Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

 

Na wschodzie Chicago i Atlanta, może Brooklyn. Pozdro! 

 

Brooklyn ma przed sobą sezon na tankowanie, a potem w końcu ( :tears_of_joy:  ) własny pick w topie draftu i miejsce na 2 maxy w budżecie. Do tego będzie paru ogranych gości, z których może coś będzie. Za rok będzie atak na PO i może nawet na drugą rundę jak dobrze pójdzie, ale nie teraz.

 

Nie wiem co przyniesie FA, ale prawdopodobieństwo, że Nets uderzą w tym roku w PO jest niskie, bo im się to najzwyczajniej w świecie nie opłaca. Z FA pewnie wpadnie jakiś weteran na rok, żeby za rok nie zabierać miejsca, plus może jakieś wymiany z kończącymi się umowami (Carroll, Siri, RHJ) i to by było tyle.

 

Też pozdro :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem knox jest kompletnie nieprzygotowany żeby robić 15 punktów w 1 sezonie. On raczej potrzebuje czasu zeby tyle robic. Tatum nie robil 15 punktow w regularze:)

Tylko Tatum gra w Celtics, a Knox w Knicks. Może tam dostać sporo minut więc kto wie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Największym przegranym draftu zdecydowanie Clippers, którzy mieli naprawdę fajne assety do trade-up i wykorzystali je do do przesunięcia się... aż o jedno miejsce. Dodatkowo same wybory szału nie robią, jeśli brać pod uwagę, że mogli pójść w takich gości jak Porter Jr (high risk - high reward) czy Smitha, który w ostatnich mockach słusznie wrzucany był nawet do pierwszej dziesiątki. Po Jerrym Weście można było oczekiwać jednak nieco więcej. 

 

Niezłymi frajerami są też Pistons, którzy wpakowali się w beznadziejną umowę Griffina, a okazało się, że z ich pickiem można było dołożyć do składu naprawdę sensownego grajka na obwód, gdzie mieli przecież największe problemy.  Zamiast solidnego młodziaka, mają połamanego rudzielca będącego po drugiej stronie rzeki. Nie wiem za co mścił się SVG, ale skubaniec nieźle to sobie wymyślił.

 

Wygranymi Sixers, którzy bez mydła załatwili Suns i dostali fajnego grajka + wartościowy asset, który przy zatopionych w przeciętności Heat może być łakomym kąskiem dla zespołów planujących za 2/3 lata przebudowę. Sam się śmiałem z całej historii z Bridgesem, ale szczerze mówiąc Filadelfia pijarowo wygląda ostatnio fatalnie i płacząca ze szczęścia mamuśka Bridgesa pewnie do teraz nie ogarnia co to się w nocy zadziało. 

 

Wyróżnienie także dla Dallas, bo weszli z Doncicem all-in i jeśli tylko dołożą pod kosz kogoś sensownego (niekoniecznie Howarda), to będą mieli naprawdę solidne fundamenty pod budowanie zespołu z dużymi aspiracjami. We wszystkich mockach do Mavs przypisywany był Bamba, który mógłby być do nich fajnym fitem, ale równie dobrze mógłby co miesiąc odbierać naklejkę dla dzielnego pacjenta od przeróżnych specjalistów. Przy tylu przepłaconych wysokich, znalezienie centra nie powinno być wielkim problemem, więc chapeu bas panie Cuban :smile:

Edytowane przez Hoolifan
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra trochę o drafcie już na spokojnie. Najpierw oczywiście Denver i Bucks.

 

Denver:

 

Podjęli ryzyko i chwała im. Cieszy mnie ostatecznie, że jest Porter, a nie trade down, bo to na logikę oznacza, że Kroenke przeżyje ten rok z luxury tax (za rok spadają Chandler (raczej weźmie opt in), Arthur, Faried, a na Sapa jest opcja zespołu, to ponad 60 mln do uwolnienia i zero zagrożenia luxury tax, więc to w zasadzie tylko jeden rok). No ale o FA, przedłużeniu Joka to później.

 

Porter niedawno był jeszcze pewniakiem do podium, a potem ta kontuzja, ale nawet po niej mockowano go z 7/8 numerem i nagle zaczął lecieć w dół. Oczywiście ma flagę ze zdrowiem, dużo było historii, gdzie talent przegrywał z kontuzjami, ale jest też story Embiida i jako fan oczywiście na powtórkę z tego liczę, choćby częściowo. Z #14 to już nie tak wielkie ryzyko i nawet jeśli Porter przegrałby walkę z kontuzjami to ten pick jakoś latami wypominany nie będzie, jak na gościa mającego problemy zdrowotne to przez ten potencjalny upside jest to wręcz bezpieczny pick. 

 

Jedyne co wolałbym bardziej to Zhaire, zwłaszcza że w drugiej rundzie wpadł Jarred Vanderbilt i wówczas w Denver miałbym dwójkę wybraną przeze mnie w BeGM ;). Z tej drugiej rundy bardziej pasowałby mi Keita Bates-Diop i to, że spadł tak nisko może być zwycięstwem Soty. 

 

Bucks

 

Poszli bezpiecznie stosunkowo po zeszłorocznej wpadce z Wilsonem. Tym razem nie było surowego prospekta, a ograny już na poziomie NCAA Donte. Donte którego lubię, Donte który ma walić trójki, a tego w Bucks potrzebują, więc typowy wybór pod fit, ale Bucks nie mogą już sobie pozwolić na wtopy z surowymi grajkami. 

 

Reszta

 

Brawo dla Dallas za ten deal po Lukę. Ja tam w niego wierzę i BPA mam go jako #1 ten draftu. Fajnie że Luka trafia do ogarniętej organizacji z dobrym trenerem i ma być następcą Dirka, czyli kolejną europejską twarzą organizacji z Texasu. Smith-Doncić obawiałbym się tego w obronie, ale mogą się ciekawie uzupeniałniać w ofensywie. Ciekawe kogo Mavs zaatakują latem (Cousins, Randle, Capela, Favors?) pod kosz, bo pewnie chcieliby przynajmniej na starcie sezonu być poważnym zespołem z nadzieją na PO. 

 

Z perspektywy czysto sportowej świetny deal 76ers. Dostali lepszego moim zdaniem prospekta (choć fitowo Mikal bardziej pasuje) i niezastrzeżony pick z 2021, a w jakiej wtedy kondycji będzie Miami to nie wie nikt, z tym capem to gigantycznych perspektyw wydają się nie mieć aktualnie. Zhaire to gracz z większym upsidem, a to co Philly mogą stworzyć za lineup względem defensywnym wydaje się przerażające. 

 

Małym wygranym górnej połówki wydaje się Orlando. Bamba nie jest może idealnym fitem, ale potencjał dużo większy w moim mniemaniu niż Young, którego typuję na busta.

 

Suns dzięki Okobo mogą wystawić Okobo-Booker-Mikal-Jackson-Ayton i wydaje się to niezwykle ciekawym połączeniem, choć fanem Aytona nie jestem. No ale mają swoją młodzież + Warrena jako 6th mana, Bender też powinien być solidnym graczem w tej lidze na jakieś 20 minut. Może ktoś nabrałby się na Chrissa w jakimś dealu? ;) 

 

Potencjalne steale:

 

Elie Okobo - po tym co o nim czytałęm spodziewałem się, że pójdzie wyżej, a tu otwiera drugą rundę. Ma być niby Westbrookiem z Francji, który lepiej rzuca, zobaczymy ;) 

 

Mitchell Robinson - człowiek zagadka, ale w drugiej rundzie to nie jest wielkie ryzyko, a może być solidnym rolesem w tej lidze. 

 

Khyri Thomas - przy biedzie Detroit na obwodzie od początku powinien mieć minuty, a 3&D to zawsze przydatni gracze. 

 

Bates-Diop - wolałym go od Vanderbilta w Denver, zdziwiłem się że tak nisko spadł, bo często w mockach nawet w top20, a tu numer #48. Nie wiem jaka to flaga, ale wingman z trójką to się może udać. Jeśli Thibs wypuści go kiedyś na parkiet.

 

Do tego oczywiście Porter jeśli tylko zdrowie pozwoli.

 

Picki których nie lubię:

 

Ayton, Young, Sexton

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Niezłymi frajerami są też Pistons, którzy wpakowali się w beznadziejną umowę Griffina, a okazało się, że z ich pickiem można było dołożyć do składu naprawdę sensownego grajka na obwód, gdzie mieli przecież największe problemy.  Zamiast solidnego młodziaka, mają połamanego rudzielca będącego po drugiej stronie rzeki. Nie wiem za co mścił się SVG, ale skubaniec nieźle to sobie wymyślił.

 

 

nie mów hop, bo jeśli Blake będzie zdrowy i zmotywowany to jest to nadal All-star. Potencjał w nim drzemie spory. Choć fakt jest jeden, Ron Jeremy nas trochę wyruchał heh pozdro!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zwycięzcy draftu

 

Niewątpliwie

Dallas -- dostali najlepszego gracza w drafcie nie oddając nic bo tylko Younga  i nie wiadomo co w przyszłości. Jeśli Luca jest tym za kogo go mamy to MAvs nie będą mieć wyboru w TOP 10

 

Hawks - mimo ,że nie rozumiem czemu oddali Doncica to jednak ich kolejne wybory są rewelacyjne

Huerter, Spellmann ( fantastyczny 3&D z pozycji centra, Frye z obroną i lepszymi podaniami? ) Graham.. Właściwie to jedyne co zastanawia komu oddadzą Dennisa

 

Detroit - kupienie prawa do Thomasa to świetna opcja plus jeszcze wzięli Browna z miami ,który wprawdzie ten ostatni rok miał słaby ale rok temu miał iść w pierwszej rundzie

 

Denver ---tu już chyba powiedziano wiele

 

Spurs - dostali Walkera , który  powinien iść ok 11-12 miejsca na mój gust.. Dobry gracz,,,

 

Nie rozumiem

 

76ers - oddali praktycznie wszystkie wybory drugorundowe za nie wiadomo co. Wzięli w pierwszej rundzie draftu rozgrywającego  i to jeszcze średniawej jakości.. Mieli kłopot na pozycji centra 2 lata temu to teraz chcą sobie zrobić na pozycji rozgrywającego?

Nie jestem fanem Mikala ale jeszcze mniej jestem fanem Zhaire.. Przecież on 80% pkt zdobywa z kontr, ścinania pod kosz, i wjazdów.. W izolacjach nie istnieje. Ustaw go na parkiecie z Benem Simmonsem i będą sobie przeszkadzać

 

Może mnie Zhaire kopnie w tyłek za rok dwa ale 76ers nie jest przecież w fazie szukanie talentów dobrych za 3 lata..

 

Knicksów- Knox? Robinson??? O co właściwie im chodzi.. Knox może być dobrym strzlecem na poziomie NBA... Ale na razie to dla mnie biedna wersja Kuzmy bo broni podobnie. Nie zbiera, nie podaje nie blokuje i nie przechwytuje. Podobno miał wszędzie dobre workouty ale nie wiem czy to jest talent na poziomie TOP10 draftu

 

A i przy okazji Spurs nie rozumiem Walkers

 

ap_18173057329150.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro Hawks oddali Doncicia, to pewnie nie widzieli większej różnicy między Słoweńcem a Youngiem. Czas pokaże, czy się totalnie wygłupili, czy ten ryzykowny ruch okaże się strzałem w dziesiątkę. Póki co wychodzą z założenia, że będzie mizernie, ale ma być chociaż widowiskowo, by kibice mieli fun, więc Young im to wszystko da.

 

Dallas - dobry ruch, tylko za nim muszą pójść teraz konkretni gracze. Ja na miejscu Cubana raczej bym wziął Bambę i tankował porządnie jeszcze jeden rok. Teraz Mavericks ze Smithem, Donciciem, Barnesem, Randle'm/Capelą/Favorsem będą dobrym teamem, ale sam nie jestem przekonany, czy ta przebudowa w ich przypadku nie poszłaby lepiej, gdyby Cuban miał więcej cierpliwości.

Oczywiście Doncic to super wybór bez dwóch zdań, tylko tak jak pisałem - za tym musi iść konkretny atak latem na graczy dających jakość. Historia nie raz i nie dwa pokazała jednak, że topowi wolni agencie omijają Dallas szerokim łukiem. No nic, zobaczymy, czy przyspieszenie zakończenia przebudowy przyniesie pozytywne efekty.

 

Jackson w Memphis z kolei musiał zrobić bardzo dobre wrażenie, skoro nikt go nie spakował z Parsonsem.

 

Bamba w Magic, to super wiadomość dla kibiców Orlando, Vuk jest na wylocie, więc nie będzie problemu. Jak ogarną sobie kozackiego rozgrywającego, to ciężko będzie się innym grało z Magikami ponadprzeciętnie napakowanymi atletyzmem.

 

Wygranymi tej nocy są też Suns, bo dostali tych grajków, jakich chcieli. Mnóstwo utalentowanej młodzieży - po chudych latach będzie więcej słońca w Arizonie :rugby:

 

Przegranymi na pewno są Byki, Cavs, Clippers i Knicks bo nie udało im się zrobić trade up, by sięgnąć po kozaków.

 

Dziwny ruch 76ers, którzy pozbyli się kolesia, który naturalnie wkomponowywał się w ich skład i organizację. Czas pokaże, podobnie jak w przypadku Hawks i Doncicia, kto okaże się zwycięzcą tej wymiany.

 

Nuggets jak tylko postawią na nogi Portera, mogą być największymi wygranymi tego draftu. Tylko, czy to im się uda? Strasznie szkoda Portera - zawsze czuję żal, gdy ktoś z naturalnym talentem napotyka tak wielkie trudności ze skutecznym realizowaniem swojego powołania. Naprawdę szkoda, mam nadzieję, że Nuggets będą bardzo cierpliwi wobec Portera, niech opuści sezon, gra z limitem minut, cokolwiek byleby tylko chłopaka na nogi postawić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał nie rozumiem Lakers

 

Mają Kuzmę i biorą z 25 nr Niemca? A jaki on da im plus?

Potem kupuja 39 nr od 76ers ( a oddali za niego lepszy wybór Bullas  z przyszłego roku, lepszy bo ok 35 miejsca będzie) by brać Bonge? A potem Michalczuka?

 

Oni chcą się otworzyć na kibiców z rynku niemieckiego czy jak?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5. Atlanta Hawks (od Mavericks): TRAE YOUNG, PG; 19. Atlanta Hawks (od Timberwolves): KEVIN HUERTER, G/F; 30. Atlanta Hawks (od Rockets, via Clippers): OMARI SPELLMAN, PF

Jestem zajarany wyborami Hawks. Poszli w przebudowę I to dość mocno, ale wpisującą się w aktualne trendy. Nie brali Doncicia, bo chyba obawiali się, że Luka ich oleje i nie przyjdzie do NBA. Na plus za to deal z Dallas. Jeżeli Young był u nich wysoko, to pewnie sprzątnęli go sprzed nosa Magic. Young będzie grał tu bez presji, zespół będzie budowamny pod niego. Może być spokojnie z jednym z mocniejszych kandydatów do ROTY. Skoro Hawks mieli gracza podobnego do Curry’ego, to dobrali sobie też kopię Klaya. Za ten ruch trzeba również ich pochwalić. Mnie Huerter trochę odpychał tym, że jest biały plus kontuzja łapki, ale jeżeli wszystko się dobrze potoczy, to może być fajne duo. Spellman to wysoki, który w tych czasach spokojnie się odnajdzie. Również bardzo dobry ruch ze strony Atlanty.

 

27. Boston Celtics: ROBERT WILLIAMS, C

Chcieli kopię Goberta w postaci Bamby, mają kopię Capeli w postaci Roberta. Sporo osób sugeruje, że to bust, ale czy można być bustem pod Bradem?? Fajny klocek pod Boston, idealnie zapełnia dziurę jaką mieli (Horford już na PF). Jeżeli Robert nie wykorzysta tej szansy, to pretensje będzie mógł mieć tylko do siebie. Niby Capela 2.0, według mnie trochę mniej atletyczny Capela, ale na pewno równie inteligentny, pytanie czy ta etyka pracy się podniesie, ale w Bostonie chyba musi.

 

29. Brooklyn Nets (od Raptors): DZANAN MUSA, SF; 40. Brooklyn Nets (od Lakers, via Magic, Raptors): RODIONS KURUCS, F

Nets poszło w Europejczyków. Budowana na nowo organizacja, dość ciekawe prospekty. Jedyny minus że różnie bywa z atletyzmem u takich graczy i mogą różnie wejść do NBA.

 

8. Cleveland Cavaliers (od Nets, via Celtics): COLLIN SEXTON, PG

Nie kupuje do końca tego Sextona. Jeżeli nawet ma być życie po LBJ, to Sexton tym zbawcą nie będzie.

 

12. Charlotte Hornets (od Pistons, via Clippers): MILES BRIDGES, F; 34. Charlotte Hornets (od Hawks): DEVONTE GRAHAM, PG; 55. Charlotte Hornets (od Cavaliers, via Nets, 76ers): ARNOLDAS KULBOKA, SF

Mieszane uczucia co do tych graczy. Milesa z racji tweenera trochę się obawiam i to że go Jordan wybrał to ni cholery mnie nie zdziwiło. W końcu MJ lubi graczy, którzy mogą grać na dwóch pozycjach. Graham nawet ok, a Kulboka to zobaczymy czy kiedyś zagra w NBa. Na razie pick na stash.Ale jak na ekipę idącą w przebudowę to bez szału.

 

7. Chicago Bulls: WENDELL CARTER JR, PF/C, 22. Chicago Bulls (od Pelicans): CHANDLER HUTCHINSON, G/F

Bardzo fajne picki pod LM i mimo wszystko Dunna. Nie pokładam wielkich nadziei w osobie LaVine’a, ale tutaj fit do wyżej wymienionej dwójki bardzo dobry. Ten Carter idealnie wręcz pasuje do Fina. Z Hutchisona za kilka lat może spokojnie wyrosnąć solidny role player.

 

3. Dallas Mavericks (od Hawks): LUKA DONCIĆ, G/F; 33. Dallas Mavericks: JALEN BRUNSON, PG; 56. Dallas Mavericks (od 76ers): RAY SPALDING, F; 60. Dallas Mavericks (od Rockets, via 76ers): KOSTAS ANTETOKOUNMPO, F

O panie Cuban, brawo!! Jeżeli Dirk ma zejśc ze sceny to Luka może go świetnie zastąpić. Mega deal dla Dallas i jedna z niewielu ekip w topie, gdzie Doncic nosem na przyjście do NBa kręcić nie powinien. Brunsosn to kolejny PG, bo przecież Carlise uwielbia grać trzema pg :grin: podoba mi się typ Spaldinga, w Mavs pod koszem jest cienko więc chłop może się odnajdzie. Z Kostatsem nie wiązałbym większych nadziei.

 

14. Denver Nuggets: MICHAEL PORTER JR, SF; 41. Denver Nuggets (od Hornets, via Grizzlies, Suns, Magic): JARED VANDERBILT, F; 58. Denver Nuggets (od Warriors): THOMAS WELSCH, C

Nie puścili tej #14. Z takim numerem Porter Jr to żadne ryzyko. Fajny fit pod całą młodzież, bo to point forward i z Jokiciem mogą fajnie dzielić się piłką. Jak dopisze zdrowie to steal w choooj, a jak nie to trudno, gracz i tak był wart ryzyka. Jareda nie kupuje kompletnie, nie przemawia do mnie ten gracz i obawiam się, że bez rzutu, to on gdzieś umrze w Denver. O Welschu się nie wypowiadam, bo średnio typa ogarniam.

 

38. Detroit Pistons (od Nets, via 76ers): KHYRI THOMAS, SG; 42. Detroit Pistons: BRUCE BROWN JR, SG

Czy te picki oznaczają, że Stanley J. jest na wylocie/poza NBA/poza profesjonalną koszykówką?? Moje serce krwawi…Ogólnie picki znośne, ale bez szału, idealne na idące powoli po raz kolejny w przeciętność Detroit…dzięki SVG ;)

 

28. Golden State Warriors: JACOB EVANS, G/F

Kolejny mega pick ze strony GSW. Evans z miejsca będzie graczem wchodzącym z ławki i podobnie jak Bell może być mega stealem dla tej ekipy.

 

46. Houston Rockets (od Heat, via Grizzlies): DE’ANTHONY MELTON, SG; 52. Houston Rockets (od Jazz): VINCE EDWARDS, F

Houston wybrało graczy pod filozofię Moreya. Edwards raczej nie będzie znaczącym graczem, ale Melton już może być pickiem na duży plus.

 

11. Los Angeles Clippers (od Hornets): SHAI GILGEOUS-ALEXANDER, G, 13. Los Angeles Clippers: JEROME ROBINSON, G/F

Dla mnie mega c***owe wybory…Nie kupuje tego SGA od początku, Robinosn średnio do mnie przemawia, ale tutaj z tym pickiem już lepiej. Mimo wszystko wolałbym zaryzykować w Smitha/Wlakera i Portera. A może być obaj panowie rozjebali temat w Los Angeles. O ile deal z BG32 to był fajny ruch Westa, to tutaj należy mu się lekki opieprz.

 

25. Los Angeles Lakers (od Cavaliers, via Blazers, Cavaliers): MORITZ WAGNER, C; 39. Los Angeles Lakers (od Knicks, via 76ers): ISAAC BONGA, SF; 47. Los Angeles Lakers (od Nuggets, via Jazz, Bulls): ŚWIATOSŁAW MICHAILUK, SG

Wagner dość ciekawy wysoki, idealny n ate czasy, może mieć wejście równie dobre co Kuzma. Bonga to WOW jeżeli chodzi o ten pick, Michailuka nie kupuje, ale z tym pickiem to żadne ryzyko.

 

23. Indiana Pacers: AARON HOLIDAY, PG; 50. Indiana Pacers: ALIZE JOHNSON, SF

Mam lekkie obawy że ten Holiday zginie w Indianie, no ale nawet z ławki może coś będzie wnosić. Johnson to też pick bez ryzyka. Raczej dwaj młodzi rezerwowi, ale jak obaj przepadną to się nie zdziwię ani trochę.

 

4. Memphis Grizzlies: JAREN JACKSON JR, PF/C; 32. Memphis Grizzlies: JEVON CARTER, PG

No I bomba. Jeżeli JJJ był dostępny, jeżeli nie stroił fochów co do workoutów w Memphis to mega zajebisty ruch, tym bardziej że nie było szans dla Doncicia. Carter też ruch na plus, ale za sam wybór JJJ i brak oddania tej #4 pochwały dla Memphis. Zdrowia!!!!

 

17. Milwaukee Bucks: DONTE DiVINCENZO, G/F

Raczej bezpieczny typ. Donte może szybko wejść do rotacji Bucks i z miejsca coś dawać. W końcu nie wybrali drzewa pod kosz w 1 rundzie, także mogą być z niego ludzie. Oby tylko nie zginął gdzieś za tym Bledsoe…

 

20. Minnesota Timberwolves (od Thunder, via Jazz): JOSH OKOGIE, SG; 48. Minnesota Timberwolves: KEITA BATES-DIOP, PF

To byłyby fajne picki pod coacha, który nie boi się stawiać na młodych. Mamy TT i fajnych młodych graczy….boję się że się może to nie udać, picki bardzo dobre, ale czy Tom ich nie spierdoli…

 

51. New Orleans Pelicans: TONY CARR, PG

Nie ogarniam gościa, takze mnie ten pick średnio interesuje

 

9. New York Knicks: KEVIN KNOX, F; 36. New York Knicks (od Bulls, via Thunder): MITCHELL ROBINSON, C

Knox na plus, bo może grać obok Porzingisa na sf i pf. Z czasem to może być 3 opcja w ataku, dlatego względnie bym nie narzekał. Sezon na przetarcie wymarzony dla chłopaka i trzymam za niego mocno kciuki. Robinson to dla mnie średnio ogarnięty typ, który pod wpływem Noah może szybko zakończyć karierę w NBA. Sam rozumem nie grzeszy także można było wybrać lepiej…

 

45. Oklahoma City Thunder (od Bucks, via Nets, Hornets): HAMIDOU DIALLO, SG; 53. Oklahoma City Thunder: DEVON HALL, G; 57. Oklahoma City Thunder (od Celtics): KEVIN HERVEY, SF

Diallo niech ćwiczy już rzuty za 3 z każdej pozycji na parkiecie, bo one man army w osobie RW0 odda mi piłkę tylko kiedy będzie musiał. Hall i Hervey to ok picki, które może z marszu zawitają do rotacji bo payroll OKC pęka…

 

6. Orlando Magic: MOHAMED BAMBA, C; 35. Orlando Magic: MELVIN FRAZIER, F; 43. Orlando Magic (od Clippers, via 76ers, Knicks, Magic): JUSTIN JACKSON, F

Zajebiste picki, ale to jest Magic I tego się boję… Jaram się Bambą, mega zdolny I inteligentny gracz, ale jak ktoś będzie grał nim z ławki za Vuceviciem to morduje wzrokiem. Nie wiem, jaki Orlando miało plan, ale jestem w stanie kupić opcję Bamba/Gordon/Isaac na pf/c przez 48 minut na parkiecie NBA. Frazier kolejny mega pick, który spokojnie może wejść z buta do rotacji. Jacksonem jestem mniej zajaranym , ale jego wybór tez oceniam na plus.

 

16. Philadelphia 76ers (od Heat, via 76ers): ZHAIRE SMITH, G; 26. Philadelphia 76ers: LANDRY SHAMET, G; 54. Philadelphia 76ers (od Blazers, via Nuggets, Mavericks): SHAKE MILTON, G

Mikal i Smith w mojej ocenie zaliczą być może podobne kariery w NBA. Smith ma kilka znaków zapytania jak dla mnie, wolałem osobiście Mikala, ale może z tego picku Heat cos być więc wymiana na 0. Na dziś bardziej na minus a na jutro to powinien być ruch in plus. Milton ok, ale raczej stash będzie, a ten Shamet mega mnie zaskoczył i jestem ciekaw, czy w ogóle się odnajdzie w tej ekipie.

 

1. Phoenix Suns: DeANDRE AYTON, C, 10. Phoenix Suns (od Lakers, via Suns, 76ers): MIKAL BRIDGES, G/F; 31. Phoenix Suns: ELIE OKOBO, G; 59. Phoenix Suns (od Raptors): GEORGE KING, SF

Suns to Suns, ale o ile wybór Aytona taki sobie, to Mikal + Okobo to picki które bardzo mi się podobają. Okobo-Booker-Mikal-Jackson-Ayton jestem w stanie to kupić. Zbiorą jeszcze frycowe, ale może to wypalić. Ruch z Aytonem jako local hero broni się i mimo że w obronie to dziura to marketingowo ten pick może się dobrze sprzedać.

 

24. Portland Trail Blazers: ANFERNEE SIMONS, SG; 37. Portland Trail Blazers (od Kings): GARY TRENT JR, G/F

Ni cholery nie wiem co oni planują kombinują…Rozbijają DL I CJ? Ruchy Portland to dla mnie zagadka, ale może w czasie FA trochę się rozjaśni temat, na dziś bez szału oceniam te typy, a wybór Simonsa może się zamarnować przy takiej konkutrencji do s5…

 

2. Sacramento Kings: MARVIN BAGLEY III, PF/C

Nie jest to mój gracz, jeżeli go chcieli to potencjalnie mogli z placem w nosie zjechać do #6 I coś dodatkowo wyrwać. Jednak to są Kings. Mnie ten ruch załamał jak wybór Foxa, ale na bezrybiu i rak jest rybą ;)

 

18. San Antonio Spurs: LONNIE WALKER IV, G/F; 49. San Antonio Spurs: CHIMEZIE METU, PF/C

W pompkę. Jeżeli Spurs ogarnąc gorącą głowę Walkera to może być kozacki ruch, Metu też fajnie wygląda z tak dalekim pickiem. Bardzo dobry draft z ich strony.

 

21. Utah Jazz: GRAYSON ALLEN, SG

Allen tak wysoko, raczej jestem w obozie tych, którzy uważają się spokojnie można było zejść w dół. Jak dla mnie trochę zmarnowany pick…

 

15. Washington Wizards: TROY BROWN, SG; 44. Washington Wizards: ISSUF SANON, G

Brown propsik, ale czy on się odnajdzie w tej ekipie…czy przy Bealu będzie miał minuty…Sanon to dlsa mnie zagadka więc sie nie wypowiadam…

Edytowane przez shevcu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bym zapomniał nie rozumiem Lakers

 

Mają Kuzmę i biorą z 25 nr Niemca? A jaki on da im plus?

Potem kupuja 39 nr od 76ers ( a oddali za niego lepszy wybór Bullas  z przyszłego roku, lepszy bo ok 35 miejsca będzie) by brać Bonge? A potem Michalczuka?

 

Oni chcą się otworzyć na kibiców z rynku niemieckiego czy jak?

 

Rok temu była gadka, że po co im Kuzma, jak jest już Nance i Randle, także tego. 

 

Bongi nie znam, ale ponoć skauci go wypatrzyli i pod niego był ten trade z Sixers.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rok temu była gadka, że po co im Kuzma, jak jest już Nance i Randle, także tego.

 

Bongi nie znam, ale ponoć skauci go wypatrzyli i pod niego był ten trade z Sixers.

Jak dla mnie to zabezpieczenie przed utratą Randla.Mavs na pewno podbija z grubym hajsem, ktorzy niekoniecznie Lakers muszą chciec wyrownac. Edytowane przez Reikai
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bonga super 2nd rounder, jak wstalem i sprawdzilem druga rundę to miałem "ale zajebiscie", dopiero potem ogarnalem, ze to nie Sixers. :]

 

Serio? Coś więcej o nim mógłbyś?

Jak dla mnie to zabezpieczenie przed utratą Randla.Mavs na pewno podbija z grubym hajsem, ktorzy niekoniecznie Lakers muszą chciec wyrownac.

 

Ja tam myślę, że po prostu brali BPA. Gdyby ostał się np. Huerter, to wzięliby jego. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dallas - dobry ruch, tylko za nim muszą pójść teraz konkretni gracze. Ja na miejscu Cubana raczej bym wziął Bambę i tankował porządnie jeszcze jeden rok. Teraz Mavericks ze Smithem, Donciciem, Barnesem, Randle'm/Capelą/Favorsem będą dobrym teamem, ale sam nie jestem przekonany, czy ta przebudowa w ich przypadku nie poszłaby lepiej, gdyby Cuban miał więcej cierpliwości.

Oczywiście Doncic to super wybór bez dwóch zdań, tylko tak jak pisałem - za tym musi iść konkretny atak latem na graczy dających jakość. Historia nie raz i nie dwa pokazała jednak, że topowi wolni agencie omijają Dallas szerokim łukiem. No nic, zobaczymy, czy przyspieszenie zakończenia przebudowy przyniesie pozytywne efekty.

Pomijając już same aspiracje Cubana, jego niechęć do tankowania i oddawanie plików przez lata dość lekką ręką, to trzeba mieć też na uwadze kto tam siedzi na ławce trenerskiej.

 

Rick Carlisle mówił wprost. Jak będzie jeszcze jeden rok tankowania, to on odchodzi.

 

Mamy Doncica! Oby był tak dobry jak u forumowych prognostyków :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przegranymi na pewno są Byki, Cavs, Clippers i Knicks bo nie udało im się zrobić trade up, by sięgnąć po kozaków.

Mam trochę odmienne zdanie.

 

Byki? Wzięli idealny fit dający D pod koszem, post-up i świetna zbiórkę. Oni jak kontuzje się nie pojawia to będą walczyć o PO w nowym sezonie. Moim zdaniem super wybór.

 

Cavs potrzebowali kogoś do zdobywania punktów i kreowania gry po odejściu LBJa, a branie następcy LJ 1-1 to słaby pomysł. Dobrze zrobili - szczególnie że Trae już nie było.

 

Clippers - sam się zadziwiłem wyborami, ale po dealu... Odchodzi Bradley, Beverly kontuzjogenny i ma niegwarantowana kasę, Lou i Teodosic już wiekowi, a na F mają Gallo i Harrisa, więc SGA ma sens, żeby od vetsow się uczyć i zostać super PG na lata.

Natomiast Robinson mnie zastanawia, bo jak odejdzie DAJ to mają tylko Bobana pod koszem. Więc widzę handel się im szykuje.

 

Knicks - kibicuje wyborom. KQQ odchodzi, Kanter na rok został. Noah w Amazonii. Gracze pasują do Franka i Kristapsa. Rok się pogrywają, a za rok ekipa powalczy o PO. Nie dziwię się że ryzyka Portera nie wzięli na barki swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.