Skocz do zawartości

BothTeamsPlayedHurd

Rekomendowane odpowiedzi

Utah Jazz dziękuje Derrick'owi White za krótki czas spędzony w naszym zespole - chęć walki o wyższe cele spowodowała, że poszukaliśmy dla niego odpowiedniego zespołu w których będzie mógł pokazać swoje umiejętności również w Playoffs.

Jednocześnie przekazujemy do wiadomości, że zamierzamy oprzeć budowę zespołu na trio Lonzo - Issac - Bryant, rozwijając również pozyskaną młodzież (Terry, Waters, Mulder i Morgan) 

Powodzenia dla reszty zespołów walczących o wyższe cele w tym sezonie!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Długo wyczekiwany wywiad z @Braveheart22 to powrót do korzeni beGMowego dziennikarstwa, zapraszam!

Los Angeles Clippers logo

 

1.Panie Braveheart, dołączył Pan do beGM stosunkowo niedawno a już pierwszy ruch w roli GMa spowodował mocna inbę w Uniwersum zakończona rezygnacja z roli Radnego Twórcę Gry, Januarego, jak po tych miesiącach odbiera wymianę z persona nongrata beGM, Qcinem?

Witam Szanownego Redaktora. Gwoli ścisłości, nie był to pierwszy ruch, tylko drugi (formalnie pierwsza była wymiana z Bulls, lecz oba ruchy były poniekąd ze sobą powiązane). Na ostateczną ocenę jeszcze przyjdzie czas, ale raczej nie żałuję tego ruchu. Winslow ogólnie patrząc jest przepłacony, ale to wciąż młody, dobry gracz, który powinien być pożyteczny. Potrzebuje jednak przepracowania pełnego offseason, by wskoczyć na wyższy poziom w ofensywie. Pozyskałem również kilka picków, jeden z nich został zamieniony na gotówkę (uniknięcie multiple-year HC to był priorytet). Niedosyt to obecna wartość 1st roundera GSW, który początkowo zapowiadał się znacznie lepiej (bardzo dobre ruchy GM’a, ale trzeba przyznać, że przy ostatnim dealu to Rada mocno dała ciała). Co do całej sytuacji z zablokowaniem wymiany. Imho, ówczesny Komisarz kierował się wtedy trochę interesem własnego zespołu (nie na rękę mu było zwolnienie gotówki, którą blokował w Socie kontuzjowany Winslow), czyli głównego konkurenta Wilków, choć trochę to rozumiem. Jednak reakcja Qcina i fejkowe odejście z gry to była niepotrzebna szopka. Co do samych rozmów z Qcinem. Uważam, że były wzorowe. Żadnych nacisków, manipulacji, a przed tym na starcie mnie przecież szerokie grono uczestników gry przestrzegało. Jednak w żadnym momencie nie miałem wrażenia, że próbuje mnie ocyganić, działać na szkodę Clippers, stąd od początku złapaliśmy dobry kontakt.

4c48673fda985_o,size,933x0,q,70,h,3c1068.jpg

 

2.Czyli dołączył Pan do Spółdzielni? 

Nazwałbym to bardziej elementem pewnej współpracy, a nie członkostwem. Dbam przede wszystkim o interesy Clippers i jestem otwarty na deale z każdym GM’em. Szukam fajnej okazji dla mojego zespołu i z niej korzystam. Przyznam szczerze, że cynk na możliwość takich darmowych ruchóe jak wzięcie McLaughlina czy ostatnio Rossa (+ kilka innych, które ostatecznie nie doszły do skutku) dostałem właśnie od Qcina i jestem mu za to wdzięczny. Pytanie, skąd te okazje się pojawiają? Myślę, że to właśnie efekt wypracowania od początku dobrych relacji z szefem Spółdzielni, o której Pan Redaktor wspomina, ale niekoniecznie oficjalne dołączenie do niej. Współpraca na tym polu pewnie będzie trwać. Jednak handel to tylko część tej gry. Podczas głosowań (bilanse czy FA), oceny zespołów, kieruję się wyłącznie własnym, niezależnym głosem. I jak Sota ma obecnie bardzo mocny zespół to naturalnie ich doceniam i życzę sukcesu. Ale jeśli przykładowy Tatum czy ktoś inny miał słabszy okres to nie boję się tego powiedzieć. Tego, że Sota po sporych zmianach pewnie dostanie trochę po dupie akurat w 2T, względem mojej oceny w 1T, również nie boję się powiedzieć. Np. Sylvinho, dostał ode mnie bilans tylko 12-12 w 1T, bo ewidentnie miał duże problemy. Nie boję się pochwalić czy wstawić na forum za konkurencją, co może być przecież nie w smak Spółdzielni. Chyba nie ma lepszego dowodu na to, że w moim przypadku obiektywizm > konszachty.

 

3. Początki często bywają trudne, ale nad nowymi GMami opiekę sprawuje Rada BeGM, czy i Pan jest zadowolony z pomocy udzielonej z jej strony?

Szanuję i doceniam ich pracę przy organizacji tej gry, ale rozumiem, że zmierza Pan do kwestii oceny wymian, które niejednokrotnie wywołują spore kontrowersje. Bezpośrednio mam raczej pozytywne odczucia. Szczególnie muszę tu pochwalić karpika, dzięki któremu ostatecznie nie zdecydowałem się dokonać złej wymiany, która wynikała bardziej z ogromnej sympatii do pewnego gracza, co raczej niekorzystnie wpływało na obiektywną ocenę tego dealu z mojej strony i całe negocjacje. Jednak chciałbym powiedzieć, że nie podobają mi się ostatnie działania Rady przy ocenie wymian nowego GM’a Jazz, Szulima. Nie powinni pozwolić na takie rozbiory w Utah! Oddanie Aytona i Meltona niby za dobrą cenę, choć imho nie było sensu oddawać tych młodych graczy i robić dobrze Socie. Kolejne deale to już porażka Rady. Z jednej strony, cvbe musi płacić 2x2nd za Kenricha Williamsa, z drugiej MMM2121 dostaje dobrych rolesów w prezencie. Kabaret. Regis płaci za Nance’a jakimiś ochłapami, przy okazji zbiera jakieś dodatkowe picki i Rada się na to godzi? Btw, mogę wam powiedzieć, że jak ja zapytałem o Aytona to dostałem odpowiedź - own 1st 21’+ Garland… Jak widać, bogaci się dalej bogacą, a biednym wiatr w oczy. Dziwią mnie też jakieś prośby ze strony Marcusa czy Elda na forum o deklarację od Szulima, że nie wymieni nigdzie Isaaca. Rozumiem, że JI to lubiany zawodnik, ale czemu nie wymagaliście takich deklaracji przy innych cennych graczach Utah? I nie chciałbym zobaczyć, że latem Isaac ląduje w zespole jednego z Radnych, bo wtedy bardzo bym się na rzetelności Rady zawiódł. Nieprzypadkowo już jeden Radny zrezygnował w ostatnim czasie, bo kiepsko Wasze działania, Panowie Radni, ostatnio wyglądały.

Boston Celtics v Los Angeles Lakers

4.Spore kontrowersje wzbudziło również zdjęcie protekcji z Pana i Pablo które wyszło przy okazji wymiany jednego z Radnych z Pablo81- czy Pan o zdjęciu ochrony dowiedział się wcześniej, czy dopiero przy ogłoszeniu dealu Blake’a Griffina?

Jeden z Radnych zasugerował mi to bodajże dwa dni wcześniej, jak podrzucałem wymianę do zatwierdzenia, ale moje stanowisko było jasne - dwa okienka to dwa okienka, takie zasady! O oficjalnym zdjęciu "ochronki" zostałem poinformowany w dzień wymiany, tj. 22 lutego, ale już po potwierdzeniu dealu.

 

5. Wytacza Pan mocne działa przeciw Radzie, z drugiej strony, przedwczesne zdjęcie ochrony z ich strony mogło w jakimś stopniu Panu schlebic. Jak po okresie adaptacyjnym odlatuje się Pan w rzeczywistości beGM? Mocno różni się ono od rl NBA?

Wytaczam mocne działa?... Zresztą, niech Pan to nazywa jak chce. Jedna tylko uwaga. Proszę nie mieszać mojej krytyki wobec działań Rady przy ocenie ostatnich wymian jednego z nowych GM'ów z pozostałą pracą, którą dla nas wykonują oraz kwestią zdjęcia ze mnie "ochronki". Przychodząc tu, zostały mi wyjaśnione wszystkie zasady i byłem absolutnie przygotowany, że przez dwa okienka to Rada ocenia moje wymiany. Jeżeli jednak stwierdzili, że jestem już gotowy działać samodzielnie to ok, szanuję ich decyzję i dziękuję za zaufanie. Cała sytuacja jednak troszkę mnie zdziwiła, bo wyszła tak nagle, pod koniec okienka, a myślę, że jednak nie było żadnym problemem zagrać do końca według ustalonych na początku zasad, czyli (nawet, mimo, że ostatnio nie robiłem jakiś większych, trudniejszych do oceny wymian) dwa pełne okienka pod ochroną.  Ba, jestem zdania, że nie zaszkodziłoby nawet rozszerzyć tego przepisu na cały "rookie" sezon nowych GM'ów, czyli trzy okienka. I może Rada powinna się zastanowić nad zmianą sposobu oceniania mocno kontrowersyjnych wymian i dać więcej głosu ludowi beGM? Myślę, że warto poruszyć ten temat w szerszym gronie. Co do drugiej części pytania. Czuję się już uczestnikiem gry pełną gębą. Trudno, by było teraz odejść. Moja wiedza znacznie się poszerzyła. Poznałem wiele ciekawych osób o różnych poglądach, przeprowadziłem sporo dyskusji. A czym się różni beGM od rl NBA? Przede wszystkim, w rl NBA gracze wychodzą na parkiet i wygrywa lepszy, i nie zawsze jest to drużyna mocniejsza na papierze. U nas często rządzi manipulacja, propaganda i to w jaki sposób ktoś sprzeda swój zespół. To brudna część tej gry, niestety często obecna i skuteczna. 

 

6. Propaganda to słowo, które często pojawia się wśród uczestników zabawy. W Pana odczuciu beGM to wciąż zabawa GMa który zbudował najmocniejszy skład, czy też stało się rozgrywka polityczna?

Oczywiście, żeby myśleć o sukcesie to musisz zbudować silny zespół, jednak to nie wystarczy. Jak nie zawalczysz w środowisku beGM o swój team, o swoich zawodników, to raczej nic nie ugrasz. Jednak można to robić w sposób (w dużym stopniu, bo chyba nie ma nikogo, kto w każdej kwestii byłby w 100%...) obiektywny i u części GM'ów jest to widoczne. Jednak są też jednostki, które uciekają się do brudnej gry, manipulacji, propagandy, byle tylko przedstawiać swój zespół w jak najjaśniejszych barwach (nie tylko w czasie sezonu, ale też podczas FA!). Najgorsze, że często się im to udaje. Kolejna kwestia to pewna dyplomacja, która ma wpływ na odbiór twojej osoby w środowisku beGM. Krótko mówiąc, niektórzy są powszechnie lubiani i w jakimś stopniu im to pomaga w grze. Inni, którzy gadają zbyt dużo, często niepopularne rzeczy i nie potrafią ocenić, kiedy warto odpuścić, mogą natomiast dostawać w głosowaniach po dupie, mimo że w wielu przypadkach jest to niesprawiedliwe podejście innych. Przyznanie się do błędu w tej grze to w pewnym sensie osobista porażka i okazja dla konkurencji, aby cię dobić, dlatego rzadko jest tutaj widoczne. Niestety tak to działa. Kończąc ten wątek, chciałbym zacytować bardzo mądre słowa jednego z userów. Myślę, że się nie obrazi. "Gra ma tworzyć dyskusje, konstruktywną wymianę myśli i część userów to potrafi, a część politykuje i manipuluje tylko, żeby coś ugrać. Lepiej być jednak w tej pierwszej grupie, bo pasją jest koszykówka, a nie wygranie w BeGM". Niech to posłuży jako drogowskaz dla nas wszystkich.

Basketball forever

 

7. Apropos budowy zespołu, wielu GMow w Pana przypadku niszczyło by zespół do końca walcząc o jak najgorszy wynik, Clippersi z kolei idą na przekór i starają się już teraz pozyskiwać wartościowych graczy rotacji- latem Justise Winslow, ostatnio Terrance Ross- czy ruchy te spowodowane są brakiem picku za rok, a zatem przyspieszona walka o jak najlepszy wynik?

Sytuacja jaką zastałem w Clippers nie należała do łatwych, stąd zdecydowałem się na rok przejściowy i nie szedłem w jakieś szalone ruchy, które może na krótką metę, by pomogły temu zespołowi, ale długoterminowo byłyby niekorzystne. Jednak od początku staram się nie tylko zbierać assety, ale również pozyskiwać wartościowych graczy, którzy mogą tu zostać na dłużej i coś fajnego zaoferować tej drużynie. Można powiedzieć, że jestem tankerem, ale soft. Tankowanie nie jest dla mnie wymarzoną sytuacją, ale trzeba nazywać rzeczy po imieniu. Jednak moje ruchy nie są spowodowane brakiem picku w 2022 roku. Główny plan od początku zakładał szybki krok do przodu już podczas następnego lata, stąd intensywnie szukamy okazji na rynku już teraz. Niewykluczone są jeszcze w tym roku kolejne ruchy. Chcę poważnego grania, a nie szorowania dna przez kolejne lata. Oczywiście, posiadanie własnego picku w 2022 byłoby fajne, ale w tym przypadku bardziej jako zabezpieczenie na wypadek, gdyby coś w założonym planie nie wypaliło, jednak początkowych planów, by nie zmieniło. Zresztą, już w tym sezonie, jak zobaczyłem, że na zachodzie naprawdę niewiele potrzeba, by powalczyć o play-in, mocno pytałem o Moranta, dopytywałem o Capele, na liście miałem jeszcze kilka innych nazwisk, które już teraz, by poważnie wzmocniły ten zespół. Morant mógł ruszyć lawinę, niestety nie wypaliło. Latem chciałbym dokonać dwóch poważnych wzmocnień, liczę też na wystrzał kogoś z młodych. Sprawdzę wszystkie możliwości, włącznie ze zbadaniem wartości tegorocznego 1st roundera. Kawhi musi widzieć, że Clippers działają, chcąc stać się konkurencyjnym teamem!

 

8. Czy poza NCAA Clippers monitorują inne rynki jak ma np. Minnesota z liga australijska? Czy ograniczacie się do USA/Europy? 

Clippers to profesjonalna organizacja. Scouting jest dla mnie ważny. Śledzę też mocno analizy twitterowe, reddit itp. Często rozmawiam również z pewnym młodym analitykiem, pasjonatem koszykówki. Clippers patrolują wszystkie ciekawe rynki w celu znalezienia graczy, w których warto zainwestować, w tym również australijski. Dowodem na to może być zeszłoroczna walka o Jae'Sean Tate'a, niestety ostatecznie przegrana z wymienioną przez Pana Minnesotą. Tak więc, może być Pan pewny, że jeśli w G-League, w Europie czy w Australii gra jakiś ciekawy gracz to szybko pojawi się na radarze LA Clippers. 

 Ohio State Buckeyes forward Jae'Sean Tate (1) celebrates as he heads to the locker room following the Buckeyes' 80-64 victory against the Michigan State Spartans during a NCAA men's basketball game on Sunday, January 7, 2018 at Value  City Arena in Columbus, Ohio. [Joshua A. Bickel/Dispatch]

9. Zainteresował mnie „Młody Analityk” - jak rozbudowana jest struktura Clippersow? Czy swoje dotychczasowe ruchy konsultował Pan również z byłym GMem Clippers? 

Takiego asystenta jak kolega mac w Socie to niestety w LA Clippers brakuje. Ale wiadomo, fajnie mieć kogoś zaufanego, kto mocno obserwuje rl NBA, kogoś z kim można wymienić swoje poglądy, kogoś kto czasem podrzuci jakiś ciekawy pomysł i kimś takim dla mnie jest właśnie ten młody analityk, którego tożsamości oczywiście nie zdradzę. Wiadomo, że przy zespołach rl NBA działają sztaby osób, my tak naprawdę działamy w pojedynkę, przez co zadanie jest nieco utrudnione i łatwiej o pomyłki. Ja nie zamykam się na innych uczestników tej gry i lubię czasem podpytać, co sądzą o jakiejś wymianie czy jeszcze innych sprawach. Rozmawiałem tutaj z wieloma GM’ami pod tym kątem. Qcin, Alonzo, Tangiers, Tecu, kiedyś podpytywałem też o coś CM’a, pewnie o kimś jeszcze zapomniałem. MMM ostatnio dobre wymiany robi, do niego trzeba będzie też wreszcie napisać, hehe. Z byłym GM’em Clippers również miałem jakieś rozmowy, szczególnie na początku mojej przygody z beGM. Dziękuję im wszystkim za cenne opinie, jednak nikogo nie traktuję jako wyroczni i na koniec zawsze wymieniam sobie jeszcze raz za i przeciw i decyzję podejmuję sam.

 

10. Którego z dotychczasowych ruchów żałuje Pan najbardziej, z tych dokonanych, lub z tych na które ostatecznie zabrakło odwagi? I w druga stronę, który był najlepszym?

Żałuję oddania prawa do #5 wyboru w ostatnim drafcie w pakiecie, gdzie Collin Sexton poleciał do Bulls. Oddania Sextona nie żałuję, oczywiście timing nie był idealny, bo w ostatnim czasie jego wartość wzrosła, ale myślę, że pozyskałem utalentowanych graczy, którzy jeszcze wiele pokażą w barwach Clippers. Natomiast patrząc z perspektywy czasu, gdyby pick został u mnie, to po wybraniu Okongwu (na 99% taki byłby wybór Clippers) możliwe, że zablokowałbym wymianę LaVine’a do GSW, do GSW, których tegoroczny pick posiadam. Albo stworzyłoby to możliwość, abym ja dołączył do takiego dealu i na własnych warunkach sporo na tym zyskał. No cóź, może brakło trochę cierpliwości, bardziej dogłębnej analizy, lekcja na przyszłość. Co do najlepszego ruchu. Wymiana Terence Davisa za 1st+Gallinari, z czego potem wymieniłem Galo na kolejne 2x1st i m.in. Iguodale, za którego potem jeszcze otrzymałem T. Rossa. Czyli finalnie wyszło T. Davis <-> 3x1st + T. Ross. Nieskromnie powiem, że wyszedł majstersztyk. Fajny był też taki mały ruch, dzięki któremu udało się uniknąć multiple-year HC, czyli picki #42 i #52 sprzedane do Miami za pełną gotówkę, ale to jak mówię, taki mały, raczej niewidoczny ruch, a cenny dla organizacji. Btw, mam nadzieję, że najlepsze dopiero przede mną.Darius Garland – Wikipedia, wolna encyklopedia

 

 

11.Na koniec, kto jest Pana faworytem do tytułu a kto powinien być wybrany z #1 podczas draftu? Czy jeśli Clippers wylosują pick w top3 to będą szli w talent czy fit? 

Jednego zespołu z pewnością nie wskażę, bo myślę, że jest co najmniej kilka ekip zdolnych wygrać mistrzostwo. Na zachodzie, jak dotąd najlepiej wyglądały zespoły Denver (chyba główny faworyt do wygrania RS) oraz Minnesota, ale nie wolno lekceważyć LeBrona i spółki czy Houston. GSW, które poczyniło ostatnio spore postępy też może być bardzo groźne. Różne czynniki mogą zadecydować w bezpośrednich starciach. Będzie ciekawie. Na wschodzie na pewno zdrowi Knicks i Heat są faworytami. Naciska Philadelphia (czy to by nie był właśnie ich rok, gdyby nie doszło do wymiany LaVine’a?). Nie wolno lekceważyć też Bucks, którzy powinni uzbierać dosyć dobrą 8-osobową rotację z wielką gwiazdą na czele. Wizards mają Hardena i Duranta, ale czy to wystarczy?… Ciężko powiedzieć, najpierw to trzeba, w ogóle awansować do PO. Ogólnie wchód jest dosyć głęboki i tutaj nic mnie nie zaskoczy (przecież nie wymieniłem jeszcze choćby Magic czy Raptors), tym bardziej, że zawsze mogą się pojawić kontuzje, które potrafią nieźle namieszać.
Co do draftu. Jestem w obozie tych, którzy uważają, że Cade Cunningham nie ma jakiejś bardzo znaczącej przewagi nad innymi czołowymi kandydatami. Szczerze mówiąc, nawet troszkę mnie to drażni jak ktoś cały czas mówi „tank for Cade”, pomijając fakt, że jest kilku ekscytujących, bardzo utalentowanych prospektów. Myślę, że każdy z top5 byłby zdecydowaną #1 rok temu. Naprawdę fajnie to wygląda. Jeśli Clippers wylosują top3 to w co pójdą? Oczywiście, że w talent, ale wybór nie będzie wcale łatwy. Pozdrawiam.

Jayson Tatum GIF by Boston Celtics - Find & Share on GIPHY

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

An MRI revealed a partial tear in the plantar plate of Myles Turner's right big toe and he will be out indefinitely.

 

Czy Ronnie co roku musi walczyć o play-offs do ostatniego meczu?:)

Na Wschodzie robi się wyścig żółwi między Atlantą (Murray), Indianą (Aldridge i Turner) i Waszyngtonem (Harden i Durant)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Oficjalne wyniki głosowań na waivers:

 

Lou Williams: vet min 1+1 PO ---> New York Knicks @człowiek...morza

Andre Dummond: vet min 1+1 PO ---> Milwuakee Bucks @evitacre

Mike James: two-way ---> New York Knicks @człowiek...morza

Kostas Antetokunmpo: 1y min + TO ---> San Antonio Spurs @ignazz

Gabriel Deck: vet min 1+1 PO ---> New York Knicks @człowiek...morza

Kenatvious Caldwell-Pope: 1+1 PO, 3M + 3,15M (PO) ---> Minnesota Timberwolves @mac / @Qcin_69

Freddie Gillespie: 1y min ---> Cleveland Cavaliers @cvbe

Ish Smith: vet min 1+1 PO ---> Washington Wizards @Sylvinho.

Taj Gibson: vet min 1+1 PO ---> Golden State Warriors @MMM2121

Alize Johnson: 1y vet min ---> Los Angeles Lakers @january ( wygrał Tecu ale miał go na liście za Gibsonem, a drudzy byli Lakers )

Armoni Brooks: 1y min ---> Dallas Mavericks @karpik

Ersan Ilyasova: vet 1y min ---> Philadelphia 76ers @Tecu

Tyler Cook: 1+1 TO ---> Los Angeles Lakers @january

 

Edytowane przez Eld
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Umieściliśmy na Twoim urządzeniu pliki cookie, aby pomóc Ci usprawnić przeglądanie strony. Możesz dostosować ustawienia plików cookie, w przeciwnym wypadku zakładamy, że wyrażasz na to zgodę.