Skocz do zawartości

NBA Draft 2018


LukeMorrison

Rekomendowane odpowiedzi

Tylko Doncic to nie jest strwotypowy wysoki bialas z rzutem z Europy.

Niesamowicie wcześnie się rozwinął, mistrz Europy, Wiadomo ze każdy zawodnik ma jakieś wady u niego mamy pierwszy krok i atletyzm jednak Manu Ginoblu i Harden pokazuja że da się zyc bez tego(chodzi mi tutaj o to że Doncic ma podobny poziom umiejętności fizycznych co ci dwaj) . A z zdobywaniem punktów i kreowaniem innych wydaje się nie mieć problemów.

 

Moim zdaniem jest dużo pewniejszy niż Bagley który w tym roku pokazał że jest bardzo słaby w obronie

 

Historia europejskich białasów tej ligi jest raczej taka, że to big mani się przebijają (Dirk, Sabonis, Kristaps, Jokic itd), a z guardami gorzej. Życzę Doncicowi jak najlepiej, ale gdybym był GMem, to przejrzałbym kilka razy wszystkie dostępne opcje przed wyborem i dobrze je przemyślał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czyli nie wybieramy doncica bo inne dużo gorzej prospecty z tej części świata nie wypaliły?

 

Brzmi rozsądnie

 

W sumie z Ohio State też już lepiej graczy nie wybierać bo po Turnerze i D'Angelo nie warto :smile:

 

I Kanadyjczyków, bo Wiggins to przeciętniak, a Bennett nie umie nawet kozłować. Jak chcesz to sobie bierz tego Doncica. Ja idę o zakład, że jeśli pójdzie do Kings to marnie skończy, niezależnie od tego jaki ma na dzisiaj potencjał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 redlagalert :

 

Defensywa Arizony, praktycznie nie zmieniona po wymianie Lauriego na Aytona spadła z 29 na 83 miejsce...

 

Nie jestem jakimś mega ekspertem od NCAA, ale z tego co widziałem to Ayton w defensywie jest mega dziurą już teraz. Patrząc jak wysocy mają często problem przełożenia dobrych statystyk z NCAA na warunki NBA by przypomnieć jak długo dawał ciała Davis czy przecież Towns, który był przecież dobrym/bardzo dobrym obrońcą, a na okazał się totalnym kołkiem to ja boje się myśleć jak będzie wyglądał Ayton.

 

Jeśli to jest no-brainer jedynka, to mam spore wątpliwości co do reszty. Moi ulubieńcy to Porter, chyba potencjał na największą gwiazdę z tej TOP7 i Bamba.

Doncić już niezdecydowany czy do draftu dołączyć.

In your face Kings ;)

 

Pieprzenie. Saric kiedyś chyba oficjalnie mówił, że w barwach gównianych Sixers nigdy nie zagra, a dzisiaj to tam jest od biedy czwartym do brydża.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chodzi o defensywe to i tak chyba bardziej liczy się to na jaki system się trafi i czy pod jakimś ogarniętym trenerem przyjdzie gracz Aytonowi. Fizycznie to nie watpilwie potencjał na dobrego obrońce. Szybkie nogi, długie ręce, silny. Zachowania na boisku i ogarnięcia da się nauczyć warunków już niestety nie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle, nie przystapi do draftu, co zostanie w Europie na kolejny rok(lub dwa), co ciągle stawia Kings w potencjalnie słabej sytuacji, bo nie mając picku w przyszłym roku raczej chcieliby zacząć wygrywać/ogrywać swoich "topowych" prospektów.

 

Bamba do Mavs, JJJ do Atlanty i będę zadowolony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doncić już niezdecydowany czy do draftu dołączyć.

In your face Kings ;)

Konferencja prasowa przed Final Four Euroligi, pytają go o NBA a on ich zbył, że decyzja będzie podjęta po sezonie. Poprawna odpowiedź, która nic nie znaczy.

 

Akurat myślę, że nie będzie wybrzydzać na Kings z Bogdanoviciem i Divaciem, do tego jest mała szansa, że wezmą go Suns.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

https://stats.nba.com/draft/combine-anthro/#!?sort=HEIGHT_W_SHOES&dir=1

 

Bamba 7-10 wingspan. Trae reach poniżej 8 stóp. Słabiutko. Zhaire 8-4 też nie powala.

 

W przypadku Trae to nie ma wielkiego znaczenia, gdyż ma quick release, a obrońcą był i będzie słabym. Za to  M.Porter prawie 6-11, i stranding reach powyżej 9, drugi Durant normalnie bedzie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W przypadku Trae to nie ma wielkiego znaczenia, gdyż ma quick release, a obrońcą był i będzie słabym. Za to  M.Porter prawie 6-11, i stranding reach powyżej 9, drugi Durant normalnie bedzie ;)

Czyli należy się nastawić, że będzie tylko za 3 rzucał, tak? Od dawna mówiło się, że pomimo 6-2 gra "poniżej tego wzrostu" i że będzie miał problemy przeciwko atletyzmowi i długości z jaką się zetknie w NBA. Curry ma podobne wymiary (trochę większy) więc może i Young da radę. Klub który go wybierze musi go zacząć odpowiednio obudowywać i ukrywać w obronie, więc lepiej, żeby w ataku nie był dużo gorszy od Curry'ego. W obronie to Curry też wydaje się jego maksem i trzeba się będzie cieszyć jeśli do tego właśnie maksa dojdzie.

 

Są też testy:

http://stats.nba.com/draft/combine-strength-agility/

Zhaire miał prognozowany dosiężny 45 cali, ale nie wyskakał tyle. Nie osiągnął nawet poziomu białego Donte DiVincenzo ( ;) ). A Jontay niech się lepiej weźmie za siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pieprzenie. Saric kiedyś chyba oficjalnie mówił, że w barwach gównianych Sixers nigdy nie zagra, a dzisiaj to tam jest od biedy czwartym do brydża.

A skąd. Chyba Ci się z Vasquezem i Magic pomyliło :P

 

Od początku Dario był wdzięczny za wybór i cieszył się, że mimo kontraktu, który podpisał w Turcji został wybrany z wysokim numerem. Dziennikarze powątpiewali, podśmiewali się, że nie będzie chciał grać w ssących 76ers i pojawiło się 'Dario is never coming over'  , natomiast sam Sarić twierdził, że jest człowiekiem słowa i gdy tylko wypełni kontrakt w Turcji na pewno zagra w barwach Sixers - co zresztą się stało, mimo, że gdyby przeciągnął temat jeszcze o rok, to moglby negocjować normalny kontrakt, zamiast rookie dealu.

 

Czwartym do brydża powiadasz? Dla mnie to on jest 2-3 ofensywnie opcją zespołu i 3 zdecydowanie najlepszym i najrówniejszym graczem 50W teamu. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ktos z trojki Covington/Embiid/Simmons zmienil team?

Serio Covington over Saric? Wytlumacz mi jak dostałeś do tego wniosku?

 

A żeby napisać coś w temacie, warunki fizyczne na PG nie są aż tak ważne moim zdaniem dobrym przykładem jest Paul, poza tym Irving który zawsze był dziura w obronie w Bostonie się w miarę ogarnął, moim zdaniem w przypadku Trae dużo ważniejsze będzie czy będzie dawał radę dostawać się pod kosz i zdobywać tam punkty. Ja obawiam się trochę że w jego przypadku będzie nie miłosienrie blokowany.

Poza tym to gość który ma naprawdę fajny przegląd parkietu i takie boiskowe ogarnięcie( dość duża ilość przechwytow) moim zdaniem spokojnie może iść z 6 numerem do Magic, moim zdaniem nie będzie super starem ale spoko starterem jak najbardziej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z Saricem przecież były mega jazdy, bo on chciał grać tylko w Celtics lub Lakers. Niby miał być prospectem na TOP5, a przez te jego żądania się usuwał jego wybór w dół.

 

Coś chyba Julius, ty źle pamiętasz :)

Te gadki byly po to by odstraszyc inne teamy a sprobowac byc wybranym z 6-7 pickiem. Gdy zostal jednak przehandlowany do 76ers to bylo tak jak Julek mowi, czyli chlop przyszedl od razu po kontrakcie w Turcji mimo ze bardziej by mu sie oplacalo rok przeczekac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serio Covington over Saric? Wytlumacz mi jak dostałeś do tego wniosku?

 

 

 

Takie że to w kwestii impactu top topów jeśli chodzi o rolesów w tej lidze

#1 RAPM

#6 PIMP

#7 RPM

+14.8 on/off

 

Żeby stawiać Saric>Covington to trzeba patrzeć tylko i wyłącznie na jedną stronę parkietu i ignorować że Sarić jest słabym obrońcom i nawet jeśli uznajemy że Covington nie jest tak dobry w obronie ja jego staty to i tak nie jest nawet blisko w kwestii kto jest lepszy

 

 

 

A żeby napisać coś w temacie, warunki fizyczne na PG nie są aż tak ważne moim zdaniem dobrym przykładem jest Paul, 

Paul ma wingspan 6'4 (wiec dobre 5cm roznicy) + był znacznie silniejszy nie wspominając o bball iq

 

Jeśli Trae będzie w defesywie takim Irvingiem to myśle że będzie to sukces 

Edytowane przez dapunk20
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.