Skocz do zawartości

beGM - Pytania do Radnych (i nie tylko radnych)


Tomek9248

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, RonnieArtestics napisał:

@LONGER01 a jest jakaś różnica czy podpiszę z caleb Houstan teraz czy później ? Jaka jest różnica miedzy capholdem a podpisem bo wiem ze teamy często podpisują rookie na końcu. 

Takie, że jak chcesz gościa wymienić przed podpisem to wysyłasz prawa bez umowy. Po podpisie masz miesiąc blokady i kontrakt liczy się do wymiany

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fluber napisał:

I co z tym powrotem? Coś wiesz? 

Nie,  żadnych nowych wieści. Widzę ze byl aktywny godz temu na fb wiec raczej wszystko w porządku. najwyżej jak zacznie się pierwszy tydzień na składanie oferty spytam o update ;) (nie chce mu truć, on czasem nie miał jakiejś podróży poślubnej czy coś w planach ? ) 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@karpik @ozzy110 lub inni

 

Żeby składać oferty ma FA mogę se trzymać capholdy tak jak są i zrzucić moich łebków dopiero po podpisie Przykładowego Jordana Poole , prawda?

Pamietam zasadę ze trzeba mieć polowe capspace. Ale to chodzi o max cap space prawda? Czy muszę mieć te pół prawdziwego capspace ZANIM złoże ofertę ? 

Edytowane przez RonnieArtestics
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, RonnieArtestics napisał:

@karpik @ozzy110 lub inni

 

Żeby składać oferty ma FA mogę se trzymać capholdy tak jak są i zrzucić moich łebków dopiero po podpisie Przykładowego Jordana Poole , prawda?

Pamietam zasadę ze trzeba mieć polowe capspace. Ale to chodzi o max cap space prawda? Czy muszę mieć te pół prawdziwego capspace ZANIM złoże ofertę ? 

Max starczy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, LAF napisał:


 

Jeśli złożyłeś mu QO i nikt mu nie złoży oferty to zostaje na tym QO u Ciebie na sezon a później stanę się UFA ( tutaj nie jestem pewny może @karpik się wypowie co się dzieje jak dostanie QO a odrzucę caphold) 

 

No wlasnie o to mi chodzi. Zlozylem jednemu QO i chce zrzucic jego caphold. Co sie stanie wtedy. Bedzie UFA?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, LAF napisał:

Aby był RFA musi być QO i caphold, ale czy w momencie wycofania capholdu QO staje się nieważne z automatu ? 

No jeśli rezygnujesz z cap holda a gość jest RFA to z automatu odwołujesz QO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 21:03, january napisał:

Na przyszły sezon nie masz hardcapu. Na sezon 23/24, czyli do kolejnego rozliczenia masz obecnie bilans +38,6 mln za sezony '21 i '22, co jest bardzo dobrym wynikiem. Po rozliczeniu przed sezonem 23/24 spadnie Ci najkorzystniejszy sezon ('21 i +35 mln), więc raczej nie ma co straszliwie oszczędzać w przyszłym (22/23) sezonie, bo pewnie najkorzystniejszy i tak będzie tzw. reset finansowy po sezonie.

Niemniej zysk powiązany jest bezpośrednio z wynikami osiąganymi, a zachód szykuje się bardzo głęboki w walce o PO w przyszłym sezonie. Planowałbym na Twoim miejscu salary na około 160-166 mln maksymalnie w przyszłym sezonie (ta druga kwota to już jest założenie, że wejdziesz do PO). Jak pojawią się oficjalne dane z Salary Cap na przyszły sezon to Ci napiszę wyliczenia dokładniejsze.

To mnie trochę zdumiewa bo o ile kwestie wyniku i trzylatki można tłumaczyć wysokimi kosztami obecnymi to czy dobrze rozumiem ze nasze OKC ma doradzane branie jeszcze 15.000.000$-16.000.000$  jako dodatkowe koszty aby lekko dobić do 160.000.000-166.000.000$?

Przeciez takie przekraczanie poziomu podatku jest szkodliwe dla klubu i nie tylko rodzi ryzyko wejścia po zniknięciu tego dobrego bilansu ( reset) w ogromne kłopoty finansowe lat następnych. 
Większość klubów jakie mamy nigdy nie zbliżyły się do takich wydatków i szczęśliwie się chociaż ułożyło ze później niż te rady wasze SC wzrosło więcej niż raport. Ale chce zrozumieć to jeszcze raz! W sytuacji gdy dla części składu wydatki są już na poziomie 150.000.000 rekomendacja jest dla OKC pójście ponownie w podatek i repeater?

i usadzenie się tak na 160-166 mln? 

Lub nawet 2.000.000 wyżej po obecnych korektach?

Przecież za rok już jest 157.000.00 a składu całego nie widać. Biorąc 2/3 graczy za 7/8 lub 10 mln to nie jest dobra rada moim zdaniem. 

Obecnie OKC ma tylko 8 graczy i za rok 157.000.000$. Nikt tu nie widzi zagrożeń? Tylko uspokaja i jeszcze nawet daje 15.000.000$ zapasu?

Mistrz Lakers ma tańszy skład i to ze wszystkimi cap hołdami łącznie. O co tu chodzi? 

Sportowo GM ściągnął Greena za 2 graczy słabszych ale droższego o 1.200.000 ale z obowiązkiem w takim 2 za 1 brania jeszcze kolejnego gracza np za minimum. To podwyższa koszty a zmniejsza ilość graczy. Czyli finansowo dodano około 2.000.000 $ obciążeń choć tu oczywiście sportowo to może się opłacać. Ryzyko tez jest bo to Drey Green. Chodzące ryzyko. Ale cenny nabytek. 

Wiem ze mamy wyższe limity obecnie i te kwoty historycznie bardziej przerażały ale repeater?

W dniu 17.06.2022 o 20:19, MarcusCamby napisał:

Nie ma tragedii. Nie masz hardcapu, a Thunder z poprzednich lat mają solidne plusy, więc za rok w razie czego weźmiesz reset. Powodu do wykonywania nerwowych ruchów nie ma.

Najlepiej niech doradzi Ci tutaj @january

 

Na pewno nic nerwowego. A tym bardziej daleko od fire sale. Ale serio nie ma tu zagrożeń ? 

Mi się lampka zapala gdy 8 graczy i 150/157 mln na dwa lata. 

Można zgrabnie to uzupełnić ale jeszcze dociazac budżet bo zapas 15.000.000 jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze nowo odzyskany GM otrzymał informacje aby teraz nie robił nerwowych ruchów. ( prawda i zgadzam się ) i nie rezygnował z lepszego nazwiska ( częściowo dobra rada) bo ma wypracowany zysk ( zgoda w 100%) i nie musi się martwić o finanse ( nie prawda). Tymczasem nawet jak teraz podbije koszty to dopiero za rok będzie musiał ewentualnie zacząć robić korekty. 
 

Pamietam swój -39.000.000 sezon i stad moje zdziwienie bo potem grubo w następnych latach dopłaciłem do nadrabiania wyników. Beztrosko tylko przez 3 miesiące działałem a konsekwencje miałem na dwa następne. 
 

tu niby nie ma straty ale przecież teraz jak GM widzi ze może brać 18.000.000 to nie robi tego raczej w rocznych kontraktach. A to już jest krok od tego aby za rok rozpocząć kolejne okresy ze strata. O potężnym ryzyku kontuzji takiego SGA jako lidera przy ekipie za 178.000.000 ( bo na tyle na razie wyjdzie wynik za rok jak będą te wzmocnienia) .

nie wiem czemu radzicie działać pod kurek z kosztami. Brak zapasu to brak skorzystania ewentualnie z okazji zaatakowania lepszej pozycji jakby trzeba było szybko dołożyć 10.000.000 na niespodziewane wzmocnienie bo byłaby furtka na mistrza przez chwile.  Tymczasem patrząc z boku na to wyglada mi na takie zaparkowanie status quo i zepchnięcie problemu na za rok wręcz w sumie pogłębiając problem przez uspokajanie GM ze wszystko ok. Zobaczcie tam nie ma spadających kontraktów. 

Tu nie chodzi mi o to ze NIE WYJDZIE OK na swoje w tym roku gdy 168.000.000 zamieni się na PO tylko po co teraz romansować na podbijaniu kosztów z których możliwie jak się dzisiaj coś dołoży to trzeba będzie potem schodzić. 
łatwo dobierać a trudno zrzucać. Ostatecznie OKC ma tylko jednego SGA do oddania hienom. 
granie takim składem na 170 baniek to zabawa gorsza niż 76ers. 

Przecież tak po resecie te koszty tak nie znikną. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U nas wiele osób ceni cap space ale myśle ze te rady akurat dla młodych GM mogą nauczyć całkowite olewanie tych kwestii. A sam wiesz ze finanse mamy trudniejsze niż rl nba. Jeżeli jako mentor i twórca gry tak trochę radzisz w innym kierunku to jestem zaskoczony. 

Teraz, człowiek...morza napisał:

czy ja mog sobie stowrzyc non-tax mid-level, czy ten tax mid-level to juz tak na amen?

A chcesz zejść poniżej tax?

Przecież dziś masz dobra pozycje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi mi o to ze na bazie takiej odpowiedzi nowy GM zapewne nabierze nowych kontraktów ( nie zawsze rocznych ) do tego poziomu o którym piszesz i za dwa lata będziemy mieć kłopot. 
 

Nikt tu się nawet nie zająknął ze w przypadku ekipy OKC zbudowanie takiego drogiego składu mimo wszystko słabszego niż nasze najdroższe ale i najlepsze zespoły to nie jest najlepszy początek. ( głównie odziedziczony) i to mnie dziwi. Brak edukacji na przyszłość. Zamiast tego jest krótkie i bardzo mylne. Weź 28.000.000 jeszcze i nic się nie stanie. 

HC to jedno i unikanie tego. Bo to jedt skrajny przypadek GAME OVER i wypad z gry. Ja mówię o kulturze skrupulatnych wydatków z zapasem finansowym jak trzeba wcisnąć przyspieszenie. 
Aby OKC mogła w lutym jak będą sprzyjające warunki dobrać do szlema. Rada ze może dobrać miliony może być mylnie zrozumiana  

z mojej strony głównym problemem tej rady jest to ze ona odpowiada na potrzeby tej chwili ale nijak nie podpowiada ze raczej nie warto ( chyba ze atak na finały) dociskać się finansowo. Ja patrząc na te kwoty 157.000.000 za 8 już bym podpowiedział w trybie dosyć pilnym póki gra orkiestra próbować ograniczyć wydatki niż je powiększać. nie ten wektor działań ….

Edytowane przez ignazz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sorki, że się wpierniczam w tę cudowną dyskusję, ale mam ważne pytanie :D

Jak wiemy, Garland otrzymał wczoraj max extension od Cavs, 25% SC, z możliwością wzrostu do 30% SC, jeśli w najbliższym sezonie 22/23 będzie w All-NBA Team. 

Struktura kontraktu rozpisana jest wg projekcji salary cap na sezon 23/24, czyli próg 133mln. 

Przechodząc do sedna. Czy jak w swojej ofercie rozpiszę to extension identycznie, a za rok okaże się, że próg SC jednak jest inny to te kwoty się zmienią? 

Edytowane przez Braveheart22
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • january odpiął/ęła ten temat
  • ely3 przypiął/eła ten temat

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.