Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2017/2018


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

Przyznam szczerze ze z racji mojej ostatniej pozycji w tabeli nie przykladam juz w tym sezonie tak wielkiej uwagi do tej ligi. Sklad jest jaki jest. Nie udalo sie zrobic wymiany last minute przed trade deadline zeby pozyskac potencjalnego keepera ale w skladzie mam kilku graczy ktorzy moze przed przyszlym sezonem zasluza na to miano w mojej druzynie. Np. Murray, Middleton prawie na pewno u mnie zostana. Czy zostawie sobie jeszcze dwoch czy jednego czy nikogo wiecej to sie okaze ale w zaleznosci co sie wydarzy tego lata kandydatami do keepera beda Noel, Chriss, Hield, THJ i moze Simmons, Len, Adebayo czy Zubac. DSJ bedzie troche za drogi chociaz wciaz sie zastanawiam czy nie warto go zostawic bo ma potencjal.

 

Tak czy inaczej jakiez bylo moje zaskoczenie jak dzisiaj zobaczylem ze zyskalem jednej nocy 7pkt roto i awansowalem w tabeli z ostatniego na 19 miejsce :o

Duzej roznicy to nie robi bo jesli tak zakoncze sezon (a wyzej juz na pewno nie skocze chocbym sie nawet staral) to najwyzej dostane 2$ mniej na draft niz balcerowicz. Niemniej jednak nie wiem jak to sie moglo stac zeby na tym etapie sezonu zyskac az tyle pkt i to jednej nocy. Nawet nie wiem w ktorych kategiriach poszedlem w gore. Monitoruje to ktos z Was do tego stopnia zeby mi to powiedziec? Pytam tylko z ciekawosci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Tak czy inaczej jakiez bylo moje zaskoczenie jak dzisiaj zobaczylem ze zyskalem jednej nocy 7pkt roto i awansowalem w tabeli z ostatniego na 19 miejsce :o

Duzej roznicy to nie robi bo jesli tak zakoncze sezon (a wyzej juz na pewno nie skocze chocbym sie nawet staral) to najwyzej dostane 2$ mniej na draft niz balcerowicz. Niemniej jednak nie wiem jak to sie moglo stac zeby na tym etapie sezonu zyskac az tyle pkt i to jednej nocy. Nawet nie wiem w ktorych kategiriach poszedlem w gore. Monitoruje to ktos z Was do tego stopnia zeby mi to powiedziec? Pytam tylko z ciekawosci.

Gratki!!! :grin:

Na ninjy masz tabelę z wykresami w czasie dla każdej z kategorii, więc może się tam coś zarejestrowało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bo liga konczy sie w srode,a pobrania tych graczy beda na czwartek kiedy liga bedzie juz zamknieta,wiec nikt ich nie wezmie,czy zle mysle ?

 

Bardzo dobrze myślisz. A przynajmniej tak mi to wyszło z obliczeń ;)

 

Ja wywaliłem ich dopiero wtedy, żeby nie robić właśnie draftowych przewag a że od początku sezonu miałem plagę kontuzji albo też wołałem pobrać DMC to teraz potrzebuję parę slotów więcej żeby nie mieć karnych $$$.

Edytowane przez marcos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie mialem spytac o dwie rzeczy.

 

Czy faktycznie 12/4 liga jest juz zamknieta i nie da sie robic zadnych ruchow kadrowych?jesli tak to faktycznie wyrzucenie tych grajkow nic nie zmieni.

 

Marcos rozumiem strategie o ktorej mowisz ale nie do konca mi ona pasuje do twojej sytuacji bo masz raptem po 3-4 mecze niedograne na kazdym slocie wiec nawet jakbys juz nikim nie zagral to chyba zadnych konsekwencji finansowych nie poniesiesz...chyba ze ja zle rozumiem regulamin...

 

Regulamin mowi ze dopiero niedogranie powyzej 10 meczow na danym slocie grozi kara finansowa a laczne niedogranie powyzej 50 chyba wywaleniem z ligi...

Ja zamierzam perfidnie tankowac w ostatnie 3 dni zeby skonczyc na 19-tym a nie 18-tym miejscu w tabeli i wydaje mi sie ze skoro na kazdym slocie bede mial niedogranych od 2 do 6 meczy to zadne kary mi z tego tytulu nie groza...ale moze ja cos zle zrozumialem to wtedy prosze szybko mnie oswieccie zebym sam sobie w kolano nie strzelil...

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dobrze myślisz. A przynajmniej tak mi to wyszło z obliczeń ;)

Na pewno? Bo W time to 2 dni, wyrzuciłeś o 11 dziś więc pierwszy dzień kończy się 10-go, a drugi 11-go, automat po prostu o północy dokonywał zmiany żeby gracz miał 12-go na slocie, ale czy tu nie będzie tak że system zaliczy? Nie patrzyłem rok temu jak było, więc jeśli masz pewność to oczywiście mój post nie ma sensu ;)

skoro na kazdym slocie bede mial niedogranych od 2 do 6 meczy to zadne kary mi z tego tytulu nie groza...

Mikował masz regulamin na pierwszej stronie i liczbę meczów do dogrania - policz sobie ile Twoi zawodnicy mają meczów jeszcze i wyjedzie Ci (8 slotów x 2 niedograne mecze to 16...), że nie możesz "perfidnie" tankować ;) Choć takim hasłem można nazwać granie zawodnikami którzy są rolsami na 5 min w meczu, a nie opuszczanie meczy...

Swoją drogą strasznie nisko cenicie Irvinga który w drafcie po +50$ chodził i grał za 55-60 w tym sezonie ;)

Edytowane przez dannygd
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wlasnie czytalem ten regulamin i stad moje pytanie bo jak mam np na pozyscji PG 2 niedograne mecze i juz nikim na tej pozycji nie zagram to i tak kary nie bedzie bo musialbym miec na tej pozycji 10 niedogranych...i tak na kazdej pozycji...tak to przynajmniej rozumiem i jesli dobrze rozumiem to wychodzi na to ze moge juz nikim nie grac.

Kara w postaci wywalenia z ligi to gdy lacznie ze wszystkich pozycji/slotow mialbym ponad 50 niedogranych a mi wychodzi ze mialbym 22 gdybym juz nikim nie zagral do konca sezonu.

To dobrze to rozumiem czy zle?

 

Druga sprawa ze juz Ci kiedys mowilem ze moj login to nie mikowaŁ tylko mikowaL :P

 

Trzecia rzecz to ze moim zdaniem niedogrywanie meczy np. 6 niedogranych meczy na kazdym slocie czyli lacznie 48 i unikniecie kar finansowych to takie samo tankowanie jak rozegranie wszystkich meczy ale zawodnikami grajacymi po 5-10 minut w meczu.

 

Czwarta rzecz Irving juz raczej nie bedzie rozgrywal pelnych sezonow po takich historiach zdrowotnych a jego wartosc przy rozgrywaniu 60-70 meczy jednak maleje...co nie zmienia faktu ze 40-45$ za niego to wciaz dobra cena...ale keeper to raczej nawet za taka cene moim zdaniem nie jest...choc Ja to sie nie znam...ale gdybym mial tyle hajsu to bym go za 40$ wzial.

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wez mi wytlumacz okreslenie "kazdy niewykorzystany slot powyzej 10..." to wskazuje na to ze kazdy slot to pozycja czyli PG,SG itd. Wiec na kazdej pozycji mozna miec niedograne 9 meczy ale lacznie nie wiecej niz 50...a jesli jest inaczej to albo ja nie rozumiem pojecia "slot" albo autor mial co innego na mysli a co innego napisal....

Ku..wa juz zglupialem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wez mi wytlumacz okreslenie "kazdy niewykorzystany slot powyzej 10..." to wskazuje na to ze kazdy slot to pozycja czyli PG,SG itd. Wiec na kazdej pozycji mozna miec niedograne 9 meczy ale lacznie nie wiecej niz 50...a jesli jest inaczej to albo ja nie rozumiem pojecia "slot" albo autor mial co innego na mysli a co innego napisal....

Ku..wa juz zglupialem

Czyli od 50 wyrzucamy z ligi a od 80 karamy dolarami? No logika godna ministra finansów :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kurrrrde bie rob ze mnie debila Danny...

Moim zdaniem z regulaminu wynika ze dopuszczalna jest sytuacja ze np:

PG 6 niedogranych meczy

SG 6 niedogranych meczy

SF 6 niedogranych meczy

PF 6 niedogranych meczy

C 6 niedogranych meczy

UTI 2 niedograne mecze

UTI 2 niedograne mecze

UTI 3 niedograne mecze

 

Na kazdym slocie jest niewykorzystanych/niedogranych mniej niz 10 meczy = brak kary finansowej

Lacznie niewykorzystanych/niedogranych meczy na wszystkich slotach jest 49 czyli mniej niz 50 = nie grozi wyrzucenie z ligi

 

W przypadku gdyby bylo np tak:

PG 11 niedogranych meczy

SG 2 niedograne mecze

SF 2 niedograne mecze

PF 11 niedogranych meczy

C 2 niedograne mecze

UTI 7 niedogranych meczy

UTI 7 niedogranych meczy

UTi 7 niedogranych meczy

To oznaczaloby 2$ kary ale wciaz nie groziloby wyrzucenie z ligi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wez mi wytlumacz okreslenie "kazdy niewykorzystany slot powyzej 10..." to wskazuje na to ze kazdy slot to pozycja czyli PG,SG itd. Wiec na kazdej pozycji mozna miec niedograne 9 meczy ale lacznie nie wiecej niz 50...a jesli jest inaczej to albo ja nie rozumiem pojecia "slot" albo autor mial co innego na mysli a co innego napisal....

Ku..wa juz zglupialem

A to nie było tak że sumuje sie sloty. Wtedy 11 i kolejne już były karane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Swoją drogą strasznie nisko cenicie Irvinga który w drafcie po +50$ chodził i grał za 55-60 w tym sezonie ;)

Ja dałem wszystko co miałem i gdyby nie Ty to bym go miał za 30...

Mikowal, regulamin jest jasno napisany i do tej pory nikt nie miał problemów z jego interpretacją. Do -10 jeszcze możesz dobić chyba, więc nadrabiaj sloty bo szkoda Twojego tankowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok. Wychodzi na to ze jednak jestem jakis dziwny skoro inaczej zinterpretowalem ten zapos a Wy mowicie ze jest on czytelny i nikt nigdy nie zinterpretowal go inaczej. Ja naprawde tak to rozumialem jak napisalem i to juz od dluzszego czasu wiec Danny wcale nie lapie za slowka szukajac ratunku. Dobrze w takim razie ze wyjasniliscie mi ta kwestie.

 

Coz bledy pierwszoroczniaka w lidze...na szczescie sytuacja nie jest tragiczna...nawet nie ratujac sie teraz FAsami bede mial niedogranych 15 meczy (gdybym wystawil dzisiejszej nocy wszystkich to nawet tylko 12) a ze zalezy mi zeby sklad zostawic taki jaki jest to pozostaje mi sie pogodzic z kara finansowa rzedu 5$...

Dobrze ze dopiero niedawno postanowilem wprowadzic w zycie pomysl tankowania na tyle na ile pozwala regulamin...w zasadzie postanowilem to zrobic i tak tylko dlatego ze ku mojemu zaskoczeniu nie tylko wskoczylem na 19-te miejsce ale realne stalo sie ze skoncze nawet na 18-tym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat z regulaminu:

 

13. Każdy GM zobowiązany jest do wykorzystania wszystkich slotów, w tym również 2 slotów wynikających z buga Yahoo tj. łącznie 658 slotów = 5*82+3*82+2. W przypadku ich niewykorzystania, za każdy niewykorzystany slot powyżej 10 od budżetu aukcyjnego dostępnego przed kolejnym sezonem odejmowany będzie 1$.

 

Ja nie wiem gdzie tu jest pole do interpretacji o tym że na każdej pozycji można nie dograć po 10 slotów? 

​Dla mnie jest wyraźnie napisane że każdy GM musi wykorzystać 658 slotów, czyli max na każdej pozycji + 2 z dodatkowe z Utila (bud Yahoo.

I ta liczba jest punktem wyjścia do marginesu tolerancji czyli 10 slotów, które mogą wynikać z różnych akcji nawet w ostatnim dniu typu DNP-CD, DNP-REST, DNP-OLD, itp. 

Dlatego też każdy slot mniej poniżej 648 jest karany -1$ z budżetu na kolejny rok. 

 

A co do mojej sytuacji to musiałem dokonać takich ruchów żeby wyrobić chociaż to minimum.

I można zobaczyć że data waiverów dla tych zawodników jest 12 April czyli wtedy kiedy liga będzie już zamknięta,

bo wg mnie zamyka się o 9 naszego czasu i waivery nie powinny wejść.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Juz dobrze dobrze...zle to zrozumialem i szczerze teraz powiem ze nie jestem do konca w stanie wytlumaczyc czemu zrozumialem to w ten sposob...chyba dlatego ze slot kojarze z miejscem,pozycja a nie z meczem ale nawet jesli tak to rozumiec jak ja to w kontekscie calej tresci punktu regulaminu jest dosc jasne ze chodzi o mecze...

Wybaczcie moja bledna interpretacje ktora wprowadzila zamieszanie ale ostatecznie to tylko Ja ponosze konsekwencje swojego blednego rozumowania :P

 

Edytowane przez Mikowal83
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.