Skocz do zawartości

Liga Roto Keeper #1 sezon 2017/2018


marcos

Rekomendowane odpowiedzi

  • 1 miesiąc temu...

Rzeczywiście dziwna wymiana, ale z drugiej strony Washko już się poddał i o nić nie walczy, a Regis po tym dealu przy dobrych wiatrach może jeszcze namieszać w czołówce. Wydaje mi się, że za pakiet CP3/KD zdecydowanie lepszych keeperów można byłoby wyciągnąć, ale co ja tam wiem. Czekam na analizę Dannego bo w końcu to zamach na jego pozycję:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

najlepiej jak wypowiedza sie sami zainteresowani

Cóż ja mogę powiedzieć... Chyba tylko tyle, że ofert za Sarica i Oladipo miałem kilka i były to oferty bardzo dobre, co raczej dobrze o nich świadczy jako o potencjalnych keeperach. Już oddając Middeltona nastawiłem się na walkę o wygraną kosztem kolejnego sezonu, choć na razie średnio mi to idzie z uwagi na kontuzję (mam 5 INJ w tym Harden, Dipo czy Teague) oraz słabszą formę kilku grajków (Nurkic Ibaka). I choćby jako rekompensatę za te kontuzję byłoby miło, gdyby wymiana nie została zawetowana☺

Washko sam złożył ofertę, jak widać uznał ją za korzystną dla siebie. Ja powodów dla veta nie widzę, oddaję dwóch młodych, fajnych keeperów w zamian za szansę powalczenia o podium w tym sezonie.

Na tym wg mojej oceny polega format keeper. Niemniej, czekam na dannego, który niewątpliwie wyrazi swoje szczere oburzenie dla tej wymiany, podając ku temu stosowne wyliczenia☺

Bawcie się i pozwólcie bawić się innym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywiście dziwna wymiana, ale z drugiej strony Washko już się poddał i o nić nie walczy, a Regis po tym dealu przy dobrych wiatrach może jeszcze namieszać w czołówce. Wydaje mi się, że za pakiet CP3/KD zdecydowanie lepszych keeperów można byłoby wyciągnąć, ale co ja tam wiem. Czekam na analizę Dannego bo w końcu to zamach na jego pozycję :smile:

No nie tylko na moją ale i evitacre/Pablo jeśli patrzeć po średnich ;)

 

Powiem tak - jako bezpośrednio zainteresowany na tym etapie rozgrywek będę mocno subiektywny, ale w związku z tym, że od pewnego czasu rozmawiałem z Washko na temat identycznej paczki (ale też i samego CP3), to opiszę sytuację z mojej strony sami oceńcie...

 

Moją propozycją było Jrue + Roco lub KAT (z kimś), Washko chciał RoCo + KAT, co oczywiście byłoby bez sensu i nieopłacalne dla mnie, skoro wcześniej szły deale:  Brogdon za Horforda i Dienga (jeszcze wtedy nie wiadomo było jak rola się jego potoczy), CJ McCollum za M.Turnera i Horforda, a Middleton z paczką chipsów za Oladipo, Teagua, Nurkica i Favorsa.

 

RoCo już po "korekcie" FG% gra za ok. 42-43$ (jak proponowałem grał za 50$) a kosztować będzie 22$ - spokojnie per value keeper na 5 lat. Jrue gra za 37-38$ a będzie keeperem za 30$, szału nie ma ale spokojnie na 2 sezony (max. 3 jeśli DMC odszedłby po sezonie i USG% by wzrosło - wtedy grał za ok. 41-42$). Trzeba też pamiętać o urazach Jrue, choć od sezonu 2015/16 jest całkiem dobrze i zagrał łącznie do dziś w 168 meczach (Dipo dla porównania w 172). Netto ok. 28-29$ zysku nie licząc wartości draftowych i własnych opinii.

Opcji KATa nie rozwijam, bo Washko jej nie podjął jak odrzuciłem pomysł łączenia go z RoCo.

 

Dipo gra za 58$ będzie wart 41$ więc wychodzi keeper na 4 lata, jednak tu ja mam sporą wątpliwość czy Dipo dotrwa z taką efektywnością do końca sezonu. Moim zdaniem Dipo nie jest realnie nie wart prawie 60$ (a max.50 - trochę jak Butler i PG13, a nawet ciut mniej), ale oczywiście mogę się mylić - to tylko moja subiektywna opinia oparta o tym, że po prostu nie jest on shooterem za 3p na poziome 42,5% i FG 48,5%. Saric to jeden z moich ulubionych graczy, gra za 20-21$, a wart będzie 16$. Niby keeper na 1 sezon, ale sam uważam, że on ma potencjał na rozwój powinien grać w S5, a w innej ekipie grałby jeszcze lepiej i byłby keeperem na kilka lat. Niemniej w PHI obawiam się, że po powrocie Fultza rzucą go na ławę i rolę 6th mana, gdzie efektywność mu spadnie a może i minuty - więc realnie (przy zdrowym Embiidzie i Fultzu) może być słabym keeperem. Netto ok. 21-22$ zysku nie licząc wartości draftowych i własnych opinii.

 

Wszystko liczone na fb-ninja przy średnim budżecie 220$.

 

Ogólnie w moim odczuciu dawałem więcej (netto ok. 7$), ale też nie twierdzę, że to dużo więcej. Bardziej mnie "boli", że Washko na dobrą sprawę nie podjął tematu jak odrzuciłem opcję KAT+RoCo za obecną paczkę, a chwilę później oddał ją za Dipo+Saric...

Jeśli byłby konsekwentny to obie powinien odrzucić, bo obecny deal nie tylko jest dużo gorszy od oczekiwań (KAT+RoCo) ale też "netto" jest gorszy od mojej propozycji...

 

Na koniec najlepsze - Regis/Emiel najwięcej w tej wymianie zyskuje w PTS, AST i BLK... gdzie ma max. zysk 1 punktu (a ale nawet bez tej wymiany by go miał) i overkilla w 3 kat.. A za m-ca ma wrócić Teague i DAR... z punktami, 3p, ast. Kuriozalnie to zabrzmi, ale nie wiem czy zrobił dobry deal i pozbył się jedynych keeperów za... drobny wzrost FT.

 

Z jednej strony wymiana jest pod veto, z drugiej aż mnie korci ją puścić i zobaczyć co się wydarzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajnie, tylko że nie gramy w dynasty. Możliwość posiadania grajka za pięć lat nic mi nie daje, bo najpierw trzeba zagrać następny sezon, po którym może się wszystko zmienić.

W związku z tym mnie zasadniczo interesuje poziom zawodnika w przyszłym sezonie i to ile na nim wówczas oszczędzę. To czy będzie grał na tym poziomie 3, 4 czy 5 lat jest mi obojętne. Innymi słowy wolę oszczędzić w przyszłym roku 20, a potem go wywalić, niż przez 4 sezony oszczędzać po 5.

 

Przyjąłem sobie, że w przyszłym roku Oladipo nie będzie gorszy niż teraz (czyli oszczędzę 10-15), zaś istotniejszy był Saric, który za cały sezon rzeczywiście gra za 21$, ale za ostatnie 2 miesiące już za 30$, a za ostatni miesiąc już za 36. I dopiero teraz widać jego potencjał, bo mogę oszczędzić 20$, a mogę i więcej, bo póki co sky is the limit z jego charakterystyką gry. 

 

RoCo oczywiście jest atrakcyjny, ale mam do niego uraz po zeszłorocznych przebojach, a do tego psuje FG%, a ja wolę graczy w miarę dobrze rzucających. JRue to złamas ;] Kata pewnie mogłem dostać, ale wybrałem inaczej, bo dzięki temu mam dwóch :)

 

Innych lepszych kiperów niż KAT i Covington, którzy byliby realni do wyjęcia, nie bardzo natomiast widzę. Bo kto to miałby być? Indiana z Butlerem dołuje, Thomasa mam ja :), Atlanta z Greenem też o nic nie walczy, to po co miałaby kupować moich drogich graczy?, a Leszczur mi Portera nie sprzeda ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zaś istotniejszy był Saric, który za cały sezon rzeczywiście gra za 21$, ale (...) za ostatni miesiąc już za 36. I dopiero teraz widać jego potencjał, bo mogę oszczędzić 20$, a mogę i więcej, bo póki co sky is the limit z jego charakterystyką gry.

sky to może nie, ale gdyby dodać że ost. m-cu Embiid opuścił prawię połowę meczy, Roco też, Fultz kontuzjowany to już trudno brać to za jakiś szczególny wyznacznik. W innej drużynie - zgadzam sie ma potencjał na grę za 40$ - więcej nie, bo stat def nie ma. ;) 

 

RoCo oczywiście jest atrakcyjny, ale mam do niego uraz po zeszłorocznych przebojach, a do tego psuje FG%, a ja wolę graczy w miarę dobrze rzucających.

I dlatego masz jako keeperów Beveryego i Sarica rzucających na 41% FG i nie chcesz Jrue rzucającego lepiej od IT2 i Dipo http://bkref.com/tiny/SmCQD?

Aha... świetne tłumaczenie ;)

 

JRue to złamas ;]

który w zagrał tyle samo lub więcej meczy od IT2/Dipo w ost. 2,5 roku... ;)

 

Tak się droczę tylko... bo czuję się trochę jak sixers rok temu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Ja tez sie nad tym zastanawialem...ciekawa strategia tylko nie wiem na czym ona polega i jaki jest jej cel...myslalem ze moze Shevcu stara sie nadrobic strate w meczac ale jak sie okazalo ma nadegranych mnostwo meczow wiec to odpada...moze chce duzo nadrobic bo potem na pozniejszym etapie zupelnie oleje lige do konca sezonu a nie chce ponosic konsekwencji nie dogrania wystarczajacej ilosci meczow ale to wydaje mi sie nielogiczne i absurdalne zwlaszcza ze Shevcu raczej nie posadzam o olanie ligi...moze chodzi o robienie "na zlosc" i utrudnia ie innym GMom pozyskiwanie FAsow tworzac z FAsow waiversow i tym samym blokujac ich na 2 dni a jednoczesnie prowokujac do wydawania na nich kasy...ale niektorzy a raczej wiekszosc z pobieranych przez niego FAsow raczej nie sa hot pickupami nawet patrzac przez pryzmat formatu keepera...reasumujac: nie kumam o co tu biega ;):P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tez sie nad tym zastanawialem...ciekawa strategia tylko nie wiem na czym ona polega i jaki jest jej cel...myslalem ze moze Shevcu stara sie nadrobic strate w meczac ale jak sie okazalo ma nadegranych mnostwo meczow wiec to odpada...moze chce duzo nadrobic bo potem na pozniejszym etapie zupelnie oleje lige do konca sezonu a nie chce ponosic konsekwencji nie dogrania wystarczajacej ilosci meczow ale to wydaje mi sie nielogiczne i absurdalne zwlaszcza ze Shevcu raczej nie posadzam o olanie ligi...moze chodzi o robienie "na zlosc" i utrudnia ie innym GMom pozyskiwanie FAsow tworzac z FAsow waiversow i tym samym blokujac ich na 2 dni a jednoczesnie prowokujac do wydawania na nich kasy...ale niektorzy a raczej wiekszosc z pobieranych przez niego FAsow raczej nie sa hot pickupami nawet patrzac przez pryzmat formatu keepera...reasumujac: nie kumam o co tu biega ;):P

Kiedys w dwoch lifach mialem przekroczona liczbe gier. Teraz by tego uniknac nadgrywam w tej lidze spitkania i chce unikac grania potencjalnie najlepszymi z ewentualnej grupy keeperow. Nadal tankuje ale chce zobaczyc jak to nadgrywanie spotkan bedzie skutkowac na koniec sezonu ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość
Ten temat został zamknięty. Brak możliwości dodania odpowiedzi.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.