Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym przecenianym chodziło mi o to, że jednak w dalszym ciągu słabo broni i będzie (below?) average atletą jako guard, w Europie to nie jest problem, w NBA już owszem.

Doncic jest silny, więc może być w stanie grać na kontakcie z graczami NBA, co w połączeniu ze świetnym rzutem, ball handlingiem i przeglądem pola może sprawić, że braki w skoczności i szybkości nie będą wielkim problemem. Przynajmniej w ataku.

 

Dlatego jakos wolę tego Doncica , który może i sufitu nie ma kosmicznego ale za to podstawy koszykarskie ma rewelacyjne. Rzut, przegląd pola i to co robi w Realu obecnie - może i ma jakieś wady ale wiele rzeczy już teraz ma na bardzo dobrym poziomie

Luka moim zdaniem sufit ma bardzo wysoko, z tym, że mało prawdopodobne, że uda mu się do niego dobić. Harden też nie jest wybitnym atletą, jednak dzięki świetnemu ball handlingowi i zmianom tempa, może być w dyskusjach nt MVP. Także Doncic też przy dobrych wiatrach może osiągnąć jego poziom, ale nie stawiałbym wielkiej kasy, że tak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic jest silny, więc może być w stanie grać na kontakcie z graczami NBA, co w połączeniu ze świetnym rzutem, ball handlingiem i przeglądem pola może sprawić, że braki w skoczności i szybkości nie będą wielkim problemem. Przynajmniej w ataku.

Doncic ma przeciętny pierwszy krok, w Europie jego ofensywa to trójka i korzystanie z przewagi wzrostu, której nie będzie miał w takim stopniu w NBA, bo raczej nie będzie grać jako PG. Jego świetny rzut to 35% za 3 w poprzednim sezonie, 31% na Eurobaskecie, i 29% na starcie tego sezonu po 6 meczach. To świetny kreator, ale nie wiem czy będzie bardzo dobrym scorerem w NBA. Oczywiście, jest młodziutki, więc nie twierdzę, że tak nie będzie, ale to trochę podobnie jak z Teodosiciem - jeżeli jakiś guard w Europie oddaje większość rzutów za 3, to jest to spory red alert jeżeli chodzi o jego scoring w NBA.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim Doncic jest jedynym prospectem z ścisłej czołówki, o którym wiemy już dość dużo na sprawdzonym poziomie. NCAA niejednego pewniaka szybko rozwaliła. Więc spokojnie czekamy na Portera, Bambę, Aytona etc.

Trudno się nie zgodzić,można tylko dodać ,że marcowy tournament najlepiej odróżnia chłopców od mężczyzn.,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest się o kogo bić w tej klasie draftu. Nie zaryzykuję dużo, jeśli powiem, że największe szanse na wybór w pierwszej piątce będą miały następujące kluby:

 

Suns

Kings

Knicks

Bulls

Poza tym Cavs i Celtics.

Bazując na potrzebach Suns powinni wybrać wysokiego podobnie Celtics (Ayton, Bamba, Bagley).

 

1)Doncic

2)Ayton

3)Bamba

4)Bagley

5)Jackson/Porter

 

Ja z piątki Porter, Bagley, Ayton, Bamba, Doncić wybrałbym Słoweńca, który rozwija się bardzo dynamicznie. Ayton jest bardzo intrygujący - wziąłbym go z dwójką. Bamba może być drugim Noelem, ale życzę mu lepszej kariery :playful:  Największy hype jest na Bagleya, ale w tym roku był na Fultza i co z tego? Porter mnie nie przekonuje, wolałbym zaryzykować piąty wybór na surowego Jacksona.

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bagley i hooj, przestańcie prowadzić dziwne dyskusje, wiadomo kto ma upside na orbicie marsa - Draymond 2.0 z zadatkami na scorera, kto chce wiecej

 

Donic też git ale sie do top 5 ne przebije choć ze dwa all-nba zrobi

 

Porter dla mnie śmierdzi bustem, niby combo forward ale c*** wie co ma na elitarnym poziomie

 

Ayton dla mnie czarny koń i nie wiem cz bym z 2ka go  ne brał


Bazując na potrzebach Suns powinni wybrać wysokiego podobnie Celtics (Ayton, Bamba, Bagley).

 

 

dostając w pierdol 50pkt nie ma czegoś takiego jak bazowanie na potrzebach, Chris może byc out of the league bo coś odjebie, nawet Booker nie jest tam untouchable  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Europie prawie wszyscy są rolesami. 

 

No tak, ale Doncic to dalej był drugi kreator w drużynie i poza wymienionym Lullem i Ayonem/Randolphem najważniejszy zawodnik. To coś w stylu nazwania Greena i Thompsona rolesami. Niby jest w tym jakaś prawda, ale trzeba to odpowiednio zinterpretować i skomentować by oddać pełny sens.

 

A co do słabej formy na finishu sezonu, dalej jednak mówimy o 18-latku, gdzie normalne są wahania formy, tym bardziej na takim poziomie.

 

 

No, ale tak naprawdę w ostatnim czasie w NBA działa to w ten sposób, że jak negocjujesz z takim Bostonem czy Lakers (dużo talentu) to żądasz za dużo, a potem przyjmujesz bieda ofertę od Wolves/Pelicans/Oklahomy, która jest gorsza od tego co oferowali Boston i Los Angeles, bo masz nieracjonalne poczucie, że spełnili Twoje oczekiwania.

 

Inaczej trade'ów Cousinsa, Butlera i George'a wytłumaczyć się nie da. Bo Bulls mogli lubić Dunna, a Pacers Sabonisa i Oladipo, no ale bez jaj.

zgoda

 

Raczej nie

 

Oladipo jest lepszy od Ingrama i nawet nie wiem czy Ingram dojdzie kiedyś do jego poziomu a Mozgov nawet nie ma startu do Sabonisa( jakby co polecam mecz Indiana-Nets) . No i Indiana ma zdolnego młodego centra to po co im przepłacony koleś na łąwkę?

Ba na obecną chwilę to Sabonis jest lepszy od Ingrama

 

primo Zgadzam się, że Oladipo i Sabonis to większa wartość sportowa na ten moment do Ingrama, ale jaki sens dla Pacers ma obecnie wygranie 35 W, czy nawet w najlepszym wypadku 8 miejsce, niż top5 draftu?

secundo Po Oladipo wiemy z grubsza czego się spodziewać i nie pisze tego w sensie pozytywnym, także zdecydowanie lepiej zainwestować Ingrama, nawet jeśli okaże się bustem.

 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic jest silny, więc może być w stanie grać na kontakcie z graczami NBA, co w połączeniu ze świetnym rzutem, ball handlingiem i przeglądem pola może sprawić, że braki w skoczności i szybkości nie będą wielkim problemem. Przynajmniej w ataku.

 

 

Luka moim zdaniem sufit ma bardzo wysoko, z tym, że mało prawdopodobne, że uda mu się do niego dobić. Harden też nie jest wybitnym atletą, jednak dzięki świetnemu ball handlingowi i zmianom tempa, może być w dyskusjach nt MVP. Także Doncic też przy dobrych wiatrach może osiągnąć jego poziom, ale nie stawiałbym wielkiej kasy, że tak będzie.

Wiadomo, że Harden nie jest elitarnym atletą (takim najlepszym z najlepszych), ale to zdecydowanie inny poziom niż Luka. Jest bardzo silny jak na swoją pozycję, szybki z piłką w rękach itd. Doncic ma problem z mijaniem nawet słabych i małych obrońców czy powolnych centrów - musi polegać na spinach, pivotach, floaterach itd zeby zdobywac punkty z trumny, a zazwyczaj i tak kończy się na stepback 3 (a przecież mówimy tylko o europejskiej koszykówce). Najlepiej atletycznie wygląda w kontrach, kiedy ma czas i miejsce się rozpędzić. No, ale pierwszy krok ma słaby po prostu. Dodatkowo na obecny moment raczej stroni od łapania kontaktu wokół obręczy. 

 

Uwielbiam Doncica, ale jestem zdania, że ten brak atletyzmu u gościa który ma 6'7 wzrostu trochę uniemożliwia mu zostanie superstarem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@January, Porter to chyba też jest pewny zawodnik, to będzie Tatum na sterydach w college'u - lepszy rzut, size, ballhandling i atletyzm, nie wiem co musiałby zrobić 6'10'' ze świetnym rzutem żeby nie wymiatać w NCAA przy bliższej trójce, nie wiem jak większość zespołów może go bronić.

 

tutaj znak zapytania jest wokół wysokich, różne wątpliwości pojawiają się zarówno wokół Aytona, jak i Bamby. z tym, że szybko to uciął trener Arizony, ciekawe na ile to była paplanina.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@CM : zdania nie zmieniam to byłby overpay jak każdy deal z DLO ;-) Zresztą wg mnie bez sensu bo jak mieli już koniecznie ruszać któryś z trzech primary assetów (wg mnie jedynie w połączeniu z wyciągnięciem drugiego bdb zawodnika i oddaniu w tych 2 dealach MozDenga) za PG13 to Ingrama.

Usunąłem, bo w sumie każdy pamięta otoczkę i nie ma sensu wyciągać. 

 

Niemniej dalej mam Turnera wyżej od D'angelo, dlatego się różnimy nawet jeśli  zapomnimy o tym co było później.

 

A co do Doncicia rzucę na luźno przykład Ginobliego. 

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic ma przeciętny pierwszy krok, w Europie jego ofensywa to trójka i korzystanie z przewagi wzrostu, której nie będzie miał w takim stopniu w NBA, bo raczej nie będzie grać jako PG. Jego świetny rzut to 35% za 3 w poprzednim sezonie, 31% na Eurobaskecie, i 29% na starcie tego sezonu po 6 meczach. To świetny kreator, ale nie wiem czy będzie bardzo dobrym scorerem w NBA. Oczywiście, jest młodziutki, więc nie twierdzę, że tak nie będzie, ale to trochę podobnie jak z Teodosiciem - jeżeli jakiś guard w Europie oddaje większość rzutów za 3, to jest to spory red alert jeżeli chodzi o jego scoring w NBA.

Mówimy o 18-latku, w dalszym ciągu projekcie. Mam wrażenie, że ze względu na to, kiedy Doncic zaczął grać na poważnym poziomie, niektórzy zapominają o tym, że to dalej dzieciak. Luka trafia ok. 80% FT, te trójki są w dużej mierze off the dribble. To bardzo dobry wynik jak na ten wiek. Dodatkowe plusy to quick release i ogólnie bdb mechanika rzutu. Naprawdę można znaleźć lepsze rzeczy do przyczepienia się w jego przypadku ;]

 

Wiadomo, że Harden nie jest elitarnym atletą (takim najlepszym z najlepszych), ale to zdecydowanie inny poziom niż Luka. Jest bardzo silny jak na swoją pozycję, szybki z piłką w rękach itd. Doncic ma problem z mijaniem nawet słabych i małych obrońców czy powolnych centrów - musi polegać na spinach, pivotach, floaterach itd zeby zdobywac punkty z trumny, a zazwyczaj i tak kończy się na stepback 3 (a przecież mówimy tylko o europejskiej koszykówce). Najlepiej atletycznie wygląda w kontrach, kiedy ma czas i miejsce się rozpędzić. No, ale pierwszy krok ma słaby po prostu. Dodatkowo na obecny moment raczej stroni od łapania kontaktu wokół obręczy. 

 

Uwielbiam Doncica, ale jestem zdania, że ten brak atletyzmu u gościa który ma 6'7 wzrostu trochę uniemożliwia mu zostanie superstarem.

No, dlatego mówię, że bardzo wiele rzeczy musiałoby się udać, żeby osiągnął poziom Hardena (naprawdę nie musisz mi tłumaczyć, że Harden jest lepszy), ale jednak nie wykluczałbym tego. Tzn od razu mówię, że pisząc "poziom Hardena", nie chodzi mi, żeby robił te same rzeczy tak samo dobrze jak Harden, bo scorerem nigdy nie będzie tak dobrym, jednak może być lepszym playmakerem oraz obrońcą. Tak czy siak, kolejny raz powtarzam, że to mało prawdopodobne i tylko dlatego Luka nie jest na ten moment prospectem #1 za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncic byłby spoko w Knicks z Porzingisem albo w Chicago z Markannenem - taka dwójka konkretnych białasów z Europy, no ale w Nowym Jorku mają już swojego "superstara"(Ntilikina) na tę pozycję 

Tylko ten "superstar" łamie się jak prawa człowieka na Birmie.Dzisiaj na treningu mocno skręcił kostkę i znowu kilka meczy DNP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tylko ten "superstar" łamie się jak prawa człowieka na Birmie.Dzisiaj na treningu mocno skręcił kostkę i znowu kilka meczy DNP

mayor, przeczytaj jeszcze raz co napisałem :rugby: superstar jest w cudzysłowie, potem masz emotikon jeszcze. Nie widzę kariery Franka w NBA w ogóle. Dla mnie to drugi Exum

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówimy o 18-latku, w dalszym ciągu projekcie. Mam wrażenie, że ze względu na to, kiedy Doncic zaczął grać na poważnym poziomie, niektórzy zapominają o tym, że to dalej dzieciak. Luka trafia ok. 80% FT, te trójki są w dużej mierze off the dribble. To bardzo dobry wynik jak na ten wiek. Dodatkowe plusy to quick release i ogólnie bdb mechanika rzutu. Naprawdę można znaleźć lepsze rzeczy do przyczepienia się w jego przypadku ;]

Przecież jego brak atakowania obręczy i problemy z kreowaniem sobie rzutu to jego główny mankament. :] I nie, nie chodzi mi tylko o samą skuteczność, a o to, że na poziomie Euroligi/Eurobasketu jego połowa czy tam większość rzutów to trójki. Doncic to lepszy prospekt, ale to trochę case Balla. A to jest coś, co będzie mu bardzo ciężko poprawić.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecież jego brak atakowania obręczy i problemy z kreowaniem sobie rzutu to jego główny mankament. :] I nie, nie chodzi mi tylko o samą skuteczność, a o to, że na poziomie Euroligi/Eurobasketu jego połowa czy tam większość rzutów to trójki. Doncic to lepszy prospekt, ale to trochę case Balla. A to jest coś, co będzie mu bardzo ciężko poprawić.

No tak, i ja cały czas o tym mówię, że nie będzie łatwo ;]

 

Jednak z drugiej strony warto pamiętać, że Doncic jest w tej samej klasie co zawodnicy, którzy jak dotąd doświadczenie czerpali z ogrywania ogórków w HS, czasem jakichś campów, McDonald's all-american i bicia leszczy na MŚ. To jest zupełnie inny poziom odniesienia. Doncic ma jeszcze możliwości poprawy i to nie jest tak, że on nie zrobi więcej postępu. Pierwszy krok to duży problem, którego pewnie nie poprawi, ale jestem w stanie sobie wyobrazić, że Doncic staje się jednym z lepszych shooterów w NBA, co w połączeniu z jego wzrostem, ball handlingiem i podaniami może sprawić, że i tak będzie w stanie dostawać się pod obręcz. To jest długa droga, ale realna. Czasem zmiana tempa i footwork są ważniejsze od szybkości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.