Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 1.07.2019 o 14:53, cvbe napisał:

Cavaliers-Trail Blazers

CLE out: 1st CHI/TOR 20', 1st CLE 23', 1st CLE 25'

CLE in: prawa do Cam Reddish, prawa do Rui Hachimura, 2nd OKC 20', 2nd SAS 21'

PTB out: prawa do Cam Reddish, prawa do Rui Hachimura, 2nd OKC 20', 2nd SAS 21'

PTB in: 1st CHI/TOR 20', 1st CLE 23', 1st CLE 25'

@Ashigaru

Znalazłem, pick jest u mnie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To co z tym trade request?

Bo @eMeS właśnie pozbawił Derricka White pewnie koło 50-60 mln i gość jest absolutnie wkurwiony, że zamiast podpisać kontrakt ustawiający go w jakiś sposób na całe życie, gra kolejny za minimum.

Umówmy się, ale oddanie Hardenów i Lillardów to jest przy tym nic.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MarcusCamby napisał:

To co z tym trade request?

Bo @eMeS właśnie pozbawił Derricka White pewnie koło 50-60 mln i gość jest absolutnie wkurwiony, że zamiast podpisać kontrakt ustawiający go w jakiś sposób na całe życie, gra kolejny za minimum.

Umówmy się, ale oddanie Hardenów i Lillardów to jest przy tym nic.

Dziś wejdzie do regulaminu. Jest właśnie w trakcie obróbki stylistycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Od razu na wstępie informuję, że nie chcę żadnej gównoburzy, tylko rzetelnej, konkretnej informacji, bez odpowiedzi, bo tak. 

Mam pytanie o kontrakt Simmonsa. Zajrzałem do tabelki i mam wpisany kontrakt Simmonsa w wysokości w pierwszym roku 30,559 mln. 

1. Rok temu, podpisał kontrakt w wysokości 25% DPE

2. 25% to jest 27,285 przy salary 109,1

3. Wiem, że przy DPE, kontrakt może wzrosnąć do nawet 30%.

4. Wiem, że Simmonsa był all NBA 3 team

5. Wszystkie źródła, które znalazłem, mówią jednoznacznie, że gracz przy extension DPE, może miec kontrakt pomiędzy 25 a 30% i jest to negocjowane a nie z automatu. 

6. Wielokrotnie było ogłaszane, że nie możemy negocjować pensji gracza związanego z jego przyszłymi osiągnięciami. Pamiętam, że pisał o tym @karpik, dlatego ja też nie mogłem tego negocjować i nie negocjowałem, Simmons podpisał kontrakt na 25%, bo tyle mogłem mu zaoferować. 

7. Nie rozumiem, dlaczego teraz ma 28%, podejrzewam, że ktoś na skróty wpisał mu kontrakt z real NBA, gdzie było to negocjowane. 

8. Regulamin milczy na ten temat, więc skoro nie mogłem tego negocjować, to stoję na stanowisku, że Simmons podpisał kontrakt w wysokości dokładnie 25% salary cap jak w temacie. 

9. Jest to też, według mnie, zgodne z duchem gry, jeżeli proponuję wcześniej extension to znaczy, że ufam graczom, ale także podejmuję ryzyko, że w 4tym roku będzie jakieś nieszczęście a nie czekam co będzie po 4tym roku idąc na łatwiznę. 

10. Nie kombinowałem, dałem Simmonsowi już rok temu, maksymalny kontrakt jaki było można wg naszych ustaleń. 

Proszę o informację, w którym z punktów się pomyliłem a jeżeli nie, to proszę o zmianę w tabelce, pensji Simmonsa zgodnej z podpisanym przez niego kontraktem, czyli 25% salary w pierwszym roku. 

Z góry dziękuję i proszę bez odpowiedzi w stylu bo tak, czy obrażania mnie, że jestem kombinatorem. Nie jestem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja wrzucam moje źródła, Ty @january wrzuć swoje 🙂

 

A player's eligibility for a higher maximum salary doesn't imply he will actually receive that amount -- as with all contracts, the actual salary is a matter of negotiation between the player (or his agent) and his team. However, a Designated Rookie must receive at least 25% of the cap. In addition, for players entering their fifth season the exact percentage of the cap can be based on how the player meets the 5th Year, 30% Max criteria. For example, a rookie scale extension can specify that the player will receive 27% of the cap if he meets the criteria by being named to the All NBA Second Team, 28% if he meets the criteria by being named to the All NBA First Team, or 30% if he meets the criteria by being named Most Valuable Player.

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q24

Do tego:

https://www.hoopsrumors.com/2018/12/hoops-rumors-glossary-designated-rookies-rose-rule.html

 

Teams and players can also negotiate conditional maximum starting salaries that hinge on the player’s performance. For example, when the Suns extended Devin Booker this past offseason, they included the following criteria for Booker’s starting salary:

  • 25% of the cap if Booker doesn’t make an All-NBA Team in 2018/19.
  • 27.5% of the cap if he’s named to the All-NBA Third Team.
  • 28.5% of the cap if he’s named to the All-NBA Second Team.
  • 30% of the cap if he’s named to the All-NBA First Team.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie obowiązuje to, za ile go podpisałeś u nas. Zostało to przegłosowane, przyjęte, zaakceptowane na poziomie 25%. Koniec. Kropka. Niech inni Radni też się wypowiedzą. Nie funkcjonują u nas żadne bonusy przy kontraktach, więc nie rozumiem dlaczego w tym przypadku miało by tak być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Pablo81 napisał:

Jest jeden fajny grajek, ktory nie poszedł w drafcie. Jak i kiedy mogę go podpisac?

Od środy startuje Free Agency, także wtedy. Po FA jest jeszcze opcja podpisania graczy na two-way contract, których pobieramy metodą wężyka zgodnie z kolejnością zajętą w zeszłym RS. I runda 30-1, II runda 1-30.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

A co finalnie z tymi na fioletowo (Kuzma, Iwundu) i unguaranteed? Bo sezon się skończył.

 

Kontrakty stały się gwarantowane, a Kuzma i Iwundu są zastrzeżonymi wolnymi agentami.

1 minutę temu, Principe napisał:

Pytanie mam dlaczego Hamidou Diallo widnieje w arkuszu z FA jako UFA? 

Ja go widzę jako RFA, aczkolwiek takich nie zaznaczonych potencjalnych RFA jest moim zdaniem sporo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, Principe napisał:

Pytanie mam dlaczego Hamidou Diallo widnieje w arkuszu z FA jako UFA? 

Ja to wprowadzałem i mogłem pominąć, acz pamiętam że w zeszłym sezonie jednego przespałeś tylko nie pamiętam kogo. Fergusona czy Diallo?

@january zakładając, że limit cash transactions w tym roku będzie na takim samym poziomie, czyli $ 5.617.000 jak wszystko inne ( salary cap, tax, wyjątki etc ) to uważasz, że od tych maksymalnie do przyjęcia 5,617M odejmujemy 200k od CM, czy traktujemy to jako extras? Drugie pytanie - skoro CM buli zasłużoną karę ma on prawo przeprowadzać trejdy z cashem? 

A może Rada ma to rozstrzygnąć ale, że Ty panujesz nad finansami to czekam na Twoje zdanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Po 200k dla każdego, poza Minnesotą, która się wtedy tego zrzekła, bo "nie chciała tych brudnych pieniędzy od Knicks".

Knicks w ten sposób wydali swój full cash na sezon 20/21.

No, poza 17k.

Tak myślałem.

W takim razie @człowiek...morza czekam na rozpiskę w temacie Wymiany. Po 200k do każdego. 

Przy okazji @Tecu i @ozzy110 i wszyscy którzy mają zaplanowane wymiany na full cash, zweryfikujcie/edytujcie swoje trejdy o 200.000 $ mniej. Nie możecie przekroczyć zakładanych 5.617.000.

Człowiek Morza stawia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.