Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

22 minuty temu, Eld napisał:

Ani mi sie waż.

Czekamy co w RL postanowią i do tego dopasujemy nasze rozgrywki. Wygląda, że sezon zostanie dokończony, a jak Ci dobrze wiadomo, transfery są po zakończeniu sezonu. Tutaj to nawet July memorandum nie będzie, draft we Wrześniu a reszta w rękach Boga.

A tak gwoli przypomnienia. Rada liczy teraz tylko dwie osoby. Ja i Ozzy. Moja propozycja jakiegoś zawieszenia sprów i powrotu uznanych nicków w to gro została obśmiana, więc proszę nie mieć prestensji do jakiś kontrowesyjnych decyzji, ale ktoś je będzie musiał jednak podejmować podejmować.

E, no dawajcie do Rady kumaci goście. Nie wydaje się, żeby był to AŻ TAKI zapierdol jak się podzielicie robotą. Ja bym na siebie wziął coś ale ja totalnie nie ogarniam CBA i nikomu bym nie umiał pomóc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, january napisał:

Wstępnie to trzeba było zrobić tak jak mówiłem te 10 gier przed pandemią, bo kij wie jaki scenariusz wybiorą, ale nie będzie to dokończenie 82 gier z tego co ogarniam.

Mi to tam lotto (1st seed w lidze), ale niżej macie chyba gorąco.

Myślę, że można zrobić opis nawet 12 gier do g65, bo i tak spora część drużyn/graczy tyle już rozegrała. 

Część opisu za ten okres już mam zresztą gotową. Bilanse uogólnione wrzucałem kilka dni temu. Można by już ogłosić naszym GMom, żeby wzięli się za opisy. Zrobilibyśmy głosowania i do końca czerwca byśmy mieli temat kolejności z głowy. Później to co wyjdzie byśmy dostosowali do rl NBA.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
W dniu 3.06.2020 o 17:58, january napisał:

Przy systemie 22 zespołów zostających w grze (kwestia loterii, kwestia tych ewentualnych play-in tournaments o playoffs, gdzie ważna jest różnica W-L) to koniecznie musimy dograć resztę "normalnego RS" przed tym jak się będą bawić w Vegas.

Jak bierzemy przykład z rl NBA, gdzie graja tylko drużyny playoffowe i te, które mają max 6 meczy straty do playoffs, to wychodzi nam chyba 19 teamów. 

Celtics, Hawks i Pels tracą więcej.

Jak to rozwiązujemy? 

Czy jest jeszcze możliwość - jak w rl NBA - żeby podpisać graczy z FA i graczy na 2way contract? 

Jaki będzie kalendarz u nas i jak go ustalamy kto z kim gra - bo ja nie zamierzam uśredniać meczy z "kosmitami". Musze mieć konkretnych przeciwników, a przy bilansach innych teamów muszę wiedzieć z kim te teamy grały. 

Mamy jakiś tydzień do startu meczy kontrolnych w restarcie i powinniśmy dogadać szczegóły zanim oni zaczną grać i będziemy się sugerowali formą graczy z teraz. 

Co z salary? W rl gracze dostali jakąś cześć $$$ mniej. 

Musimy też ustalić składy - kto gra, kto nie gra, to wróci ewentualnie w kolejnej fazie rozgrywek. 

Edytowane przez Alonzo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Tecu napisał:

@Alonzo

Racja, ale ja bym się spytał bardziej czy gramy. 2/3 osób nie daje nawet minimalnego znaku, że wciąż są zainteresowane 😕

Smutne :( 

Zdecydowanie najlepsza gra wirtualna o koszykówce jak dla mnie, gdzie możemy się wykazać - długofalowo planować, budować, realizować wizję jak byśmy chcieli, żeby nasz team wyglądał, reagować na bieżące problemy drużyny, scoutowac graczy w drafcie, przekonywać innych swoja argumentacją.. 

@january wg mnie stworzyłeś genialna grę. :) 

Ludzie w marazm popadli przez tego covida.. 

wg mnie można by wykazać gest dobrej woli i dać pozostałym GMom 48h na zagłosowanie jeszcze. Później sumujemy głosy i jedziemy dalej, bo nie ma na co czekać. Wznowienie sezonu tuż, tuż.. A to przecież nie działa tak, ze ten sezon zerujemy, tylko u nas wszystko tez ma przecież swoje konsekwencje chociażby finansowe. Zresztą jak jakiś gracz złapie w rl poważną kontuzję, która wykluczy go z jakiejś części przyszłego sezonu to przecież będzie miało swoje konsekwencje tak samo, jak przykładowo gracz X zagra nagle genialnie w bąblu w Orlando i będzie chciał wysoki nowy kontrakt. Dajmy na to Chris Chiozza*. Na jakiej podstawie miałby u nas dostać przykładowo MLE od przyszłego sezonu, jak u nas nie grał i nawet nikt o nim nie słyszał? 

Odnośnie kalendarza - można na bazie tego z rl, ale wtedy musielibyśmy mieć 22 teamy i wymienić te niegrające tam tylko na nasze i jest gotowy kalendarz.

Dobrze by było, zeby się inni GMowie wypowiedzieli.

 

* Chiozza to tylko przykład - nie chce mu dawać MLE :P 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim dajmy jeszcze czas ale taki twardy do końca wtorku.  Cześć osób dziś się ogarnia po wyjazdach z rodzinami i odgrzebuje się w pracy. Jutro odpala kompy prywatnie i może jest szansa.  

A gra jest genialna i trzeba ja utrzymać. W razie czego może zaciąg z simki zrobić jak ktoś odleci ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, january napisał:

Spokojnie można dalej głosować, szczerze to nawet nie wiem do kiedy przedłużony będzie termin, bo frekwencja na ten moment jest koszmarna, a przy +- połowie nie głosujących GMów nie ma co grać dalej.

Mamy już 16 głosów.

Brakuje 14.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 tygodni później...

W bubble grają 22 teamy i te 22 teamy na pewno coś na tym zarabiają, a już na pewno zarabiają więcej niż pozostała ósemka która się nie dostała. 

U nas finansowo premiowane są drużyny od 1-20. Sugeruję, aby odwzorować fakt uczestnictwa w the bubble i te 110% salary za dany sezon był liczony u nas dla teamów 17-22. Było by to uczciwe, bo tej dwójce za uczestnictwo w the bubble należy się jakaś ekstra nagroda, a taką nagrodą nawet dla najsłabszych teamów w RL NBA są dochody z praw telewizyjnych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Eld napisał:

W bubble grają 22 teamy i te 22 teamy na pewno coś na tym zarabiają, a już na pewno zarabiają więcej niż pozostała ósemka która się nie dostała. 

U nas finansowo premiowane są drużyny od 1-20. Sugeruję, aby odwzorować fakt uczestnictwa w the bubble i te 110% salary za dany sezon był liczony u nas dla teamów 17-22. Było by to uczciwe, bo tej dwójce za uczestnictwo w the bubble należy się jakaś ekstra nagroda, a taką nagrodą nawet dla najsłabszych teamów w RL NBA są dochody z praw telewizyjnych.

 

30 minut temu, january napisał:

110% na pewno nie. Ja się nie wypowiadam, ale można puścić ankietę czy robić zmianę na 105% dla miejsc 21-22 I na 115% dla ekip odpadajacych w play-in.

Jestem ZA

Teamy w bąblu powinny być nieco bardziej docenione. To wyjątkowy sezon, zatem możemy tu również zrobić wyjątek. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, january napisał:

110% na pewno nie. Ja się nie wypowiadam, ale można puścić ankietę czy robić zmianę na 105% dla miejsc 21-22 I na 115% dla ekip odpadajacych w play-in.

Brzmi sensownie. 

Nawet bardzo.

Myślę, że nikt nie miał by nic przeciwko temu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, BMF napisał:

U nas ten system jest umowny i funkcjonuje jako nagroda za poziom sportowy, więc nie wiem dlaczego ekipy z miejsc 21-22 miałyby dostać coś więcej niż w regulaminie, analogicznie jak ekipa z play-in.

Skoro jest za poziom sportowy to chyba wypadało by nagrodzić takich graczy jak SGA, Gasol, Norman Powell, Nurkić czy nawet Wannamaker jakimiś premiami? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, january napisał:

Jak coś to ja w dyskusji rozdzielilbym kwestie tych miejsc 21-22 Idruga czyli  play-in. Bo jednak to play-in to jest właśnie mocna zmiana przy naszych finansach jak coś, gdy 8 seed może w 2 spotkania odpaść z gorszym na przestrzeni RS zespołem (kontuzje etc).

To rób od razu ankietę na Johna Walla...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, january napisał:

Jak coś to ja w dyskusji rozdzielilbym kwestie tych miejsc 21-22 Idruga czyli  play-in. Bo jednak to play-in to jest właśnie mocna zmiana przy naszych finansach jak coś, gdy 8 seed może w 2 spotkania odpaść z gorszym na przestrzeni RS zespołem (kontuzje etc).

Ekipy z ósmego seeda w tym systemie są raczej w dużo lepszej sytuacji niż byłyby w realu w walce o playoffy. :) Na Zachodzie w realu Blazers i Memphis/Suns dzieli 0,8%wins, a Blazers będą musieli wygrać jeden mecz, a Memphis/Suns dwa, skrajna nieproporcjonalność. U nas będzie podobnie.

,,niż byłyby w realu'' --> niż byłyby, gdyby nie bubble

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.