Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, january napisał:

Nie chce wprowadzać kontrahentów w błąd.

Nicka Richardsa tylko ja mogę podpisać na 1+1 TO, czy mogę to sprzedać jako two-way i nowy klub podpisze go na 1+1 TO? 

Na moje możesz oddać i wtedy ktoś go podpisze 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

Dla przykładu. Tego na L mogłem podpisać przed startem RS na 1 + TO. W trakcie tych ziutków co mam mogę tylko do końca. Tak głosi regulamin. Nie ma teraz w tym okienku podpisywania na 1 + TO TW

Wciąż źle czytasz. W tym co wstawiłeś nigdzie nie jest napisane o zwykłej umowie. Jest mowa o sytuacji, gdy podpisujesz gościa na umowę TW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, LAF napisał:

Dla przykładu. Tego na L mogłem podpisać przed startem RS na 1 + TO. W trakcie tych ziutków co mam mogę tylko do końca. Tak głosi regulamin. Nie ma teraz w tym okienku podpisywania na 1 + TO TW

Nie, no.. zaraz, zaraz.. 

2way umawialiśmy się na 1+1TO, a swoich z draftu 2way jak są w pierwszym roku 2way 2+1TO.

ja swojego czasu Chrisa Silve po pozyskaniu z Golden St. jako 2way podpisałem chwilę później na 1+1TO. 

Teraz tak Highsmitha będę podpisywał na 1+1TO. 

Idea 2way jest taka, że dajemy graczowi, który nie załapałby się do normalnego 15 osobowego składu szansę na pokazanie się jednak w sezonie podczas tych 2 trymestrów. Jaki interes z tego miałby klub, zeby po sezonie musieć walczyć o gracza na FA, nawet jeżeli taki gracz jest RFA? Ktoś go może przepłacić, bo akurat nie ma co zrobić z $$ jak u mnie było przy Lowrym. 

Inna sprawa, że kluby raczej nie handlują 2way dla uzyskania jakichś profitów, tylko po prostu podpisują swoich 2way na normalne umowy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie rozumiem debaty - przecież jest na to punkt w Regulaminie:

 

5.8: Two-way contracts: Po zakończeniu tur FA każdy zespół może dobrać do 2 graczy na two-way contract. W tym celu robimy draft metodą wężyka. W pierwszej rundzie wybieramy w kolejności od najgorszego do najlepszego bilansu w poprzednim RS. W drugiej kolejność się odwraca.

Zawodnicy tacy mogą grać jedynie w jednym z trzech naszych okresów RS. 

Zawodnik będący pod two-way deal nie liczy się do salary ani nie ma gwarantowanej umowy.

Jeśli GM zdecyduje się, że chce danego zawodnika na dłuższy czas, to musi dla niego znaleźć miejsce w 15 osobowym rosterze, a umowa gracza przechodzi na 1+1 TO (przy czym owe 1 to aktualny sezon) według minimum dla rookies lub 2+1 jeśli gracz jest w swoim pierwszym roku dwuletniej umowy two-way oraz jego klub ma odpowiedni wyjątek, aby móc tego gracza podpisać. Po zakończeniu takiej umowy zawodnik zostaje RFA.

Gracza sprowadzonego do klubu w drugiej rundzie draftu, można podpisać na dwuletnią umowę two-way. Zawodnicy ściągnięci metodą wężyka dostają umowę tylko na rok.

Zawodników podpisanych jako TW trakcie sezonu umowa obowiązuje tylko do jego końca.

W każdym z tych przypadków gracz może zostać przekonwertowany na pełnoprawny kontrakt w dowolnym dostępnym okresie:

  • w czasie przeznaczonym na wymiany i podpisywanie FA pomiędzy trymestrami (wszystkie 3 okienka)
  • w przypadku dwuletnich umów także podczas FA)  

Jeśli gracz nie dostanie standardowego kontraktu przed końcem umowy to rozpocznie on okres FA jako RFA.

 

---------------------------------------------------------------

Jeśli ktoś teraz chce przekonwertować TW na zwykłą umowę to są dwie opcje:

- jeśli to TW podpisany na rok dostaje 1+1TO przy czym 1 to ostatni trymestr tego sezonu

- jeśli to TW podpisany na 2 lata (own) to może dostać 2+1TO przy czym pierwszy rok to ostatni trymestr tego sezonu

Jeśli chcemy kogoś podpisać teraz na TW - to dostaje TW do końca sezonu czyli na ostatni trymest

EOT

Edytowane przez Szulim
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pytanko mam bo trochę nie śledziłem, czy ja Wesa Matthewsa (do Minnesoty trafił 23 grudnia) mogę teraz łączyć w wymianach z innymi zawodnikami, czy muszę odczekać 60 dni? 

Bo nie wiem czy jakieś zmiany zapadły w tej kwestii (niespójności terminów okienek w realu i u nas)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Reikai napisał:

k****, zniknal mi opis ktory pisalem, zazwyczaj zapisuje sie to co piszesz po zamknieciu przegladarki, tym razem zniknelo. Jest jakis sposob na odzyskanie tego, czy po jablkach?

Niezły noobek ze w przeglądarce robisz opis :)
Zdarzyło mi się ze dwa razy w begm, nie martw się każdy się kiedys nauczy ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LAF napisał:

U nas są dwa.

5.8: Two-way contracts: Po zakończeniu tur FA każdy zespół może dobrać do 2 graczy na two-way contract. W tym celu robimy draft metodą wężyka. W pierwszej rundzie wybieramy w kolejności od najgorszego do najlepszego bilansu w poprzednim RS. W drugiej kolejność się odwraca.

 

Zawodnicy tacy mogą grać jedynie w jednym z trzech naszych okresów RS. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Szulim napisał:

True, ale przed offseason będzie przepisany i zreformowany od nowa ;)

takie kwiatki i dziury zostaną pozamykane - bo te różnice też wynikają z tego co wprowadziła polityka covidowa w NBA i kilka innych zmian w CBA - także będzie spory update

Ale jaka jest oficjalna wersja? Moge uzywac Goodwina tez w T3 na TW tak jak pisze Laf, czy mam sie trzymac tego co jest w regulaminie napisane?

Edit: Ok juz mi tu donosza na priv, ze moge normalnie i po prostu jest blad w regulaminie.

Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Reikai napisał:

Ale jaka jest oficjalna wersja? Moge uzywac Goodwina tez w T3 na TW tak jak pisze Laf, czy mam sie trzymac tego co jest w regulaminie napisane?

Edit: Ok juz mi tu donosza na priv, ze moge normalnie i po prostu jest blad w regulaminie.

Możesz nim grac, Bo regulamin po prostu nie zostal zaktualizowany w tym punkcie; odkad zwiększyli limity w czasie Covid w realu u nas tez zwiększyliśmy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podczas negocjacji z Heat wyszło na jaw ze w arkuszu znowu jest błąd, @ozzy110 MCClung był podpisany na 1+1 PO, jestem uczciwy ale przyznam ze o tym już zapomniałem i przez ten błąd byłem przekonany ze ma TO ;] popraw proszę 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, Reikai napisał:

Monk i Darius Days tez PO.

 

26 minut temu, RonnieArtestics napisał:

Podczas negocjacji z Heat wyszło na jaw ze w arkuszu znowu jest błąd, @ozzy110 MCClung był podpisany na 1+1 PO, jestem uczciwy ale przyznam ze o tym już zapomniałem i przez ten błąd byłem przekonany ze ma TO ;] popraw proszę 

A to dziwne. Monka na pewno wpisywałem na zielono, google lubi mi co jakiś czas usuwać kolor przy przenoszeniu. Ale te minima z TO... Szczególnie, że każdy był sprawdzany. W jakiś wolny weekend usiądę i sprawdzę wszystkie podpisy z lata czy coś jeszcze się nie wykrzaczyło. Co ważne, poprawione

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.