Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, człowiek...morza napisał:

top-moments-twin-towers-clinch-2nd-title

image.png.9b307e3de77f46ad50e0036cc4314e25.png

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Cytat

According to ESPN's Adrian Wojnarowski, Minnesota's star big man, Deandre Ayton, has become very dissatisfied with the franchise in wake of their refusal to meet his demands on a contract extension.

For whatever reason, the Wolves are not confident that Ayton is worth the max and feel strongly that he's not on the level of some of his peers.

The young big man has already gone public with his displeasure of the situation, but it did nothing to push Wolves ownership towards his line of thinking.

So, after Championship year, the franchise is left having to deal with the fallout of their unhappy star, who could make them regret how this whole thing plays out.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
9 minut temu, człowiek...morza napisał:

nihil novi a propos podejscia managmentu Soty do swoich zawodnikow

•  

przedstawiamy extension tylko jeśli dostaną gracze w realu- patrz Robert Williams, Jayson Tatum. 

Nie będziemy brać udziału w tym cyrku który się tu dzieje przy okazji przedluzen :) 

Ayton dostanie maksa latem, tak samo jak Paul George- przy tym drugim zabrakło po prostu czasu bo się o dzień zajebalismy z terminami :) 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

New York Knicks have suspended Ben Simmons for one game due to conduct detrimental to the team

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
6 minut temu, fluber napisał:

New York Knicks have suspended Ben Simmons for one game due to conduct detrimental to the team

zaprzeczam

za to wnoszę o wyierzenie kary gm'owi hornets za wpraszanie sie w sprawy innego klubu i wprowadzanie dezinformacji 

Edytowane przez człowiek...morza

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

W Knicks kontuzje też go będą omijać bo może udaje? 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Gratuluję russellowi westbrookowi kolejnego wyróżnienia. To miłe że chociaż władze NBA doceniają jego umiejętności i uznały go za jednego z 75 najlepszych graczy w historii ligi. Michael Jordan, LeBron James i Russell Westbrook to nazwiska które powinno wypowiadać się jednym tchem gdy mówi się o najlepszych w historii! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Washington Wizards gratulują Jamesowi Hardenowi i Kevinovi Durantowi znalezienie się w TOP 75 graczy w historii w NBA. Jako klub jesteśmy pewni, że gdyby wyróżnienie dotyczyło bardziej okrojonej liczby zawodników to nasi gracze również by się tam znaleźli.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Ktoś tu pozamiatał i wygląda świeżo.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
13 godzin temu, LONGER01 napisał:

Gratulujemy Turnerowi nowego career high

Musicie w końcu docenić troszkę Pacers w begm, bo ta drużyna dostarcza lidze gotowe produkty (Randle, Turner)! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Kilku userów napisało coś o swoich teamach, mi nie ukrywam dużo czasu pochłonęło opisywanie w tym Power Rankingu pozostałych 29 ekip, więc dopiero dziś miałem czas i chęci by to dokończyć. Takie podsumowanie offseason 2021 w Los Angeles Lakers – tekst pisany z perspektywy przed startem sezonu (i tak wyciąganie wniosków po 2 spotkaniach RS jest meh).

Krajobraz po sezonie 20/21

Niestety kilka urazów i związanych z nimi spadków formy zaważyło na finalnym wyniku, którym było odpadnięcie 3-4 w półfinałach konferencji z Wolves. Z perspektywy czasu myślę, iż same ruchy i tworzony plan pozwoliły na stworzenie fajnej ekipy, która była faworytem do tytułu, ale… nagromadzenie negatywnych czynników podczas PO nie pozwoliło na kolejne mistrzostwo. Wiadomo, miało to swoje pokłosie w skróconym offseason po bubble, liderzy byli zmęczeni i nie doszli do formy na kluczowe momenty. Dodatkowo przypałętały się jeszcze inne problemy zdrowotne pod koniec sezonu, a rywale akurat wystrzelili na PO. Przegrana po ciekawej serii i szczerze mówiąc inne ruchy na FA/transferowe w teamie opartym na LJ i Butlerze nie dałyby szans na tytuł akurat w sezonie 20/21. Trzeba było ułożyć plan na kolejny offseason, na co chciałem dać sobie więcej czasu, gdy nagle otrzymałem niezmiernie ciekawą propozycję wymiany…

Deal z Warriors – Stephen Curry w Lakers.

LAL out: Brandon Ingram, Naji  Marshall, Nick Richards, Tyler Cook, 17 pick draftu ’21 (Kai Jones), LAL/SAS ’25 worse 1st, DET ’22 2nd, DET ’24 2nd
LAL In: Stephen Curry

Oferta sprzedaży do Lakers Curry’ego mocno mnie zaskoczyła, chyba powinienem podziękować kilku innym GMom, którzy nie chcieli oddać swych młodych graczy za Stefka. Ja nie ukrywam, iż nawet obiektywnie Ingrama można oddać za naprawdę niewielu graczy w lidze. Dodając do tego moje subiektywne przywiązanie do BI i jego rozwoju, cóż – na palcach jednej ręki policzyć można zawodników, za których bym go oddał. Ale Stephen Curry takim koszykarzem jest. Nie dość, że to top5 ligi, nie dość że rewelacyjnie pasuje mi do Brona i Butlera to jeszcze dodatkowo po prostu typa lubię. Negocjacje trwały dość krótko, udało mi się troszkę zbić początkową cenę. 2x1st roundery, 2x2nd roundery, BI i Naji Marshall + uzupełnienie finansowe dealu dwoma grajkami za minimum. Cena całkiem sympatyczna jak dla mnie. Zbudowało się nowe big3 LeBron-Curry-Butler, ale roster poza nimi był praktycznie pusty (Claxton, Dozier), więc wiedziałem, iż czeka mnie pracowite lato.

Draft 2021

Jak praktycznie co roku wyszło, że Lakers nie mają żadnych picków. I jak co roku włączyć musiałem kombinowanie by jakieś picki pozyskać. Aż sobie przejrzałem historię i tu jest lekki dramat pod kątem tego z jakimi pickami dotychczas mogłem wybierać (głównie – wyszukiwanie wśród late 2nds, jeden midfirst Huerter, dwa late 1sts – Melton i Claxton). Cóż, trochę picków pod kątem przyszłości udało mi się pozyskać, więc kto wie – jak ich nie oddam w wymianach to może się to ładnie odmieni w kolejnych latach i będę mógł wybierać znacznie wyżej w drafcie. Niemniej, wróćmy do draftu 2021. Ponownie uzyskać za przyszłe 2nd roundery udało się jedynie late 2nds. Robiłem to celowo, bo akurat ten draft według mnie wyjątkowo mocno wyróżniał się głębią i było to opłacalne. Co ciekawe, wybierałem też inaczej niż wedle własnej wyceny graczy (Reavesa ceniłem najwyżej, ale byłem pewien, że w przeciwieństwie do Wieskampa i Basseya w Austina nikt nie celuje i się nie pomyliłem, gambling udany).

#47 Joe Wieskamp
#48 Charles Bassey
#51 Austin Reaves

Cały tercet trafił na razie na stash i będę śledził ich postępy. Całkiem nieźle trafili do klubów w RL NBA, nie ukrywam iż najbardziej liczę na Austina, ale chciałbym by każdy za rok na tyle się rozwinął by podpisać umowy z LAL. Myślę, że jest na to całkiem spora szansa, więc wstępnie z tegorocznego draftu patrząc na pozycję startową Lakers jestem bardzo zadowolony. Wieskamp to shooter z ukrytym atletyzmem, Bassey ciekawy two-way center z rzutowym potencjałem, a Reaves all-around obwodowy dający wszystkie małe rzeczy na boisku i nie bez powodu z marszu zwracający na siebie uwagę kibiców i graczy Lakers. Latem 2022 roku mam nadzieję podpiszę wszystkich.

Sprzedaż Capeli w SnT + PJ Doziera.

Deale z Thunder, Nuggets, Grizzlies :
LAL out: Clint Capela (SnT), PJ Dozier
LAL In: Tony Snell, Tyrell Terry, SAS ’23 1st, DEN ’25 1st, OKC '26 1st, DEN ’27 1st, OKC '28 1st, HOU/NYK'23 2nd worse, DET ’23 2nd, MEM ’25 2nd, OKC/POR ’27 2nd worse

Nie ukrywam, iż podstawowym planem było zatrzymanie Capeli w Lakers za rozsądną kwotę, niemniej II tura FA potoczyła się w dość szalony sposób. Finalnie za Clinta pozyskałem Brogdona z 2x1st i 3x2nd co nie ma co ukrywać było znamienitą ceną, zwłaszcza iż był to deal sign-and-trade.

Jednakże nasze finanse są dość bezwzględne, więc Brogdona od razu wiedziałem, iż będę sprzedawał. Wymiana z Nuggets, gdzie oddałem Brogdona i Doziera z 2nd rounderem za 3x1st roundery i Bartona była znów całkiem udana. Nie było mnie stać na Malcolma jako 4 opcję przy jego umowie, a o ile w RL pod Carlisle powinien dobrze wyglądać, o tyle wolałem sprzedać go jeszcze w offseason – by nie tracić ewentualnego value w przypadku jakiejś grubszej kontuzji, które mu się zdarzały. Dodatkowo oddałem Doziera. Cenię PJa, ale chłopaka problemy zdrowotne są dość bolesne – w zeszłym sezonie co chwilę wypadał i nie pograł w PO. A mam pewne wrażenie, iż GMowi Denver bardziej zależało na Dozierze niż na Brogdonie, więc finalnie połączyły się wymiany.

Ostatnim posunięciem związanym z Capelą było oddanie Bartona w 3way dealu do Grizzlies za Snella, Terry i 2x2nd. Cena dość niska, ale zaoszczędzone pieniądze powodują, iż nie mam sytuacji „mistrzostwo lub bankructwo”, na co nie mogłem sobie pozwolić, kalkulacja ryzyka była oczywista. Snell i Tyrell raczej u mnie nie pograją, ale kto wie? Ale przede wszystkim jako spadające umowy mogą być dobrym zalążkiem wymian w trakcie sezonu, jeśli się na takie zdecyduje.

Capela w SnT i Dozier za 10 mln spadających umów, 5x1st i 4x2nd. Bardzo dużo assetów tu uzyskałem finalnie, a dodatkowo to są wszystko unprotected future 1sts. I te z lat 25-28 od OKC i Denver są bardzo odległe, więc mogą być słabe, mogą być świetne – czas pokaże. Natomiast ten SAS ’23 1st szykuje się całkiem zacny wstępnie.

Free Agency

Pieniędzy delikatnie mówiąc zbyt wiele na wzmocnienia nie było, będąc w repeat-tax musiałem się liczyć z każdym wydawanym dolarem. Efekt był taki, iż walkę o wielu graczy musiałem po prostu odpuścić, a skupiłem się na konkretnych celach. Częściowo się udało, częściowo nie. Myślę, iż finalnie moi rekruterzy w osobach LJ, Kury i Butlera spisali się tak sobie, przegranie z przeciętnymi teamami KCP czy Danny’ego Greena za te same kwoty dziwi. Dodatkowo poza zawodnikami, którzy dostali jedyne oferty od LAL (Bazemore, Ellington, F. Jackson), czy zdecydowanie najwyższą finansowo (Theis) to Lakers byli dla części graczy (Batum, Gay, Monk) rezerwowym wyborem do którego wracali dopiero, gdy inne teamy składające im oferty kierowały się ku wyżej przez siebie cenionym koszykarzom. Dodatkowo George Hill i LMA wybrali minima od LAL ponad minimalnymi ofertami od pozostałych ekip, ale to był raczej oczywisty wybór.

Daniel Theis (28/4) – od startu swej kariery w2017 roku z 1,5 roczną przerwą na grę w Indianie w Lakers. Solidny role-player, mający dłuższe okresy, gdzie wygląda świetnie. Myślę, iż w RL tankujący Rockets jeszcze w tym sezonie oddadzą go do jakiegoś silniejszego teamu.
Nicolas Batum 1+1PO min –odbudował zacnie swoją karierę, kluczowy roles w Lakers.
LaMarcus Aldridge 1y min – zobaczymy ile ten staruszek ma jeszcze w baku. Ale pewien skillset, który od niego dostanę może być mi bardzo potrzebny.
Rudy Gay 1+1PO min- bardzo dobry all-around backup na PF.
Kent Bazemore 1y min – bardzo dobry defensor, zwłaszcza point of attack i jak chodzi o bieganie po zasłonach, a w ofensywie jak ma rzucać właściwie tylko wide-open z rogów jest ok. Przyda mi się taki roles na obwodzie.
Malik Monk 1+1 PO min – microwave scorer i świetny shooter (deep3) z ławki. Ale defensorem jak dotąd był fatalnym, stąd był dostępny za minimum, zobaczymy co w Lakers pokażę.
George Hill 1+1 PO min – bardzo doświadczony zawodnik, może jeszcze ma tyle sił, by być solidnym backupem, ciekawe jak będzie wyglądał po powrocie do RL Bucks.
Frank Jackson 1+1TO min – troszkę strzał pod potencjał, bardzo dobrze wyglądał w zeszłym sezonie w Pistons i może uda mu się odbudować karierę jako undersized SG, jak nie wypali to trudno, ale może fajnie grać przy Cade.
Wayne Ellington 1y min – weteran do rzucania za 3, powalczy o miejsce w rotacji.

Two-way

Isaiah Hartenstein – bardzo podobał mi się w zeszłym sezonie mój dawny (z draftu 2017) 2nd rounder. Już w Denver wbrew wszystkiemu kręcił jakieś dziwacznie kozackie adv stats, w Cavs wyglądał dodatkowo świetnie wizualnie, a i latem w Clipps wyglądało to obiecująco. Może być rotacyjnym graczem z wężyka two-way, a to zawsze przechwyt.
Jordan McLaughlin – tu również nie wiem jak chłopak się do mojego wyboru w wężyku uchował. Owszem jest undersized, ale naprawdę ceniony backup/elite 3rd stringer w Minnesocie. Super, że poszerzy głębię na obwodzie.

Finalny roster (pozycje bardzo orientacyjne, bo inaczej Lakers wyglądają w ataku, a inaczej w obronie)

PG LeBron James, George Hill, Jordan McLaughlin (2way), Tyrell Terry
SG Stephen Curry, Malik Monk, Frank Jackson, Wayne Ellington
SF Jimmy Butler, Kent Bazemore, Tony Snell
PF Nicolas Batum, Rudy Gay
C Daniel Theis, LaMarcus Aldridge, Nic Claxton, Isaiah Hartenstein (2way)

Podsumowanie

Obiektywnie wydaje mi się, że nieskromnie pisząc wyszedł z tego GOAT offseason w beGM. Oczywiście bogowie basketu zdecydują jak to się dalej potoczy, ale efekt jednoczesnego:

-stworzenia monstrualnego big3 LeBron-Curry-Butler
-obudowania ich grupą kozackich rolesów
-zapewnienie sobie bardzo szerokiej głębi rosteru
-pozyskania grupki graczy z potencjałem w drafcie/two-way/FA
-spokojne uporządkowanie finansów bez ryzyka bankructwa
-stworzona możliwość (assety + łatwe do wymian kontrakty) wzmocnień w trakcie sezonu
-uzyskania multum unprotected future 1st rounderów

jest naprawdę fantastyczny.

Udanego sezonu wszystkim;)

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Washington Wizards składają gratulacje Milesowi Bridgesowi, który został wybrany graczem tygodnia.

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi

Drugi tydzień i drugi gracz Lakers z nagrodą dla najlepszego gracza tygodnia. Po Currym w 1 tygodniu teraz na wyróżnienie załapał się Jimmy Butler - gratulacje! 

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi
Napisano (edytowane)

Edytowane przez LeweBiodroSmoka

Udostępnij tę odpowiedź

Odnośnik do odpowiedzi