Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

świetnie, ale to było przed tym gdy Doncic zaczął wymiatać na poziomie Eurobasketu, Bridges i Williams nie przystąpili do draftu, a Bagley się przeklasyfikował.

no chyba, że chodziło o bilans Lakers, wtedy to faktycznie. :smile:

To, że Doncic wymiatał na poziomie Eurobasketu nie powinno dziwić.

 

Bridges i Williams mają stanowić argument na odpuszczenie picku w 17'? To są dalej gracze, którzy będą wybierani w drugiej połowie top10, a my mówimy o picku z pierwszej piątki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co do Indiany, to, żeby była jasność, chodziło mi o jakieś 34-48 na Wschodzie. :smile:

To, że Doncic wymiatał na poziomie Eurobasketu nie powinno dziwić.

Bridges i Williams mają stanowić argument na odpuszczenie picku w 17'? To są dalej gracze, którzy będą wybierani w drugiej połowie top10, a my mówimy o picku z pierwszej piątki. 

Doncic w playoffach w ACB robił 7ppg na 38%fg i grał słabo w końcowej fazie Euroligi (6 pkt w czasie Final Four w dwóch meczach), więc chyba jednak bycie kilka miesięcy później drugim najlepszym zawodnikiem mistrzów Europy grając naprzeciw Porzingisa czy braci Gasolów było pewnym zaskoczeniem. :]

 

Nie wspominając, że Lakers w tym czasie zdążyli przehandlować Russella, a Ingram dalej wygląda fatalnie, więc ''trochę'' łatwiej wyobrazić sobie tam obecnie Doncicia czy Portera.

 

Więc, no wiesz, nie, żebym miał rację i jakoś się odżegnywał, ale jednak dużo się pozmieniało, wypominanie 1 do 1 tamtych opinii bez komentarza jest trochę słabe. :] 

 

A Bridges czy Williams mają znaczenie dla opinii o słabej głębi draftu, którą przywołałeś, bo takie były opinie ludzi którzy śledzą HS itd., oni w tym roku (bardzo mocny jeżeli chodzi o głębię draft) ostatecznie poszliby w loterii, i pewnie pójdą w top10 za rok.

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Doncic w playoffach w ACB robił 7ppg na 38%fg i grał słabo w końcowej fazie Euroligi (6 pkt w czasie Final Four w dwóch meczach), więc chyba jednak bycie kilka miesięcy później drugim najlepszym zawodnikiem mistrzów Europy grając naprzeciw Porzingisa czy braci Gasolów było pewnym zaskoczeniem. :]

 

 

Można przyjąć z zaskoczeniem, że był drugim najlepszym zawodnikiem (choć moim zdaniem nim nie był), ale czy jego pozycja w odbiorze się jakoś specjalnie zmieniła? Co najwyżej ugruntowała.

 

BMF, dnia 20 Paź 2017 - 16:13, napisał:snapback.png

Nie wspominając, że Lakers w tym czasie zdążyli przehandlować Russella, a Ingram dalej wygląda fatalnie, więc ''trochę'' łatwiej wyobrazić sobie tam obecnie Doncicia czy Portera.

Mając D'angelo (zakładam, że bez picku w 17' by go pozostawili) i Ingrama dalej mimo wszystko nie spoglądałbym w kierunku Doncica i Portera.

 

 

 

Więc, no wiesz, nie, żebym miał rację i jakoś się odżegnywał, ale jednak dużo się pozmieniało, wypominanie 1 do 1 tamtych opinii bez komentarza jest trochę słabe. :] 

Zgadzam się i przyznaję, że trochę manipuluje :P.

 

W ewentualnych wnioskach być może się różnimy, bo dalej kluczem dla Lakers pozostają Bamba/Ayton, a ewentualny wybór Portera, Doncica, czy tym bardziej Williamsa i Bridgesa nie jest po prostu wart odpuszczenia draftu 17'.

 

Najbardziej istotną zmianą jest przeklasyfikowanie Bagley'a i tylko pod tym kątem powinna się toczyć ta dyskusja.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W takim razie, wrrróć. Źle, że utrzymali ten pick ;-)

 

Ale i tak szedłby na handel, przyjście Magica oznaczało jego odejście.

 

Jasiu nie potrzebujesz rady jakiegoś specjalisty? DAR odszedł w lepsze miejsce, gdzie mecze zaczynają się o 1 i jest wykorzystywany jego potencjał, więc win-win :]

 

Take it easy :] 

 

i żeby było w temacie: #TankForDoncic

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Okurzyłbym koszulkę Kidda z NJN i wykasował w internetu wszystkie wpisy o "Taborze Cygańskim z Brooklynu" i chwalił parkiet w Barclays Center :] 

 

A na poważnie, to najpierw miałbym 5 etapów żałoby, która skończyłaby się na gniewie, a później uświadomił sobie, że poszedł do organizacji, która może nie zniszczy mu kariery jak NYK :] 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można przyjąć z zaskoczeniem, że był drugim najlepszym zawodnikiem (choć moim zdaniem nim nie był), ale czy jego pozycja w odbiorze się jakoś specjalnie zmieniła? Co najwyżej ugruntowała.

 

Mając D'angelo (zakładam, że bez picku w 17' by go pozostawili) i Ingrama dalej mimo wszystko nie spoglądałbym w kierunku Doncica i Portera.

śledzę mocniej karierę Doncicia, i gdzieś w maju miałem za bardzo zdolnego prospekta z Europy, po Eurobaskecie było wow, teraz mam coś pośrodku. typuję, że nie tylko dla mnie. jak wyżej, on w kilka miesięcy wszedł z poziomu rolesa w Realu na półkę wiodącej postaci Eurobasketu na tle drużyn jak Hiszpania które w cuglach wygrałyby Euroligę, to więcej niż ugruntowanie pozycji.

 

ta dyskusja będzie miała sens jeżeli Lakers skończą w top3 loterii w przyszłym roku, bo pomimo faktu, że grają kiepsko, nie jestem wcale tego pewien i wciąż raczej typuję, że będą na styku top5.

 

poza tym, jak fantazjujemy, to ja bym w tym momencie zostawił Russella, handlował Ingrama i wolałbym szansę na topowy pick '18 niż Balla.

 

tyle, że znowu - w lutym Lakers mieli Russella, Ingrama, a poza Bamba i Aytonem nie było tam dla nich dobrego fitu, a ja wciąż mam wątpliwości czy oni będą tak słabi, że wylądują w bottom3 ligi. teraz właściwie każdy prospekt z top5 byłby dla nich mniej lub bardziej dobrym fitem, bo Ingram wczoraj i w całym preseason wyglądał koszmarnie.

 

oczywiście zakładając, że ten draft będzie taki, na jaki zapowiada się obecnie, bo za 9 miesięcy znowu ktoś wyciągnie te cytaty. :smile:

Zgadzam się i przyznaję, że trochę manipuluje :tongue:.

ale lajki lecą. :]

Edytowane przez BMF
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bez przesady BMF. Dwa lata temu już oglądając jego same hltsy można było domniemywać, że to będzie top3 draftu, przynajmniej dla mnie było to aż nad oczywiste. Wiem, że to z mojej strony lekka hipokryzja, ale czasem lepiej w staty nie zaglądać zwłaszcza przy ocenie 16latków

 

a teraz wyobraźmy sobie Luke obok Jokicia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaki masz nick w 2k?

2pick+Nance+Randle to lepszy zestaw względem tego, co Bulls dostali od Wolves.

 

A Ingram+Mozgov od tego co Pacers dostali od Thunder.

 

Także Jasiu ma poniekąd racje :smile:

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śledzę mocniej karierę Doncicia, i gdzieś w maju miałem za bardzo zdolnego prospekta z Europy, po Eurobaskecie było wow, teraz mam coś pośrodku. typuję, że nie tylko dla mnie. jak wyżej, on w kilka miesięcy wszedł z poziomu rolesa w Realu na półkę wiodącej postaci Eurobasketu na tle drużyn jak Hiszpania które w cuglach wygrałyby Euroligę, to więcej niż ugruntowanie pozycji.

Kto w takim razie poza Lullem nie był w Realu rolsem?

 

 

ale lajki lecą. :]

Na lajki pazerny nie jestem(hello Mac), ale po prostu sama dyskusja mi się przypomniała i idealnie pasowało jej przytoczenie, więc musisz mi wybaczyć :smile:

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kto w takim razie poza Lullem nie był w Realu rolsem?

 

Na lajki pazerny nie jestem, ale po prostu sama dyskusja mi się przypomniała i idealnie pasowało jej przytoczenie, więc musisz mi wybaczyć :smile:

W Europie prawie wszyscy są rolesami. :] Skłamię jak powiem, że oglądam każdy mecz Doncicia ale sprawdza(łe)m jego statystyki z ACB i oglądałem Euroligę, on w finałach z Valencią miał jeden dobry mecz i trzy słabe, w Final Four Euroligi nie trafił ani jednego kosza z gry - a przecież to było w czerwcu, trzy miesiące później na dużo wyższym poziomie Eurobasketu robił 14-8-4 na 56%ts i grał rewelacyjnie z Łotwą i Hiszpanią z gwiazdami NBA. No come on, to jest ogromny przeskok. I skoro u mnie (a ogólnie jestem chyba fanem bo tylko dla niego oglądam niekiedy Euroligę) dzięki grze na Eurobaskecie mocno podskoczyły jego notowania, to zakładam, że nie jestem wyjątkiem. I wiesz, @LBS, może nie wyraża się to w jakiejś bezwzględnej pozycji Doncicia w mockach, ale granie w wieku 17 lat w rotacji Realu było imponujące, tak wymiatanie na Eurobaskecie pół roku później była mega k**** imponujące do kwadratu. :)

 

Z tym przecenianym chodziło mi o to, że jednak w dalszym ciągu słabo broni i będzie (below?) average atletą jako guard, w Europie to nie jest problem, w NBA już owszem. 

Z tymi lajkami żartowałem. :)

 

2pick+Nance+Randle to lepszy zestaw względem tego, co Bulls dostali od Wolves.

 

A Ingram+Mozgov od tego co Pacers dostali od Thunder.

 

Także Jasiu ma poniekąd racje :smile:

No, ale tak naprawdę w ostatnim czasie w NBA działa to w ten sposób, że jak negocjujesz z takim Bostonem czy Lakers (dużo talentu) to żądasz za dużo, a potem przyjmujesz bieda ofertę od Wolves/Pelicans/Oklahomy, która jest gorsza od tego co oferowali Boston i Los Angeles, bo masz nieracjonalne poczucie, że spełnili Twoje oczekiwania.

 

Inaczej trade'ów Cousinsa, Butlera i George'a wytłumaczyć się nie da. Bo Bulls mogli lubić Dunna, a Pacers Sabonisa i Oladipo, no ale bez jaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2pick+Nance+Randle to lepszy zestaw względem tego, co Bulls dostali od Wolves.

 

A Ingram+Mozgov od tego co Pacers dostali od Thunder.

 

Także Jasiu ma poniekąd racje :smile:

Raczej nie

 

Oladipo jest lepszy od Ingrama i nawet nie wiem czy Ingram dojdzie kiedyś do jego poziomu a Mozgov nawet nie ma startu do Sabonisa( jakby co polecam mecz Indiana-Nets) . No i Indiana ma zdolnego młodego centra to po co im przepłacony koleś na łąwkę?

Ba na obecną chwilę to Sabonis jest lepszy od Ingrama

 

A co do pierwszej propozycji to mam mieszane uczucia. W teorii nr 2 lepiej niż 7 ale zdrowy LaVine to wyższa półka niż Nance z Randlem razem wzięci.

Tak więc paczka do Pacers jest słaba i by PAcers musieli być mega zdesperowani

A paczka do Bulls ciekawa bo Tatum ale Nance i Randle trochę mało im potrzebni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

swoją drogą, ja pamiętam opinie kibiców Lakers w stylu ''oby Magic czegoś nie odjebał i nie rzucił za dużo za George'a, bo i tak pewnie przyjdzie za rok'', więc jakby oddał Russella to i tak byłoby #FuckMagic. :)


W teorii nr 2 lepiej niż 7 ale zdrowy LaVine to wyższa półka niż Nance z Randlem razem wzięci.

Tak więc paczka do Pacers jest słaba i by PAcers musieli być mega zdesperowani

A paczka do Bulls ciekawa bo Tatum ale Nance i Randle trochę mało im potrzebni

LaVine to ujemny gracz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@ bmf

 

Wiem, że jest ujemny przede wszystkim w obronie ale Nance z Randlem też

 

Ogólnie to mam wrażenie, że ostatnio za dużo napalenie jest na 1roczniaków bo potencjał. A potem okazuje się ,że potencjał się nie realizuje. Dlatego jakos wolę tego Doncica , który może i sufitu nie ma kosmicznego ale za to podstawy koszykarskie ma rewelacyjne. Rzut, przegląd pola i to co robi w Realu obecnie - może i ma jakieś wady ale wiele rzeczy już teraz ma na bardzo dobrym poziomie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ely, LaVine wyglądał w Wolves kiepsko, fajny skillset w ofensywie, atletyzm, scoring, fajne statystyki, ale on osłabiał ich atak nie tylko w cyferkach, samolubny gracz, kiepski kreator, jak dwa lata wyleciał na kilka meczów Rubio to patrzenie na LaVine'a jako rozgrywającego było koszmarem, a w defensywie jest równie słaby co Wiggins. do tego zerwał ACL. może trochę lepszy od Randle'a tylko dlatego, ze można sobie go wyobrazić jako spot up shootera w teorii, ale gdyby odchudzonemu Randle'owi dać piłkę w lottery teamie to pewnie robiłby równie dobre cyferki. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.