Skocz do zawartości
Tomek9248

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)

Rekomendowane odpowiedzi

6 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Ja bym to zostawił Jaśkowi. Przynajmniej byłby z Niego jakiś pożytek...

:P

Jasiek przyda po co innego.

Ja mam dosłownie hopla na punkcie tabelek i excela więc zostawcie to mnie.

6 godzin temu, cvbe napisał:

Ja mam +5,617,000 od Rockets.

Dziękuję.

Ktos jeszcze? Lama?

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Magic przekazali Suns 1mln$ na początku lipca za prawa do Handsa. 

• Thanks 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kwoty powinny być pod każdym teamem w excelu @Eld

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)
6 minut temu, ozzy110 napisał:

Kwoty powinny być pod każdym teamem w excelu @Eld

Będą.

Pewnie nie zauważyliście, ale zacząłem i tam robić porządki. Już kilka teamów posprzątałem. Kwestia paru dni i będzie cacy. Każdy team będzie miał "UWAGI" do wpisania i szczegóły których normalnie nie da się ująć bez rozwalania czegoś innego.

Wpisywanie dealów gotówkowych pod każdym teamem jest jeszcze o tyle dobrym rozwiązaniem, że będzie można to weryfikować z tym co rzeczywiście jest w zakadce "bilans finansowy" na który mam ciekawy pomysł.

Edytowane przez Eld
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
20 minut temu, Eld napisał:

Będą.

Pewnie nie zauważyliście, ale zacząłem i tam robić porządki. Już kilka teamów posprzątałem. Kwestia paru dni i będzie cacy. Każdy team będzie miał "UWAGI" do wpisania i szczegóły których normalnie nie da się ująć bez rozwalania czegoś innego.

Wpisywanie dealów gotówkowych pod każdym teamem jest jeszcze o tyle dobrym rozwiązaniem, że będzie można to weryfikować z tym co rzeczywiście jest w zakadce "bilans finansowy" na który mam ciekawy pomysł.

Jak tak Ci dobrze idzie i masz tyle zapału, to może przeliczysz ile mi się ucina z salary za kontrakt Robersona?:)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
48 minut temu, fluber napisał:

Jak tak Ci dobrze idzie i masz tyle zapału, to może przeliczysz ile mi się ucina z salary za kontrakt Robersona?:)

Roberson miał kontrakt 9.280.000. Zwolniłeś go więc zgodnie z pkt regulaminu jeśli zostanie zatrudniony przez kogoś innego odejmuje Ci się do od jego wypłaty ale nie więcej niż 20% rozwiązanej umowy.

Roberson dostał od Qcina 3.623.000.

20% z umowy z jakiej go zwolniłeś to 1.856.000.

"10.41. Buyout. Gdy drużyna X zwolni zawodnika w trakcie sezonu, a ten zostanie podpisany przed końcem sezonu przez inną organizację, uznajemy to za buyout. W takim przypadku uznajemy, że drużyna X płaci zawodnikowi wysokość jego kontraktu pomniejszoną o nową umowę, ale o nie więcej niż 20% rozwiązanej umowy."

I według mojej logiki o taką wartość zostać Ci powinien pomniejszony strecz nie tylko w tym roku ale również w przyszłym ( z lekką różnicą paru dolców bo kontrakt delikatnie rośnie ) z takiego powodu, że Roberson dostał od Qcina dwa lata w pełni gwarantowane. Dopiero w trzecim roku sreczu bulisz pełne 3.093.333 no chyba, że ktoś go wtedy zatrudni.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
33 minuty temu, Eld napisał:

20% z umowy z jakiej go zwolniłeś to 1.856.000.

"10.41. Buyout. Gdy drużyna X zwolni zawodnika w trakcie sezonu, a ten zostanie podpisany przed końcem sezonu przez inną organizację, uznajemy to za buyout. W takim przypadku uznajemy, że drużyna X płaci zawodnikowi wysokość jego kontraktu pomniejszoną o nową umowę, ale o nie więcej niż 20% rozwiązanej umowy."

I według mojej logiki o taką wartość zostać Ci powinien pomniejszony strecz nie tylko w tym roku ale również w przyszłym ( z lekką różnicą paru dolców bo kontrakt delikatnie rośnie ) z takiego powodu, że Roberson dostał od Qcina dwa lata w pełni gwarantowane. Dopiero w trzecim roku sreczu bulisz pełne 3.093.333 no chyba, że ktoś go wtedy zatrudni.

Z tego co się dowiadywałem to ta podana wartość dzieli się po prostu pomiędzy te lata streczu. czyli wyjdzie 600.000 z hakiem na rok jeśli wartość jest prawidłowa.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 minut temu, cvbe napisał:

Z tego co się dowiadywałem to ta podana wartość dzieli się po prostu pomiędzy te lata streczu. czyli wyjdzie 600.000 z hakiem na rok jeśli wartość jest prawidłowa.

Tak, tylko zastanawiające jest jak to wygląda w przypadku zwolnionego gracza który dostaje nowy kontrakt na dłużej niż rok ( Roberson u nas np ). Nie powinno się to rozkładać 20% na każdy rok? W końcu taki Roberson dostaje 3,8M od Qcina i 2 z hakiem od Flubera po odjęciu tych 20%. Źle mu nie jest. Jak te 20% jest liczone? 

Nie potrafię sobie przypomnieć jak to wyglądało w w przypadku jakiś RL graczy, gdzie dostali strecza, później znaleźli zatrudnienie i jak im później płacił ten macierzysty klub. Czy tylko w pierwszym roku gażę, czy w kolejnych również.

Na myśli przychodzi mi Deron Williams który do dziś wisi 5M jeszcze przez dwa lata w salary Nets a później kręcił się jeszcze po Dallas i Cavaliers. Odbijali coś Netsom z wypłaty?

Przydało by się to rozkminić.

Ale przyznam @cvbe, że Twoja teoria jest bardziej logiczna. 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Ja bym to zostawił Jaśkowi. Przynajmniej byłby z Niego jakiś pożytek...

Daj mi trochę wakacji, skoro muszę oglądać Jrue Holidaya 😉 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
10 minut temu, january napisał:

Daj mi trochę wakacji, skoro muszę oglądać Jrue Holidaya 😉 

Od początku mówiłem, że Jrue nie podoła. Gość oddawał piłkę Frazierom, Nelsonom i mocno past prime Rondo tej ligi, a tu dapunk20 i niektórzy nasi GMowie myśleli, że on przejmie nagle rolę lidera i jeszcze utrzyma impact w obronie. Gość musiałby być TOP10 playerem ligi, a jednak jest tylko elite rolesem.

Dobrze dla Pels w realu, że chociaż ten Ingram i Ball dobrze wyglądają i dają trochę radości. Swoją drogą mam wrażenie, że mało poruszasz tematu Lonzo. Czekam na twój szeroki opis o Pelikanach :)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Tak z ciekawości czy to tylko nasza zasada czy tak jest też w RL NBA?

Jeśli zawodnikowi kończy się umowa two-way to zostaje zastrzeżonym wolnym agentem i po dostaniu umowy normalnej już nie jest RFA.

Ale jak podpiszemy umowę 1+1TO zanim stanie się wolnym agentem, to RFA się stanie dopiero po zakończeniu umowy 1+1TO.

Nie wiem czy to nasz wymysł czy ma to związek z CBA. Nie powiem, jest to logiczne i fajnie by zostało. Inaczej np. mój Sumner RFA byłby dwa razy.

@january @karpik

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Jasiek, daj tego Butlera na ławkę i problem Ingrama rozwiązany, jeszcze kostkę Harrisowi podkręcił bo pokraka biegać nie umie, shame

sorry, że nie w tym temacie, ale to w sumie pytanie do czlonka rady, takie z serii "z czym do ludzi"

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
  • Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
8 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Tak z ciekawości czy to tylko nasza zasada czy tak jest też w RL NBA?

Jeśli zawodnikowi kończy się umowa two-way to zostaje zastrzeżonym wolnym agentem i po dostaniu umowy normalnej już nie jest RFA.

Ale jak podpiszemy umowę 1+1TO zanim stanie się wolnym agentem, to RFA się stanie dopiero po zakończeniu umowy 1+1TO.

Nie wiem czy to nasz wymysł czy ma to związek z CBA. Nie powiem, jest to logiczne i fajnie by zostało. Inaczej np. mój Sumner RFA byłby dwa razy.

@january @karpik

Twój Sumner nie może być RFA, bo po skończeniu kontraktu będzie miał na koncie 4 lata w lidze. 

Reszta jest tu:

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q42

• Like 1

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi