Skocz do zawartości

BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 27.08.2019 o 16:58, BMF napisał:

Alonzo, chyba nie zrozumiałeś - ja się nie czepiam Ciebie, że oddałeś jakiegoś Kuzmę (aczkolwiek to IMHO słaby deal, bo Prince był słaby w lotto teamie) czy Lamba, czepiam się faktu, że Orlando to typowa beGM organizacja pod względem jej prowadzenia (czytaj - nikt w realu czegoś takiego by nie zrobił jak Ty w grze), a Ty zdajesz się sugerować w swoich postach, że jest inaczej. Tecu mógłby pisać posty, jakie Ty piszesz, i wtedy miałoby to zastosowanie, bo Tecu trzyma swój skład i nie oddaje zawodników, pomimo tego, że każdy go do tego zachęcał. Czy to jest dobra taktyka, nie wiem, ale Philadelphia u nas to raj dla zawodników.

Jedyne konsekwencje in minus z powodu Twoich ruchów to co najwyżej czwarta-piąta tura, gdy będziesz uzupełniać roster ludźmi za minimum i będą dwie konkurencyjne oferty za minimum, w tym Twoja, wtedy to Twoje rzucanie gdzie popadnie ludźmi z końca składu może mieć znaczenie. 

Ale in plus? Na razie atut Magic to dobry poziom sportowy, ale nie samo traktowanie zawodników. I to nie jest zarzut, patrz wyżej, niewiele osób u nas tutaj może szafować takim argumentem. Dlatego te obietnice, piękne słowa i deklaracje polecam z perspektywy czytającego ignorować, a z perspektywy autora - zamienić na czyny.

Napiszę tutaj w Media Room, gdyż łatwiej to zawsze znaleźć niż w innych tematach, gdzie plan na drużynę zniknie w gąszczu postów. Cytat BMF mi tu najbardziej pasuje - żeby zweryfikować moje działania w Magic, ale nie byłoby tego, gdyby nie słuszny skądinąd zarzut @fluber, że graczy z którymi podpisywałem w moim pierwszym FA - Oubre, Prince, Joseph i McGruder już u mnie nie ma. Trier wtedy ze mną nie przedłużył dość podobnego kontraktu jaki teraz Fluber proponowałeś Derrickowi Jonesowi Jr. 

Przede wszystkim cieszę się, że - Boucher, Nunn, Birch, Temple i Haslem ze mną podpisali nowe umowy. :) 

Składając tą deklarację, o której pisał Fluber naturalnie chciałem jej dotrzymać. Podpisujemy przecież graczy których cenimy i uważamy, że w Lidze powinni być dobrzy lub bardzo dobrzy. 2 kolejne sezony w rl nieco zweryfikowały tą moja opinię na ich temat - gracze ci większości mieli większe lub mniejsze problemy - czy to kontuzje, czy też gra w słabych teamach, czy tez wypadnięcie z rotacji. Jakaś wymiana z udziałem któregoś z graczy (Zeller/Prince/Oubre) - była nieunikniona z powodu wysokiego luxury tax w nieco bardziej odległej przyszłości (jak mi się wydawało). Obniżenie salary przez covid oraz brak awansu do II rundy playoffs w drugim sezonie i niespodziewany hard cap wymusiły na mnie zmiany szybciej niż planowałem. Możesz mnie Fluber za to krytykować, że nie dotrzymałem słowa, ale z drugiej strony czym różni się moje działanie od Twojego? Równiez swoje wymiany (w tym Sabonisa - swojego najbardziej perspektywicznego gracza) tłumaczysz skądinąd słusznie grożącym hard capem. Obaj szanujemy zgranie i pewne wymiany robimy dopiero jak jesteśmy do nich zmuszeni (naturalnie z różnych względów). Nie o to mi chodzi, by tu się teraz licytować - tak, deklarowałem się że mają u mnie spokojnie 3 sezony, ale rzeczywistość BeGMowa której dopiero się uczyłem oraz często mniejsza rola tych graczy w rl wymusiła na mnie zmiany jak chciałem utrzymać swój core - gdyby nie awans do Finału Konferencji, to nie utrzymałbym też chociażby Bouchera. 

Z salary około 155mln$ w sezonie 2021/22 znów jadę po bandzie, ale w tym sezonie mogę sobie dzięki wcześniejszemu uniknięciu w 2020/21 luxury tax pozwolić na ten luxus. 

Bogatszy o doświadczenie z dwóch kolejnych sezonów mam nowy plan 3-letni, który mam nadzieję, że uda mi się dużo lepiej zrealizować. Moje core zmieniło się nieznacznie (oddałem w wymianie Kellego Oubre, który gdyby nie moja zaciekła obrona tego gracza, nie byłby do takiego stopnia atakowany u nas w BeGM) i do czwórki - KAT/Mitchell/Lowry/Gordon dołączył Chris Boucher. Tu znów ciężko ocenić prawdopodobieństwo jego regularnej i dobrej gry, gdyż tak naprawdę to on wystrzelił w poprzednim sezonie i grał głównie z ławki. Wierzę w niego (jego stabilizację na wysokim poziomie oraz dalszy rozwój) i mam nadzieję, że da mi tą wszechstronność jaką potrzebuję przy KATie i w ataku i w obronie. Podobnie jest z Khemem Birchem, który stał się bardzo solidnym podkoszowym - dałbym mu 3-letni kontrakt, ale jako że do tej dorzucić bym mógł PO w 3 roku z 2 gwarantowanymi, uznałem, że przy ofercie 1+1PO od Toronto, mój by został odrzucony. Liczę na to, że gra Khema spowoduje, że w kolejnym sezonie jak mniej będę wydawał na Lowrego, uda mi się go zatrzymać na kontrakcie za około 4-5mln. Kendrick Nunn to mój wynalazek równocześnie z rl Miami - dlatego bardzo mi zależało na utrzymaniu go na dłużej i tu również mam nadzieję na jego równą i dobrą grę jako mojego podstawowego guarda z ławki przy duo Lowry/Mitchell. 

Pozostałe kontrakty to przeważnie umowy debiutanckie lub minimalne. Wyjątkiem jest tu jeszcze Austin Rivers. Po rezygnacji z Iggyego jako 15go podczas sezonu będę podpisywał I. Quickleya, czyli musiałbym kogoś zwolnić lub sprzedać - stąd szacowałem przy różnych graczach odnośnie 15go, a gdybym nie podpisał ani Bircha, ani Cody Zellera to musiałbym w IV rundzie szukać innego wysokiego na ławkę.

Liczę na fajny sezon Terance Manna, który w pewnym stopniu załata mi dziurę po Kellym Oubre, ale jak okaże sie graczem bardzo dobrym, to mogę mieć problem z utrzymaniem go za rok. Celowo nie podjąłem ostatniego fioletowego roku, gdyż to by było nie fair. Jednak gdyby taki kontrakt miał KZ Okpala, to możliwe że podjąłbym fioletowy, gdyż to gracz właśnie na minimum i wtedy nie krzywdzę gracza. Okpale ściągnąłem pomimo, ze w Heat jest w sytuacji, że może wylecieć w każdej chwili o czym doskonale wiedziałem - po prostu chcę z nim jako graczem rl Miami zaryzykować - dlatego mam nadzieję, że nit mi nie zarzuci rezygnacji z jego ostatniego roku draftowskiego oraz ewentualnej QO, gdyż w mojej sytuacji płacenie mu 4mln czy pewnie wyższego QO to był by strzał w kolano. Jak utrzyma się w lidze, to pewnie będę mu proponował jakiś minimalny kontrakt - Okpala świetnie broni, ale jest absolutnie fatalny w ofensywie zaliczając regres. Naturalnie mu kibicuję, by jednak się przełamał. Niestety Grant Williams dzięki swojej fatalnej ofensywie również nie jest tak pewną opcją podkoszową jak mi się wcześniej wydawało - w jego przypadku ten sezon również może być decydujący - stąd tak bardzo zależało mi na Birchu, który jest jednak dość pewna i solidną opcją podkoszową. Liczę też na rozwój Okeke - ale po powrocie Isaaca w rl Orlando moga go przerzucać na trójkę, choć on jest bardziej współcześnie pfem - stąd też ciężko ocenić jak to wyjdzie w rl. Graczy rotacyjnych zamyka mi doświadczony Garrett Temple - baaardzo potrzebny w każdym teamie wszechstronny weteran. 

Dochodzą jeszcze gracze 2way - Immanuel Quickley, który przy Kembie i Rose w rl. może mieć problemy u Thibsa z regularnymi minutami i dopiero uczący się gry w NBA 21-letni Bolmaro w rl Wolves.- dlatego przy ich niepewnych minutach Nunn, Temple i Rivers będą u mnie podwójnie ważni.

14 gwarantowanych kontraktów + dwaj gracze 2way - przy czym Haslem jak wiemy nie pojawia się zbyt często na boisku i nie bardzo liczę na Okpale. Jak uniknę jednak pechowych kontuzji, to powinna to być wystarczająca rotacja. Względem poprzedniego sezonu odeszli - Oubre, Iggy i Sirvydis, a dołączyli - Mann, Rivers i Okpala oraz Bolmaro na 2way. Udało mi się utrzymać moich FA oraz nieco obniżyć luxury tax przed sezonem. Zachowałem też podział wg doświadczenia graczy: 

1. Młodzież - Okeke, Mann, Williams, Quickley, Bolmaro i Okpala;

2. Bardziej doświadczeni, ale cały czas młodzi gracze - KAT, Mitchell, Gordon, Nunn;

3. Gracze przed 30tką - Boucher, Birch, Rivers;

4. weterani - Lowry, Temple i Haslem;

KAT, Mitchell, Lowry i Gordon są u mnie od początku, Haslema podpisałem jeszcze podczas trwania swojego pierwszego sezonu, Williams, Okeke i Nunn to gracze jakich wybrałem w swoim pierwszym drafcie/podpisałem jako undrafted (Nunn) - to już połowa mojego aktualnego składu. Stawiam na swoich najlepszych graczy oraz na tych wyscoutowanych. 2way Quickley i Bolmaro to również gracze, których wybrałem w drafcie, z pozostałych tylko Rivers znalazł się u mnie w sposób nie do końca planowany (z reguły jakis 1-2 graczy do mnie trafia przypadkowo i odgrywają niespodziewanie istotniejszą rolę niż dla nich planowałem); Boucher, Birch, Mann, Okpala i Temple to gracze pasujący do koncepcji mojej drużyny, których chciałem pozyskać. 

Sam @BMF oraz Wy Szanowni GMowie oceńcie, jak mi sie udaje budować stabilna drużynę i czy oby ona jest na pewno nie realna względem rl - przy przebudowie czasami bywało, że w rosterze przewijało sie po ponad 20 graczy. U nas dochodzi jeszcze kilku graczy wziętych jako kontrakty, graczy którzy niby się przewinęli przez Orlando, ale tak naprawdę nie zagrali tu ani sekundy, gdyż albo ich nie było wtedy w rl NBA, albo chwilę byli u mnie, później oddałem ich w innej wymianie (kilku graczy brałem na takiej zasadzie i pomimo iz przez dzień, czy dwa byli formalnie graczami moich Magic - mowa tu głównie o moim pierwszym sezonie - to  nie liczyłem ich nigdy jako swoich) - uroki specyfiki naszych wymian, by dograć trade.

Przed sezonem 2020/21gdy schodziłem z hard capu, deal Noela był rozbity na kilka pomniejszych - w uproszczeniu za Noela dostałem Templea, a wcześniej za Princea Bircha i Quickleya; a już podczas sezonu za Josepha i picki dostałem Bouchera - to był mój jedyny deal podczas sezonu 2020/21. Teraz by utrzymać Bouchera i Nunna za Oubre pozyskałem Manna, Riversa i Okpale. 

Oczywiście kontuzji oraz formy graczy nie da sie dokładnie przewidzieć, ale planuję grać swoje - s5: Lowry/Mitchell/Gordon/Boucher/KAT, z ławki przede wszystkim - Nunn/Temple/Mann/Okeke/Birch, pozostali gracze w zależności od formy i swojej roli w rl. 

Po sezonie 2021/22 mogę mieć problem z utrzymaniem Manna (planuje szukać w najbliższym drafcie klasycznego sfa), będą tez pewnie korekty względem tego jak będą grali najważniejsi gracze oraz gracze rotacyjni. Podczas sezonu biorę pod uwagę wymianę Riversa. Ilość wymian/zmian w składzie sukcesywnie u mnie maleje i taki jest plan - jak najbardziej stabilna i zgrana drużyną. Tak jak wierzyłem 2 lata temu w Oubre, Princea, Josepha i McGrudera, tak teraz wierze w  moich nowo podpisanych i sprowadzonych za Kellego graczy. Mam nadzieję, że tym razem dużo lepiej oceniłem perspektywy moich graczy i będę mógł napisać za 3 sezony, że udało mi się wywiązać z moich deklaracji  i równocześnie planow na drużynę. W

GMowie wg mnie powinni u nas planować i przedstawiać swoje wizje drużyn (oczywiście nie zmieniane co 2 tygodnie pod narrację do nowej niespodziewanej wymiany :P )  - łatwo sie krytykuje, jak komuś się nie uda, ale warto też docenić jak uda sie więcej niż mniej. Jak ktos nic lub niewiele o swoich planach pisze, to wtedy tak naprawdę nic o takiej drużynie nie wiadomo. Mniejsze są tez wymagania względem takiej drużyny, gdyz zwyczajnie nie wiemy czego od jej GMa oczekiwać. Tak w 1/3 jesteśmy zaskakiwani przez decyzje zupełnie niezależne od nas, zatem jak udaje sie zrealizować długofalowo ponad połowe lub te 2/3 to jest to wg mnie oczywisty sukces GMa.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wasz nieoceniony Wojnar doszedł do zapisków rozmów i anonimowego źródła, które kompromituje dwóch gm'ow i ukazuja ich zmowe co do glosowan.

Jako patriota ligi i w pelni etyczny dziennikarz, ktoremu dobro ligi lezy na sercu wpierw ze stosownymi informacjami zwroce sie do rady. Jesli nie nastapi oczekiwana reakcja, zapiski ujrza swiatlo dzienne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

co do mnie zas, to mozesz byc pewny, ze w jakiejkolwiek serii w PO masz moj glos przeciwko za to co odjebales w [serii]

wiadomosc gm'a druzyny, ktora zakwalifikowala sie do PO.

pojawia sie pytanie, czy na tym polegac ma ta gra? czy glos nie po "naszej" mysli tym ma skutkowac?

pozostawiam do oceny.

Edytowane przez Wojnar Adrianowski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miami Heat pragnie podziekować za gre N.Vucevicowi. Ostatnie 3 lata to dla gracza jak i dla klubu pasmo sukcesow: wejscie do PO po przerwie, 2 finały. Po 1 sezonie gry dostal kontrakt nawet wyzszy od tego co otrzymal w real Orlando. Nikola trafi do zespolu, ktory jest na bardzo podobnym etapie w stosunku do tego zastal w Miami kilka lata temu. Zyczymy mu podobnych sukcesow na zachodnim wybrzezu i do szybkiego spotkania w finalach ligi. Pewien etap w rozwoju organizacji juz sie zakonczyl. Czas na zmiany. 
 

Ponadto witamy ponownie w naszych szeregach G. Dragica i czolowieka podroznika w BeGM A. Horforda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

New York Knicks pragną powitać w swoich szeregach w Carmelo Anthony'ego, Luke'a Kennard'a, Bryna Forbes'a i argentynskiego bulteriera.

W szczególności legendę klubu Melo. STAY ME70

Luke Kennard i Bryn Forbes świetnie wpasowują się zaś w koncepcję sztabu trenerskiego na przyszły sezon, powinni mocno korzystać na graniu przy Simmonsie i Davisie. Z pierwszym GM klubu wiąże spore nadzieje, iż najbliższy sezon w zwiększonej roli będzie dla niego przełomowy.

Edytowane przez człowiek...morza
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarząd Oklahoma City Thunder pragnie serdecznie podziękować agentom Patty Millsa, Lou Williamsa i Raula Neto za zaufanie w projekt jaki budujemy. 

Cała Oklahoma nie spodziewała się tak dobrego rozstrzygnięcia IV tury więc tym bardziej serdecznie dziękujemy.

Do kompletu brakuje nam tylko aby Doug McDremott wrócił w nasze szeregi.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.