Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

https://www.thestepien.com - mam ogromne oczekiwania wobec tego projektu, jest tu kilka grubych nazwisk w swiecie analiz draftowych, i to jeszcze takich glodnych, chcacych sie pokazac. Trzymam kciuki.

 

No wiadomix :) Zwicker, Derenthal i Whittington to święta trójca i loża szyderców jeśli chodzi o draft, każdy ich podcast to jest must listen.

 

Dopiery jak ich posłuchasz to zdajesz sobie sprawę jak bardzo gówniany jest mainstreamowy coverage draftu w mediach (Chad Ford, bambuki z B/R, grafomani z Ringera etc.)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomix :smile: Zwicker, Derenthal i Whittington to święta trójca i loża szyderców jeśli chodzi o draft, każdy ich podcast to jest must listen.

 

Dopiery jak ich posłuchasz to zdajesz sobie sprawę jak bardzo gówniany jest mainstreamowy coverage draftu w mediach (Chad Ford, bambuki z B/R, grafomani z Ringera etc.)

 

a jak oceniaja potencjal kennarda?...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jak oceniaja potencjal kennarda?...

 

jechali go jako sito w obronie i gościa na late first early second

 

za to mitchel był u nich w top 10 przed Foxem

 

Markannen poza lottery, Justin Jackson w drugiej rundzie

 

z tego co pamiętam w czerwcu

 

bardzo wysoko Josh Hart i Sterling Brown jako zajebiści potencjalni 3andD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiadomix :smile: Zwicker, Derenthal i Whittington to święta trójca i loża szyderców jeśli chodzi o draft, każdy ich podcast to jest must listen.

 

Dopiery jak ich posłuchasz to zdajesz sobie sprawę jak bardzo gówniany jest mainstreamowy coverage draftu w mediach (Chad Ford, bambuki z B/R, grafomani z Ringera etc.)

 

Masz gdzieś namiary na ich podcast ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obawiam się, że ta sprawa Pittino to może być wierzchołek góry lodowej.

Oby, bo może w końcu nie będzie innego wyjścia niż radykalne zmiany kończące tą farsę. NCAA wykorzystuje swoją pozycję i podtyka młodym talentom cyrograf dający najlepszą szansę rozwoju i promocji w zamian za miliardy dolarów i ryzyko kontuzji po której mogą zostać z niczym. A wszystko pod szyldem amatorskich tradycji. :devilish:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno Colin Sexton, mockowany w TOP 10 najbliższego draftu ma zostać zawieszony w związku ze skandalem korupcyjnym w NCAA. Obawiam się, że ta sprawa Pittino to może być wierzchołek góry lodowej.

Nie wiem jaki związek może mieć Colin Sexton z Alabama Crimson Tide i Rick Pitino? .,Zawieszony został Brian Bowen z Louisville Cardinals za przyjęcie $100 000 łapówki od Jimma Gato z Adidasa., FBI ma nagranie rozmowy telefonicznej Pitino z rodzicami Bowena  ‘These are my guys; they’re taking care of us.'” .,Bowen nie będzie mógł grać w NCAA ,ale może brać udział w drafcie NBA .,Oprócz tego z gry w Cardinals zrezygnowali nowi gracze recruiting class 2018.,Anfernee Simmons,Courtney Ramey i Romeo Langford., Czyli praktycznie team Louisville Cardinals  się rozleciał .,Problem jest taki ,że bilety na Cardinals są wyprzedane na kilka nadchodzących sezonów (bodaj do 2022 roku) i prawdopodobnie trzeba będzie oddać kibicom kasę., 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogólnie z tą sprawą jest troche jak z legalnością prostytucji. Wszyscy wiedzą, że to istnieje i istnieć będzie ale nikt tego nie zalegalizuje.

No ale ncaa woli zwiększać wpływy firm obuwniczych i na jakiekolwiek zmiany nie pozwoli. A to nba powinna mieć wpływ na kształt koszykarskiej ncaa (analogicznie nfl w futbolu), bo to oni są na końcu celem i na pewno mają swoje przemyślenia na temat procesu. Najlepsi w kraju i tak będa prosami, czy nba ich będzie skautować w wieku 15 lat czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

wiem, że @matek pewnie zareaguje, ale ten draft może być niesamowicie ciekawy.

 

Doncic, który jest najlepszym europejskim prospektem od czasów Gasola. Bamba, który będzie miał chyba największy wingspan w NBA w momencie wejścia do ligi, Gobert second coming. Ayton, o którym jego trener w Arizonie, który prowadził Aarona Gordona, mówi, że z takim potworem atletycznym nigdy nie pracował, i nikt nawet nie był blisko. Porter czyli 6'10'' forward ze świetnym rzutem. Bagley, który do momentu gdy się nie przeklasyfikował był głównym kandydatem do jedynki w 2019. do tego typowi bardzo dobrzy prospekci z HS jak Carter, Jackson, Duval, drugoroczniacy jak Williams, Bridges, który poszedłby w ~top10 rok temu.

 

więc tak, dalej może się skończyć jak w 2014 roku, ale może być bardzo mocno.

 

Cavs, Boston, Suns, Kings, Hawks, Bulls, Knicks, Pacers - ciekawe w jakiej kolejności. generalnie na miejscu tych wszystkich organizacji (poza Cavs i Bostonem ocw) nie obrażałbym się na masowe przegrywanie spotkań, np. jeżeli Suns dołożą Aytona czy Bagleya będą mieli szalenie ciekawy core młodych zawodników.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wiem, że @matek pewnie zareaguje, ale ten draft może być niesamowicie ciekawy.

 

Doncic, który jest najlepszym europejskim prospektem od czasów Gasola. Bamba, który będzie miał chyba największy wingspan w NBA w momencie wejścia do ligi, Gobert second coming. Ayton, o którym jego trener w Arizonie, który prowadził Aarona Gordona, mówi, że z takim potworem atletycznym nigdy nie pracował, i nikt nawet nie był blisko. Porter czyli 6'10'' forward ze świetnym rzutem. Bagley, który do momentu gdy się nie przeklasyfikował był głównym kandydatem do jedynki w 2019. do tego typowi bardzo dobrzy prospekci z HS jak Carter, Jackson, Duval, drugoroczniacy jak Williams, Bridges, który poszedłby w ~top10 rok temu.

 

więc tak, dalej może się skończyć jak w 2014 roku, ale może być bardzo mocno.

 

Cavs, Boston, Suns, Kings, Hawks, Bulls, Knicks, Pacers - ciekawe w jakiej kolejności. generalnie na miejscu tych wszystkich organizacji (poza Cavs i Bostonem ocw) nie obrażałbym się na masowe przegrywanie spotkań, np. jeżeli Suns dołożą Aytona czy Bagleya będą mieli szalenie ciekawy core młodych zawodników.

Z tym Bostonem to bym nie szalał. Jeszcze nie wiemy co pokażą Lakers w tym sezonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja także (w sensie wolałbym pick Sixers w '18 niż w '19), ale akurat Doncic jest jednak przeceniany.

W jakim sensie Doncic jest przeceniany i przez kogo? Chyba we wszystkich mockach jest za Porterem i Bagleyem, w niektórych też za Aytonem i Bambą. Luka wydaje się na ten moment dosyć bezpiecznym wyborem, który sprawdzi się w lidze, ale mało prawdopodobne, że zostanie superstarem. I tak właśnie pozycjonują go mock drafty, bo gdyby brać pod uwagę obecny poziom zawodników z klasy 2018, to Doncic jest o kilka długości przed wszystkimi, jednak ze względu na upside nie jest #1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pacers w ogóle nie wiem co robią w tych rozmowach, Collison, Joseph, Oladipo, Bogdanovic, Young, Turner - to jest roster na rozsądne granie na Wschodzie po obu stronach parkietu.

 

Bulls są fatalni, reszta ma swoje ''ale''. te 7 zespołów to jednak trochę sure bet, nie wiem kto z nich miałby zaskoczyć, ciężko typować jak to się ułoży.

 

W jakim sensie Doncic jest przeceniany i przez kogo? Chyba we wszystkich mockach jest za Porterem i Bagleyem, w niektórych też za Aytonem i Bambą. Luka wydaje się na ten moment dosyć bezpiecznym wyborem, który sprawdzi się w lidze, ale mało prawdopodobne, że zostanie superstarem. I tak właśnie pozycjonują go mock drafty, bo gdyby brać pod uwagę obecny poziom zawodników z klasy 2018, to Doncic jest o kilka długości przed wszystkimi, jednak ze względu na upside nie jest #1.

Przeze mnie. :] Napisałem, bo po Eurobaskecie wyrażałem się mocno optymistycznie, teraz patrząc na chłodno nie widzę go w top3 jeżeli inni nie rozczarują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yup, nie wiem czy nie wolałbym by LAL stracili picki z 17 i 19, a utrzymali 18. 

 

 

ja także 

 

 

​Lakers utrzymają pick, bo bez niego będą w problematycznej sytuacji, a już stanowczo z perspektywy ligi zbyt długo są słabi. IMHO.

 

 

A czy przypadkiem dla Lakers nie byłoby lepiej zatrzymać pick za rok?

 

*no chyba że będą mieli do wyboru fultza

 

 

 

Dlaczego miałoby to być dla nich lepsze?

 

 

 

lepsze fity ---> Bamba, Ayton

 

W obecnym drafcie na próżno szukać kogoś kto by dobrze pasował do tego co mają.

 

 

Żeby wziąć Aytona/Bambę, możliwe, że trzeba będzie mieć pick w top2, równie dobrze Lakers mogą wykręcić 34-48 i skończyć z 8. pickiem.

 

 

Mocno optymistyczna wersja :smile:

 

:)

Nie wiem, czy optymistyczna, jeżeli Lakers chcą walczyć o George'a to prawdopodobnie nie będzie tankowania. Draft 2018 ma podobno słabą głębię, każdy chyba fan Lakers brałby pewny top3 pick w tym roku niż ewentualnie szorowanie po dnie po Bambę za rok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.