Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2017/2018


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Turner za 50$ (wcale nie jest powiedziane, że nie będzie za 55$ keeperem...) za McColluma za 18$ (keeper za 22$) da się obronić, ale Winslow jako keeper za 15$ za Horforda jest już mocno naciągany. Oczywiście nie odbieram mu, że może zrobić breakout season - bo ma zadatki na dobrego obrońcę, ale za 14-16 szli Kidd, Favors, Marvin, Gasol, a za 13$ Tyler Johnson więc ten postęp musiałby być naprawdę duży...

Chłopaki biorący udział w dealu - możecie coś od siebie powiedzieć w temacie?

ja podchodze do tego tematu inaczej niz Ty - dla mnie keeper za 22 jest wiecej wart niz keeper za 55 (tak wywnioskowalem z Twojego posta,ze to wymiana 1x1),wiec zeby to zrownowazyc trzeba dolozyc do tego, drugiego fajnego gracza(ktory tez nie bedzie keeperem-horford) a ja w zamian daje mu prospekta,ktory za niska cene moze byc keeperem

 

tak to widze

nie jest to kwestia oszukania kogos czy tym podobne-osoba z, ktora sie wymieniam to zaden swiezak i ma tez swoje ambicje,wiec jemu taka wymiana tez pasuje i widzi w niej korzysci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta wersja wymiany jest juz bardziej akceptowalna choc wciaz uwazam ja za troche nie rowna...ale jak pisalem wczesniej w tym roku kieruje sie dewiza "pi****le, nie vetuje" :P

 

Poczatek sezonu w NBA moim zdaniem nedzny...same kontuzje...mnie na razie szczegolnie nie dotknely ale jakas plaga w tym sezonie jest...

 

Ciekawa rzecz ze tutaj gdzie mialem miec raczej slabsze wyniki ze wzgledu na strategie budowania druzyny od zera idzie mi lepiej (niewiele lepiej-ale lepiej) niz w zwyklym roto.

 

Szkoda ze Smith juz zaczal miec problemy zdrowotne ale wierze ze bedzie dobrze...reszta gra raczej ponizej oczekiwan moze poza Oladipo i Hieldem totez tym bardziej jestem zaskoczony nie najtragiczniejsza pozycja w lidze...jednak rozklad sil na 20 druzyn robi roznice jak widac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja podchodze do tego tematu inaczej niz Ty - dla mnie keeper za 22 jest wiecej wart niz keeper za 55 (tak wywnioskowalem z Twojego posta,ze to wymiana 1x1),wiec zeby to zrownowazyc trzeba dolozyc do tego, drugiego fajnego gracza(ktory tez nie bedzie keeperem-horford) a ja w zamian daje mu prospekta,ktory za niska cene moze byc keeperem

 

tak to widze

nie jest to kwestia oszukania kogos czy tym podobne-osoba z, ktora sie wymieniam to zaden swiezak i ma tez swoje ambicje,wiec jemu taka wymiana tez pasuje i widzi w niej korzysci

To co napisałeś miałoby sens gdyby CJ był lepszym graczem od Turnera... Problem jest taki że on jest gorszy, więc niższa cena w moim odczuciu równoważy wymianę 1-1. A nawet gdybyś uważał że nie, to Horford jest o wiele za dobrym "równoważnikiem". Musiałby to być gracz max. wartości 10-15$ a nie prawie 40$
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni wieczor i noc na skladanie ofert za Nurkica, Teague, Hielda i Hardawaya.

Oladipo przy dobrej ofercie tez dostepny.

 

Jak sie nikt wiecej nie zglosi to jutro robie fajna wymiane...z gory mowie ze ciezko ja bedzie przebic wiec Panowie walczcie, rzezbcie i zapraszam na PMa.

Z gory ostrzegam ze ta oferte ktora mam prawie zaklepana ciezko bedzie przebic :P

 

Wlasnie pobralem Bendera...ciekawe co to z niego bedzie pod wodza nowego trenera...moze dostac wiecej minut to moze byc z niego pozytek.

 

Czasem mysle sobie ze c***owy ze mnie GM jak sam wywalam po jednym slabszym meczu J.Simmonsa na rzecz Dinwiddie tylko po to zeby potem zaplacic za niego 12$ i wywalic Dinwiddie :P

Przepieprzam kase na takie bezsensowne ruchy i jeszcze sam zawyzam cene potencjalnych keeperow...ehhh

 

To co Panowie robimy jakis deal?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i udalo mi sie zrobic jedna ale konkretna wymiane.

Oddalem wszystkich najlepszych zawodnikow i Faworka w zamian za 1 keepera pewniaka 2 potencjalnych/prawie pewnych keeperow i zapchaj dziure na Centra.

 

Biorac pod uwage dosc male zainteresowanie moimi graczami deal uwazam za udany.

W zasadzie mialem jeszcze tylko jedna dobra oferte nad ktora sie zastanawialem ale pozyskanie Middletona przekonalo mnie do tej.

 

Teraz zostalo juz tylko liczyc na to ze wszyscy beda wzglednie zdrowi, spelnia oczekiwania i zagraja na tyle dobrze zeby nie skonczyc na ostatnim miejscu w tabeli (chociaz z punktu widzenia nagrody w postaci dolcow za tankowanie nie byloby to takie zle).

Nie chce byc ostatni i licze na jakies 15 miejsce w lidze.

 

Oczywiscie musze byc caly czas czujny tak aby nie przegapic jakiegos fajnego keepera w trakcie sezonu ale fundament mam juz niezly.

Fox albo DSJ na PG w przyszlym sezonie, Middleton na SG lub SF, Chriss na PF i jak dobrze pojdzie to Len na C.

 

Liczylem na to ze Hield z Hardawayem beda walczyc o miano keepera na przyszly sezon ale niestety sie na to nie zanosi jak na razie. To juz bardziej Simmons do tego kandyduje.

 

Wszyscy poza DSJ beda wzglednie tani w przyszlym roku (tylko Fox 22$ i DSJ 30$ beda drozsi niz 20$)

 

Roto Keeper to specyficzny format zwlaszcza w 20-to druzynowej lidze i wciaz dopiero sie tego ucze i rroche szkoda ze w tym formacie niektorzy GMowie nie maja w zasadzie innego wyjscia (albo specjalnie takie wybieraja) niz szrowac dno tabeli po to by ewentualnie za rok powalczyc o wysokie miejsca. Niemniej jednak to w pelni zrozumiale.

 

Ja sam wybralem trudniejsza droge na szczyt i dlatego umyslnie w ten sposob zaczalem budowac sklad. W tym roku fundament a w przyszlym poszaleje i powalcze.

 

Milego sobotniego wieczoru Panowie i pamietajcie dzisiaj o zegarkach ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W tej lidze weto to temat rzeka, każdy będzie miał swoje racje. Z dwóch ostatnich dużych trejdów to jak już ten z Mikowalem wydaje mi się bardziej kontrowersyjny niż ten zawetowany..., ale.

 

Odbiegając od tamtu...jak wrażenie po rozpoczęciu sezonu. U mnie lepiej niż się spodziewałem. Wyśmiewani na drafcie Tatum I Dwight robią więcej niż oczekiwałem plus Ingels, WCS, Drumm i Tobias na poziomie. Pozostaje czekać co będzie z Bledsoe'em i liczyc na szybszy i bardzo produktywny powrót Parkera:))

Edytowane przez Lew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten moj bardziej kontrowersyjny?

Jak mozesz Lew to napisz krotko czemu tak uwazasz. W sensie ze Ja bardziej stratny czy odwrotnie?

 

Ja nie twierdze ze ten dzisiaj zavetowany byl kontrowersyjny ale tez nie uwazam ze moj byl.

 

Moim zdaniem ten sposob ze zwyklego roto w tym roku (oficjalne, nie anonimowe veto z uzasadnieniem) nie jest taki zly/glupi i moznaby pomyslec nad jego zastosowaniem rowniez tutaj w przyszlym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla jasności nie wetowałem żadnego z tych trejdów. Nie da się tego ocenić. Ty stawiasz na przyszłość przez tęczowe okulary i może Ci to wyjdzie na dobre, a Regis dostaje tu i teraz na pewno. Oczywiście Ty możliwe, że dostajesz jakiegoś keepera (Fox, Middleton ewentualnie bo w pozostałą dwójkę tylko oddany fan wierzy:)). Więc jeżeli mam odpowiedzieć na pytanie kto jest bardziej stratny Ty czy Regis to moja odpowiedź brzmi "Ty". Pamiętaj jednak, że ja w porównaniu z większością z Was (mimo wieloletniego stażu) jestem newbie:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Poeltla nie wierze (pisalem ze to zapchaj dziura) ale w Chrissa wierze i nie przestane. Ty nie wierzysz? ;)

Z Oladpio, Nurkiem i Teague i tak bym ligi nie zwojowal (max 10 miejsce) a tak buduje sobie druzyne.

Nie wiem czy mam rozowe czy teczowe czy zwykle okluary...moim zdaniem Fox albo DSJ to beda kozaki za rok czy dwa. Middleton nie jest keeperem z najwyzszej polki ale na pewno nim jest i bede mial z niego duzo pozytku. Nie uwazam zeby wymiana byla wyjatkowo udana ale jest OK. Prawde mowiac balem sie ze za tych moich trzech wiecej nie uda mi sie nic lepszego zdobyc.

Jedyne z czym mam watpliwosci to czy nie lepiej bylo powymieniac ich w dwoch czy trzech wymianach bo tak od razu na starcie stracilem jakiekolwiek karty przetargowe ale coz...poszlo...nie ma co gdybac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to lotto ale nikt mi nie powie że Green Fultz Brown i Mitchell nie mogli być ekspertami na przyszły sezon za drobne. Ale ok veto to rzecz wyznaniowa:-) no i veto poleciało bardziej od ekip z czuba tabeli bo Atlanta musiałaby przyjechać ligę w tym sezonie ;-)
Tym postem tylko potwierdziłeś, że jak "odmówiłem" Ci KAT-a (powiedziałem, że nie jest na sprzedaż, a chciałeś dużo więcej za tę paczkę ode mnie) to postanowiłeś "samozwańczo", że ligę wygra Kuba...

Czyli cała liga ma zbierać keeperow, planować strategie draftu czy gry, polowac na FA/W, robić wymiany, a na koniec Shevcu i tak sam zdecyduje jednym przyciskiem kto wygra lige!

Brawo! Pokazałeś 100% Fair Play!

 

Btw. Jaki Brown? Swanigan zmienił nazwisko? I kolejny raz napisze (bo już wcześniej napisałem do Shevca co myślę o jego wymianie), ze prawdopodobieństwo że Ci gracze (poza Greenem) zagrają na swoje $ jest liczone nie w % a w promilach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to lotto ale nikt mi nie powie że Green Fultz Brown i Mitchell nie mogli być ekspertami na przyszły sezon za drobne. Ale ok veto to rzecz wyznaniowa:-) no i veto poleciało bardziej od ekip z czuba tabeli bo Atlanta musiałaby przyjechać ligę w tym sezonie ;-)

 

Skoro poleciało raz to pewnie i drugi też poleci ;)

Nie wiem ktoś naciska ale póki co mamy anonimowe więc trzeba się z tym liczyć i tyle.

IMHO za dużo poszło i zbierasz też owoce paru wcześniejszych wypowiedzi nawet z zeszłego sezonu ;)

 

Ale ja nie o tym chciałem bo dannygd mnie tam wywoływał że to moja wina itp.

System wniosków o zmiany regulaminowe jest znany i każdy jak widzi taką potrzebę może wrzucać do dyskusji problemy i propozycje zmian. Ja może i często zerkam na forum ale generalnie nie mam za bardzo czasu na pisanie epopei i analizowanie, wartościowanie wymian, poklepywanie po plecach czy też nakładanie kar.

Przed sezonem głównie przez brak czasu stwierdziłem że przy wcześniejszym starcie NBA może być problem żeby się wszyscy wypowiedzieli i ankiety byłyby spóźnione, ale że sytuacja dojrzała do pewnych ruchów i teraz wszyscy przynajmniej jeszcze przez kilka miesięcy będą zaglądać to poświęcę ten czas którego mam jak na lekarstwo i zaproponuję dyskusję o zmianach.

 

Wrzucam kilka tematów.

Najpierw te względnie proste czyli:

- IL spot - czy jest wola w narodzie żeby zrobić tutaj ankietę? Bo wydaje mi się że wszyscy w grach drzewkowych się przyzwyczaili że jest i tutaj z żalem patrzą że go nie ma, a to miało wymuszać wymiany keeperów lub ich ruch na FA (co zresztą się dzieje), wiec jeżeli jest potrzeba sprawdzenia ilu za IL spotem a ilu przeciw to będzie można założyć ankietę jeżeli 4 GMów na forum napisze że warto ja zrobić.

 

A teraz te trudniejsze, czyli jak zapanować nad przerzucaniem w dealach przepłaconych gwiazd za tanich keeperów, i powiązane z tym kwestie handicapów oraz oczywiście wynikającego z tego problemu VETA.

 

Ja swoje zdanie napiszę nie jako komisz na zasadzie że tak ma być i koniec ale jako 1 z 20 GMów więc traktujcie to jako głos w dyskusji.

Z moich obserwacji i przemyśleń jak przebiegały kolejne sezony w naszej lidze ale również mając za sobą kilka sezonów gry w ligach typu dynasty uważam że naprawdę mamy super poziom i w każdym sezonie walka była bardzo wyrównana i prawie do samego końca.

I najfajniejsze jest to że różne drużyny walczyły a nie co roku te same jak jest często w dynasty.

Niech nikt nie oczekuje że 20 drużyn będzie się biło o mistrza!

Zawsze ktoś będzie tankował i liczył na handicap oraz będzie kupował keeperów. Nikt nie chce być w środku stawki - jak w NBA.

I w takiej rzeczywistości trzeba umieć się odnaleźć i odpowiednio zbudować skład z keeperów, na drafcie, FAsów lub z wymian.

Jeżeli danny chcesz trzymać cały czas KATa u siebie to Twój wybór i masz do niego prawo ale mówienie że wszyscy inni źle robią i tylko Ty wiesz najlepiej to lekkie nadużycie i protekcjonizm.  

To nie jest liga jednosezonowa i nie możemy wartościować wymian tylko tu i teraz, tym bardziej że nie masz pewności co będzie za rok, czy Fultz stanie się drugim Bennetem czy może Irvingiem. Co wcale nie znaczy oczywiście że każda wymiana musi przejść.

 

Ale jest na to w mojej ocenie dość prosty sposób żeby ograniczyć tworzenie Dream Teamów albo wyłączyć uznaniowość wciskania veta bo to jest zwykle powiązane.

Ja jestem zwolennikiem handicapu i będę go bronił bo on ma dawać różnice żeby wyrównywać szanse w kolejnym sezonie, dlatego żeby nie było celowego przepłacania gwiazd z myślą tylko i wyłącznie o ich sprzedaniu można wprowadzić salary cap

Dig kiedyś rzucił taki pomysł i mi on kiełkował w głowie i wydaje mi się że ma to największy sens kwestia jest ustalenie jego wysokości.

Wstępnie rzucam 250$. Chodzi o to żeby drużyna skupując gwiazdy za keeperów w żadnym momencie nie mogła przekroczyć tego poziomu licząc łącznie z wartością drużyny po drafcie.

Dotyczyło by to również wartości grajków pobranych z waivera żeby tam również nie było przepłacania tylko więcej rozsądku itp. itd.

 

I wtedy to komisz zatwierdza deale a VETO musiałoby być zgłaszane oficjalnie.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.