Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2017/2018


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnie salary cap, to wg czego miałoby ono być liczone w trakcie sezonu? Pensji z draftu, czy wartości (jak liczonej) w sezonie?

 

$$$ byłyby liczone według tej wartości jaką zawodnicy uzyskali na drafcie lub za ile zostali zatrzymani jako keeperzy.

I te wartości obowiązywałyby przez cały sezon.

Czyli jak drużyna która była najsłabsza w poprzednim sezonie i wydała na drafcie całą kasę czyli 238$ to generalnie ma nadwyżki 12$, 

a ten co wygrał ligę ma drużynę za 200$ w założeniu miał trudniej zebrać dobrą ekipę, ale ma 50$ luzu.

Jeżeli kogoś wywalasz na FA to jego wartość się odejmuje i pobierasz FAsa to jest liczony jako 1$ ale jeżeli wylicytowałeś kogoś z waivera za np.15$ to liczy Ci się te 15$ do capu.

To takie założenia - do rozważenia jest poziom capu ale wydaje mi się że mniej nie ma co dawać bo 240$ to te ostatnie drużyny będą miały mniejszą zdolność trejdową.

W założeniu chodzi też o to że mając taniego keepera za 10$ nie kupisz za niego tak łatwo Duranta za 80$ bo go nie zmieścisz, ,usiałbyś oddać gdzieś jakichś innych grajków albo wywalić ich na FA żeby sc grało.

 

Możliwości w tym systemie byłoby jeszcze kilka które urozmaiciły by grę:

- miesięczny ban na pobrania za FA za przekroczenie sc przy pobraniu wylicytowanego z waivera (bo przy dealach komisz puściłby deal dopiero po sprawdzeniu że u obu sc gra)

- do rozważenia jest jak liczyć grajka na IL spocie 

 

Ale to są detale do uzgodnienia.

Najważniejszy to ustalenie czy taka idea ma sens i wielkość capu czy jest znośna czy np. 260$.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegasz marcos, że taka koncepcja powoduje, ze ktoś, kto wtopił na drafcie, jest od razu w gorszej sytuacji w trakcie sezonu, bo ci jego gracze mogą być sprzedani jedynie za mniejszą wartość niż grają (czyli przykładowo na drafcie 50, grają za 40, ale pójdą raptem za 30, żeby się skompensowało)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dostrzegasz marcos, że taka koncepcja powoduje, ze ktoś, kto wtopił na drafcie, jest od razu w gorszej sytuacji w trakcie sezonu, bo ci jego gracze mogą być sprzedani jedynie za mniejszą wartość niż grają (czyli przykładowo na drafcie 50, grają za 40, ale pójdą raptem za 30, żeby się skompensowało)?

 

Nie bardzo rozumiem...

Co to znaczy że wtopił na drafcie? 

Jak wydraftował kiepskich zawodników to jego problem ale to tez oznacza że nikt ich nie bedzie chciał kupić a problem raczej mamy z tym za tanich keeperów wartych powiedzmy 30$ daje się graczy wartych po drafcie 100$

I jakie znaczenie ma na ile teraz gra? Jeżeli wydraftowałeś kolesia za 50$ to jego wartość w wymianach dalej jest cały czas 50$, bez znaczenia co o jego poziomie w sezonie sądzi ninja, BBM czy inne cudo.

Jak gra słabo to nikt go nie będzie chciał, jak jest za drogi to też go nikt nie kupi za pół darmo jako resztę np. w dealu 4 za 4.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Marcos cieszę się, że poza 1 ligą - pokazałeś się że żyjesz jeszcze w keeperze ;)

 

Nie wiem ktoś naciska ale póki co mamy anonimowe więc trzeba się z tym liczyć i tyle.

Co ma anonimowość do tego?

 

Jeżeli danny chcesz trzymać cały czas KATa u siebie to Twój wybór i masz do niego prawo ale mówienie że wszyscy inni źle robią i tylko Ty wiesz najlepiej to lekkie nadużycie i protekcjonizm.  

To nie jest liga jednosezonowa i nie możemy wartościować wymian tylko tu i teraz, tym bardziej że nie masz pewności co będzie za rok, czy Fultz stanie się drugim Bennetem czy może Irvingiem. Co wcale nie znaczy oczywiście że każda wymiana musi przejść.

marcos przepraszam, ale gdzie ja piszę, że każdy ma stosować jedną/moją taktykę? Ja piszę tylko, żeby przestać "w ch**a walić" takimi wymianami wobec innych graczy! Nikt tu nie pisze o pewności (w ten sposób to każdą wymianę możesz przepchnąć np. Fultz za Curry i każdą zbanować np. LBJ za DMC).

Tak samo nie wartościuję "tu i teraz", ale jak ktoś mi piszę, że za rok Fultz (którego widzimy problemy i który będzie kosztował 22$, a więc więcej niż Beverly, Gallo, G.Hill czy LaVine), Murray, Swanigan czy Mitchell (tu chyba największa szansa na keepera) warci dziś 28$ (draft+FA, za rok ich koszt byłby 42$) będą grać tak, że warci są przepłacenia dziś... 90$ (136$ - 46$ przybliżona realna wartość Greena, bo po nominale to już w ogóle przegięcie) to o czym my rozmawiamy?

Przecież oni na te 40$ nie zarobią na 99,99% a co dopiero na 90... czy 102$. Co więcej i Gasol i Schroder a nawet Gordon, mogą śmiało zostać keeperami.

 

Pełna zgoda natomiast co do tego, że trudno tu zadowalający wszystkich system wartościowania. Myślałem o tym, aby może zrobić zasadę, iż wartość "gwiazd" nie może być wyższa niż 2x keeperów, ale to mogłoby być krzywdzące jak ktoś wyrwie takiego "Middletona" z W czy FA i co wtedy? Potem pomyślałem o przyszłym koszcie keepera (wtedy FA zamiast 1$ byłby wart 10), można też przeliczać jak wyżej pokazałem, ale to temat do dyskusji.

Nie wiem tylko czy mi się chce nad tym debatować, skoro tendencja jest jest dosyć wyraźna na granie "dwusezonówek". Porównanie do Dynasty trochę nietrafione, ja gram w innym keeperze i wcale tam nie dochodzi do powtarzającego sie "podium" kilka lat pod rząd. Taka sytuacja jak z Sixers już dziś raczej się nie powtórzy, bo draftujemy wszyscy z keeperami, więc szansa na taką ilość jaką on miał "trafionych" graczy jest bardzo mała.

 

Niemniej podoba mi się pomysł z salary cap (sam w tej drugiej to proponowałem i chyba za rok też wprowadzimy) kwestia dopracowania szczegółów.

 

$$$ byłyby liczone według tej wartości jaką zawodnicy uzyskali na drafcie lub za ile zostali zatrzymani jako keeperzy.

I te wartości obowiązywałyby przez cały sezon.

Czyli jak drużyna która była najsłabsza w poprzednim sezonie i wydała na drafcie całą kasę czyli 238$ to generalnie ma nadwyżki 12$, 

a ten co wygrał ligę ma drużynę za 200$ w założeniu miał trudniej zebrać dobrą ekipę, ale ma 50$ luzu.

Jeżeli kogoś wywalasz na FA to jego wartość się odejmuje i pobierasz FAsa to jest liczony jako 1$ ale jeżeli wylicytowałeś kogoś z waivera za np.15$ to liczy Ci się te 15$ do capu.

To takie założenia - do rozważenia jest poziom capu ale wydaje mi się że mniej nie ma co dawać bo 240$ to te ostatnie drużyny będą miały mniejszą zdolność trejdową.

 

W założeniu chodzi też o to że mając taniego keepera za 10$ nie kupisz za niego tak łatwo Duranta za 80$ bo go nie zmieścisz, ,usiałbyś oddać gdzieś jakichś innych grajków albo wywalić ich na FA żeby sc grało.

 

Możliwości w tym systemie byłoby jeszcze kilka które urozmaiciły by grę:

- miesięczny ban na pobrania za FA za przekroczenie sc przy pobraniu wylicytowanego z waivera (bo przy dealach komisz puściłby deal dopiero po sprawdzeniu że u obu sc gra)

- do rozważenia jest jak liczyć grajka na IL spocie 

 

Ale to są detale do uzgodnienia.

Najważniejszy to ustalenie czy taka idea ma sens i wielkość capu czy jest znośna czy np. 260$.

Podsumowując:

- IL tak

- salary cap tak, 250$ to max. uważam 240$ też byłoby dobre, bo 20% więcej na drafcie to już i tak mega handicap

- bany bym odpuścił. za dużo zabawy z pilnowaniem tego, ale można kary robić poprzez niższy Salary Cap na rok np. o 10$.

- wciąż proponuję mniejszy handicap - 1$ za jedno miejsce moim zdaniem starczy - za 19$ naprawdę fajnego gracza kupisz na drafcie, a za 38$ to już 2-3 możesz mieć albo nawet gwiazdę. To naprawdę jest dużo jak takiego Embiida, Horforda czy Ibakę masz gratis. Wtedy SC max. 230$

- grajka na IL musisz liczyć normalnie, bo raz to będzie Durant za 80 a raz Mitchell za 6$ i co wtedy? Ewentualnie można przyjąć że FA się nie będzie liczył jak przekroczenie SC - trochę jak vet min. Bo jak zaczniemy z rules exception co całe "CBA" trzeba będzie napisać ;)

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi czy dobrze myślę, bo zastanawia mnie jedna kwestia. Rozumiem, że przed draftem wartość keeperów ma być już wliczona do tego progu SC, który będzie wynosił przykładowo te 250$. To znaczy, że ktoś kto zajął ostatnie miejsce i ma na drafcie 238$ może zatrzymać w składzie tylko 1 keepera za 12$ ? Albo będzie miał po prostu zminiejszona kwotę do wydania na drafcie o wartość keeperow, tak żeby nie przekroczył tych 250$ ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niech mnie ktoś poprawi czy dobrze myślę, bo zastanawia mnie jedna kwestia. Rozumiem, że przed draftem wartość keeperów ma być już wliczona do tego progu SC, który będzie wynosił przykładowo te 250$. To znaczy, że ktoś kto zajął ostatnie miejsce i ma na drafcie 238$ może zatrzymać w składzie tylko 1 keepera za 12$ ? Albo będzie miał po prostu zminiejszona kwotę do wydania na drafcie o wartość keeperow, tak żeby nie przekroczył tych 250$ ?

 

Nie, nie, kompletnie nie tak.

 

Mając przed draftem 238$ do wydania działasz normalnie tak jak do tej pory.

Możesz zatrzymać max. 4 keeperów których wartość pomniejszy Twój budżet na draft i np jeżeli 4 keeperów kosztowało Cię 60$ to na drafcie masz do dyspozycji 178$ i za tą kwotę kupujesz sobie resztę składu.

 

Salary cap zaczynał by działać po drafcie gdybyś np swojego keepera za 10$ lub jakiegokolwiek innego gracza chciał przehandlować to musiałbyś policzyć ile byli warci $$$ gracze których chcesz kupić tzn.

W konkretnym przypadku jeżeli byś oddawał grajka za 10$ to mógłbyś wziąć w zamian kolesia za max 22$ żeby nie przekroczyć 250$.

Chodzi w tym o to żeby uniknąć sytuacji gdy idzie deal gdzie np. grajek za 10$ grajek za 15$ jest sprzedawany za grajków kupionych wcześniej za 50$ i 40$ bo powodowało to w ocenie wielu wypaczanie rywalizacji. Przy salary cap też oczywiście będzie można zrobić taki deal ale będzie trzeba zrzucić jakiegoś grajka który jest najmniej potrzebny na FA żeby salary grało albo sprzedanie ich do innej drużyny.

 

Oczywiście ktoś kto na drafcie miał mniej kasy do dyspozycji np. mistrz miał 200$ to ma większy luz w sc czyli 50$ i może przejąć większą nadwyżkę wartości ale to jeszcze musiałby mieć kogo oddać, więc siłą rzeczy dalej to będzie się sprowadzało do właściwej selekcji, wycen i planowania z wyprzedzeniem.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem...

Co to znaczy że wtopił na drafcie? 

Jak wydraftował kiepskich zawodników to jego problem ale to tez oznacza że nikt ich nie bedzie chciał kupić a problem raczej mamy z tym za tanich keeperów wartych powiedzmy 30$ daje się graczy wartych po drafcie 100$

I jakie znaczenie ma na ile teraz gra? Jeżeli wydraftowałeś kolesia za 50$ to jego wartość w wymianach dalej jest cały czas 50$, bez znaczenia co o jego poziomie w sezonie sądzi ninja, BBM czy inne cudo.

Jak gra słabo to nikt go nie będzie chciał, jak jest za drogi to też go nikt nie kupi za pół darmo jako resztę np. w dealu 4 za 4.

Żeby kogoś kupić, to trzeba mieć kogo sprzedać. Tymczasem jeśli kupiłeś Westbrooka za 69, a on gra za 20 jak teraz (a jest grudzień albo styczeń i nic się nie zmieniło), to masz przesrane, bo nic nie ugrasz w tym sezonie. Więc chcesz się wyprzedać i szukasz okazji na kipera. Okazuje się jednak, że Westbrook jest gówno warty w trejdach, bo nikt nie weźmie pensji na poziomie 69 (bo pewnie w ogóle nie będzie w stanie takiej pensji wziąć nawet jakby chciał) i Twój RW jest warty w trejdach znacznie mniej niż dajmy na to grający za 17 Teague. Więc jesteś dwa razy w dupę. W zasadzie pozostaje go wysłać na fasy, bo może uda się go pobrać za mniej i stanie się trejdowalny (absurdalne obejście koncepcji SC ze stałą pensją z draftu). Tymczasem teraz jesteś tylko raz w dupę, bo nawet jak RW gra za 20, to i tak jest warty więcej niż przykładowy Teague i to z dwóch powodów. Po pierwsze, część będzie miała nadzieję, że RW się w końcu rozkręci, a po drugie nawet dla tych, którzy takiej nadziei nie mają, jest on warty tyle, ile ugrywa, czyli 20, a nie nic.

Edytowane przez washko
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Washko, nie koniecznie będzie tak jak mówisz, bo przede wszystkim chodzi o to że jeżeli ktoś chce kupić Westbrooka który kosztował 69$ i możesz za niego dostać dobrego keepera np. McColluma za 18$ to różnica wynosi 51$ czyli drużyna musi mieć tyle luzu w salary żeby go przyjąć. Ale jeżeli nie ma to może równocześnie kogoś zdropować na FA lub dać go Tobie żeby mieć wymagany poziom salary.

Bardziej chodzi o to żeby naszym celem na drafcie było zebranie jak najlepszego teamu do walki o mistrza, lub polowanie na przeceny i przyszłych keeperów, a nie celowe grube przepłacenie dwóch czy trzech gwaiazdorów na drafcie żeby potem w sezonie sprzedawać ich za keeperów.

 

Poza tym punkt widzenia będzie zależał od punktu siedzenia - jeżeli będziesz w czubie a ktoś za Tobą pozyska RW w superformie ale bez widoków na keepera za jakiegoś taniego może-kiedyś-keepera-ale-dużo-gdyby to nie wiem czy wtedy też nie będziesz miał wrażenia że jesteś w dupę, może nawet bardziej.

 

Generalnie idea salary miałaby wyeliminować ewidentne patologie co nie znaczy że całkiem ograniczy trejdy, moim zdaniem może to pozwolić na większą rywalizację, ale to czas by pokazał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do obydwu tematow (IL i salary) jeszcze troszke szerzej sie wypowiem pozniej ale odnosnie tego co pisze Marcos i Washko to coraz bardziej przekonuje sie ze Salary Cap ma sens wlasnie chociazby dlatego ze wydaje mi sie ze zeby nie bylo takich sytuacji ze sie jest w dupie bo sie ma jakas gwiazde za 70$ czy 80$ i ciezko go wtedy przy salary cap wymienic to trzeba sie bedzie rowniez w trakcie draftu troche bardziej opanowac co do cen dzieki temu nie beda az tak wywindowane. Latwiej bedzie wtedy kazdemu zbudowac wartosciowy sklad nie pozbawiajac sie szans na wymienienie supergwiazdy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z drugie strony medalu jest docenienie aktywności trejdowej, bo nie można o tym zapominać że tutaj też dużo zależy od GMa, przewidywania, strategii, więc dlatego nie można wylać dziecka z kąpielą.

Kluczowe przy ewentualnym salary jest ustalenie tego poziomu max, żeby on ograniczał patologie ale nie ograniczał ruchów.

 

Na szybko policzyłem wartość Atlanty 366$ (o ile się nie pomyliłem - wartość przy założeniu że deal z LAL przejdzie ale równocześnie nie liczę tego dealu z BOS, bo one są niezależne). Ciężko zbudować więcej niż jednemu lub dwóm GMom coś co by z tym mogło powalczyć ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na szybko policzyłem wartość Atlanty 366$ (o ile się nie pomyliłem - wartość przy założeniu że deal z LAL przejdzie ale równocześnie nie liczę tego dealu z BOS, bo one są niezależne). Ciężko zbudować więcej niż jednemu lub dwóm GMom coś co by z tym mogło powalczyć ;)

 

shevcu I kuba sobie kpią z innych graczy robiąc prawie identyczny wartościowo nierówny deal. Nawet nie próbują go jakoś zmodyfikować, merytorycznie/wartościowo uzasadnić, czy przekonać innych, ot liczą że tym razem nie zbierze się na czas grupa która zawetuje deal... bo system na to pozwala.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shevcu I kuba sobie kpią z innych graczy robiąc prawie identyczny wartościowo nierówny deal. Nawet nie próbują go jakoś zmodyfikować, merytorycznie/wartościowo uzasadnić, czy przekonać innych, ot liczą że tym razem nie zbierze się na czas grupa która zawetuje deal... bo system na to pozwala.

W zeszłym sezonie tego typu deale przechodziły i jakoś nie było chętnych do ich wetowania...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

shevcu I kuba sobie kpią z innych graczy robiąc prawie identyczny wartościowo nierówny deal. Nawet nie próbują go jakoś zmodyfikować, merytorycznie/wartościowo uzasadnić, czy przekonać innych, ot liczą że tym razem nie zbierze się na czas grupa która zawetuje deal... bo system na to pozwala.

policzylem wartosci draftowe i keeperowe graczy w wymianie,ktora przeszla - miedzy charlote a new york: 121 $ (gracze od charlotte) do 44 $

i ta wymiana jakos przeszla i nie bolala Was,az tak bardzo

 

a smiem twierdzic,ze moi gracze (green,mitchel,murray) sa (green)/beda (mitchel-juz to powoli pokazuje i murray,ktory chyba zaczyna wchodzic na swoj poziom z poprzedniego sezonu) o WIELE lepszymi keeperami niz ci w tej poprzedniej wymianie (middleton jest gorszy niz green,fox=fultz a takich chris czu poetla nie ma co w ogole porownywac)

poeltl niedlugo bedzie sie niedlugo blakal po odchalaniach FA, chriss tez szalu nie roku ,a to jego drugi sezon

 

boli was tak,ze dzieki tej wymianie moglym w koncu powalczyc o mistrza

to moja wina,ze mam fajnych i tanich keeperow i na ich bazie moge zbudowac cos wiekszego ?

 

to anulujcie wymiane charlotte/ny ,bo ona byla tez mega nierowna

 

chyba,ze na zlosc shevcowi vetujecie wszystkie jego wymiany ?

Edytowane przez jordan20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK Panowie - czas skonczyć te zabawy w kotka i myszkę oraz szemrane deale keeperowe.

Otto właśnie wkroczył na scenę.

 

Kilka faktów z życia Portera:

Ranking: #6 - oczko wyżej niż Durant, Antek Davis, KAT an nawet Clint Capela!

Cena: 18$

Wartość: 65$ (co czyni go keeperem na najbliższych 10 lat)

Punktuje, zbiera, trafia za 3, jest w Top2 ligi w przechwytach, ma zajebisty FG% i traci jedną piłkę w co drugim meczu...

 

I proszę - tylko poważne oferty!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.