Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, RonnieArtestics napisał:

Wiem ze dostalem już dwie odpowiedzi na ten temat ale dla pewności zapytam trzeci raz: jak podpisze nurkica to muszę brać później pod uwagę zostawienie space na 3x925k a nie 4x925k, prawda ?
 

I druga prośba do radnych zajmujących się arkuszem. Wyrzućcie dzisiaj w wolnej chwili proszę moje capholdy z arkusza, cobym mógł sobie co do dolara wyliczyć ile mogę wydać. ;)

Już. Zamiast usunąć cap holdy w głównym to usunąłem w swoim roboczym XD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, eMeS napisał:

Hm? Przy podpisywaniu zawodników trzeba doliczyć sobie do salary cap holdy za wolne miejsca w rosterze? Myślałem, że u nas jest tu uproszczone. Co w takim razie z wyjątkami, też je doliczamy do salary? 

No oczywiście, że tak. Zawsze tak było

Jakimi wyjątkami?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, ozzy110 napisał:

No oczywiście, że tak. Zawsze tak było

Jakimi wyjątkami?

Z pamieci pisze teraz, ale jestem pewny ze w rlNBA jak masz np 10 mln wolnego salary, to nie mozesz podpisac gracza za 10 mln, bo wliczaja sie wszystkie cap holdy. Ale nie tylko zawodnikow, ale tez wlasnie wolne spoty w rosterze, a takze wyjatki. Typu wszystkie MLE, Bi-Annuale sie licza do salary. I na przykladzie wczesniej wspomnianych Pacers - zgdonie z CBA powinni zrzec sie wyjatków najpierw, bo realnie dolicza sie jeszcze MLE i BiAnnual i na oko nie maja tych 50%. I to nie tylko Pacers oczywiscie, inne druzyny tez na oko maja z tym problem, jak np Dallas

Wydaje mi sie, ze nigdy nikt tego nie pilnowal i mielismy uproszczony system. Dlatego zaskoczeniem jest dla mnie, ze wolne spoty to cap holdy, bo wyjatkami sie nie przejmujemy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, eMeS napisał:

Z pamieci pisze teraz, ale jestem pewny ze w rlNBA jak masz np 10 mln wolnego salary, to nie mozesz podpisac gracza za 10 mln, bo wliczaja sie wszystkie cap holdy. Ale nie tylko zawodnikow, ale tez wlasnie wolne spoty w rosterze, a takze wyjatki. Typu wszystkie MLE, Bi-Annuale sie licza do salary. I na przykladzie wczesniej wspomnianych Pacers - zgdonie z CBA powinni zrzec sie wyjatków najpierw, bo realnie dolicza sie jeszcze MLE i BiAnnual i na oko nie maja tych 50%. I to nie tylko Pacers oczywiscie, inne druzyny tez na oko maja z tym problem, jak np Dallas

Wydaje mi sie, ze nigdy nikt tego nie pilnowal i mielismy uproszczony system. Dlatego zaskoczeniem jest dla mnie, ze wolne spoty to cap holdy, bo wyjatkami sie nie przejmujemy

Tzn przy ofertach cap holdy sie nie licza, ale przy podpisach te wyjatki powinny byc wywalane, a wydaje mi sie ze nigdy tak nie robilismy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Szulim napisał:

A ja mam pytanie do extensions

Bo w Regulaminie jest info że można dać extension każdemu ze swoich graczy bla bla itp więc zapytam konkretnie

czy mogę dać np extension takiemu Bryantowi jak ma TO w przyszłym roku? czy najpierw podejmuje TO i daje wtedy extension? 

Z tego co się orientuję jak ma TO to możesz zaproponować mu coś na zasadzie extension i renegotation, ale nie znam niestety szczegółów tego. W CBAFAQ jest na pewno albo poszukaj dzisiejszego postu Alonzo po tym jak chciał dołożyć do kontraktu trade kickery. On chyba zamieści ten punkt. Pamiętam tylko o jednym punkcie - kasa nie może być mniejsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Tecu napisał:

@eMeSwydaje mi się, że mając 10+ cap space to po prostu nie masz MLE, które nabywasz dopiero gdy masz mniej niż 10+ cap space. Nie możesz użyć MLE jak masz cap space. 

Mogę się mylić. 

Jak twoje cap holdy przekraczaja twoje salary cap to masz MLE, jak masz tak duzo salary cap, ze taka sytuacja nie ma miejsca to kwalifikujesz sie na Room MLE. Ale nadal sie on liczy do salary.

Chodzi mi o to, ze jezeli liczymy cap holdy roster spotow przy podpisie, to jezeli ktos podpisuje gracza powinien tez zrzekac sie wyjatkow. I nie wiem czy tak jest, dlatego pytam :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, eMeS napisał:

Chodzi mi o to, ze jezeli liczymy cap holdy roster spotow przy podpisie, to jezeli ktos podpisuje gracza powinien tez zrzekac sie wyjatkow. I nie wiem czy tak jest, dlatego pytam :D

No nie. Od kiedy u nas takie coś jest. Emes ile z nami jesteś? Zawsze było, że przy podpisach liczą się dodatkowo cap holdy i maks jaki możesz dać to twój max cap space + pozostałe holdy do 12 graczy. Czyli podpisując kogoś nie liczysz już tego empty spota dla nowego gracza.

Dodatkowo wyjątki są ciągle modyfikowane. Jeśli korzystając z full mle jesteś wtedy nad salary to masz do niego prawa. zgodzisz powyżej tej wartości i do końca FA tracisz prawo do fulla i zostajesz z roomem dlatego nie musimy zrzekać się praw do wyjątków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, ozzy110 napisał:

No nie. Od kiedy u nas takie coś jest. Emes ile z nami jesteś? Zawsze było, że przy podpisach liczą się dodatkowo cap holdy i maks jaki możesz dać to twój max cap space + pozostałe holdy do 12 graczy. Czyli podpisując kogoś nie liczysz już tego empty spota dla nowego gracza.

Dodatkowo wyjątki są ciągle modyfikowane. Jeśli korzystając z full mle jesteś wtedy nad salary to masz do niego prawa. zgodzisz powyżej tej wartości i do końca FA tracisz prawo do fulla i zostajesz z roomem dlatego nie musimy zrzekać się praw do wyjątków.

Nie bylem nigdy w takiej sytuacji, a ze rozni sie to od CBA, doprecyzowuje zeby wiedziec jak na FA sie zachowac. Czyli cap holdow wyjatkow nie bierzemy pod uwage przy podpisie zawodnikow, tylko cap holdy roster spotow. Ten nowy Trade Player Exception rozumiem też sie nie wlicza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, eMeS napisał:

Nie bylem nigdy w takiej sytuacji, a ze rozni sie to od CBA, doprecyzowuje zeby wiedziec jak na FA sie zachowac. Czyli cap holdow wyjatkow nie bierzemy pod uwage przy podpisie zawodnikow, tylko cap holdy roster spotow. Ten nowy Trade Player Exception rozumiem też sie nie wlicza.

TPE nigdzie się nie wlicza, ale powiedz mi gdzie masz to pokazane, że wyjątki doliczamy do cap holdów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Eld napisał:

Ignazz proszę Cię. Nie umiesz podzielić przez 3?

Przez trzy ale razy dwa przecież. 
11.000.000 przejedzie na ten, za rok i za dwa lata. Bardziej pytałem o to ile kasy minimalnie DeAndre może dostać z rynku i czy jeżeli ktoś uzna ze da mu więcej czy odliczy mi się jeszcze więcej ?

i czy do cap space czy do wyniku końcowego tez?

i ważne czy z szacunku dla gracza nie warto mu teraz iść na rękę gdy na rynku jest więcej pieniądza. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, ozzy110 napisał:

TPE nigdzie się nie wlicza, ale powiedz mi gdzie masz to pokazane, że wyjątki doliczamy do cap holdów?

No u nas nigdzie, ale tez domyslnie korzystamy z CBA jako podstawy. W CBAFAQ jest caly punkt 26. How do exceptions count against the cap? Does being under the cap always mean that a team has room to sign free agents? Do teams ever lose their exceptions?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, ignazz napisał:

A to mam tez pytanie:

jeżeli kontrakt De Andre rozłożyłbym na 3 lata to ile robię cap space?

22.000.000? Plus tyle 

Arkusz BeGM ROSTERS v3 -> Plik -> Utwórz kopię

Kontrakt DAJ/3 do dead money, podstawę usuwasz.

Nie ma za co :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.