Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Mam trochę odmienne zdanie.

 

Byki? Wzięli idealny fit dający D pod koszem, post-up i świetna zbiórkę. Oni jak kontuzje się nie pojawia to będą walczyć o PO w nowym sezonie. Moim zdaniem super wybór.

 

Cavs potrzebowali kogoś do zdobywania punktów i kreowania gry po odejściu LBJa, a branie następcy LJ 1-1 to słaby pomysł. Dobrze zrobili - szczególnie że Trae już nie było.

 

Clippers - sam się zadziwiłem wyborami, ale po dealu... Odchodzi Bradley, Beverly kontuzjogenny i ma niegwarantowana kasę, Lou i Teodosic już wiekowi, a na F mają Gallo i Harrisa, więc SGA ma sens, żeby od vetsow się uczyć i zostać super PG na lata.

Natomiast Robinson mnie zastanawia, bo jak odejdzie DAJ to mają tylko Bobana pod koszem. Więc widzę handel się im szykuje.

 

Knicks - kibicuje wyborom. KQQ odchodzi, Kanter na rok został. Noah w Amazonii. Gracze pasują do Franka i Kristapsa. Rok się pogrywają, a za rok ekipa powalczy o PO. Nie dziwię się że ryzyka Portera nie wzięli na barki swoje.

Ja bym wolał dołożyć coś Orlando, by zgarnąć atletycznego Bambę, zamiast Cartera. Ocenimy to za kilka lat wiadomo - może Carter przyćmi Bambę, ale na ten moment lepsze perspektywy ma Mohamed. Tak samo Knicks, Cavs i Clippers - nie tyle kwestionuję zawodników jakich wzięli, co fakt, że nie udało im się wybierać z lepszym wyborem.

 

Sexton, Knox, carter to półka niżej niż Bamba, Jackson.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Carter to może być Al Horford vol.2 (może i lepsza wersja) także ja na miejscu kibiców Bulls  w spokoju bym czekał na sezon. Dokonali dobrego wyboru. Z Markkanenem stworzą duo na lata.

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno mama Mikala Bridges'a pracuje w strukturach Sixers.

Gdy Mikal udzielał wywiadu o tym, jakie to uczucie pozostać w Philadelphii, ta akurat dogrywała jego transfer do Phoenix..

Ona pracuje w dziale HR, wywiadu udzielali akurat razem i po jej reakcji oraz radości raczej ciężko uznawać, że wiedziała o tej wymianie w tym momencie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pomijając już same aspiracje Cubana, jego niechęć do tankowania i oddawanie plików przez lata dość lekką ręką, to trzeba mieć też na uwadze kto tam siedzi na ławce trenerskiej.

 

Rick Carlisle mówił wprost. Jak będzie jeszcze jeden rok tankowania, to on odchodzi.

 

Mamy Doncica! Oby był tak dobry jak u forumowych prognostyków :-)

Tylko, czy ten brak cierpliwości nie okaże się zgubny? Pewnie Mavericks mają ciekawe, dobre perpektywy, bo mają Doncicia ze Smithem. Trudno jednak oprzeć się wrażeniu, że gdyby tego procesu nie przyspieszali i zagrali jeszcze jeden sezon, by zdobyć ciekawego zawodnika z draftu, to te perspektywy z dobrych mogłyby się zmienić na bardzo dobre :rugby:

 

Będę się przyglądał, bo Doncic ze Smithem zapowiada się na ciekawy duet do oglądania. :rugby:

Edytowane przez shadowy86
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Btw. znowu wydaje się, że podczas draftu to Zachód się bardziej wzmocnił: Ayton, Bagley, JJJ i Doncić poszli na Zachód.

Nie ma w tym nic dziwnego, skoro w Top 5 wybierały cztery organizacje z konferencji zachodniej(Suns, Kings, Grizzlies, Mavericks) i tylko jedna z konferencji wschodniej(Hawks) :playful:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jestem wielkim fanem tego co zrobili mavs i mam nadzieje, ze to im sie oplaci

w sensie, ze doncic bedzie dla nich drugim nowitzkim i w ogole. w ogole chyba w europie nie ma osoby, ktora nie trzyma kciukow za luke. mam nadzieje, ze nie zawiedzie naszych oczekiwan.

 

zabawne jest to, jak wygladaja mocki, jak czasami niektorzy gracze spadaja i nagle sie okazuje, ze po kilku latach w ogole nikt o nich nie pamieta.

 

dobra robote zrobili 76ers. kij z tym, ze pozyskali kogos, kto lepiej pasuje do ich rotacji. przede wszystkim pozyskali kolejny wybor w drafcie, to jest niesamowite...

 

zazdroszcze bucks divincenzo. on tam totalnie nie pasuje. nie jest czarny, nie ma 7ft wingspana i w ogole i w ogole.

zazdroszcze jazz allena. z przyjemnoscia widzialbym jednego albo 2 w lakers bo bialy rzucajacy to cos czego lakers potrzeba najbardziej.

 

generalnie wiekszosci grajkow w ogole nie znam, wiec moj odbior tego jest taki, ze kazdym ktos sie jara, i kazdy moze tu byc wielkim stealem jak i zawodem. o dziwo kojarzylem w chwili wyboru wagnera, ktory powedrowal do lakers, bo ogladalem michigan w tournamencie i... nie sposob bylo go nie zauwazyc.

 

ogolnie szkoda, ze nie doszlo do zadnej duuzej wymiany.

btw. z moich zrodel wiem, ze temu suns byli w 100% przekonani, ze biora doncica a spakowany i gotowy na powrot do phx byl... marcin gortat, bo szukali weterana-mentora dla doncica, kogos, kto wzialby go pod swoje skrzydla. kims takim mial byc gortat ale jak widac suns zmienili zdanie w ostatniej chwili...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

 

zazdroszcze bucks divincenzo. on tam totalnie nie pasuje. nie jest czarny, nie ma 7ft wingspana i w ogole i w ogole.

zazdroszcze jazz allena. z przyjemnoscia widzialbym jednego albo 2 w lakers bo bialy rzucajacy to cos czego lakers potrzeba najbardziej.

Przecież Lakers mają 2 białych z krótkimi rączkami i rzucających z long range lepiej od Allena i DiVincenzo :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ona pracuje w dziale HR, wywiadu udzielali akurat razem i po jej reakcji oraz radości raczej ciężko uznawać, że wiedziała o tej wymianie w tym momencie.

Może źle to zbudowałem - nie chodziło mi o to, że jego matka wiedziała o trejdzie.

Fakt, że pracuje w Sixers dodałem dla ciekawostki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygrali draft :

 

 

1) Mavericks - bo zgarnęli najlepszego prospecta w drafcie za wcale nie tak wysoką cenę. Cieszę się z Doncicia pod Carlisle

2) Sixers - bo zgarnęli przezajebistego Zhaire Smitha, dodatkowo zaoszczędzając troszkę kasy (10->16) i zyskując naprawdę świetny asset w postaci picku Miami 2021 1st. Genialna wymiana dla Philly. Średnio podoba mi się pick Shameta i  zostawienie Celtom Williamsa, ale Milton z tak bardzo late 2nd to dobry wybór.

3) Magic (że wzięli Bambę z #6 + steal z Frazierem)

4-5) Celtics&Rockets - dostali z zdecydowanie zbyt późnymi wyborami to czego potrzebowali. Williams pod Stevensem. Melton obok Hardena... ugh.

 

Dodatkowo plusy dla :

Nuggets (dwóch gości z bardzo wysokim potencjałem)

Wolves (jeśli Okogie nie ma bitych blach, to łącznie steal zaliczyli mocny z KBD)

Spurs (Pop akurat może ogarnąć Walkers)

Grizzlies (Jackson to fit i steal - nie zjebali tego po prostu)

Pistons (ładne wzmocnienie głębi na obwodzie)

 

 

Przegrani :

 

1) Suns - nie dość, że odpuścili Doncicia i JJJ to dali się kompletnie wydymać Sixers. Okobo to dobry pick w 2 rundzie, ale nie ratuje im draftu

2) Kings - za odpuszczenie Doncicia

3) Clippers- WTF Jerry? Słabe te picki...

 

Wyróżnienia :

Mimo wszystko Hawks za odpuszczenie i Doncicia i Jacksona z #3. Za to genialny wybór Huertera to ratuje.

Nets (dla mnie naprawdę słabe picki)

Cavs&Knicks - za złe picki w top10

Pacers&Jazz - za złe picki na początku 3 dziesiątki draftu.

Wyborem Pistons się jaram i wierze, że okaże się stealem. Jednego nie wymieniłeś, a mianowicie wyboru Bulls. Carter świetnie pasuje do Markkanena i ma zadatki na kozaka. Serio, serio. :smile:

edit - z resztą się zgadzam, dobrze prawisz. 

Edytowane przez eF.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

3) Clippers- WTF Jerry? Słabe te picki...

 

Pacers&Jazz - za złe picki na początku 3 dziesiątki draftu.

że pewne to od razu słabe, jak ja uwielbiam tą wiarę ludzi w "potencjał", 9 na 10 okaże się bustem ale i tak gawiedź zawsze za tym żeby ryzykować. Zresztą z Jazz podobnie, jaki to jest zły pick "na początku 3 dychy" wybrali rolsa którego trenerzy lubią za to że robi co mu karzesz, za wszechstronność i odwalanie czarnej roboty, czego można oczekiwać od kolesia z 3 dziesiątki

 

2. Sacramento Kings: MARVIN BAGLEY III, PF/C

Nie jest to mój gracz, jeżeli go chcieli to potencjalnie mogli z placem w nosie zjechać do #6 I coś dodatkowo wyrwać. Jednak to są Kings. Mnie ten ruch załamał jak wybór Foxa, ale na bezrybiu i rak jest rybą ;)

 

7. Chicago Bulls: WENDELL CARTER JR, PF/C, 22. Chicago Bulls (od Pelicans): CHANDLER HUTCHINSON, G/F

Bardzo fajne picki pod LM i mimo wszystko Dunna. Nie pokładam wielkich nadziei w osobie LaVine’a, ale tutaj fit do wyżej wymienionej dwójki bardzo dobry. Ten Carter idealnie wręcz pasuje do Fina. Z Hutchisona za kilka lat może spokojnie wyrosnąć solidny role player.

21. Utah Jazz: GRAYSON ALLEN, SG

Allen tak wysoko, raczej jestem w obozie tych, którzy uważają się spokojnie można było zejść w dół. Jak dla mnie trochę zmarnowany pick…

 

tutaj ogólnie z Twoimi typami zgoda; co do Allena to też bym myślał że koleś na 2rd ale skoro miał takie dobre treningi to włąściwie wszystko wyjaśnia, Huerter też miał iść koniec 1rd, zrobił dobrą robotę i jest znacznie wyżej, dla zasady nie porównuje obydwu gości bo o niebo wolałbymw Utah Huertera, ale jazz poszli w bwpa ( best white player available :P )

 

Bulls to dla mnie jedni ze zwycięzców tego draftu ze swoimi pickami, nie wiem czy Carter to taki mega fit ale ogólnie powinno być dobrze, a Hutchison z miejsca powinien być przydatny, trochę załuję że Jazz na niego nie postawili  

 

Co do Begleya to niezbyt się zgodzę, dla mnie to chłopak ma większe szanse w nba nawet niż Ayton, plus nie spotkałem mocka który miałby go niżej niż z 4 więc wątpię żeby "zjechał" aż tak nisko jak piszesz

 

 

 
8. Nuggets zrobili to co powinni, high risk-high reward to jest to, co powinien robić borderline PO team mając szansę na Portera, nawet jeśli on nie ma kręgosłupa.
 

 

 

borderline po to powinni chyba pójść w kogoś w miarę pewnego co im pomoże awansować do tych po, a nie brać kolesia który przez ten brak kręgosłupa za kilka lat będzie próbował swoich sił w chinach :)

Jak go poskładają to Denver może sobie odkupić winy po dealach z Jazz.

już wyborem Joka w 2 rd odkupili poniekąd :)

 

No dobra a co z wyborami Bulls?

Warto było odpuscić Portera? Ten Carter to prawda co o nim piszą na draftnet?

Wyglada na ciekawą kombinację po obu stronach, zasięg ma naprawdę duży

Ale czy warto było?

było warto i to bardzo

 

Zwycięzcy draftu

 

Niewątpliwie

Dallas -- dostali najlepszego gracza w drafcie nie oddając nic bo tylko Younga  i nie wiadomo co w przyszłości. Jeśli Luca jest tym za kogo go mamy to MAvs nie będą mieć wyboru w TOP 10

 

Hawks - mimo ,że nie rozumiem czemu oddali Doncica to jednak ich kolejne wybory są rewelacyjne

Huerter, Spellmann ( fantastyczny 3&D z pozycji centra, Frye z obroną i lepszymi podaniami? ) Graham.. Właściwie to jedyne co zastanawia komu oddadzą Dennisa

 

Detroit - kupienie prawa do Thomasa to świetna opcja plus jeszcze wzięli Browna z miami ,który wprawdzie ten ostatni rok miał słaby ale rok temu miał iść w pierwszej rundzie

 

Denver ---tu już chyba powiedziano wiele

 

Spurs - dostali Walkera , który  powinien iść ok 11-12 miejsca na mój gust.. Dobry gracz,,,

 

Nie rozumiem

 

76ers - oddali praktycznie wszystkie wybory drugorundowe za nie wiadomo co. Wzięli w pierwszej rundzie draftu rozgrywającego  i to jeszcze średniawej jakości.. Mieli kłopot na pozycji centra 2 lata temu to teraz chcą sobie zrobić na pozycji rozgrywającego?

Nie jestem fanem Mikala ale jeszcze mniej jestem fanem Zhaire.. Przecież on 80% pkt zdobywa z kontr, ścinania pod kosz, i wjazdów.. W izolacjach nie istnieje. Ustaw go na parkiecie z Benem Simmonsem i będą sobie przeszkadzać

 

Może mnie Zhaire kopnie w tyłek za rok dwa ale 76ers nie jest przecież w fazie szukanie talentów dobrych za 3 lata..

 

Knicksów- Knox? Robinson??? O co właściwie im chodzi.. Knox może być dobrym strzlecem na poziomie NBA... Ale na razie to dla mnie biedna wersja Kuzmy bo broni podobnie. Nie zbiera, nie podaje nie blokuje i nie przechwytuje. Podobno miał wszędzie dobre workouty ale nie wiem czy to jest talent na poziomie TOP10 draftu

 

A i przy okazji Spurs nie rozumiem Walkers

 

ap_18173057329150.jpg

Z pistons zgoda, o czym niewiele osób wspomniało, wzieli dobrego grajka z dalekim nr który spełnia najwięcej ich potrzeb, co do Walkera i Knoxa to czego tu nierozumieć, wybrali bpa, przy czym pick Spurs o wiele bardziej mi się podoba, Lonie wporzo gość :) Knoxa fanem nie jestem ale można spokojnie usprawiedliwić Knicks, bo w zasadzie z tym pickiem po kogo mieli iść, dodatkowo jeszcze chłopaka mogą z miejsca wsadzić w skład

 

Z tym nazywaniem Nugs zwycięzcami to bym się bardzo wstrzymał, ja ich decyzję rozumiem, ale na dzień dzisiejszy to Porter jest gościem któremu bliżej do wózka niż do kariery w nba, treningi miały rozwiać wątpliwości po tym pseudo sezonie w ncaa a tylko potwierdziły że z chłopakiem za dobrze nie jest.

 

Z Aarona Holidaya może być coś więcej niż zawodnik, który grywa po 15 minut w meczu? 

 

może być nawet i satrter, mnie jego bb iq niespecjalnie przekonuje, ale jest z systemu który świetnie szkoli pg i chłopak powinien sobie w nba poradzić

Skoro Hawks oddali Doncicia, to pewnie nie widzieli większej różnicy między Słoweńcem a Youngiem. Czas pokaże, czy się totalnie wygłupili, czy ten ryzykowny ruch okaże się strzałem w dziesiątkę. Póki co wychodzą z założenia, że będzie mizernie, ale ma być chociaż widowiskowo, by kibice mieli fun, więc Young im to wszystko da.

 

Przegranymi na pewno są Byki, Cavs, Clippers i Knicks bo nie udało im się zrobić trade up, by sięgnąć po kozaków.

 

Young jest pod wieloma względami fajny, ale obawiam się że z jego warunkami to go w nba zjedzą, on w ncaa nie był specjalnie efektywny a teraz będzie miał znacznie ciężej.

 

Po co Byki mieli tradeować skoro kozaka dostali :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jendras, co do Bongi:

- był chyba drugim najmłodszym graczem w drafcie (listopad '99) i mógł przystąpić do niego równie dobrze za rok. On jest lepszy niż Schroeder był w jego wieku (średniak, ale to był 16. pick), ale przystąpił do draftu rok wcześniej - on grał w rotacji niezłego zespołu z Bundesligi w tym roku już jako 18-latek

- takich ludzi określa się ponoć high risk-high reward, tyle, że jakie to ryzyko utrata randomowego 2nd roundera?

- świetny size, dobry atletyzm, rzadko spotykane połączenie u tak młodego gracza ballhandlingu i passingu oraz obrony, nawet jak nie trafi do NBA to w Europie będzie bardzo dobrym point forwardem z jego skillsetem

- jest strasznie surowy, głównie jeżeli chodzi o rzut ALE on w tym sezonie rzucał 90%FT, co może jest zawyżone przez małą dawkę (110 FT), ale na pewno dobrze pokazuje potencjał rzutowy - dlatego dla mnie to jest wartość late 1st roundera, bo koleś jest w wieku grajka z high schoolu, więc ma cholernie dużo czasu na poprawę rzutu

- gdyby był Hiszpanem albo Francuzem to poszedłby w pierwszej rundzie

 

IMHO potencjalny steal, ale zobaczymy czy rozwinie się fizycznie i rzutowo. Bardzo fajny pick z tymi numerami, dużo lepszy niż jakiś Junior z Wake Forrest który może utrzyma się w lidze i może może załapie się kiedyś do rotacji w borderline PO teamie.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dopiero mam czas napisać dwa słowa o drafcie, więc króciutko. 

 

Trochę śmieszą mnie opinie, że Doncić z miejsca będzie ciągnął Mavs za uszy do dobrych wyników, dlatego chcący tankować dalej Hawks go oddali...

 

Z topu podobają mi się wybory Memphis, Bulls i w sumie Magic, tylko teraz ich pozycja negocjacyjna przy oddawaniu Vuca i szczególnie BB spada mocno. 

 

Szkoda mi Milesa, a mogła być fajna historia, gdyby został w 76ers. Takich rzeczy się nie robi, po ludzku szkoda chłopaka. 

 

Nie czaję, co w tym drafcie wymiślili Lakers i dziwnie czuję, że bardzo długo tego nie zrozumiem. Ciekawe, czy kombinowali jakoś spuścić Denga z tymi wszystkimi pickami. 

 

Fajnie słuchało się komentatorów na c+.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jest gracz z drugiej rundy draftu, który ma potencjał na bycie kimś więcej niż rolesem? Nowy Draymond albo Manu? :grin:

 

potencjał ma większość jednak wątpliwe, że którys go zrealizuje 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40% tego, ze mlodziak bedzie bustem jest wina organizacji do ktorej trafia.

Przykre, ze ten procent jest tak duzy, ale dla przykladu taki Mitchell gdyby trafił do Toma do Minessoty to nie podnioslby dupy z ławki w tym sezonie...

Smutne ale niestety prawdziwe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.