Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

33 minuty temu, Eld napisał:

20% z umowy z jakiej go zwolniłeś to 1.856.000.

"10.41. Buyout. Gdy drużyna X zwolni zawodnika w trakcie sezonu, a ten zostanie podpisany przed końcem sezonu przez inną organizację, uznajemy to za buyout. W takim przypadku uznajemy, że drużyna X płaci zawodnikowi wysokość jego kontraktu pomniejszoną o nową umowę, ale o nie więcej niż 20% rozwiązanej umowy."

I według mojej logiki o taką wartość zostać Ci powinien pomniejszony strecz nie tylko w tym roku ale również w przyszłym ( z lekką różnicą paru dolców bo kontrakt delikatnie rośnie ) z takiego powodu, że Roberson dostał od Qcina dwa lata w pełni gwarantowane. Dopiero w trzecim roku sreczu bulisz pełne 3.093.333 no chyba, że ktoś go wtedy zatrudni.

Z tego co się dowiadywałem to ta podana wartość dzieli się po prostu pomiędzy te lata streczu. czyli wyjdzie 600.000 z hakiem na rok jeśli wartość jest prawidłowa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, cvbe napisał:

Z tego co się dowiadywałem to ta podana wartość dzieli się po prostu pomiędzy te lata streczu. czyli wyjdzie 600.000 z hakiem na rok jeśli wartość jest prawidłowa.

Tak, tylko zastanawiające jest jak to wygląda w przypadku zwolnionego gracza który dostaje nowy kontrakt na dłużej niż rok ( Roberson u nas np ). Nie powinno się to rozkładać 20% na każdy rok? W końcu taki Roberson dostaje 3,8M od Qcina i 2 z hakiem od Flubera po odjęciu tych 20%. Źle mu nie jest. Jak te 20% jest liczone? 

Nie potrafię sobie przypomnieć jak to wyglądało w w przypadku jakiś RL graczy, gdzie dostali strecza, później znaleźli zatrudnienie i jak im później płacił ten macierzysty klub. Czy tylko w pierwszym roku gażę, czy w kolejnych również.

Na myśli przychodzi mi Deron Williams który do dziś wisi 5M jeszcze przez dwa lata w salary Nets a później kręcił się jeszcze po Dallas i Cavaliers. Odbijali coś Netsom z wypłaty?

Przydało by się to rozkminić.

Ale przyznam @cvbe, że Twoja teoria jest bardziej logiczna. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, january napisał:

Daj mi trochę wakacji, skoro muszę oglądać Jrue Holidaya 😉 

Od początku mówiłem, że Jrue nie podoła. Gość oddawał piłkę Frazierom, Nelsonom i mocno past prime Rondo tej ligi, a tu dapunk20 i niektórzy nasi GMowie myśleli, że on przejmie nagle rolę lidera i jeszcze utrzyma impact w obronie. Gość musiałby być TOP10 playerem ligi, a jednak jest tylko elite rolesem.

Dobrze dla Pels w realu, że chociaż ten Ingram i Ball dobrze wyglądają i dają trochę radości. Swoją drogą mam wrażenie, że mało poruszasz tematu Lonzo. Czekam na twój szeroki opis o Pelikanach :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak z ciekawości czy to tylko nasza zasada czy tak jest też w RL NBA?

Jeśli zawodnikowi kończy się umowa two-way to zostaje zastrzeżonym wolnym agentem i po dostaniu umowy normalnej już nie jest RFA.

Ale jak podpiszemy umowę 1+1TO zanim stanie się wolnym agentem, to RFA się stanie dopiero po zakończeniu umowy 1+1TO.

Nie wiem czy to nasz wymysł czy ma to związek z CBA. Nie powiem, jest to logiczne i fajnie by zostało. Inaczej np. mój Sumner RFA byłby dwa razy.

@january @karpik

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasiek, daj tego Butlera na ławkę i problem Ingrama rozwiązany, jeszcze kostkę Harrisowi podkręcił bo pokraka biegać nie umie, shame

sorry, że nie w tym temacie, ale to w sumie pytanie do czlonka rady, takie z serii "z czym do ludzi"

Edytowane przez LeweBiodroSmoka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Tak z ciekawości czy to tylko nasza zasada czy tak jest też w RL NBA?

Jeśli zawodnikowi kończy się umowa two-way to zostaje zastrzeżonym wolnym agentem i po dostaniu umowy normalnej już nie jest RFA.

Ale jak podpiszemy umowę 1+1TO zanim stanie się wolnym agentem, to RFA się stanie dopiero po zakończeniu umowy 1+1TO.

Nie wiem czy to nasz wymysł czy ma to związek z CBA. Nie powiem, jest to logiczne i fajnie by zostało. Inaczej np. mój Sumner RFA byłby dwa razy.

@january @karpik

Twój Sumner nie może być RFA, bo po skończeniu kontraktu będzie miał na koncie 4 lata w lidze. 

Reszta jest tu:

http://www.cbafaq.com/salarycap.htm#Q42

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
23 godziny temu, eMeS napisał:

Można nadal proponować extension swoim graczom podczas głosowania na trymestralne bilanse? Bo w regulaminie nie mogę znaleźć 

A to deadline nie jest do października??

 

@Eld od kiedy do kiedy jest okienko u nas otwarte bo po poście stycznia to już nie wiem kiedy te opisy, okienko i głosowanie. Da radę wrzucić daty do odpowiedniego tematu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
14 godzin temu, Qcin_69 napisał:

Czy gracz który podpisał latem extension może brać udział w wymianie 6 miesięcy po jego podpisaniu? Czy dopiero po sezonie?

 

14 godzin temu, MarcusCamby napisał:

Po sezonie.

Bardzo nie lubię podważać kompetencji ludzi jak Ty Camby ale raz, że nie dawało mi to spokoju, a dwa, MMM2121 poprosił mnie o zdanie. Jest 6 miesięcy jednak a nie po sezonie. 

KNImT3O.jpg

Mówi o tym punkt 95 CBA.

Tyczy się np Draymonda Greena. W RL zgodził on się na 100/4 - 2 Sierpnia, dzięki czemu w RL można go wymienić już 2 Lutego. U nas niestety Dray doczekał się oferty od Woodena dopiero w V turze, czyli oficjalnie podpisał extension 10 Października. Pół roku to daje 10 Kwietnia, czyli zasadniczo prawie to co pisze Camby ALE jednak pół roku a nie cały RS.

@MMM2121 tu masz odpowiedź.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, karpik napisał:

Czy graczom podpisanym w tym okienku będzie wypłacane całe salary czy 2/3 (czyli tak, jak byłoby w RL)?

To chyba było poruszane w zeszłym sezonie i nic z tym nie zostało zrobione przed RS ( ja sam osobiście jestem przeciw wprowadzaniu zmian na już ), więc póki co jest po staremu - czyli całe, ale już wrzucam to na młynek do pozostałych Radnych aby się wypowiedzieli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Eld napisał:

To chyba było poruszane w zeszłym sezonie i nic z tym nie zostało zrobione przed RS ( ja sam osobiście jestem przeciw wprowadzaniu zmian na już ), więc póki co jest po staremu - czyli całe, ale już wrzucam to na młynek do pozostałych Radnych aby się wypowiedzieli.

Ja z Alonzo pisaliśmy i przypominaliśmy już o tym kilkukrotnie, pierwszy raz wspomniane na ten temat było chyba w lutym zeszłego roku. To chyba wystarczająca ilość czasu, żeby zająć się dość oczywistą sprawą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, karpik napisał:

Ja z Alonzo pisaliśmy i przypominaliśmy już o tym kilkukrotnie, pierwszy raz wspomniane na ten temat było chyba w lutym zeszłego roku. To chyba wystarczająca ilość czasu, żeby zająć się dość oczywistą sprawą?

sam będąc prawie dwa lata w radzie nie ruszyłeś tematu, więc bez takich uwag.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, karpik napisał:

Ja z Alonzo pisaliśmy i przypominaliśmy już o tym kilkukrotnie, pierwszy raz wspomniane na ten temat było chyba w lutym zeszłego roku. To chyba wystarczająca ilość czasu, żeby zająć się dość oczywistą sprawą?

No ja jestem nie całe dwa miesiące więc raczej nie do mnie pretensje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, karpik napisał:

Czy graczom podpisanym w tym okienku będzie wypłacane całe salary czy 2/3 (czyli tak, jak byłoby w RL)?

Zgodnie z decyzją Rady zmiana ta wejdzie, ale od nowego sezonu.

@karpik dziękuję za downvote.

Fajnie jest w tej Radzie. 

Ktoś ma jeszcze jakieś pytania abym mógł tematy szybko zamknąć i zebrać więcej downvote?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.