków gracz może zostać w dowolnym dostępnym okresie (przerwy między trymestrami (wszystkie 3), czas między finałami a startem FA, w przypadku dwuletnich umów także podczas FA) przekonwertowany na pełnoprawny kontrakt. Jeśli gracz nie dostanie standardowego kontraktu przed końcem umowy to rozpocznie on okres FA jako RFA.

 

Co to jest przerwa między trymestrami i kiedy się kończy?

 

Jeśli pytanie brzmi, czy można podpisać TW

 

 

oczywiście mowa o podpisaniu WŁASNEGO tw na umowę NBA, dla jasności

 

przed PO to tak, można jeszcze przed startem PO - jak każdego gracza zwolnionego do dziś włącznie. 

Daj gdzie to stoi to spolszczę.

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5.8

Pytanie brzmi co to jest przerwa między trymestrami i co autor miał na myśli

 

Pytanie też o stashe. Czy dobrze interpretuję regulamin, że 1st roundera też można stashować? Bo kiedyś kto napisał, że nie można a w regulaminie jak byk, że można.

 

W każdym z tych przypadków gracz może zostać przekonwertowany na pełnoprawny kontrakt w dowolnym dostępnym okresie:

- w czasie przeznaczonym na wymiany i podpisywanie FA pomiędzy trymestrami (wszystkie 3 okienka) 

- w przypadku dwuletnich umów także podczas FA)  

Jeśli gracz nie dostanie standardowego kontraktu przed końcem umowy to rozpocznie on okres FA jako RFA.

 

 

Lepiej? 

Edytowane przez Tomek9248
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Logika podpowiada mi ze to głupie pytanie ale warto spróbować : co jak dudleya znowu ktoś podpisze za rok, tez można odjąć ? ;p

 

Nie, odejmuje się tylko za czas gdy trwał kontrakt realnie.

Jeśli zwolniłeś kogoś z 1 roczną umową, to tylko ten rok zarobków jest uwzględniany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, odejmuje się tylko za czas gdy trwał kontrakt realnie.

Jeśli zwolniłeś kogoś z 1 roczną umową, to tylko ten rok zarobków jest uwzględniany.

Czyli tak na przyszłość wiem chociaż, ze jakbym zestretchowal dwuletni kontrakt to jest taka opcja, dzięki wielkie Tomek. Daj znać ile się bedzie liczyc u Dudleya jeszcze jak znajdziesz, będę wdzięczny po raz kolejny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january zmienił(a) tytuł na beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)
  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.