Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)

Rekomendowane odpowiedzi

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

5.8

Pytanie brzmi co to jest przerwa między trymestrami i co autor miał na myśli

Pytanie też o stashe. Czy dobrze interpretuję regulamin, że 1st roundera też można stashować? Bo kiedyś kto napisał, że nie można a w regulaminie jak byk, że można.

W każdym z tych przypadków gracz może zostać przekonwertowany na pełnoprawny kontrakt w dowolnym dostępnym okresie:

- w czasie przeznaczonym na wymiany i podpisywanie FA pomiędzy trymestrami (wszystkie 3 okienka) 

- w przypadku dwuletnich umów także podczas FA)  

Jeśli gracz nie dostanie standardowego kontraktu przed końcem umowy to rozpocznie on okres FA jako RFA.

Lepiej? 

Edytowane przez Tomek9248
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Logika podpowiada mi ze to głupie pytanie ale warto spróbować : co jak dudleya znowu ktoś podpisze za rok, tez można odjąć ? ;p

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Logika podpowiada mi ze to głupie pytanie ale warto spróbować : co jak dudleya znowu ktoś podpisze za rok, tez można odjąć ? ;p

Nie, odejmuje się tylko za czas gdy trwał kontrakt realnie.

Jeśli zwolniłeś kogoś z 1 roczną umową, to tylko ten rok zarobków jest uwzględniany.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie, odejmuje się tylko za czas gdy trwał kontrakt realnie.

Jeśli zwolniłeś kogoś z 1 roczną umową, to tylko ten rok zarobków jest uwzględniany.

Czyli tak na przyszłość wiem chociaż, ze jakbym zestretchowal dwuletni kontrakt to jest taka opcja, dzięki wielkie Tomek. Daj znać ile się bedzie liczyc u Dudleya jeszcze jak znajdziesz, będę wdzięczny po raz kolejny.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy się kończy okienko na zwalnianie i podpisywanie graczy? Wszystko dziś?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kiedy się kończy okienko na zwalnianie i podpisywanie graczy? Wszystko dziś?

Dziś kończą się wymiany oraz kończy się zwalnianie graczy, którzy mogą zagrać w PO.

Przed PO można podpisać gracza, który został zwolniony do dziś, lub zwolnić gracza i podpisać nowego - zwolnionego do dziś, będącego FA bądź będącego własnym two-wayem. 

Tak, jak zrobili Warriors rok temu z Caspim i Cookiem. 

Gracz zwolniony przy 3 przerwie już umowy nie podpisze. 

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, pytanie o stretch kontraktu. Wiem już, że można go rozciągnąć na "2x pozostałe lata+1", ale pytanie, czy jeśli stretc***ę gracza a ktoś go weźmie to stretc***ę tylko jego wartość minus nowy kontrakt czy całość?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Witam, pytanie o stretch kontraktu. Wiem już, że można go rozciągnąć na "2x pozostałe lata+1", ale pytanie, czy jeśli stretc***ę gracza a ktoś go weźmie to stretc***ę tylko jego wartość minus nowy kontrakt czy całość?

Wartość nowego kontraktu odliczasz dopiero przy zakończeniu rozliczenia okresu, więc rozkładasz cały kontrakt

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy mogę dogadac się na S&T z kilkoma kontrahentami + złożyć własną ofertę graczowi i po prostu wygra lepsza w głosowaniu? Regulamin tego chyba nie zabrania, ale nie wiem jak to jest, za moich czasów (lol:) ) takiej fajnej mozliwości nie było. Nie będę pisał o jakiego gracza chodzi, bo łatwo się domyślić.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
45 minut temu, BothTeamsPlayedHurd napisał:

Czy mogę dogadac się na S&T z kilkoma kontrahentami + złożyć własną ofertę graczowi i po prostu wygra lepsza w głosowaniu? Regulamin tego chyba nie zabrania, ale nie wiem jak to jest, za moich czasów (lol:) ) takiej fajnej mozliwości nie było. Nie będę pisał o jakiego gracza chodzi, bo łatwo się domyślić.

To chyba będzie z niekorzyścią dla Ciebie jak rozbijesz aż tak głosy, ale przecież już 2.07 czy nawt 1 będziesz wiedział czy Joe Harris zostaje czy odchodzi ;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Czy we free agency można składać oferty z partial guarantee na ostatni rok czy tylko się bawimy w team options? Nie widzę nic w regulaminie, a nie pamietam jak to w praktyce śmigało.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Dostaję pytania na priv, więc przypominam :

Wartość pełnego (non-tax) MLE

Year    Salary
2019/20    $9,258,000
2020/21    $9,720,900
2021/22    $10,183,800
2022/23    $10,646,700
Total    $39,809,400

Wartość tax-payer MLE

Year    Salary
2019/20    $5,718,000
2020/21    $6,003,900
2021/22    $6,289,800
Total    $18,011,700

Wartość ROOM Exception

Year    Salary
2019/20    $4,767,000
2020/21    $5,005,350
Total    $9,772,350

Wartość Bi-Annual Exception

Year    Salary
2019/20    $3,623,000
2020/21    $3,804,150
Total    $7,427,150

Wysokość Apron : $138,928,000 (hardcap dla ekip pozyskujących gracza w SnT oraz dla ekip, które użyją BiA lub użyją MLE w wysokości przekraczającej wartość TAX-payer exception)

• Like 7
  • Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Na czym stanęliśmy jeżeli chodzi o publikacje ofert i termin oferty? 

Jakie jest stanowisko Rady i kiedy Julek wrzuci oferty?

czysta ciekawość bo swoje zrobiłem a z pójściem na rękę CM nie mam problemu 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Nie kontaktowałem się z julkiem, więc wrzuci jak będzie. 
Nie ma pójścia na rękę.

Przypominam (zwłaszcza tym zespołom co złożyły oferty) : PRZY KONTROFERTACH ZGODNIE Z REGULAMINEM WAŻNE JEST WYPISANIE PRIORYTETÓW I WARUNKÓW.

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak to jest ze z jednej strony jest obowiązek w 2 turze oferty rozpoczynającej się od pełnych 10.000.000 a z drugiej dopuszczono MLE start 9,2. Te dwie regulacje się wykluczają. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
3 minuty temu, ignazz napisał:

Jak to jest ze z jednej strony jest obowiązek w 2 turze oferty rozpoczynającej się od pełnych 10.000.000 a z drugiej dopuszczono MLE start 9,2. Te dwie regulacje się wykluczają. 

Kontroferty nie muszą osiągać minimum danej tury - spójrz na ofertę Warriors za Harrisa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
5 minut temu, ignazz napisał:

No bo to oferty maja sie zaczynac od 10kk a nie KONTRoferty

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
49 minut temu, ignazz napisał:

Spurs wygrywając UFA Rudy Gaya zachowują cap hold do końca okresu transferowego. 

6.960.000. 

Nie bardzo. Rudy Gay miał tylko non bird po rocznej umowie, więc operując na jego capholdzie mógłbyś mu zaoferować umowę maksymalnie zaczynającą się od jego capholdu. Oferując mu kontrakt zaczynający się od znacznie wyższej kwoty (10mln) podpisujesz go z capspace -naturalnie będziesz musiał zrzucać capholdy by zmieścić się pod progiem 109,140000

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Jak ti się ma do wrzutki Flubera?

z regulaminu i jego wycinka wynikało ze mogę 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi