Skocz do zawartości

Robert wraca - Kubicy w F1 ciąg dalszy


TuPalnik

Rekomendowane odpowiedzi

Roberto Chinchero od którego wyszedł ten news to jakiś frajer. Pod koniec listopada mówił że RK na 99 procent podpiszę kontrakt z Williamsem, tydzień później już Sirotkin podpisuje na 99 procent.

 

Mi osobiście będzie trochę żal Roberta, choć on pewnie patrzy na to zupełnie inaczej. Dla mnie po przygodach wakacyjnych z Renault i teraz z Williamsem wygląda to trochę tak, że oba teamy dały mu szansę tylko w teorii, a w praktyce chodziło o postraszenie niezdecydowanych z dolarami, a sam Robert ma to pewnie w dupie, bo jeszcze jakiś czas temu mu się nie śniło, że kiedykolwiek wsiądzie do aktualnego bolidu.

 

Co do postu kolegi powyżej - testy F1 mają to do siebie, że nigdy nie wiadomo kto w co się bawi. Pogoda, paliwo, opony, warunki, ruch na torze itp. itd. Plotek jest masa, konkretów żadnych. Jedni mówią że Sirotkin pojechał lepiej niż się spodziewano a wpływ na to miał fakt, że Robert przekazał zespołowi sporo wskazówek po pierwszym dniu jeżeli chodzi o ustawienia bolidu, drudzy że RK na swoim jedynym stincie kwalifikacyjnym który miał do dyspozycji miał spory ruch, a i tak wykręcił najlepszy czas weekendu dla Williamsa.

 

W sumie to trochę szkoda, że w obecnej F1 licza się głównie pieniądze. Mamy zespoły tatusiów którzy zatrudniają swoich cienkich jak sik pająka synów, a aktualny MŚ mówi że Kubica mimo braku obycia z obecnymi bolidami od 7 lat, jest i tak lepszy niż połowa obecnej stawki F1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie to trochę szkoda, że w obecnej F1 licza się głównie pieniądze. Mamy zespoły tatusiów którzy zatrudniają swoich cienkich jak sik pająka synów, a aktualny MŚ mówi że Kubica mimo braku obycia z obecnymi bolidami od 7 lat, jest i tak lepszy niż połowa obecnej stawki F1.

 

Tam się liczy cokolwiek po za pieniędzmi? Robert Kubica wykłada miliony by się ścigać, pojawiają się głosy, żeby polskie spółki jak KGHM czy Lotos zainwestowały w Kubicę, a Rosjanie zapowiadają, że przebiją każdą ofertę.

 

Laik jestem w kwestii F1, ale wygląda to więcej niż groteskowo i chyba ze sportem nie ma za wiele wspólnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam się liczy cokolwiek po za pieniędzmi? Robert Kubica wykłada miliony by się ścigać, pojawiają się głosy, żeby polskie spółki jak KGHM czy Lotos zainwestowały w Kubicę, a Rosjanie zapowiadają, że przebiją każdą ofertę.

 

Laik jestem w kwestii F1, ale wygląda to więcej niż groteskowo i chyba ze sportem nie ma za wiele wspólnego.

 

Póki co Kubicę na pewno wspiera Olimp i spamujący kibice na fanpage Williamsa :D

Ale poszło info od jakiegoś ponoć zorientowanego dziennikarza, że luksemburska firma będąca właścicielem Żabek chce wyłożyc 11 baniek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Patrzac na bolid williamsa to pewnie nie za czesto beda widzowie miec okazje zobaczyc kubice w akcji:)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że pośmiać się z wszystkiego zawsze fajnie, ale dziwią mnie takie reakcje. Gdyby inna stacja dała podobną możliwość, to byłoby spoko, ale TVP trzeba wyśmiać za same próby.

Jakby to bylo kolarstwo to byloby fajnie ale w f1 najwiecej dzieje sie na poczatku a nie na koncu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie no kupowanie praw z możliwością pokazywani wyścigu byłoby tak samo absurdalne w wykonaniu każdej stacji. W przypadku TVP może trochę bardziej, bo to pieniądze publiczne.

 

To tak jakby kupili mecze NBA z pokazywaniem tylko czwartej kwarty, choć w F1 chyba więcej dzieje się na początku wyścigu niż na końcu, wiec nie wiem czy to do końca dobre porównanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja rozumiem, że pośmiać się z wszystkiego zawsze fajnie, ale dziwią mnie takie reakcje. Gdyby inna stacja dała podobną możliwość, to byłoby spoko, ale TVP trzeba wyśmiać za same próby.

 

To zależy, jeśli faktycznie była to była jedyna możliwość pokazywania F1 to ok, ale jeśli zadecydowały względy finansowe to chyba lepiej było sobie to odpuścić, a zrobić jakieś sensowne podsumowanie weekendu i zapowiedź kolejnego wyścigu na tvp sport.

 

BTW taka forma pokazywania sportu (tzn. pokazywanie tylko fragmentu danego wydarzenia, a przez resztę czasu komentarze oglądających ekspertów w studio) jest rozpowszechniona na zachodzie/południu Europy, ale w małych regionalnych stacjach telewizyjnych (głównie kablowych) których zwyczajnie nie stać na wykupienie pełnej licencji więc siedzi sobie kilku typów w studio i komentują mecz a ludzie to oglądają (dobry przykład to ten wąsaty gościu od PIO PIO PIO).

 

No i teraz pytanie dlaczego z takiej formy transmisji musi korzystać TVP, bo wydaje mi się że jakieś raie, bbc czy inne zdfy nie pokazywałyby nic, niż taką okrojoną relację.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.